آموزش هاي كورل

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nima_dsnr

کاربر VIP
بعد اینکه من تو آموزش توپ اشکال دارم یکی اینکه شش ضلعی های من درست کنار هم قرار نمی کیرن نمی دونم چرا عکسشو فرستادم ببینین نتیجه کارمو بعد هم من نفهمیدم Belean رو کجا استفاده میکنین چون من فقط با Intersect تنها اینو ساختم اگه لطف کنین برام توضیح بدین ممنون میشم.
من این روش جدید رو امتحان نکردم. ولی فکر کنم بدونم مشکلت چیه !!!
ببین دایرت رو بزرگ انتخاب می کنی. باید دایره کمی کوچکتر باشه تا سیاه ها رو بپوشونه و سفیدک باقی نذاره. ( مایع سفید کننده تاژ :D )

nima_dsnr

کاربر VIP
اما اول بگم به مارال جان كه فكر مي كنم مشكل توپت به خاطر اينه كه دايره رو بايد كوچكتر بگيري تا اطراف و حاشيه هاي توپ رو حذف كنه
اینو ندیدم چرا من ؟
به هر حال خوشحالم که با استاد هادی کمی هم نظرم.
فکر کنم دارم تو کرل هم راه می افتم...
apl.gif

maral55

Well-Known Member
خوب امروز می خوام قسمت دوم آموزش رو بزارم
8- يك دايره با سايز 0.5x0.5 رسم كنيد و در مركز اين 3 تا طرح قرارا بدين ! و زماني كه قرار دادين همه ي كار ها رو انتخاب كنيد - در قسمت بالا تعدادي ابزار فعال ميشن ! شما روي اين شكل
Untitled-1.gif
كليك مي كنيد اسم اين ابزار Trim ميباشد كار اين ابزار اين است كه برش ميده از طرحي كه روي طرح ديگه قرار داشته بشه ! خب وقتي روي اين شكل كليك كنيد ديگه اون دايره اي رو در مركز قرار دادين رو نياز نداريم پاك كنيد ! كليك كنيد و Delete رو بزنيد !

*نكته قبل از اعمال كار بالا بايد حتما 3 تا طرح كلي رو Group كنيد
hazzard48vj.jpg

9-تو اين مرحله بايد يك مستطيل بكشين و از اون 2 تا كپي بگيرين كه جمعا ميشه 3 تا ! مربع ها رو به اندازها ي كه در شكل زير هست بكشين - اين مربع ها رو در 2 تا زاويه ميخواهيم - اولي كه معلومه ! در زواياي 120 و 240 (‌يا آورري
Arrange ---Transformations----Rotate)
hazzard54wu.jpg

10- تو اين مرحله طبق مرحله ي 8 همون كا رو با مربع ها كنيد كه با دايره مركزي كردين
hazzard67az.jpg

11- در مركز يك دايره نسبتا بزرگ مانند شكل رسم كنيد بدون رنگ ! بعد اينكه مسير زير دنبال كنيد تا پنل سمت راست فعال شه !
Window ---Docker - Propertes معولا فعاله كليد ميانبر Alt+Enter - خوب روي دايره اي كه ايجاد كردين كليك كنيد با استفاده از ابزار Pick tool همنون آيكون ماوس ! خوب از پانلي كه فعال كردين tab دوم رو انتخاب كنيد اسم اين تب Outline ميباشد كه اگر موس رو چند ثانيه روش نگهداريد Tooltip ش ظاهر ميشه ! خب كليك كنيد . در كادر Width عدد 20 رو تايپ كنيد و تايپ كنيد .

12- يك مربع به اندازه داخل شكل رسم كنيد و از اون 5 تا كپي بگيرين - حالا روي تك تك اين مربع ها با استفاده از ابزار Pick tool دوبار كليك كنيد و با استفاده از گيره هايي كه در دور مربع ايجاد شده مربع را در زوايا خواسته شده در عكس زير برچرخونيد و در جاي خود قرار بدين و مانند مرحله 8 همون كاري رو كه براي دايره انجام دادين براي اينها هم انجام بدين .

