:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

royaiii

New Member
سلام من یک فایل تایپ شده توی ورد دارم که هر کاری می کنم وقتی می‌برم توی این دیزاین نیم فاصله‌ها رو نمی‌خونه چی کار کنم :cry:
عجله دارم

royaiii

New Member
شما که واردی می‌شه بگی چرا نیم فاصله‌هایی که توی ورد وجود داره توی این دیزاین از بین می‌ره
این رو هم بگم از find , replace استفاده کردم هیچ تاثیری نداشته.....:cry:

ahmadsobhan

New Member
سلام.. odrakoolaجان یه مشکلی برخوردم!

من میخام از وکتور ها استفاده کنم! وقتی توی ایندیزاین باز میکنم پشت صحنه ش سفیده!(البته همه شون اینطوری نیستن) و در واقع اون حالتی که میخوایم نیس دیگه! مثلا فرض کن من یک گل رو میخوام بزارم! بعد پشت صحنه اش سفیده! ینی مث عکس نه وکتور!

با فتوشاپم باز میکنم همینطوریه! با کرول بازش میکنم باز خیلی داغونه شاید صد تا لایه داره! هر چیز کوچیکی ش یه لایه اس! مثلا یک گل ده تا برگش هر کدوم یه لایه اس! پس نمیشه کپی اش کنم! چکار کنم ؟

odrakoola

Well-Known Member
سلام من یک فایل تایپ شده توی ورد دارم که هر کاری می کنم وقتی می‌برم توی این دیزاین نیم فاصله‌ها رو نمی‌خونه چی کار کنم :cry:
عجله دارم

ورود شما دوست عزيز رو به انجمن خيرمقدم ميگم.
اگه بشه اون فايل ورد رو آپلود كنيد تا من دانلود كنم خيلي بهتر ميشه و ميتونم جواب كاملتري رو بهتون بدم..

من میخام از وکتور ها استفاده کنم! وقتی توی ایندیزاین باز میکنم پشت صحنه ش سفیده!(البته همه شون اینطوری نیستن) و در واقع اون حالتی که میخوایم نیس دیگه! مثلا فرض کن من یک گل رو میخوام بزارم! بعد پشت صحنه اش سفیده! ینی مث عکس نه وکتور!

با فتوشاپم باز میکنم همینطوریه! با کرول بازش میکنم باز خیلی داغونه شاید صد تا لایه داره! هر چیز کوچیکی ش یه لایه اس! مثلا یک گل ده تا برگش هر کدوم یه لایه اس! پس نمیشه کپی اش کنم! چکار کنم ؟

در كار با وكتورها هميشه و هميشه از نرم افزار ايلستريتور استفاده كنيد... البته نرم افزار كارل در جاي خودش خوبه اما براي صفحه آرايي كه با اينديزاين كار ميكنه ابزار كار با وكتور حتما بايد ايلستريتور باشه . وكتور خودتون رو در ايلستريتور باز كنيد و پس از تغييرات لازم به داخل اينديزاين درگ كنيد ... خواهيد ديد كه اون وكتور تغيير يافته به صورت يك شكل كه در اينديزاين كشيديد وارد اينديزاين ميشه يعني قابليت تغيير رنگ و تغيير نقاط رو داره...

ahmadsobhan

New Member
بابت راهنمایی قبلی ممنون :)

من یه مشکل دارم با این عکس های خروجی! نمدونم چرا وقتی سیو میکنم رنگ های سفید متن یه رنگ بدی میشه! یه چیزی مث بنفش خیلی کم حال! ینی داغون میشه! فک کن قسمت زیادی از صفحه وقتی سفیده یه رنگ بنفش کم حال بهم ریخته براش درست شده باشه!
اینم یه نمونه اش! (البته برای پشت زمینه سفید هم این مشکل رو هم دارم) از high display quality هم نیس! چون روی های میزارمش! چکار کنم؟راهی هست؟

نمدونم دقیق تو عکس دیده میشه یا نه! ولی خط اول دوم واضح تره این قضیه!

7zkmwgahmv6w8k0v59x7.jpg

odrakoola

Well-Known Member
من یه مشکل دارم با این عکس های خروجی! نمدونم چرا وقتی سیو میکنم رنگ های سفید متن یه رنگ بدی میشه! یه چیزی مث بنفش خیلی کم حال! ینی داغون میشه! فک کن قسمت زیادی از صفحه وقتی سفیده یه رنگ بنفش کم حال بهم ریخته براش درست شده باشه!
اینم یه نمونه اش! (البته برای پشت زمینه سفید هم این مشکل رو هم دارم) از high display quality هم نیس! چون روی های میزارمش! چکار کنم؟راهی هست؟

من دقيقا متوجه منظورتون نشدم... اصلا اون حاله ي سفيد زير متنو چرا گذاشتين .. اصلا قشنگ نشده... توي زمينه هاي تيره، رنگ متنو روشن انتخاب كنيد ... نه سياه... از مواردي مثل سايه و ساير افكتهاي پيكسلي كمتر استفاده كنيد...

توي عكسي كه گذاشتين طبيعيه كه رنگ بنفش ديده بشه چون يك طيف سفيد به آبيه .. مسلماً بينش بنفش خواهد بود...

ahmadsobhan

New Member
من دقيقا متوجه منظورتون نشدم... اصلا اون حاله ي سفيد زير متنو چرا گذاشتين .. اصلا قشنگ نشده... توي زمينه هاي تيره، رنگ متنو روشن انتخاب كنيد ... نه سياه... از مواردي مثل سايه و ساير افكتهاي پيكسلي كمتر استفاده كنيد...

توي عكسي كه گذاشتين طبيعيه كه رنگ بنفش ديده بشه چون يك طيف سفيد به آبيه .. مسلماً بينش بنفش خواهد بود...

درسته. من این رنگو برا پس زمینه گذاشتم که صفحه یکنواخت نشه! چون همه اش آبیه! حالا اونو درست میکنم.

ولی خب مشکل از طیف بین آبی و سفید نیس! میگم که همین رنگ ( بنفش خیلی کم رنگ) رو توی تصاویر دیگه ای که قسمت زیادیش سفید خالی بوده هم دیدم! ینی بعد سیو جاهای سفید یه رنگ بدی به خودش گرفته بود.سفید سفید نیست! :-?

حالا گذشته از این: توی دانشگاه یکی رو دیدم که توی چاپخونه و اینا بود به نظرم! بعد میگفت اگه داری رنگی کار میکنی حتما حتما یه multiplay بزن آخر کار! گفتش اگه آخر کار تصویرت رو مولتی پلی نکنی قسمت های رنگی داغون میشه!! من که نفهمیدم چی میگه(شاید فقط برا رنگ مشکی گفت!)! گفتم باشه حالا! میشه بگید این قضیه مولتی پلی چیه؟ آیا واقعا لازمه؟ اگه آره, میشه یادم بدید چطوری این کاروکنم؟

ممنون.! :rose:

royaiii

New Member
ورود شما دوست عزيز رو به انجمن خيرمقدم ميگم.
اگه بشه اون فايل ورد رو آپلود كنيد تا من دانلود كنم خيلي بهتر ميشه و ميتونم جواب كاملتري رو بهتون بدم..

در كار با وكتورها هميشه و هميشه از نرم افزار ايلستريتور استفاده كنيد... البته نرم افزار كارل در جاي خودش خوبه اما براي صفحه آرايي كه با اينديزاين كار ميكنه ابزار كار با وكتور حتما بايد ايلستريتور باشه . وكتور خودتون رو در ايلستريتور باز كنيد و پس از تغييرات لازم به داخل اينديزاين درگ كنيد ... خواهيد ديد كه اون وكتور تغيير يافته به صورت يك شكل كه در اينديزاين كشيديد وارد اينديزاين ميشه يعني قابليت تغيير رنگ و تغيير نقاط رو داره...

سلام مرسی ممنون از خیر مقدم
تونستم با خوندن تاپیک های قبلی یک کمی کارم رو درست کنم:rose: ممنون

odrakoola

Well-Known Member
میشه بگید این قضیه مولتی پلی چیه؟ آیا واقعا لازمه؟ اگه آره, میشه یادم بدید چطوری این کاروکنم؟

بله مولتي پلي زماني كه يك متن سياه رنگ روي تصاوير چهار رنگه لازمه و ضروريه.... در غير اين صورت كيفيت چاپ بسيار پايين خواهد بود.

تونستم با خوندن تاپیک های قبلی یک کمی کارم رو درست کنم

اي كاش ساير دوستان هم اينكارو ميكردن..

odrakoola

Well-Known Member
به اطلاع دوستان عزيزي كه ميان اينجا و سوالاشونو مطرح ميكنن مي رسونم كه من به علت خدمت سربازي نميتونم پاسخگوي سولاتتون باشم . پيشاپيش از بابت اين موضوع عذرخواهي ميكنم.
دوستار شما. dracula

ahmadsobhan

New Member
بله مولتي پلي زماني كه يك متن سياه رنگ روي تصاوير چهار رنگه لازمه و ضروريه.... در غير اين صورت كيفيت چاپ بسيار پايين خواهد بود.

خب رنگ مشکی یک جا هست فقط! اون هم در متن ها! که اون رو بلک خالص میگیرم همه روی صفر فقط کا=100 , یعنی پس کلا مولتی پلی لازم نیست؟ رنگ های دیگه مث سورمه ای تیره و آبی و... کلی استفاده میشه برا متن! یا عکس! مولتی پلی نمیخواد؟

ahmadsobhan

New Member
به اطلاع دوستان عزيزي كه ميان اينجا و سوالاشونو مطرح ميكنن مي رسونم كه من به علت خدمت سربازي نميتونم پاسخگوي سولاتتون باشم . پيشاپيش از بابت اين موضوع عذرخواهي ميكنم.
دوستار شما. dracula

:cry::cry::cry::cry: دستت درد نکنه. خیلی کمک مون کردی .

:cry::cry::cry::cry: اینا هم واسه اینه که داری میری سربازی . هم واسه اینه که دیگه نیستی سوالامون بی جواب میمونه.
چشم بهم بزنی تموم میشه و روزهاش میشه بهترین خاطرات
005935690.gif

برو دست خدا به همرات. یا الله. :rose:

prochista

New Member
سلام به همه دوستان.
یک کتاب ایندیزاین دیدم مرجع. یعنی عمرا اگه چیزی این نویسندش کم گذاشته باشه. پیشنهاد من به همه دوستان صفحه بند.

راهنمای جامع ایندیزاین ، نشر علوم روز ، مولف و مترجم: رضا عالی ابوذر

prochista

New Member
کتاب ایندیزاین راهنمای جامع پیدا شد.

رضا عالی ابوذر
نشر علوم روز

فول ، کامل، اگه از نویسندش کسی آدرسی داره تورو خدا بگه....

mansour1341

New Member
با سلام خدمت همه دوستان
لطفا یکی راهنمایی کند چگونه یک جدول فارسی در نرم افزار word را در ایندیزاین وارد کنم. توضیح اینکه جدول خیلی بزرگ است و باید در ایندیزاین کوچک شود و اگر آن را به صورت pdf هم در آورم در ایندیزاین کیفیت آن پایین آمده و ناخوانا می شود

borna008

Active Member
سلام
بهترین راه اینه که جدول را تو خود ایندیزاین طراحی کنی! ولی اگر در دسر داره و حالش را نداری!!!!!:wink: بهترین راه کار اینه که جدول را پی دی اف کنی که شما میگید با ورودش به ایندیزاین کیفیت جدول میاد پایین!!!
میتونه دو علت داشته باشه ای اتفاق:
1- زمانی که از جدولت توی ورد خروجی پی دی اف میگیری باید تنظیمات را به بالاترین کیفیت تبدیل کنی!
2- شاید هم یه سوء تفاهم ساده است ! چون ایندیزاین برای افزایش سرعت کار و کم کردن حجم پروژه فایلهایی مثل Psd,PDF, JPG و ... را به صورت پیکسلی کم کیفیت نشون میده !! شما برای رفع این سوئ تفاهم از پروژتون خروجی با کیفیت JPG 300dpi بگیر و نتیجه را مشاهده کنید حتما مشکلت رفع میشه
ولی اگر رفع نشد دیگه عقلم به جایی راه نمیده!:green:

shafiei2008

New Member
عرض سلام و خسته نباشی خدمت همه اساتید محترم
عرض کنم خدمت شما . من میخواستم یه مجله با ایندیزاین طراحی کنم . البته قبلا با پابلیشر طراحی کردم ولی جالب نیست.دو تا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم.

1) اول اینکه چه سایزی رو واسه سندم در نظر بگیرم که بصورت مجله با صفحات a3 تا شده (دو تا صفحه a4) دربیاد ؟ که در نهایت صفحات روبروی هم باشه ( مثلا صفحه 1 و 40 تو ی یه صفحه a3 باشه و مثلا صفحه 2و39 پشت همون برگ a3

2) بهترین فونت که بخوام بعد از چاپ خوندن مجله راحت باشه چه فونتیه و چه سایزی ( سایز فونت منظورمه)

مرسی

borna008

Active Member
در مورد سئوال اولتون:
شما سندی که باز میکنید اندازه A4 باشه و اینکه چیدن صفحات کنار هم برای چاپ لازم نیست شما صفحات را کنار هم یه به اصطلاح دوبل کنید شما از تک تک صفحات جدا گانه خروجی بگیرید و اونا تحویل لیتوگراف برای زینک بدید اون خودش میچینه کنار هم!!!!!
درمورد سئوال دومتون:
استفاده از فونت زر( Zar) با اندازه 13 و گاهی اوقات 12 مناسبه فاصله بین خطوط را یا به حال Auto بگذارید یا 21 فکر کنم مناسب باشه
موفق باشید.

lalok

New Member
وقتی یک متن را از ورد وارد ایندیزاین می کنم textbox ها نمیان باید دستی بیارمشون شما راه حلی دارید

جدیدترین ارسال ها

بالا