آموزش هاي كورل

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hyazdi

Active Member
تشكر و تقاضا

ممنون
جالبه .ولي فكر نمي كني اگه از كتابا شروع كني راحت تر باشي . كتاب كورل شباهنگ يا كورل 12 رمضاني
فقط اگه ممكنه يه كم در مورد ريزه كاريهاي چاپ در كورل آموزش بديد
با تشكر

آخرین ویرایش:

maral55

Well-Known Member
ممنون
جالبه .ولي فكر نمي كني اگه از كتابا شروع كني راحت تر باشي . كتاب كورل شباهنگ يا كورل 12 رمضاني
فقط اگه ممكنه يه كم در مورد ريزه كاريهاي چاپ در كورل آموزش بديد
با تشكر

سلام دوست عزیز
شما کاملا درست می فرمایید کتاب خیلی بهتر هست متاسفانه هنوز کتاب کورل ندارم ولی فکرشو کردم که هر روز مثلا یه صفحه از یه کتابو این جا بزارم بد فکری نیست ایشالا در اولین فرصت که کتابو تهیه کنم هر روز یه مقداری اینجا میزارم در مورد چا÷م متاسفانه من خودمم هنوز در کورل مبتدی هستم و همین طور که گفتم دارم با این آموزشا شروع میکنم ولی فکر کنم حتما دوستان زیادی هستن اینجا که در مورد ریزه کاری های چا÷ در کورل اطلاعات خوبی دارن می تونن به شما کمک کنن .

maral55

Well-Known Member
ادامه آموزش ها

سلام
اول اینکه ببخشید یه چند وقتی وقفه افتاد چون من درگیر گرفتن اکانت واسه نت و کارهای دیگه بودم نتونستم آموزش بزارم از امروز به امید خدا دوباره شروع می کنم .
خوب بریم سر آموزش
یه آموزش خیلی ساده که 2 دقیقه ای به نتیجه میرسه
1.کورل رو باز می کنیم و با Text یاF8یه متن رو تای÷ می کنیم :
corel_draw_sketch.gif

2.با ابزار Rectangule یا F6یه مستطیل در نیمه بالایی متن میکشیم:
corel_draw_interior.gif

3. با دو بار کلیک روی ابزار انتخاب متن و مستطیل رو با هم انتخاب می کنیم :
Arrange>Combine یا Ctrl +L رو میزنیم تا دو شی با هم ترکیب بشن :
حالا به رنگ دلخواه رو انتخاب میکنیم براش :
corel_draw_type.gif

5.یه مستطیل دیگه رو با ابزار rectangle در نیمه ÷ایینی متن میکشیم و یه رنگ دلخواه بهش میدیم و اونو در حالت انتخاب نگه میداریم
corel_draw_textile.gif

6.اونو در ÷شت لایه متن قرار میدیم :
Arrange>Order.Back to
corel_draw_fashion.gif

7.و در نهایت مستطیل ÷ایینی رو تا لبه بالایی متن میکشیم :
corel_draw_graphics.gif

maral55

Well-Known Member
آموزش Corel Photo Paint

خوب فکر کردم بد نیست که چند تا آموزش هم از برنامه Corel Photo Paint بزارم که برنامه ای هست که همراه با Corel Draw نصب میشه
Cropping Imageshlآموزش برش تصاویر
سطح آموزش:مقدماتی
برش تصاویر یکی از کارهای ضروری در ادیت کردن تصاویر هست.که یکی از اولین کارهای هست که به تصویر اضافه میکنیم و بدون اون اصلا کارها ÷یش نمی ره.
1.jpg

1.با یه تصویر شروع میکنیم این تصویری که من انتخاب کردم تصویری هست که روی موضوع زوم نشده و در فضای بکگاراند قسمت های اضافی وجود داره .که ما میتونیم اونهارو درست کنیم .
خوب حالا ابزار Crop رو انتخاب میکنیم :
2.gif

3.jpg

طوری درگ می کنیم و می کشیم تا دور اون موضوع یه مستطیل انتخاب به وجود بیاد .
4.jpg

با استفاده از دستگیره ها می تونیم مستطیل رو دور موضوع تنظیم کنیم :
4.jpg

7.gif

اگر که میخواین یه اندازه خاص رو برای مستطیل انتخاب وارد کنین میتونین طول و عرض رو در این مستطیل وارد کنین (اگه این قسمت رو در نوار بزار بالا نمیبینین روی دو فلش Open Advanced Options در قسمت نوار ابزار بالای صفحه کلیلک کنید )
5.jpg

وقتی که به نظرتون مناسب اومد در داخل مستطیل دبل کلیلک کنید
برش دادن تصاویر میتونه وقتی شما برای اندازه فایل در محدودیت هستید یا میخواین امضای خودتونو در سایت آ÷لود کنین یا وقتی یه سایز خاصی از فایل رو احتیاج دارین به درد بخور هست حالا میتونین به منوی فایل برین و تصویر رو Save کنین .
6.jpg

nima_dsnr

کاربر VIP
مرسی مارال (احتمالا) خانوم ؛ :)

ببین مارال خانوم تقصیر خودتونه ما رو بد عادت کردین !!!

همش آموزش آماده و عکس میزاشتین ما رو به آماده خوری عادت داده بودین حالا اینجوری آموزش (تکست و عکس) برامون سخته...

البته برای تنوع خیلی لازم بود ولی ممنون که ادامه ندادین !!! ( چی پررررو .:. ایـــــــــــششش )

maral55

Well-Known Member
مرسی مارال (احتمالا) خانوم ؛ :)

ببین مارال خانوم تقصیر خودتونه ما رو بد عادت کردین !!!

همش آموزش آماده و عکس میزاشتین ما رو به آماده خوری عادت داده بودین حالا اینجوری آموزش (تکست و عکس) برامون سخته...

البته برای تنوع خیلی لازم بود ولی ممنون که ادامه ندادین !!! ( چی پررررو .:. ایـــــــــــششش )

سلام نیما جان
والا اتفاقا من فکر کردم چون اکثرا بچه ها اینجوری (عکس و تکست ) آموزش میزارن بهتره و شاید اینجوری خوندنش راحتتره
ولی اگه عکس تنها یا ÷ی دی اف بهتر هست که چه بهتر چون حسن بزرگی که داره دیگه بعد از مدتی عکس ها از بین نمیرن چون متاسفانه در مورد خیلی از آموزش های خوب سایت که مال مدتی ÷یش هستن این اتفاق افتاده و لینک عکس ها از بین رفته
به هر حال هر جوری که شما و بقیه بچه ها براشون بهتره من خوشحال میشم اونجوری آموزش بزارم.

nima_dsnr

کاربر VIP
ممنون
به نظر من بهتره که اول یه عکسی از پایان کار بزارین بعدش کل آموزش رو بصورت Pdf یا همون JPG.
اینجوری 2 حسن داره ؛ هم وقت کمتری بصورت آنلاین از شما گرفته میشه ؛ هم نمیخاد صبر کنیم همه عکسها لود بشن. البته باز هم هر جور شما راحت تر باشین. بالاخره ما استفاده می کنیم.
باز هم تاکید می کنم برای نوع بیشتر هر از گاهی عکس و تکست هم جواب میده.

با تشکر - نیما

hyazdi

Active Member
مارال جان سلام
در مورد اين نوشته pic كه دو رنگش كردي بايد بگم كه از راه لنزهاي كورل هم مي شه اينكارو كرد البته ساده تر .
دو تا مستطيل رو كنار هم مي كشي و هر رنگي دلت خواست بهشون مي دي . اونوقت نوشته رو مي نويسي و روي اونا قرار مي دي . مي ري به منوي window و پالت لنز رو ظاهر مي كني . حالا نوشته رو انتخاب مي كني و از لنزها هم لنز invert رو كليك مي كني . رنگي نوشته ات از روي چرخ رنگ به طور اتوماتيك انتخاب مي شه و دقيقا رنگ مخالف مستطيل زيرش رو ظاهر مي كنه.
نمي دونم تونستم منظورم رو برسونم يا نه .
اگه مشكلي بود بگو.
باي

nima_dsnr

کاربر VIP
جناب یزدی میتونی همینجوری که توضیح میدی چند تا تصویر از پنل ها بزاری؟
یا کمی دقیق تر توضیح بدی !!!
من یکم خنگ میزنم نه ؟ ، نه اشتباه نکنید. آخه من کرل رو تازه شروع کردم.

maral55

Well-Known Member
مارال جان سلام
در مورد اين نوشته pic كه دو رنگش كردي بايد بگم كه از راه لنزهاي كورل هم مي شه اينكارو كرد البته ساده تر .
دو تا مستطيل رو كنار هم مي كشي و هر رنگي دلت خواست بهشون مي دي . اونوقت نوشته رو مي نويسي و روي اونا قرار مي دي . مي ري به منوي window و پالت لنز رو ظاهر مي كني . حالا نوشته رو انتخاب مي كني و از لنزها هم لنز invert رو كليك مي كني . رنگي نوشته ات از روي چرخ رنگ به طور اتوماتيك انتخاب مي شه و دقيقا رنگ مخالف مستطيل زيرش رو ظاهر مي كنه.
نمي دونم تونستم منظورم رو برسونم يا نه .
اگه مشكلي بود بگو.
باي

سلام
خیلی ممنون که آموزش ها رو می خونین و دنبال میکنین والا راستش کم کم داشتم فکر میکردم غیر از نیما دیگه کسی نمی خونه :cry:
در مورد آموزش من فکر کنم تقریبا فهمیدم که شما چی گفتین روش خیلی خوبی هست بلد نبودم فقط به نظرم وقتی Invert رو میزنیم یه کم رنگ ها با رنگ های مستطیل ها فرق می کنه درسته؟ البته اگه من درست فهمیده باشم ؟؟بعد در ضمن وقتی مستطیل ها رو برداریم افکت از بین میره درسته؟ یا میشه اونو ثابت کرد؟
اینم واسه نیما عکساش

hyazdi

Active Member
با سلام به همه دوستان
باور كنيد من زياد كار با اين تاپيك ماپيك ها رو بلد نيستم اگه يكي توضيح بده و بگه چطور آموزش و عكس و نوشته و ... مي ذارين بديده منت عكس هم براتون مي ذارم .
اما در مورد سوالات مارال جان
بايد بگم آره روشتون درسته و اينكه رنگها فرق مي كنه بخاطر همونه كه قبلا توضيح دادم . كلمه invert يعني معكوس. يعني وقتي شما به كورل دستور مي دي كه لنز معكوس كننده رنگ رو بذاره روي نوشته اون مياد و به رنگ زيرش نگاه مي كنه و رنگ رويي ( كه مال ما در اينجا يه نوشته است ) رو معكوس مي كنه . اين تقابل رنگها رو از روي چرخ يا دايره رنگ پيدا مي كنه . اين چرخ رنگ رو مي تونين از پالت ابزار ( پالت عمودي سمت چپ تصوير) و بخش رنگ آميزي اون ( fill tool يا همون ابزار يكي مونده به آخري ) پيدا كنيد . وارد بخش اول اون بشيد(fill color dialog ) و در كشوي دوم ( mixer) چرخ رنگ رو مي بينين . حالا مي تونيد بفهميد كه چرا مثلا وقتي مستطيلتون قرمزه و شما روي اون لنز معكوس كننده مي ذارين رنگي كه مي بينيد آبي مي شه . هر رنگ معكوس از روي رنگ مقابلش تعيين مي شه . البته اين توضيحاتيه كه من مي دونم . اگه كسي بيشتر مي دونه يه حالي بده . خدا وكيلي ثواب داره .
و اما مارال راست مي گه اين ثابت نيست و اگه رنگ مستطيل ها رو عوض كني يا نوشته رو جابجا كني از بين مي ره چون لنز به نوشته اعمال شده و مي شه لنزها رو دوباره برداشت (توي همون پالت لنز و انتخاب گزينه اول no lens ) .
اينهم يه عالمه توضيح براي اون داداشمون ( نيما خان ) كه ديگه بخاطر اينكه كسي كاري واسش بكنه بي خود خودش رو خنگ نكنه . داداش عزت نفس داشته باش . (شوخي بود نيما جان بدل نگير)
بازم هستيم.

