:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

michaelmoore

New Member
اگه میشه جایی رو معرفی کنید که templateمدل های آماده صفحه بندی شده با ایندیزاین رو که بشه ویرایش کرد رو دریافت کرد رو معرفی کنید

sinaart100

Member
به نظرتون كورل بهتره باري طراحي روزنامه يا ايدزاين
اخه به كورل مسلط هستم
ولي به ايندزاين نه

mozhdeh 20

Member
سلام
اگه در محیط yahoo یا google کلمه ی free template for in deasign را تایپ کنید خودش تعداد زیادی سایت بهتون معرفی میکنه.

odrakoola

Well-Known Member
به نظرتون كورل بهتره باري طراحي روزنامه يا ايدزاين
اخه به كورل مسلط هستم
ولي به ايندزاين نه

مسلماٌ اينديزاين بهتره.
درمورد ياديگيري هم قول ميدم فقط يک ساعت با اينديزاين کار بکنيد بيشتر از 50 درصد اون رو ياد ميگيريد.

odrakoola

Well-Known Member
اگه میشه جایی رو معرفی کنید که templateمدل های آماده صفحه بندی شده با ایندیزاین رو که بشه ویرایش کرد رو دریافت کرد رو معرفی کنید

دوست عزيز تا اونجايي که من ديدم template زياد براي اينديزاين کاربرد نداشته چون اگه به صورت کلي نگاه کنيد يک سند اينديزاين مجموعه اي از جعبه هاست که داخلش متن ميريزن نه چيز خاص ديگه حالا شما هرچقدر سليقه داشته باشي ميتوني اين کاررو زيباتر و آراسته تر انجام بدي مثلا لوگو نشريه رو در کورل يا ايلستريتور طراحي کني و وارد اينديزاين کني يا با ابزار path کلي اشکال زيبا و فريم هاي جالب براي عکس ها درست کني.

pasar2

Member
سلام . می خواستم بپرسم چرا وقتی متنی رو از ورد تو این دیزاین کپی میکنم به صورت مربع نشون داده می شود؟
اگه میشه مسیر کپی رو واسم بزارین

shobeir

New Member
دوستان عزيز سلام
من يك كتاب 400 صفحه اي بستم، كه نويسنده يك چيزي حدود 300 تا كلمه آخر كتاب به عنوان نمايه گذاشته و بايد تايپ شه كه مثلا كلمه تاريخ در چه صفحاتي وجود داره.

مثلا : تاريخ 14-67-89-109-200 و ...

اين كار به صورت دستي يك هفته زمان مي بره، آيا راهي در اينديزاين cs5 وجود دارد كه راحت تر انجام بشه ؟

odrakoola

Well-Known Member
دوستان عزيز سلام
من يك كتاب 400 صفحه اي بستم، كه نويسنده يك چيزي حدود 300 تا كلمه آخر كتاب به عنوان نمايه گذاشته و بايد تايپ شه كه مثلا كلمه تاريخ در چه صفحاتي وجود داره.

مثلا : تاريخ 14-67-89-109-200 و ...

اين كار به صورت دستي يك هفته زمان مي بره، آيا راهي در اينديزاين cs5 وجود دارد كه راحت تر انجام بشه ؟

منم قبلا به این مشکل برخورده بودم .
مطمئنم ایندیزاین ابزاری داره که این کارو انجام بده اما متاسفانه منم بلد نیستم .
خود من اینطور کار میکنم که مثلا برای کلمه تاریخ پنجره Find/Change رو باز میکنم و تایپ میکنم تاریخ و دکمه find رو میزنم از طرفی پنل Pages هم بازه تا ببینم تا تو چه صفحه ای هستم حالا اونقدر دکمه find رو میزنم تا کلمه تاریخ تموم بشه ، اون صفحه ها هم که تاریخ توش بوده از پنل میبینم و روی کاغذ یادداشت میکنم .
با این روش حدودا یک ساعت طول میکشه تا نمایه کامل بشه.

odrakoola

Well-Known Member
سلام . می خواستم بپرسم چرا وقتی متنی رو از ورد تو این دیزاین کپی میکنم به صورت مربع نشون داده می شود؟
اگه میشه مسیر کپی رو واسم بزارین

من فکر میکنم شما از فونت خوبی استفاده نمیکنید .
قبل از این که متن رو از Word به ایندیزاین بیارین اول فونتشو یه فونت معروف مثل Tahoma بزارین و بعد وارد ایندیزاین کنید.

mpeg4ali

New Member
کمک در مورد نرم افزارAdobe InDesign CS4

با سلام خدمت همه من در کار کردن با نرم افراز ادوب این دیزاین با یک مشکلی بر خوردم که نمیدونم چه کار کنم راهنمایی کنید ممنون میشوم .اول من از این ورژن استفاده میکنم Adobe InDesign CS4 ME

شرح مشکل: من در تایپ اعداد مشکل دارم یعنی هر عددی را وارد کنم با فارسی مینویسد در صورتی که میخوام اعداد به انگلیسی نمایش داده شود هر چی فونت را هم عوض کردم مشکلم حل نشد راهنمایی کنید ممنون میشوم.

odrakoola

Well-Known Member
با سلام خدمت همه من در کار کردن با نرم افراز ادوب این دیزاین با یک مشکلی بر خوردم که نمیدونم چه کار کنم راهنمایی کنید ممنون میشوم .اول من از این ورژن استفاده میکنم Adobe InDesign CS4 ME

شرح مشکل: من در تایپ اعداد مشکل دارم یعنی هر عددی را وارد کنم با فارسی مینویسد در صورتی که میخوام اعداد به انگلیسی نمایش داده شود هر چی فونت را هم عوض کردم مشکلم حل نشد راهنمایی کنید ممنون میشوم.

سلام!
دوست عزیز کاری که میگم انجام بدید تا مشکلتون حل بشه
روش اول :
وقتی متنتون در حالت انتخابه رویه نوار ابزار بالای نرم افزار که در شکل هم مشخص شده قسمت زبان رو روی یه کشور با زبان لاتین مثل آمریکا بزارین.
نکته:حتما فونت مورد نظر یه فونت لاتین باشه.

attachment.php

روش دوم :

یک Paragraph Style جدید بسازین.

attachment.php

حالا روی استایل جدید دو بار کلیک کنید تا با باز شدن پنجره جدید مشخصات این استایل رو عوض کنید.
حالا در پنجره جدید در قسمت Advanced Character Formats زبان رو روی یک زبان لاتین بزارین و در انتها این استایل رو به متن خودتون که یه عدد هست اختصاص بدید.

attachment.php

پیوست ها

• majidonline1.png
    majidonline1.png
    10.9 کیلوبایت · بازدیدها: 62
  • majidonline2.png
    majidonline2.png
    12.9 کیلوبایت · بازدیدها: 65
  • majidonline3.png
    majidonline3.png
    78.9 کیلوبایت · بازدیدها: 65

mpeg4ali

New Member
سلام!
دوست عزیز کاری که میگم انجام بدید تا مشکلتون حل بشه
روش اول :
وقتی متنتون در حالت انتخابه رویه نوار ابزار بالای نرم افزار که در شکل هم مشخص شده قسمت زبان رو روی یه کشور با زبان لاتین مثل آمریکا بزارین.
نکته:حتما فونت مورد نظر یه فونت لاتین باشه.

attachment.php

روش دوم :

یک paragraph style جدید بسازین.

attachment.php

حالا روی استایل جدید دو بار کلیک کنید تا با باز شدن پنجره جدید مشخصات این استایل رو عوض کنید.
حالا در پنجره جدید در قسمت advanced character formats زبان رو روی یک زبان لاتین بزارین و در انتها این استایل رو به متن خودتون که یه عدد هست اختصاص بدید.

attachment.php

دوست گرامی ممنون از راهنامییتون اون روش جواب داد ولی من اتفاقی این گزینه را زدم دیدم اینم کار را انجام میده ببین گزینه را داخل عکس معلوم هست باز هم یک دنیا تشکر

پیوست ها

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    291.8 کیلوبایت · بازدیدها: 13

mozhdeh 20

Member
سلام به همه دوستان
شرمنده که مجددا این سئوال را میپرسم اما مشکل دارم دیگه شرمنده :oops:
من یک شکل طراحی کردم میخوام این شکل به عنوان bullet باشه اما نمیدونم چطوری. حتی شکل را به پالت library اضافه کردم اما میخوام به عنوان bullet و با قواعد اون باشه لطفا من را راهنمایی کنین. مرسی
:rose:

D/-\nial

Member
يه سوالم من داشتم
وقتي متني که همش فارسي هست رو وارد برنامه مي کنيم و استايل متن رو به اون مي ديم اگه چندتا کلمه لاتين تو متن باشه اونا هم همون استايل رو ميگيرن
راهي هست که به صورت اتوماتيک استايل لاتين رو کلا عوض کنيم نه اينکه دونه دونه درست کنيم؟!

odrakoola

Well-Known Member
يه سوالم من داشتم
وقتي متني که همش فارسي هست رو وارد برنامه مي کنيم و استايل متن رو به اون مي ديم اگه چندتا کلمه لاتين تو متن باشه اونا هم همون استايل رو ميگيرن
راهي هست که به صورت اتوماتيک استايل لاتين رو کلا عوض کنيم نه اينکه دونه دونه درست کنيم؟!
شرمنده اگه يه کم دير جواب ميدم...
براي اين که استايل حروف لاتين و غير فارسي رو در اينديزاين عوض کنيد بايد از پنجره Find\Replace که از منوي Edit قابل دسترس است و بعد از آن از قسمت GREP استفاده کنيد.
در قسمت Find عبارت زير رو تايپ کنيد.
PHP:
[a-z]|[A-Z]
اما قسمت Change رو خالي بزاريد حالا در قسمت پايين پنجره روي قسمت مشخص شده کليک کنيد و هر استايلي که ميخواهيد به متون لاتين بدهيد را ايجاد کنيد.
در پايان هم کليد Change All.
مثلا من در تصویر زير فونت تمام متون انگليسي رو به فونت Gill تغيير دادم همچنين اندازه فونت هم از 12 به 24 تغيير کرده.

attachment.php

پیوست ها

• id.jpg
    id.jpg
    25.9 کیلوبایت · بازدیدها: 46

odrakoola

Well-Known Member
سلام به همه دوستان
شرمنده که مجددا این سئوال را میپرسم اما مشکل دارم دیگه شرمنده :oops:
من یک شکل طراحی کردم میخوام این شکل به عنوان bullet باشه اما نمیدونم چطوری. حتی شکل را به پالت library اضافه کردم اما میخوام به عنوان bullet و با قواعد اون باشه لطفا من را راهنمایی کنین. مرسی:rose:

چرا میخواهید یک شکل طراحی به بولت تبدیل کنید ؟؟؟ این کار دست شما رو خیلی میبنده.
شما مشکلتون رو مطرح کنید مطمئن باشید بدون این که مجبور باشید این کارو بکنید جواب خواهید گرفت.

D/-\nial

Member
اقا ممنون
وقتي قراره يه سند جديد بسازيم يه قسمت هست به اسم Master text frame
اگه اونو تيک بزنيم چه اتفاقي ميوفته ؟ کلا واسه چي گذاشتنش؟
در مورد پليس کردن از ورد هم يه سوال داشتم. وقتي کل استايل متن ورد رو مياريم تو برنامه يه سري شماره اول بعضي تيترها هست مثل 1-2-1
وقتي استايل اينارو عوض ميکنم کلا پاک ميشه. اصلا قابل انتخاب نيست چون از خود ورد اومده
اونا رو چه جوري ميشه استايل داد بهش؟

odrakoola

Well-Known Member
وقتي قراره يه سند جديد بسازيم يه قسمت هست به اسم Master text frame
اگه اونو تيک بزنيم چه اتفاقي ميوفته ؟ کلا واسه چي گذاشتنش؟

خیلی عجیبه که تا به حال به کارایی این قسمت پی نبردین چون اگه نبود به شخصه زمان زیادی رو از دست میدادم.
بذارید بیشتر توضیح بدم:
تصور کنید قراره که سفارش یک کتاب 200 صفحه به شما داده شده و شما باید در یک زمان مشخص اون رو صفحه آرایی کنید . اصل متون کتاب هم به صورت یک فایل word به شما داده شده ، حالا برای این که اون همه نوشته رو بخواین بیارید توی ID و همه به صورت منظم در صفحات قرار بگیرند چه کار میکردید؟

فکر کنم متوجه شده باشید کارایی Master text frame چیه !
شما اگه این گزینه رو هنگام ایجاد یک سند جدید تیک بزنید وقتی 100 صفحه کتاب رو ایجاد کردید با استفاده از گزینه Place از منوی File‌ متن کتاب رو وارد نرم افزار کنید . حال نشانگر موس شما تغییر کرده اگه وسط صفحه 1 کلیک کنید تمام متن به صورت منظم به شکل خودکار از صفحه 1 تا صفحه ای که متن تمام بشه در Master text frame میریزه .
برای این که Master text frame رو تغییر بدید میتونید در قسمت Master Pages روی مستر مورد نظر این کارو انجام بدید..

یک بار امتحان کنید خیلیه جالبه!!!
موفق باشید.

D/-\nial

Member
خب من اون گزينه رو تيک نميزنم ولي متنو که مي خوام پليس کنم دکمه شيفت رو نگه ميدارم خود برنامه همه صفحه ها رو مي چينه همونطوري که شما گفتين
من فکر کنم از نرم افزار کوارک اين قسمت رو برداشتن. اگه سوال دوم رو هم جواب بدين ممنون ميشم

جدیدترین ارسال ها

بالا