:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

odrakoola

Well-Known Member
آقا چرا هیشکی کمک نمیکنه پس این چجور اجمنیه دیوونه شدم حتی فارسی ساز مریمم دانلود کردم اما حالا اون رو سیستمم کار نمیکنه. من نمیفهمم اصلا چرا یه نسخه ME از مجموعه نرم افزارهای Adobe چرا نباید فارسی تایپ کنه والا من با Photo Shop این مشکلو ندارم دیگه مخم جواب نمیده یکی به دادم برسه توروخدا
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif

امید جان چرا ناراحت میشی . من عذرخواهی میکنم که نیومدم جوابتو بدم .
جواب سوال تنظیمات پاراگرافه که توی تصویر مشخص کردم .
به احتمال زیاد درست میشه اما اگه نشد دوباره نرم افزارو نصب کن البته سعی کن نرم افزارو از جای دیگه ای تهیه کنی.

attachment.php

پیوست ها

• omid.jpg
    omid.jpg
    53.1 کیلوبایت · بازدیدها: 61

snastaran

New Member
:tavajoh::tavajoh::mad::mad:>|<>|<>|<>|<سلام به همه شما . کسی برنامه تصمیم برای cs5 me سراغ داره لینکشو معرفی کنه . ممنون

Bit_67

New Member
salam
az koja mitonam amozeshe indesign ra down load konam albate farsisho

واسه InDesign فایل PDF به درد بخور پیدا نمیکنی من یه کتاب گرفتم که مرجع کامل InDesign هست متاسفانه الآن دادمش به دوستم فردا مشخصاتش رو میگیرم و برات میفرستم + اینکه از این لینک هم میتونی استفاده کنی
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=159907
:cool::cool::cool::cool::cool:

Bit_67

New Member
تو InDesign cs5 استفاده میکنی؟ مال من cs4 هست اینا رو نداره تو پالت پاراگرافش:shock::shock::shock::shock::shock:

attachment.php

پیوست ها

• Untitled.png
    Untitled.png
    146 کیلوبایت · بازدیدها: 51
آخرین ویرایش:
سلام
شما حتما تمام صفحات کتاب رو با یک و یا چند مستر پیج ایجاد کردید .
حالا مطابق تصویر به پنل Page برید و پس از انتخاب مستر مورد نظر روی آیکون زرد رنگ کلیک کنید و سایز اون مستر رو تغییر بدید . به این ترتیب تمام صفحاتی که از اون مستر تبعیت میکنند سایزشون تغییر میکنه.

attachment.php

درودبر شما
با تشکر از وقتی که گذاشتید
البته من یه راه حل دیگه براش پیدا کردم که عرض می کنم تا اگر کسی چنین مشکلی داشت بتونه حل کنه
alt+ctrl+p
یا
file/document setup
می تونین تنظیمات صفحه رو تغییر بدیم

girl_geraphist

New Member
سلام دوستان من یه سوال فوری دارم
من یک صفحه ای رو تو ایندیزاین طراحی کردم و بستم اما حالا گفتن که سایز صفحه باید تغیر کنه حالا باید از کجا این کار رو بکنم ؟ راهی داره بدون این که صفحه به هم بریزه سایزس رو تغیر بدم؟

سلام دوستان من یه سوال فوری دارم
من یک صفحه ای رو تو ایندیزاین طراحی کردم و بستم اما حالا گفتن که سایز صفحه باید تغیر کنه حالا باید از کجا این کار رو بکنم ؟ راهی داره بدون این که صفحه به هم بریزه سایزس رو تغیر بدم؟

درود بر شما
این مشکل رو من هم چند وقته پیش داشتم
منو
file/document setup
کلید میانبرش هم
alt+ ctrl+p
تو این صفحه می تونی سایز کاغذت رو عوض کنی و تقریبا چیزی زیاد به هم نمی خوره و کاغذت رو کوچیک و بزرگ می کنی!
موفق باشی

mozhdeh 20

Member
با سلام...
دوستان عزيز هر سوالي كه راجع به برنامه اينديزاين دارند رو فقط تو اين تاپيك مطرح كنند ....(براي منظم كردن انجمن)
با تشكر.
سلام
من یه سوال خیلی فوری دارم لطفا سریع جوابدین خواهش میکنم.
میشه بعد از اینکه یک کار in dea... را خروجی با بهترین کیفیت گرفتیم رنگ کار RGB باشه؟ مثلا یک عکس CMYK باشه و یک عکس RGB باشه؟

سلام
من یه سوال خیلی فوری دارم لطفا سریع جوابدین خواهش میکنم.
میشه بعد از اینکه یک کار in dea... را خروجی با بهترین کیفیت گرفتیم رنگ کار RGB باشه؟ مثلا یک عکس CMYK باشه و یک عکس RGB باشه؟

منظورتون اینه که تو یه فایل که مثلا خروجی pdfگرفتین یک عکس CMYKباشه یکی دیگهRGB؟
نه امکان نداره

mozhdeh 20

Member
منظورتون اینه که تو یه فایل که مثلا خروجی pdfگرفتین یک عکس CMYKباشه یکی دیگهRGB؟
نه امکان نداره
مرسی که جواب من را زود دادین خیلی ممنون راستش من یک کار را برای چاپ فرستادم و کار توی چاپ خراب شده و چاپ خونه میگه که چون تمام عکسهات cmyk نبوده این مشکل به وجود اومده در واقع عکس ها مات از آب دراومده لازم به ذکره که خروجی من pdf بوده حالا یعنی عیب از کار من بوده یا چاپخانه؟ البته دلیلی که چاپخانه آورده همون سوال اول من هستش.لطف کننین این سوال را هم زود جواب بدین واقعا ممنون:rose:

mozhdeh 20

Member
یک سوال دیگه برای وارد کردن عکس به محیط ind مد رنگ باید حتما cmyk باشه؟:oops:

یک سوال دیگه برای وارد کردن عکس به محیط ind مد رنگ باید حتما cmyk باشه؟:oops:

راستش دوست عزیز تا اونجایی که من در جریان هستم موقع pdfکردن یه سری تنظیمات وجود دارن و یک سری رو هم ما خودمون می تونیم انجام بدیم و اگر شما تنظیماتتون درست باشه و عکسهاتون هم کیفیتش از اول بالا باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد
فکر می کنم باید اول رنگ و کیفیت عکس رو تو فتوشاپ تصیح کنید مثلا رزولیشن برای چاپ 300و مد رنگتون cmyk رو تو فتوشاپ تنظیم کنید و place ;کنید تو ایندیزاین موقع pdfهم با کیفیت بالا pdfکنید مشکلی پیش نمیاد
امیدوارم تونسته باشم خوب منظورم رو بگم:rose:

mozhdeh 20

Member
راستش دوست عزیز تا اونجایی که من در جریان هستم موقع pdfکردن یه سری تنظیمات وجود دارن و یک سری رو هم ما خودمون می تونیم انجام بدیم و اگر شما تنظیماتتون درست باشه و عکسهاتون هم کیفیتش از اول بالا باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد
فکر می کنم باید اول رنگ و کیفیت عکس رو تو فتوشاپ تصیح کنید مثلا رزولیشن برای چاپ 300و مد رنگتون cmyk رو تو فتوشاپ تنظیم کنید و place ;کنید تو ایندیزاین موقع pdfهم با کیفیت بالا pdfکنید مشکلی پیش نمیاد
امیدوارم تونسته باشم خوب منظورم رو بگم:rose:

خیلی خیلی ممنون آیا روشی وجود داره که در نهایت کیفیت و مد رنگ را روی cmyk تنظیم کنیم؟:rose:

خیلی خیلی ممنون آیا روشی وجود داره که در نهایت کیفیت و مد رنگ را روی cmyk تنظیم کنیم؟:rose:[/QUOT

اگر منظورتون هنگام خروجی گرفتن تو این دیزاین هست باید عرض کنم شما وقتی مثلا داری با فرمتpdfخروجی می گیری یک سری تنظیمات رو خودش انجام داده که تا اونجایی که من در جریانم اگر به تنظیمات دست نزده باشی خودش روی cmykتنظیم شده تو خروجی با کیفیت بالا hige quality
اما اگر می خوای خودت هم چک کنی وقتی فایل رو داری pdfمی کنی یه صفحه باز می شه export adobe pdfکه کنارش چند تا گزینه داره general
compression ,marks and bleeds ,و...............
با کلیک روی اون قسمت ها می تونی تنظیمات رو ببینی و تغییر بدی من پیشنهادم اینه اگر قبلا دست نزدی و تنظیمات همون تنظیمات اولیه هست بهش دست نزن چون خودش تنظیمات نرمال برای چاپه
به نظرم اگر عکست کیفیتش خوب باشه و مد رنگیش رو تو فتوشاپ تنظیم کنی مشکلی پیش نیاد
موقعی هم که pdfکردی چک کن اگر خودت مشکی تو فایلpdfنمی بینی و کیفیت و رنگ عکس ها خوبه دیگه حله ولی اگر به نظرت عکسی کیفیتش بده یا رنجه شده باید فبل از فرستادن به چاپخونه حتما اصلاح کنی
موفق باشی

mozhdeh 20

Member
خیلی خیلی ممنون آیا روشی وجود داره که در نهایت کیفیت و مد رنگ را روی cmyk تنظیم کنیم؟:rose:[/QUOT

اگر منظورتون هنگام خروجی گرفتن تو این دیزاین هست باید عرض کنم شما وقتی مثلا داری با فرمتpdfخروجی می گیری یک سری تنظیمات رو خودش انجام داده که تا اونجایی که من در جریانم اگر به تنظیمات دست نزده باشی خودش روی cmykتنظیم شده تو خروجی با کیفیت بالا hige quality
اما اگر می خوای خودت هم چک کنی وقتی فایل رو داری pdfمی کنی یه صفحه باز می شه export adobe pdfکه کنارش چند تا گزینه داره general
compression ,marks and bleeds ,و...............
با کلیک روی اون قسمت ها می تونی تنظیمات رو ببینی و تغییر بدی من پیشنهادم اینه اگر قبلا دست نزدی و تنظیمات همون تنظیمات اولیه هست بهش دست نزن چون خودش تنظیمات نرمال برای چاپه
به نظرم اگر عکست کیفیتش خوب باشه و مد رنگیش رو تو فتوشاپ تنظیم کنی مشکلی پیش نیاد
موقعی هم که pdfکردی چک کن اگر خودت مشکی تو فایلpdfنمی بینی و کیفیت و رنگ عکس ها خوبه دیگه حله ولی اگر به نظرت عکسی کیفیتش بده یا رنجه شده باید فبل از فرستادن به چاپخونه حتما اصلاح کنی
موفق باشی
بازم خیلی مرسی جدی میگم مهربون
با شرمندگی من 1 سوال دیگه داشتم :oops:
قبل از ورود عکس به محیط ...ind مد عکس باید cmyk باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:sad:

mozhdeh 20

Member
سلام چند روز بیشتر تا آخر سال نمونده . سال نو همه شما مبارک باشه البته پیشاپیش:rose:

mozhdeh 20

Member
بعد از تبریک 1 سوال
برای اینکه بهترین کیفیت رنگ را در چاپ داشته باشیم چه تنظیماتی را لازمه در بخش pdf کردن انجام بدیم.میشه برای من یک توضیح مفصل بدین خیلی ممنون میشم:green:

Aliaqua

New Member
درود بر همه دوستان

دوستان من دارم یه نشریه دانشجویی می بندم. قراره نشریه تمام رنگی باشه. حالا چندتا سوال راجع به ایندیزاین برام بوجود اومده.

خود ایندیزاین وقتی یه سند جدید می سازی حدود 4 میلیمتر حاشه می زاره. حالا سوال من اینه که اگر چیزی توی اون چهار میلیمتر قرار بگیره (مثل اضافه عکس) آیا هنگام چاپ، چاپ می شه یا فقط اونهایی که توی اون حاشیه قرار دارند؟

بعد راجع به عکس های رنگی چه نکاتی رو باید رعایت کنم تا موقع چاپ به مشکل بر نخورم؟

آخر از همه اینکه هیچ چیزی راجع به چاپ نمی دونم. می خواستم دوشتان کمکم کنن که برای چاپ یه نشریه دانشجویی با تیراز حدودا 1000 تا و البته رنگی، چجوری و رو چه کاغذی چاپ کنیم که در عین کیفیت هزینه اش بسیار پایین باشه؟ (اگر پیشنهادی دارید خواهشا یه قیمت هم بزارید. صفحات a4 هستن)

ممنونم.

جدیدترین ارسال ها

بالا