nima_dsnr

کاربر VIP
اینم واسه نیما عکساش
مارال جان بابت عکس ها دستت درد نکنه. خدمتتون عرض شود که من آنقدر مشتاق بودم که همون روز رفتم جیک و پیک invert رو در آوردم. مشکلم هم فقط همین بود که لایه دوم اون رنگ دلخواهمون رو نشون نمیده ، که با توضیح دوستمون امیدوارم این مشکل هم برطرف بشه.
اينهم يه عالمه توضيح براي اون داداشمون ( نيما خان ) كه ديگه بخاطر اينكه كسي كاري واسش بكنه بي خود خودش رو خنگ نكنه . داداش عزت نفس داشته باش . (شوخي بود نيما جان بدل نگير)
بازم هستيم.
من به دل گرفتم. الان من دپرس شدم.
sad-smiley-047.gif
برو دیگه دوستت ندارم.
angel-smiley-010.gif

نه بابا... ما رو هم اینقدر پپه فرض نکنید !!!
action-smiley-030.gif

همش شوخی بود
action-smiley-007.gif

----------------------------------------------------------------
خدمت این دوستمون عرض کنم که اگه یه وقت خواستی عکس بزاری این مراحل رو طی کن :
1) عکست رو تو آپلود سنتر مجید آنلاین آپلود کن.
2) بعدش 4 تا لینک بهت میده. لینک چهارم اونجا که بالاش نوشته برای قراردادن در انجمنها رو کپی کن توی نوشته هات.

خلاص
action-smiley-065.gif

maral55

Well-Known Member
با سلام به همه دوستان
باور كنيد من زياد كار با اين تاپيك ماپيك ها رو بلد نيستم اگه يكي توضيح بده و بگه چطور آموزش و عكس و نوشته و ... مي ذارين بديده منت عكس هم براتون مي ذارم .
اما در مورد سوالات مارال جان
بايد بگم آره روشتون درسته و اينكه رنگها فرق مي كنه بخاطر همونه كه قبلا توضيح دادم . كلمه invert يعني معكوس. يعني وقتي شما به كورل دستور مي دي كه لنز معكوس كننده رنگ رو بذاره روي نوشته اون مياد و به رنگ زيرش نگاه مي كنه و رنگ رويي ( كه مال ما در اينجا يه نوشته است ) رو معكوس مي كنه . اين تقابل رنگها رو از روي چرخ يا دايره رنگ پيدا مي كنه . اين چرخ رنگ رو مي تونين از پالت ابزار ( پالت عمودي سمت چپ تصوير) و بخش رنگ آميزي اون ( fill tool يا همون ابزار يكي مونده به آخري ) پيدا كنيد . وارد بخش اول اون بشيد(fill color dialog ) و در كشوي دوم ( mixer) چرخ رنگ رو مي بينين . حالا مي تونيد بفهميد كه چرا مثلا وقتي مستطيلتون قرمزه و شما روي اون لنز معكوس كننده مي ذارين رنگي كه مي بينيد آبي مي شه . هر رنگ معكوس از روي رنگ مقابلش تعيين مي شه . البته اين توضيحاتيه كه من مي دونم . اگه كسي بيشتر مي دونه يه حالي بده . خدا وكيلي ثواب داره .
و اما مارال راست مي گه اين ثابت نيست و اگه رنگ مستطيل ها رو عوض كني يا نوشته رو جابجا كني از بين مي ره چون لنز به نوشته اعمال شده و مي شه لنزها رو دوباره برداشت (توي همون پالت لنز و انتخاب گزينه اول no lens ) .
بازم هستيم.

خیلی ممنون واسه تو ضیحات خیلی استفاده کردم خیلی عالی میشه اگه در ادامه آموزش ها هم شما همراه باشین چون من همون طور که گفتم خودم مبتدی هستم و دارم با این آموز ش ها شروع میکنم اگه شما بازم لطف کنین راجع به آموزش ها تو ضیح بیشتری بدین یا هر جا اگه روش بهتری بلدین بگین خیلی خوبه همه استفاده میکنن
در مورد عکس گذاشتن و کار با انجمن ها هم نگران نباشین یه کم که بیشتر باهاش کار کنین همه چی دستتون میاد در مورد عکسا نیما جان لطف کرد روششو گفت منم یه چیز های بهش اضافه کنم
موقع پست زدن اون کلید تنظیم های بیشتر رو اگه بزنین میتونین در قسمت attach فایل Attach کنین و همچنین در پایین صفحه قوانین ارسال هم هست که اونجا هم کد اکثر کارها رو نوشته کد شکلک ها و گذاشتن لینک و اینجور چیزها

nima_dsnr

کاربر VIP
آموزش ساخت اشکال هندسی ( اقلیدسی )

میبینی تو رو خدا ؟
2 روزه کورل یاد گرفته رفته آموزش گذاشته .
خوب دیگه ما هم دل داریم دیگه !!!
confused-smiley-017.gif

یه آموزش ساده برای ساختن اشکال هندسی قشنگ :

1) ابزار Elipse Tool (F7) را انتخاب کنید و یک بیضی به این صورت بکشید.
1.jpg

2) Alt+F8 را فشار دهید تا منوی Rotate فعال شود یا مسیر زیر را دنبال کنید :
Window> Dockers> Transformations> Rotate
2.jpg

3) حالا مقدار Angle را برابر 10 درجه قرار دهید. البته هرچقدر مقدار Angle را کمتر قرار دهید شکل قشنگتری بوجود می آید. سپس بر روی Apply To Duplicate کلیک کنید (شکل 1) تا شکل زیر حاصل شود. (شکل 2)
3.gif
4.jpg

4) حالا یه 16-17 بار دیگه با اون موس بزن تو سرِ Apply To Duplicate تا شکل 180 درجه کامل بشه.
غذای ما آماده هست ؛ حالشو ببرید :
5.jpg

این هم با Angle=5.0 :
7.jpg

این هم با مخلفات و ادویه که با فتوشاپ کامل شده :
6.jpg

امیدوارم که استفاده کنید.
فعلا بای...

بدانلودید فایل PDF را با حجم ~221 کیلوبایت .

maral55

Well-Known Member
به به به ... واقعا که عالی هست به خدا اگه هر کسی حتی یه کلمه هم که از کورل بلد هست بیاد همونو انجا آموزش بده توپ میشه اینجا کاش اینجا هم یه تکونی بخوره مثه انجمن فتوشاپ که خیلی فعال هست هر کسی بیاد یه آموزش بزاره کلی چیز یاد میگیریم به هر حال نیما جان خیلی کار خوبی کردی بازم ادامه بده دستت درد نکنه

nima_dsnr

کاربر VIP
من هم همینو میگم...
البته من هم همین یکی دو کلمه رو از همینجا و کنجکاویهای خودم یاد گرفتم و وظیفه خودم میدونم که در اختیار دیگران هم قرار بدم. مگه وظیفه کیه که اینجا رو مثل فتوشاپ راه بندازه ؟
خوب وظیفه من و امثال من هست دیگه... به هر حال من هر کاری از دستم بر بیاد کوتاهی نمی کنم .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا