تایپیک جامع تمام مشكلات Audio در افترافكت

HamidSHS

Active Member
فقط از طريق تنظيمات
يعني بدون تنظيمات , فقط برات تصويرشو با حجم بالا رندر ميگيره
ياعلي

Phonix_NL

Active Member
اضافه كنم
دليلش اينه كه افتر افكت در اصل براي كار روي تصوير ساخته شده
و قابليت صدا بعد بهش اضافه شده و به همين دليله كه قابليت كار روي صداش خيلي ضعيفه
اكثر حرفه ايها فقط براي Sync ازش استفاده ميكنن و بعد بدون صدا رندر ميگيرن و بعد روي يه فيلم اديتور مثل پريمير (كه روي صدا خيلي قويه) صداگذاري ميكنن
حتي ورژن CS3 هم هيچ گون قابليت ميكس و مونتاژ صدا يا كار با لايه هاي مختلف صدا و غيره رو نداره

بهر صورت براي رندر گرفتن با صدا بايد از طريق Render Queue عمل كني
پيشنهاد ميكنم حتي براي رندر بدون صدا هم از Render Queue استفاده كنين
خصوصا كه غير از تنظيمات حرفه اي و توپش قابليت رندر كردن چند تايي يا در زمان مشخص و
غيره رو داره و كارايي خيلي بالايي داره
بعدشم يه نصحيت دوستانه سعي كنين هميشه راه حرفه اي رو برين نه ساده ترين راه رو

يا حق

hajhosssein

Member
ممنون پس شما دو نفر (حمید و فونیکس) یه مقاله راجع به تنظیمات خروجی بنویسید ...
فقط دعواتون نشه
تعارف الکی هم نکنید
من نیاز شدید دارم
موفق باشید (هردوتون)

HamidSHS

Active Member
نيازي به اين نيست
شما يه تاپيکي در اين مورد درست کرده بودي در مورد خروجي Transparent
ميتوني همون جا يه چيزايي بدست بياري
ياعلي

kimia55

Member
افتر افكت بي صدا !!!!!!!!!

من در افتر افكت هيچ صدايي ندارم . چرا ؟

صداي ويندوزم هم هيچ مشكلي نداره .

1835ali

Well-Known Member
یعنی چی صدا نداری ؟
در حالت عادی افتر صدا رو پخش نمی کنه دکمه صفر و بزن یا نقطه تا صدا رو پخش کنه

:Mohsen:

کاربر باتجربه
كيميا جان بايد دكمه 0 سمت راستي كيبرد يا از پنجره time controls دكمه play رو بزني تا بعد از رندر كردن با صدا اجرا بشه

HamidSHS

Active Member
اگر باز هم حل نشد ميتوني به تاپيکي که در اين مورد زده شده بود قبلا مراجعه کني.
چند صفحه قبل رو بگرد , اين مشکل براي يکي از دوستان پيش آمده بود.
دوستان نظرات زيادي داده بودن
اميدوارم مورد استفادت قرار بگيره
موفق باشيد
ياعلي

HamidSHS

Active Member
رندر با صداي معمولي زماني نميبره
شما کافيه کليد . رو ( دقت کن و منظورم کليد صفر نيست ها , کناريش هست ) بزني و بعدش نتيجه صدارو ببيني
حتي ميتوني براي پيش نمايش تصوير , رزيوليشنش رو بياري پايين و با سرعت بالا يک Preview داشته باشي.
موفق باشي
ياعلي

sajad_n90

Member
کمک سخت ابزاری و نرم ابزاری (چرا صدا پخش نمی شه؟)

سلام
من یه سیستم دارم که افتر افکت رو روی اون نصب کردم و مشخصات سیستتم به این صورته : رم 4 گیگ ، 2 تادو گیگ ؛ سی پی یو 2 هسته ای اینتل ؛ کارت گرافیک 512
ولی نمیدونم چرا وقتی که یه تیکه فیلم رو وارد افتر میکنم پخش میشه ولی صدا نداره ( قبلاً دو تا رم 1 گیگ داشتم که اصلاً فیلم رو هم پخش نمی کرد ) . راستی مادر بورد من فقط از 4 گیک رم 3 گیگ اون رو ساپورت میکنه که من همه اون 3 گیگ رو طبق اون مقاله بیشترین استفاده از رم رو هم خوندم و هر 3 گیگ اون رو اختصاص دادم به این برنامه ولی نمی دونم چرا کلیپم صدا نداره .
یه سوال دیگه من وقتی تو محیط افتر یک new text انتخاب میکنم و یه چیزی مینویسم و بعد پلاگین shine را روی اون اجرا میکنم نمی دونم چرا نور اون حرکت نمکنه ؟؟ ایا دستور خاصی داره .؟؟؟ من فقط میخوام یه بسم الله بنویسم و نور بده و از اون تو یه کلیپ استفاده کنم .
ممنون میشم راهنمایی کنید:oops:

HamidSHS

Active Member
سلام
الان وقت ندارم همشو توضيح بدم
فعلا اين رو داشته باش:

براي پخش صدا در افتر افكت ميتوني كليد (.) نقطه رو از NUMPAD فشار بدي و صدا رو داشته باشي

اگر هم خواستي ميتوني كليد كنترل رو نگه داري و با موس روي تايكم لاين حركت كني تا صدارو قطعه قطعه پخش كنه برات

ميتوني كليد (0) رو از NUMPAD فشار بدي تا يك Ram Preview بگيري و بعدش خودش قسمت هايي كه صدا داره رو پخش ميكنه

در مورد سوال دومي هم :

رنگ نوشته اي كه داري بهش افكت شاين رو ميدي نبايد تاريك باشه
رنگ سفيد با بك گراند تيره بهترين گزينه هست
ياعلي

sajad_n90

Member
سلام
در مورد جواب اولتون : چرا از کل کلیپ Ram Preview نمیگیره ؟؟ هر چه قدر کلید 0 رو فشار میدم همون تکه اولش رو فقط نشون میده.
در مورد جواب دوم هم من همون کاری رو که شما گفتین کردم نشد یعنی پلاگین شاین روی نوشته میفته ولی به صورت حرکت فیلمی نیست و ثابته با موس که تایم لاین رو حرکت میدم نورم حرکت میکنه ولی با پلی حرکت نمیکنه؟

HamidSHS

Active Member
در مورد جواب اولتون : چرا از کل کلیپ Ram Preview نمیگیره ؟؟ هر چه قدر کلید 0 رو فشار میدم همون تکه اولش رو فقط نشون میده.

رم كم مياره
البته بسته به حجم كارتون ميگم ها
اگر نه كه مقدار رمتون خوبه
توي افتر افكت از 4 گيگ ، دو گيگ رو استفاده ميكنه كه يه روشي هست كه خودت ميدوني ميشه از دو گيگ هم بيشتر استفاده كرد

براي Preview يك سر به قسمت Edit--> Prefrences بزن و مقدار Cache رو براي پريويو زياد كن
در مورد جواب دوم هم من همون کاری رو که شما گفتین کردم نشد یعنی پلاگین شاین روی نوشته میفته ولی به صورت حرکت فیلمی نیست و ثابته با موس که تایم لاین رو حرکت میدم نورم حرکت میکنه ولی با پلی حرکت نمیکنه؟

بايد كي فريم تعريف كني براش
يعني كي فريم بزاري

بيا ثانيه اول ، مقدار Source Point رو تغيير بدي
باز بري چند ثانيه جلوتر مقدارشو تغيير بده

اون وقت از اول اجرا كن كارت رو و نتيجه رو ببين

ياعلي

sajad_n90

Member
سلام
در مورد جواب اولتون ممنون درست شد
ولی در مورد جواب دومتون نشد
آیا امکان داره آموزش این قسمت رو بزارین
مرسی

sajad_n90

Member
ممنون
خیلی خیلی ممنون
راستی برای زیاد کردن اون قسمت اولی من همه اون Cache رو زیاد کردم مشکلی که پیش نمیاد
حتی اون قسمت تیک دار رو هم اینایبل کردم و زیادش کردم . اولی رو هم 2 گیگ کردم

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا