تفاوت جوملاوجومفاومامبو و میترا و ... چیست؟

سلام دوستان.امیدوارم هرجاکه هستید خوب و سلامت باشید. ببخشید از این که پست را ارسال میکنم ولی باور کنید توی این انجمن به جواب سوالم نرسیدم. به هرحال اگر هم خواستید میتونید این تاپیک را مهم کنید تا همه ازش استفاده کنند.

برای من چندین ماه سوالاتی پیش اومده که میدونم هزاران نفر هم مثل من هستند. به عنوان مدیر سایت رسمی مامبو ایران دوست دارم که جوابم را بدید.

تفاوت جوملا و جومفا و میترا و ... درچیست؟

آیا همه آنها یک سیستم هستند و فقط تغیر نام دادن؟

از لحاظ مدیریت کدام ساده تر و پیشرفته تر است؟

آیا از لحاظ امنیت با هم فرق دارند؟

آیا از لحاظ کارایی با هم فرق میکنند؟

چه مزیت هایی نسبت به هم دارند؟

آیا امکان داره که در آینده با هم ادغام شوند؟

از لحاظ دینامیک و استاتیک بودن چگونه هستند؟

آیا امکان نصب ادیتور پیشرفته Wysiwyg را دارند؟

و .... .

در کل اگر مارا آشنا کنید خیلی از شما ممنوم میشم.

با تشکر از شما.

بیبنید اینها کلا 3 سیستم هستند که همه از هسته هی مامبو استفاده می کنند
و به نامهای مامبو جوملا و میترا هستند (حالا بعضی ها هم میگند که میترا را نباید جدا کرد ک ه من نظری نمیدم در این مورد)
جومفا که فرمودید نام یکی از تیمهای فارسی کننده ی جوملا هستو هیچ سیستم جدایی نیست
میترا هم یک سیستم ایرانی هست که با همون پای هی مامبو فارسی و ایجاد شده
مامبو هم که خودش یک سیستم مدیریت محتوای فوثالعاده قوی هست
از نظر امکانات اکثر ماژولهایی که برای مامبو یا جوملا نوشته میشه روی اون یکی هم کار میده و زیاد فرقی نمکنند شاید از این نظر جوملا قویتر باشه
ولی از نظر فارسی سازی و تیمهای فارسی ساز من مامبو ی مامبو لرن را بیشتر قبول دارم
به طور کلی فرق زیادی نمیکنند البته دوستان استادند و بهتر میتونند کمکتون کنند

توی انجمن جوملا نوشته بود که فرق میترا و جوملا توی مدیریتش است که برای میترا فارسی شده. در ضمن فرق نسخه rc با بقیه چیه؟

persianebay

Active Member
دوست من سلام
من به شما میترا رو پیشنهاد میکنم که تا چند وقت دیگه یک ورژن جدید بیرون میده که از لحاظ امنیتی بیشتر روش کارشده.
در مورد جوملا از نسخه انگلیسی استفاده کنید چون پشتیبان خوبی فعلا نداره .
با تشکر

persianebay

Active Member
یک نکته شما میتونید جهت پشتیبانی جوملا از این تیم هم کمک بگیرید http://joomla.ir/ ولی پیشنهاد من همون میتراست موفق باشید

irlogo

Active Member
به نظر من میترا مسخره است ...
مثل اینه که بری roa بخری آرم پشتشو بکنی GLX405 بزنی :sad:

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
دوست عزیز همون طور که دوستان گفتند هسته هر سه در اصل یکی بوده اما جوملا و میترا شباهت بیشتری بهم دارن .اما مامبو که توسط گروه مامبو لرن فارسی و گسترش داده شده تفاوت های قابل توجی با میترا و جوملا کرده و به طور مثال چند کامپوننت جدید دیدم که مخصوص مامبو بودند و روی جوملا نصب نمی شدند. ولی در کل مامبو چون توسط تیم مامبولرن پشتیبانی می شه فکر کنم ارزشش از باقی بیشتر باشه . که خودمم ازش استفاده می کنم
به نظر من میترا مسخره است ...
مثل اینه که بری roa بخری آرم پشتشو بکنی GLX405 بزنی
دوست عزیز اصلا همچین چیزی نیست که شما می گید هر تیمی برای خودش اهدافی داره و ما حق توهین به اون ها رو نداریم . اگه به اینه که شما کافی یه سر به سایت جوملا مارکت بزنی و قسمت کامپوننت های آژاکسشو یه نگاه بندازی می بینی که نوشته قابل نصب بر روی میترا . در بعضی مواقع من میترا رو به جوملا ترجیح می دم . حقیقتا جوملا پشتبانی و امنیت خوبی نداره کافی یه سر به سایتشون بزنید ببینید چند تا پکیج امنیتی براش گذاشتن . یه سری کامپوننت ها هم روی مامبو فارسی نصب نمی شه . اون موقع می بینید که میترا مسخره نیست. در ضمن ورودتون رو هم به مجید آنلاین بهتون تبریک می گم

آخرین ویرایش:
یادگیریش خیلی سخته ولی خیلی خوبه. اگه آموزش جامعش بود خیلی خوب میشد

آخرین ویرایش:

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
یادگیریش خیلی سخته ولی خیلی خوبه. اگه آموزش جامعش بود خیلی خوب میشد
نه بابا این جورام که می گی نیست اولش یکم گیج کنندست اما یکم که باهاش کار کنی می بینی هیچ سختی نداره

sangpa.com

New Member
سلام چطور کامپوننت ویرتو مارت رو روی جوملا طوری نصب کرد که کل سایت بشه فروشگاه مانند persianebay
البته من هر کاری کردم کامپوننت نصب نمیشه میشه راهنمائی کنید

من برای کارم که سایت هاستینگ است ، میترا را انتخاب کردم. آیا با این حال میتونم از امکانات شما استفاده کنم؟

یک سوال.برای مامبو هم چیزی وجو داره که اون را به Ajax تبدیل کنه؟ مثل میترا منتها رایگان.
در ضمن. چطوری میشه کپی رایت mitra را برداشت؟ خیلی طولانیه میخوام کوتاهش کنم.

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
من برای کارم که سایت هاستینگ است ، میترا را انتخاب کردم. آیا با این حال میتونم از امکانات شما استفاده کنم؟
به وسیله کامپوننتی که واستون پیوست کردم
یک سوال.برای مامبو هم چیزی وجو داره که اون را به Ajax تبدیل کنه؟
بله هست منها رایگان نیست قیمتشم فکر کنم حدود 75 تومن باشه
در ضمن. چطوری میشه کپی رایت mitra را برداشت؟ خیلی طولانیه میخوام کوتاهش کنم.
به شما پیشنهاد می کنم بخواطر احترام به حقوق دوستان در گروه های دیگه این کارو انجام ندید اما
از includesفایل Footer.php رو باز کنید و خط 22 23 24 رو ویرایش کنید

پیوست ها

• com_webosting_RC1.zip
    99.1 کیلوبایت · بازدیدها: 23

sangpa.com

New Member
سلام
باور کنید الان دو هفتست که گیر این کارم میخوام با میترا یک فروشگاه بسازم ولی نتونستم لینک دانلود خوبی پیدا کنم اگه ممکنه دوستان راهنمائی کنند

irlogo

Active Member
این مامبوت اثری است از آقای حمید توکلی و پولی هست
اما آقای توکلی اجازه دادن به صورت رایگان تو جومفا باشه !!!!

جدیدترین ارسال ها

بالا