* توجه براي اينكه اين اعمل روي اين 3 تا دايره ي كلي اعمال نشه ! ااين 3 تا دايره رو لاك كنيد با راست كليك كردن روي طرح و گزينه Lock Objet رو انتخب كنيد

hazzard86om.jpg

مربع ها روو پا كني
hazzard93xx.jpg

منبع : http://forum.p30world.com

من آموزش هادی رو نتونستم داانلود کنم لینکش درسته؟

نیما این شکلکا رو از کجا می آری؟ کدشون چیه منم می خوام :cry:

hyazdi

Active Member
سلام
اوف چي شد مارال جان .
بابا خيلي پيچيده شد . اگه ممكنه پي دي افش رو بزار تا آدم يكجا بتونه بخوندش ( چون دو تيكه شده ) .
اما واقعا مرسي . لينك رو هم حالا چك مي كنم ببينم چي شده .
اينم لينك جديد :
http://rapidshare.de/files/33178924/GEAR1.pdf.html
انشاالله درست باشه .
راستي مي خواستم از مارال تشكر كنم به خاطر پي دي اف تاپيك نكته هاي كرل ، فقط خواستم يه نكته رو بگم كه فكر مي كنم به درد خيلي ها بخوره .
اونايي كه توي اون تاپيك كار مي كنن همش نكته و ترفند مي گن ( به قول خودشون ) كه البته سر جاي خودش خيلي به درد مي خوره . اما تمام تمام اونا رو هم كه ياد بگيريد فقط تبديل به يه كاربر مي شيد ( همون يوزر ) اما نكته اينجاست كه بايد بتونين اين نكات رو با هم تركيب كني و چيزي رو كه مي خواي بسازي ( همون كاري كه ما داريم اينجا انجام مي ديم ) و به تجربه برام ثابت شده كه اينكار خيلي مهم تره . اگه شما هزار تا نكته هم بلد باشي ولي ندوني كجا و به چه شكل به كارشون ببري به چه درد مي خوره .
آهان راستي يه چيز مي خواستم بگم به دوستاني كه توي كار ترجمه هستن ( شايد هم بدونين ) كه اگه منبع مي خواين يكي از كارايي كه مي شه بكنن اينه كه كلمه كورل رو با كلمه TUTORIAL سرچ كنين ( اين كلمه رو توي راهنما ( هلپ ) كورل مي تونين ببينين ( و به معني آْموزشهاي گام به گام همراه با تصويره ، معادل فارسي نداره ) فكر كنم خود سايت كورل كلي از اين آموزش ها داشته باشه . چون نمي دونم با چه كلماتي سرچ مي كنين گفتم وگرنه شايد خودتون هم مي دونستين .
راستي آقا نيما شرمنده كردي . استاد فعلا يكي هست اونم استاد محمد رضا شجريان . بقيه شاگردن ( حالا ) .
باي

nima_dsnr

کاربر VIP
pdf قسمت دوم رو گذاشتم. فشرده کردم تا بهتر آپلود بشه.
http://rapidshare.de/files/33186637/part2.rar.html

گفتم شاید نتونین بازش کنین غیر فشرده هم گذاشتم.
http://rapidshare.de/files/33187162/part2.pdf.html

اما اگه با rar file مشکلی ندارین بگین تا همیشه فشرده شده بذاریم.
هر دو قسمت با هم هم ... ببینم شاید پی دی افش رو گذاشتم.

من آموزش هادی رو نتونستم داانلود کنم لینکش درسته؟
این دومی درسته.
نیما این شکلکا رو از کجا می آری؟ کدشون چیه منم می خوام
برنامه هایی مخصوص اسمایل برای فروم هست. مثل getsmile
برو دانلود کن. پیدا کردنش هم کاری نداره تو گوگل سرچ کن راحت پیدا میشه.
اما اکثر بچه های فروم از qsmile استفاده می کنن.

یه وقتی هست مثل من حال دانلود و این چیزا رو نداری ؛ اون موقع برو به اینجا :
http://www.clicksmilies.com/
یه عالمه شکلک داره. رو هر کدوم کلیک کنی یه لینک پایینش تو کادر نوشته ؛ اونو کپی کن تو نوشته هات.
دیگه حله...
---------------------------
یه توضیح بدم درباره این شکلکها :
اینا یه سری فایل گیف هستن که آپلود شدن و تگ

hyazdi

Active Member
سلام
کجایین بابا ؟
نیما جان دست مریزاد . آخرین آموزشی که گذاشتی از اون به درد بخورها بود . مرسی .
فعلا بای تا های

maral55

Well-Known Member
سلام بچه ها ببخشید من از دیروز گرفتار کارای دانشگام بودم احتمالا تا فردا هم گرفتارم ولی فردا عصر حتما با چند تا آموزش میام و جبران میکنم .
فعلا

maral55

Well-Known Member
سلام
هادی جان من تو کورل 13 وقتی دبل کلیک میکنم روی ابزار Polygon وارد تنظیمات اون نمیشم بعد از طریق خود options هم که میرم اصلا Polygon رو پیدا نمی کنم

hyazdi

Active Member
سلام
اول بگم كه يه روزه يه آموزش تهيه كردم اما هيچ جوري سايت مجيد راه نمي داد . حالا يا مشكل شبكه بود يا سايت .
بهرحال بگم كه مارال جان درست مي گي 13 اينكارو نمي كنه . تذكر پايين آموزش رو بخوون . توي كرل 13 اينها عوض شده و ديگه توي آپشن نيست . شما بايد از star استفاده كني ( براي اون آموزش ) .
نيما جان بابت پي دي اف آموزش مارال ممنون . و البته فكر مي كنم لينك اين آموزشت اشتباه باشه .

nima_dsnr

کاربر VIP
آره دیروز سایت باز نمی شد. من که خمار خمار بودم. :D
راست میگی آموزشم لینکش کار نمی کنه. دلیلش هم اینه که اسمی که براش انتخاب کرده بودم بینش فاصله بود. این می تونه تجربه ای برای شما هم باشه که اسم آموزشهاتون تک اسم باشه.
http://img.majidonline.com/pic/40487/PoweClip.jpg

hyazdi

Active Member
سلام نيما جان
واقعا خوشگل شده . دستت درد نكنه .
ما منتظر بعديهاش هستيم . هيچ جا نمي ريم همينجا هستيم .
باي

nima_dsnr

کاربر VIP
مخلصیم
آقا من قبول ندارم این آموزشه تو کرل 11 زیاد کار نمی کنه.
اون تریپ + ماشین حسابی کار نمی کنه ، اون کنترل هم که بگیری خط صاف نمی کشه.
فردا احتمالا یه کرل 12 میریزم. حالا موندم 13 بریزم یا 12 ، ولی ترجیح میدم اول با 12 کار کنم.

maral55

Well-Known Member
سلام بچه ها خوبین؟
خوب منم کم کم دارم میام چه قد زحمت کشیدین خیلی آموزش های جالبی گذاشتین ممنونم
یه آموزش خیلی کوتاه آماده کردم از پی سی ورد و چند تا عکس که به آموزش اضافه کردم فکر کردم نکته های جالبی میتونه باشه
لینک دانلود آموزش

منبع آموزش :http://forum.p30world.com

maral55

Well-Known Member
سلام هادی جان ممنون واسه زحماتت و آموش های خیلی خوب می خواستم بگم که در ورژن 13 هم با نگه داشتنه Ctrl ابزار Freehand خط راست میکشه؟
فکر کنم آخر باید برم یه 12 بگیرم چه قد فرق دارن ها
speechless-smiley-004.gif

hyazdi

Active Member
سلام
ممنون که آموزشها رو دنبال می کنین . من الان سر کلاس تدریس کورل هستم که دارم این متن رو می نویسم .
یه سوال داشتم که خیلی وقته می خوام از نیما بپرسم که خودش جواب داد . چرا از کورل 11 استفاده می کنی ؟

اما خودم می خوام یه 13 نصب کنم تا از شر سوالات بچه ها ( البته سر کلاس ) در مورد اختلاف این دو نسخه راحت بشم . اما مارال جان مطمئنی اینکارو نمی کنه ؟ نه شما 12 نریز من سعی می کنم آموزش ها رو جوری تهیه کنم که مطمئن باشم توی 13 و 12 کار می کنه و نیما هم که قرار شد 12 نصب کنه انشاالله .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا