:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

mozhdeh 20

Member
چرا میخواهید یک شکل طراحی به بولت تبدیل کنید ؟؟؟ این کار دست شما رو خیلی میبنده.
شما مشکلتون رو مطرح کنید مطمئن باشید بدون این که مجبور باشید این کارو بکنید جواب خواهید گرفت.

سلام مشکل من اینه که توی متن من یک سری عنوان هست که می خوام با یک سری علامت، خاص بودن مطلب را نشان بدم بعد می خوام با bullet این کار را انجام بدم حالا اگه راه بهتری هست به من بگین ممنون

:rose:

odrakoola

Well-Known Member
سلام مشکل من اینه که توی متن من یک سری عنوان هست که می خوام با یک سری علامت، خاص بودن مطلب را نشان بدم بعد می خوام با bullet این کار را انجام بدم حالا اگه راه بهتری هست به من بگین ممنون

من دقیقاً متوجه نشدم چی مد نظرتونه اما ببینید یک مثال میزنم انشالله مشکلتون حل میشه:
تصور کنید میخواید اول بعضی از پاراگراف ها یک شکل خاص، عکس و یا لوگوی خاص بیاد (ممکنه بخواید آخر پاراگراف بیاد) ایندیزاین ابزاری بسیار سودمند داره که تقریبا هیچکدوم از طراحانی که من میشناسم از اون استفاده نمی کنند .
اون ابزار GREP نام داه که در پنجره Find/replace تب دوم قابل دسترسی است.
حالا شما اون شکل خاص رو copy کنید (البته اول اندازشو کوچیک کنید تا بشه اول یک پاراگراف ازش استفاده کرد).
در مرحله دوم برای اون پاراگراف یک Style جدید بسازید.
در مرحله آخر به پنجره GREP برید و در قسمت Find What تایپ کنید
PHP:
^
و در قسمت Change to تایپ کنید ‍‍‍
PHP:
~C
.
در پایان هم در قسمت Find Format از قسمت اول پنجره باز شده استایل پاراگراف مورد نظر رو انتخاب کنید و در پایان Change all.

به این شکل اولِ تمامی پاراگراف مورد نظر اون لوگو که میتونه لوگوی نشریه باشه میخوره بدون این که مجبور باشیم اون لوگو رو به بولت تبدیل کنیم.
امیدوارم متوجه شده باشید.

آخرین ویرایش:

mozhdeh 20

Member
من دقیقاً متوجه نشدم چی مد نظرتونه اما ببینید یک مثال میزنم انشالله مشکلتون حل میشه:
تصور کنید میخواید اول بعضی از پاراگراف ها یک شکل خاص، عکس و یا لوگوی خاص بیاد (ممکنه بخواید آخر پاراگراف بیاد) ایندیزاین ابزاری بسیار سودمند داره که تقریبا هیچکدوم از طراحانی که من میشناسم از اون استفاده نمی کنند .
اون ابزار GREP نام داه که در پنجره Find/replace تب دوم قابل دسترسی است.
حالا شما اون شکل خاص رو copy کنید (البته اول اندازشو کوچیک کنید تا بشه اول یک پاراگراف ازش استفاده کرد).
در مرحله دوم برای اون پاراگراف یک Style جدید بسازید.
در مرحله آخر به پنجره GREP برید و در قسمت Find What تایپ کنید
PHP:
^
و در قسمت Change to تایپ کنید ‍‍‍
PHP:
~C
.
در پایان هم در قسمت Find Format از قسمت اول پنجره باز شده استایل پاراگراف مورد نظر رو انتخاب کنید و در پایان Change all.

به این شکل اولِ تمامی پاراگراف مورد نظر اون لوگو که میتونه لوگوی نشریه باشه میخوره بدون این که مجبور باشیم اون لوگو رو به بولت تبدیل کنیم.
امیدوارم متوجه شده باشید.
سلام و تشکر
منظور من را درست متوجه شدین باز هم مرسی
فقط من نتونستم با این روش کار بکنم تمام مراحل را به صورت کامل میرم (البته به نظر خودم) در پایان یک پیغام میده که
search is completed : 0 replacement made

چرا؟:-?

odrakoola

Well-Known Member
منظور من را درست متوجه شدین باز هم مرسی

فقط من نتونستم با این روش کار بکنم تمام مراحل را به صورت کامل میرم (البته به نظر خودم) در پایان یک پیغام میده که

search is completed : 0 replacement made

این کد بذارید جواب میده خودمم امتحان کردم.
گذاشتن لوگو اول پاراگراف
Find
کد:
[RIGHT]^\w[/RIGHT]

Change to
کد:
[RIGHT]~C\s$0[/RIGHT]
گذاشتن لوگو آخر پاراگراف​

Find
کد:
[RIGHT]\w$
[/RIGHT]
Change to
کد:
[RIGHT]$0/s~C
[/RIGHT]

آخرین ویرایش:

davoodmorgan

New Member
لطفا به دادم برسيد!

سلام
من اين ديزاين سي اس 5 رو نصب كردم و با امكانتش خيلي حال كردم.
اما بعد از بستن يك مجله به 2 تا مشكل اساسي خوردم كه اميدوارم شماها بتونيد به دادم برسيد:
1- نمي تونم خروجي پي دي اف بگيرم.البته با خروجي پي دي اف اينتراكتيو مشكلي نداره.
2- امكان اكسپورت به اين ديزاين نسخه پايين تر رو ندارم.
مي خواستم ببينم آيا نرم افزار من ايراد داره يا تنظيمي وجود داره كه من ازش بي اطلاعم.

davoodmorgan

New Member
مشكل نيم فاصله رو در اين ديزاين مي تونيد با تركيب كنترل+شيفت+آلت+m حل كنيد البته در حين تايپ و يا به جاي فاصله بين مي و رود مثلا

تغییر سایز صفحه در این دیزاین؟

درود
من یه کتاب تو این دیزاین بستم تموم شده حالا ناشر قطع کار رو تغییر داده من چه طوری می تونم سایز کار رو عوض کنم؟
و یه سوال دیگه هم اینکه از هر طرف نیم سانت برای برش در نظر بگیرم کافیه یا باید بیشتر باشه؟

odrakoola

Well-Known Member
درود
من یه کتاب تو این دیزاین بستم تموم شده حالا ناشر قطع کار رو تغییر داده من چه طوری می تونم سایز کار رو عوض کنم؟
و یه سوال دیگه هم اینکه از هر طرف نیم سانت برای برش در نظر بگیرم کافیه یا باید بیشتر باشه؟

سلام
شما حتما تمام صفحات کتاب رو با یک و یا چند مستر پیج ایجاد کردید .
حالا مطابق تصویر به پنل Page برید و پس از انتخاب مستر مورد نظر روی آیکون زرد رنگ کلیک کنید و سایز اون مستر رو تغییر بدید . به این ترتیب تمام صفحاتی که از اون مستر تبعیت میکنند سایزشون تغییر میکنه.

attachment.php

پیوست ها

• oo.jpg
    oo.jpg
    34.6 کیلوبایت · بازدیدها: 69
کمک فوري
اين درخواست براي کمک فوري مي باشد
توي صفحه آرايي يه کتاب که با برنامهin design کار شده و به صورت دو ستونه است مي‌خوام کليه پاورقي ها رو انتهاي ستون دوم قرار بدم ولي هر کاري ميکنم نميشه چون پاورقي‌ها زير هر دو ستون قرار ميگيرند.
توي ورد هر کاري کردم نشد(نمونه کار در پيوست) توب رنامه اين دزاين هم بلد نيستم چکار بايد بکنم
لطفا راهنماييم کنيد
خلي فوري به کمک نياز دارم

پیوست ها

• 00000.pdf
    246.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5
کمک فوري:sad:
اين درخواست براي کمک فوري مي باشد
توي صفحه آرايي يه کتاب که با برنامهin design کار شده و به صورت دو ستونه است مي‌خوام کليه پاورقي ها رو انتهاي ستون دوم قرار بدم ولي هر کاري ميکنم نميشه چون پاورقي‌ها زير هر دو ستون قرار ميگيرند.
توي ورد هر کاري کردم نشد(نمونه کار در پيوست) توب رنامه اين دزاين هم بلد نيستم چکار بايد بکنم
لطفا راهنماييم کنيد
خيلي فوري به کمک نياز دارم​

پیوست ها

• 00000.pdf
    246.8 کیلوبایت · بازدیدها: 4

mozhdeh 20

Member
سلام به همه
می خواستم بدونم اگه در صفحه آرایی مجله خواستیم تمام آخرهای ستون های مجله در یک ردیف باشه یعنی هیچ کدام پایین وبالا نباشه. در یک خط به موازات همدیگه باشن باید چه کار کنیم؟ مرسی

Hossein_grapH

New Member
فرمت چاپ

سلام دوستان
براي چاپ مجله با چه فرمتهايي خروجي بايد بگيرم؟
اگه ميشه يكم درمورد خروجي ها وانواع چاپ هم توضيح مختصري بديد

ممنون

آخرین ویرایش:

Bit_67

New Member
با سلام
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif
dancegirl2.gif

من وقتی شروع به تایپ فارسی میکنم همه چیز رو چپکی مینویسه مثلا "سلام" رو "م ا ل س" مینویسه فونت فارسی هم از همینجا دانلود کردم براش اما بازم مشکلش حل نشد چکار باید بکنم
shame.gif
shame.gif
shame.gif
shame.gif
shame.gif

آخرین ویرایش:

odrakoola

Well-Known Member
من وقتی شروع به تایپ فارسی میکنم همه چیز رو چپکی مینویسه مثلا "سلام" رو "م ا ل س" مینویسه فونت فارسی هم از همینجا دانلود کردم براش اما بازم مشکلش حل نشد چکار باید بکنم
shame.gif
shame.gif
shame.gif
shame.gif
shame.gif

نسخه ایندیزاین شما me نیست . از نسخه me استفاده کنید.

Bit_67

New Member
اوه اوه آره راست میگی یه نفر دیگه ام اینو یه ماه پیش گفت بهم اما اصلا یادم نبود مرسی ممنون از کمکت
reading.gif

Bit_67

New Member
من نگاه کردم دیدم نسخه InDesign که دارم همون ME هستش اما مشکل همچنان پابرجاست ناگفته نماند که ویندوزم 7 هست:sad::sad::sad::sad::sad::sad:

Bit_67

New Member
آقا چرا هیشکی کمک نمیکنه پس این چجور اجمنیه دیوونه شدم حتی فارسی ساز مریمم دانلود کردم اما حالا اون رو سیستمم کار نمیکنه. من نمیفهمم اصلا چرا یه نسخه ME از مجموعه نرم افزارهای Adobe چرا نباید فارسی تایپ کنه والا من با Photo Shop این مشکلو ندارم دیگه مخم جواب نمیده یکی به دادم برسه توروخدا
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif
2mo5pow.gif

gr4phic

New Member
منم از این مشکلای خاص عجیب و غریب برخوردم... ولی اینا جواب نداره جز اینکه خودت همه ی حالتها رو امتحان کنی
یا از ویندوزه که البته ویندوز 7 مشکلی نداره، ولی تنظیمات فارسی ویندوز و یه بار چک کن
یا از نرم افزارته که مطمئن بشو سالمه، چون بعضی از نرم افزار ها بد کپی شدن و یا حتی me نیستند و ما فکر میکنیم me هستند
فونتهات هم حتما B باشند.
اینارو امتحان کن ... بازم من کمکی بتونم دریغ نمیکنم

ava_zamanii

New Member
salam
lotf konid ye site khob,motabar va bedone dardesare amozeshe illstrature va indesign moarefi konid.
mercccccccccccccccccccccccc:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا