آموزش هاي كورل

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hyazdi

Active Member
با سلام
خيلي خوشحالم كه تونستم كمكي بكنم . من خيلي وقته توي اين سايت عضوم اما اخيرا كمي فعال شدم چون اونروز تا حالا دغدغه كار و تحصيل بود و سرعت كم اينترنت .
اما بايد بگم كه چشم سعي مي كنم آموزش ها رو كه نگاه مي كنم هرجا در توانم بود و سوادش رو داشتم خدمتتون بگم . مدتي هست كه كورل كار مي كنم اما بيشتر در حد متعارف.
مي دونين بعد از مدتي كه كورل رو كار كنين مي فهمين كه ظاهرش ساده است و كارها هم نسبتا ساده انجام مي شه اما مهم اينه كه بتوني اين روشهاي ساده رو با هم تركيب كني و اوني كه دلت مي خواد به دست بياري . برعكس فتوشاپ كه حجم منوها و ويژگي هاش آدم رو مي ترسونه . اين به قول من شيرين كاري هاي كورل رو شماها دارين با ترجمه كردن و ... ياد مي دين و اين خيلي با ارزشه وگرنه اونايي كه توي كتابها گفته شده انجام كارهاي كليه و نه شيرين كاري .
اميدوارم كه به قول مارال جان اينجا هم مشتري هاي خاص خودش رو پيدا كنه . انشاالله.

maral55

Well-Known Member
این آموزش رو ترجمه کردم ترجمش کمی مشکل بود و سطح آموزش هم تا حدودی بالا بود ولی فکر کردم به هر حال تنوع هست ممکنه جاهایی باشه که کمی مبهم باشه ولی فکر کنم اگه چند بار از روش خونده بشه مشکلی نباشه .
منتظر نظرات شما در مورد آموزش هستم

اینم لینک آموزش به صورت پی دی اف و با حجم 1.97 مگ

maral55

Well-Known Member
با سلام
خيلي خوشحالم كه تونستم كمكي بكنم . من خيلي وقته توي اين سايت عضوم اما اخيرا كمي فعال شدم چون اونروز تا حالا دغدغه كار و تحصيل بود و سرعت كم اينترنت .
اما بايد بگم كه چشم سعي مي كنم آموزش ها رو كه نگاه مي كنم هرجا در توانم بود و سوادش رو داشتم خدمتتون بگم . مدتي هست كه كورل كار مي كنم اما بيشتر در حد متعارف.
مي دونين بعد از مدتي كه كورل رو كار كنين مي فهمين كه ظاهرش ساده است و كارها هم نسبتا ساده انجام مي شه اما مهم اينه كه بتوني اين روشهاي ساده رو با هم تركيب كني و اوني كه دلت مي خواد به دست بياري . برعكس فتوشاپ كه حجم منوها و ويژگي هاش آدم رو مي ترسونه . اين به قول من شيرين كاري هاي كورل رو شماها دارين با ترجمه كردن و ... ياد مي دين و اين خيلي با ارزشه وگرنه اونايي كه توي كتابها گفته شده انجام كارهاي كليه و نه شيرين كاري .
اميدوارم كه به قول مارال جان اينجا هم مشتري هاي خاص خودش رو پيدا كنه . انشاالله.

من خومم خیلی وقت بود که تو سایت عضو بودم ولی به علت گرفتاری فعال نبودم الان هم درسا که شروع بشه باز کمتر وقت میکنم بیام شما هر وقت که فرصت داشتین اینجا آموزش بزارین ما خیلی خوشحال میشیم .

maral55

Well-Known Member
سوال

یه سوال داشتم از مدیر محترم انجمن
یه سری آموزش دیدم تو سایت p30world می خواستم سوال کنم اشکالی نداره اگه اونا رو با ذکر منبع اینجا بزارم؟

hyazdi

Active Member
سلام
يه سوال داشتم .
الان يه آموزش آماده كردم و پي دي افش كردم اما نمي تونم براش لينك بزارم . مي خواستم بدونم شما مارال جان چطور لينك پي دي اف گذاشتي . من اگه بخوام آپلودش كنم چكار بايد بكنم ؟ هركاري كردم نمي شه . اين گزينه مديريت پيوست ها هم مي گه فايل پي دي اف بيشتر از 19.5 كليوبايت قبول نمي كنه ( فايل من حدود 300 تاست ) .

با تشكر

آخرین ویرایش:

nima_dsnr

کاربر VIP
یه سوال داشتم از مدیر محترم انجمن
یه سری آموزش دیدم تو سایت p30world می خواستم سوال کنم اشکالی نداره اگه اونا رو با ذکر منبع اینجا بزارم؟
البته فکر نکنین من مدیرم دارم جواب میدم؛ ولی از همون ساعات اولیه این پست میخاستم جواب بدم... خیلی دندون رو جیگر گذاشتم تا مدیر بیات اما ظاهرا خیلی سرش شلوغه
action-smiley-060.gif
action-smiley-063.gif

راستش مارال جان احتمالا زیر اون مطلب نوشته کپی برداری محفوظ است مگر با مدیر سایت تماس بگیری اگه میخای کپی برداری کنی یا از این حرفا !!! اگه ننوشته که بسم ا... بگو و مطلب رو بزار با ذکر منبع و یا علی !
اما اگه نوشته باید با همون ایمیلی که داده تماس بگیری و اجازه بگیری و خلاصه این همه گفتم که بگه زیاد کاری با مدیر این انجمن نداره. این از سوال شما...

اما من یه بار مطلب توپی تو p30world به تورم خورد ( خدائیش خیلی توپ بود ) که میخواستم بزارم توی سایت ***.*** اما وقتی با این موضوع مواجه شدم بی خیال شدم و قید مطلب رو زدم. حالا میل خودت.

nima_dsnr

کاربر VIP
سلام
يه سوال داشتم .
الان يه آموزش آماده كردم و پي دي افش كردم اما نمي تونم براش لينك بزارم . مي خواستم بدونم شما مارال جان چطور لينك پي دي اف گذاشتي . من اگه بخوام آپلودش كنم چكار بايد بكنم ؟ هركاري كردم نمي شه . اين گزينه مديريت پيوست ها هم مي گه فايل پي دي اف بيشتر از 19.5 كليوبايت قبول نمي كنه ( فايل من حدود 300 تاست ) .

با تشكر

اینجا آپ کن :
http://rapidshare.de

مشکلی بود بگو بهت بگم .

maral55

Well-Known Member
سلام
چه کار خوبی کردین چون من دارم کم کم آموزش کم می آرم مخصوصا در سطح مقدماتی چون منبع آموزش واسه کورل در نت خیلی کمه
من خودم پی دی اف رو اول تو Rapidshare آپلود میکنم یا هر جای دیگه که خواستین مثلا مگا اپلود و بعد اینکشو میزارم اینجا. تو قسمت اتچ های اینجا نمیشه پی دی اف اتچ کرد چون اکثرا حجمش بیش از 19K میشه
البته اگه وقت کنید یه کم از آموزش رو هم اینجا بزارین بهتره فکر کنم یا یه عکس ازش
در مورد لینک گذاشتن هم به این صورت هستش
به این صورت
آدرس فایل رو بین این کد بزارین
HTML:
 [url]File Address[/url]
یا اگه خواستین با یه توضیح بزارین راجب به فایل مثلا حجمش این جوری که با کلیک روی توضیح فایل باز بشه
HTML:
[url=ّFile Address] Description[/url]

البته فقط با کپی و پیست کردن لینک توی پست هم خود به خود به صورت لینک در میاد نیازی به هیچ کد اضافی هم نیست .

آخرین ویرایش:

maral55

Well-Known Member
البته فکر نکنین من مدیرم دارم جواب میدم؛ ولی از همون ساعات اولیه این پست میخاستم جواب بدم... خیلی دندون رو جیگر گذاشتم تا مدیر بیات اما ظاهرا خیلی سرش شلوغه
action-smiley-060.gif
action-smiley-063.gif

راستش مارال جان احتمالا زیر اون مطلب نوشته کپی برداری محفوظ است مگر با مدیر سایت تماس بگیری اگه میخای کپی برداری کنی یا از این حرفا !!! اگه ننوشته که بسم ا... بگو و مطلب رو بزار با ذکر منبع و یا علی !
اما اگه نوشته باید با همون ایمیلی که داده تماس بگیری و اجازه بگیری و خلاصه این همه گفتم که بگه زیاد کاری با مدیر این انجمن نداره. این از سوال شما...

اما من یه بار مطلب توپی تو p30world به تورم خورد ( خدائیش خیلی توپ بود ) که میخواستم بزارم توی سایت ***.*** اما وقتی با این موضوع مواجه شدم بی خیال شدم و قید مطلب رو زدم. حالا میل خودت.

ممنون از جواب نیما جان
والا پایین صفحه سایت نوشته استفاده از مطالب انجمن منوط به درج منبع به صورت لینک می باشد
یعنی این
[ تمام حق و حقوق متعلق است به P30world.com ، استفاده از مطالب انجمن ها منوط به درج منبع بصورت لينك ميباشد ]
با این وضعیت فکر کنم بشه گذاشت نه؟

nima_dsnr

کاربر VIP
آره دیگه...
اینجوری که خیلی استاده...
اونی که من میگفتم یه مقاله شسته رفته بود و فکر نکنم که جمع یکجا بشه به زبون فارسی پیداش کرد.
معلوم بود که برای جمع آوریش زحمت کشیدن و خودشون تایپ کردن نه کپی پیست.

hyazdi

Active Member
آموزش اول

با سلام
آقا ممنون هم از نيما خان هم از مارال جان .
والله سطح اين آموزش رو نمي دونم . شماها تعيين كنيد . اين اولين آموزشيه كه دارم مي ذارم پس بايد ايراد بگيريد و كمكم كنيد تا انشاالله راه بيفتم :
اينم لينك آموزش
http://rapidshare.de/files/32713505/_________.pdf.html
باي

nima_dsnr

کاربر VIP
ببین hyazdi جان ( اسمتو بگو راحت تر باشیم ) :
لینک رو حواست نبوده پاک کردی.
وقتی آپ میکنی 2 تا لینک بهت میده، اولیش برای دانلود هست که باید بزاری که درست گذاشتی ؛
زیریش هم برای پاک کردن لینک دانلود هست. حالا تو حواست نبوده روی لینک پایینی کلیک کردی پاک شده.
باید زحمت بکشی دوباره آپ کنی.
در ضمن اسم فایل pdf هم به لاتین بزار . بهتره فارسی نباشه.

مرسی / نیما

hyazdi

Active Member
سلام
شرمنده دوستان . تازه كاريم ديگه .
نيما جان ممنون از راهنمايي هات .
براي راحتي كار مي توني هادي صدام كني . خوبه ؟
اينم لينك سالم . البته اميدوارم .
http://rapidshare.de/files/32755494/rotate.pdf.html
اگه دوباره ايرادي داشت بگو تا ياد بگيرم . ممنون

آخرین ویرایش:

maral55

Well-Known Member
خوب این آموزشم از سایت www.p30world.com خوام بزارم قبل اینکه بزارم اول باید تشکر کنم از نویسنده آموزش که زحمت کشیده و آموزش رو درست کرده و بعد هم یه جاهایی که فکر کردم ممکنه کمی توضیحش نا کافی باشه یه چیز هایی بهش اضافه کردم .و یه سری عکس هم بهش اضافه کردم .

خوب بايد بگم كه طراحي با كرل نياز به خلاقيت داره ! با كمي خلاقيت ميتونيد خيلي آسون طرح هاي زيبا بكشيد .
كرل از خاصيت وكتور ( برداري )‌استفاده ميكنه يعني براش مهم نيست كه كارتون تو چه اندازه باشه !‌ البته وكتور يه بحث خيلي جدا داره كه بعدا سر فرصت خوب براتون توضيح ميدم !
من سعي ميكنم تو آموزش هايي كه ميزارم ابزار رو معرفي كنم و كليد هاي ميانبرشو هم ياد بدم كه خوب ياد بگيرين !

* آموزش هايي رو كه ميزارم براي كرل 12 ميباشد .

----------------------------
آموزش ! (طرا حي با كرل = خلاقيت )‌ فراموش نكنيد
قبل از هر كاري خطكش و جدول رو فعال كنيد
به این صورت : View>Ruler و Grid , Guidlines رو فعال کنید و تیک بزنید.

حالا برای اینکه فاصله Grid رو تنظیم کنید به این مسیر برید
Tools>Customization ... رو بزنید وبعد Document و Grid یا می تونید از همون اول Ctrl+J رو بزنید در قسمت Grid قسمت Spacing رو انتخاب کنید و برای Horizental , Vertical مقدار 5. رو قرار بدین .به نظر من بهتره علامت Snap to grid رو بزنید و همچنین در قسمت Guidlines هم علامت Snap to guidlines رو بزنید.

1- يك سند جديد باز كنيد به اندازه 11x8 inches
(از نوار ابزار بالای صفحه می تونید اندازه صفحه و همچنین انواع اندازه های کاغذ های مختلف و همچنین Landscape و Portrairt بودن صفحه رو مشخص کنید .

* يادتون باشه guidelines فعال باشه از منوي View ميتونيد فعالش كنيد .
2- از 2 تا ميله اي كه در سمت چپ و بالاي سندمون يكي از بالايي و يكي از چپي به وسط سند درگ كنيد

3- در مركز تقاطع اين دو خط خطكش يك دايره 4*4 رسم كنيد براي اينكه دقيق رسم كنيد براحتي در بار بالا از سمت چپ قسمت دوم دو پاره خط كوچك كه در دو سرشون 2 تا فلش دارند در كادر جلوي آنها اندازه رو وارد كنيد يادتون باشه براي اينكه دايره اي كه ميكشيد درست رسم شود و بيضي نشه دو دكمه Ctrl + Shift رو نگه داريد

يك كپي ديگه از اين دايره بگيريد با دكمه چپ كليد دايره رو درگ كنيد و گزينه كپي رو انتخاب كنيد تا كپي ايجاد شود و سايز آن رو به 3.5 تغيير بدين تا كوچيك تر از شكل اولي بشه و بصورت زير دو شكل رو قرار بدين(می تونید دایره رو بکشید و راست کلیک کنید تا یه کپی ازش ساخته بشه .)
hazzard5he.jpg

4- تو اين مرحله رنگ دايره دوم رو به سفيد تغيير بدين تا همچين شكلي در بياد
hazzard26wc.jpg

5- تو اين مرحله بايد 2 تا دايره رو با هم گروه كنيم كه هر جا دايره ها رو حركت ميديم با هم حركت كنند براي اين كار هر 2 دايره رو Select كنيد و از منوي Arrange گزينه Group رو انتخاب كنيد
*كليد ميبانبر اين فرمان CTRL+G ميباشد
6- تو اين مرحله بايد 2 تا كپي ديگه از دوتا دايرمون در دو زاويه مختلف بگيريم ابتدا به مسير زير بريد Arrange ---Transformations----Rotate رو فعال كنيد در پنجره اي كه باز ميشه اول دايره ها رو Select كنيد بعد در كادر Angel زاويه رو به 120 تغيير بدين و Apply to Duplicate رو بزنيد تا يه كپي بگيره و حكتش بدين يه قسمت ديگه تا روي دايره هاي اصلي نباشه ابازم دايره هاي اصلي رو انتخاب كنيد و اين بار زاويه رو 240 بدين ! و همون دكمه رو بزنيد . تا كپي بگيره !

7- تو اين مرحله 3 تا شكل رو مانند شكل زير كنار هم قرار بدين !
hazzard30ty.jpg

خوب منم مثه نویسنده آموزش فکر کردم بهتر باشه این آموزش رو دو قسمت کنیم تا قسمت بعد رو اینا تمرین کنین
راستی نسخه پی دی اف این آموزش هم در پایان آموزش می زارم .منتظرش باشین
چون خودمم می خوام این کارو بکنم :idea:
منبع :www.p30world.com
http://forum.p30world.com

آخرین ویرایش:

nima_dsnr

کاربر VIP
من میخاستم کمتر پست نامربوط بزنم تا اینجا فقط آموزش باشه. اما یه نکته به ذهنم رسید که...
البته زحمت شما رو هم نباید نادیده گرفت مارال جان ؛ اما...

من این آموزش رو اولای تابستون توی فروم .............. دیده بودم ( اما بدون ذکر منبع )
چقدر هم بهش تنکس داده بودن.. خیلی نامردیه نه ؟؟
به این کار میگن دزدی !!!

آخرین ویرایش:

maral55

Well-Known Member
سلام
شرمنده دوستان . تازه كاريم ديگه .
نيما جان ممنون از راهنمايي هات .
براي راحتي كار مي توني هادي صدام كني . خوبه ؟
اينم لينك سالم . البته اميدوارم .
http://rapidshare.de/files/32755494/rotate.pdf.html
اگه دوباره ايرادي داشت بگو تا ياد بگيرم . ممنون

سلام هادی حان
خسته نباشی حیلی ممنون واقعا آموزش عالی بود البته هنوز نخوندم کامل ولی یه نگاه کلی کردم به نظر خیلی خوب بود ما بی صبرانه متظر آموزش های بعدی شما هستیم ممنون از زحمتت هم به خاطر آموزش هم پی دی اف کردنش
دیگه الان که گیرت اوردیم فهمیدیم کورل بلدی ولت نمی کنیم شوخی کردما !! نترسی:mrgreen:
خدایا چی میشه اینجا هم فعال بشه با کمک دوستان

آخرین ویرایش:

maral55

Well-Known Member
من میخاستم کمتر پست نامربوط بزنم تا اینجا فقط آموزش باشه. اما یه نکته به ذهنم رسید که...
البته زحمت شما رو هم نباید نادیده گرفت مارال جان ؛ اما...

من این آموزش رو اولای تابستون توی فروم......... .. دیده بودم ( اما بدون ذکر منبع )
چقدر هم بهش تنکس داده بودن.. خیلی نامردیه نه ؟؟
به این کار میگن دزدی !!!

والا چه عرض کنم نیما جان در دزدی بودنش و نامردی بودنش که شکی نیست چه میشه کرد دیگه امیدوارم ما بلاخره یه زمانی شاید یه قرن شایدم دو سه قرنه دیگه یاد بگیریم که واسه زحمت یه نفر ارزش بزاریم.

آخرین ویرایش:

hyazdi

Active Member
سلام مارال جان
تنكيو براي آموزش . فقط چند تا نكته بگم :
لطفا اگه امكانش هست نسخه (ورژن ) كرل هايي كه آموزش داده مي شود را ذكر كن . بعدشم اينكه
براي ترسيم دايره گرفتن ‍ctrl كافيه و شيفت تنها كاري كه مي كنه تناسب از مركزه .
درست متوجه نشدم اما بگم كه براي كپي هم تنها درگ كردن شي با دكمه راست موس و انتخاب گزينه كپي كافيه احتياج به گرفتن دكمه ديگه اي نيست . در ضمن راه راحتتر كپي رو انشاالله در يكي از آموزشها مي زارم .
راستي قرار بود سطح آموزشي رو كه دادم مشخص كنيد . يادتون نره .
بهرحال ما همه جوره در خدمتيم
باي

nima_dsnr

کاربر VIP
ممنون از آموزش .
سطح آموزش : مقدماتی.
--------------------------------------------------
آقا من شرمنده ام از روی مدیر و کاربران سایت ............. که به اشتباه اسم یه سایت دیگه رو برده بودم.
اون آموزش مارال از یه سایت دیگه بود. پستم هم ویرایش کردم.
هادی جان اگه میتونی اسم اون سایت رو از تو نقل قول از طرف من بردار.
از بس تو اینور اونور میچرخم همه سایتها رو قاتی کردم.
هادی یادت نره...

hyazdi

Active Member
سلام
چجوري مي شه اينكارو كرد نيما جان ؟
من كه نقل قول نكرده بودم !

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا