آموزش دیفیس حروف

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kambiz.elf

Member
سلام
الان بيش از هزار تاپاسخ به مبحث ديفيس هست . مي خوام بگم مبحث جالبي بود. ولي در كل اين ديفيس كردن يك كار سليقه اي هست و با هر فونت ميشه اين كار كرد . ولي همين كه دوستان كارهاي كه به دست اوردن مي زارن خيلي خوبه

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ولي در كل اين ديفيس كردن يك كار سليقه اي هست و با هر فونت ميشه اين كار كرد .
درسته دیفیس کردن اصلا محدود به یه روش یا یه فونت خاص نمیشه. شما میتونی با هر فونتی اینکارو انجام بدی. البته در مورد نحوه دیفیس هم با اینکه میشه سلیقه ای عمل کرد و مثلا یه حرف رو به چند تا شکل دیفیس کرد ولی باید دقت داشته باشیم که دیگه ایک عمل دیفیس از حالت طبیعی خارج نشه و مثلا اون حرف رو ناخوانا نکنه.

MAJOR

Well-Known Member
دقیقا با نظر سارا موافق هستم و باید بگم که سلیقه دخیل هست اما به همراه قدرت طراح

kambiz.elf

Member
ديفيس جهاني

سلام

من جهاني رو با 2 تا فونت ديفيس كردم چطوره؟

پیوست ها

• Jahani.gif
    Jahani.gif
    18.2 کیلوبایت · بازدیدها: 152

yazditabar

Member
یکی آموزش دیفیس حرف "ی" رو بذاره >هم ی چسبیده و هم غیر چسبیده البته از اول تا آخر<
هر کاری می کنم خوب نمیشه ...
>>حالا اگه قبل از آموزش، یه دو تا ماهی بدین بد نیست = اگه میشه از ی چسبیده و هم غیر چسبیده یه نمونه بذارین<<
/tnx/

آخرین ویرایش:

MAJOR

Well-Known Member
امیر جون من راستشو بگو این کار خودته نه خدا وکیلی

silver wolf

New Member
یکی آموزش دیفیس حرف "ی" رو بذاره >هم ی چسبیده و هم غیر چسبیده البته از اول تا آخر<
هر کاری می کنم خوب نمیشه ...
>>حالا اگه قبل از آموزش، یه دو تا ماهی بدین بد نیست = اگه میشه از ی چسبیده و هم غیر چسبیده یه نمونه بذارین<<
/tnx/

دوست عزیز من یه سوال کوچولو دارم در مورد امضای شما...
شما از یک نوشته خوشنویسی با سبک شکسته نستعلیق استفاده کردین
مطمعنا فونت نیست
اسم برنامه رو میشه بهم بگین....خیلی ممنون میشم

MAJOR

Well-Known Member
از نرم افزار کلک یا چلیپا یا میر عماد میتونی استفده کنی

MAJOR

Well-Known Member
یزدی تبار عزیز من تو این تاپیک آموزش ی رو گداشتم بگردی میبینی

nima_dsnr

کاربر VIP
آره... اصلا استارت کار این تاپیک با همین ی خورد...

پیوست ها

• as.jpg
    as.jpg
    100.8 کیلوبایت · بازدیدها: 53

tamizi

Member
من که واقعا خیلی از این آموزش ها استفاده کردم
یعنی ایده های جدیدی گرفتم
فقط 2 تا نکته رو میخواستم بگم :
1 - ای کاش این تاپیک رو قفل کنید تا دیگه پست های بیخودی بهش اضافه نشه و بشه به راحتی اون رو مرور کرد
2 - چرا آقا مجید گرافیک دکمه تشکر رو مثل بقیه دکمه ها به روز نمی کنه ؟ یکمی تو ذوق می زنه ...

iman1981

Member
من دنبال دیفیس برای حروف لاتین گشتم توی اینترنت چیزی ندیدم
چطوریه؟ deface میشه دیگه انگلیسیش؟

MAJOR

Well-Known Member
چرا ققل چرا شما هم شروع نمی کنید و کار های جدیدتون رو بزارید تا یه تاپیک بهتر بشه

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ايمان جان حروف انگليسي هم ديفيس دارن. اتفاقا خيلي بيشتر از حروف فارسي و عربي ميشه روشون كار كرد. چون حروف انگليسي جدا از هم نوشته ميشن واسه همين ميشه بصورت جداگونه روشون كار كرد.

من تو بخش دانلودستان تو اين پست يه سري مجله از مجله هاي Before and After Magazine گذاشتم كه اون 2 تايي كه اسمشون What's the right typeface for text و Design a logo of letters هست درباره همين موضوع هستن تقريبا.

iman1981

Member
ايمان جان حروف انگليسي هم ديفيس دارن. اتفاقا خيلي بيشتر از حروف فارسي و عربي ميشه روشون كار كرد. چون حروف انگليسي جدا از هم نوشته ميشن واسه همين ميشه بصورت جداگونه روشون كار كرد.

من تو بخش دانلودستان تو اين پست يه سري مجله از مجله هاي Before and After Magazine گذاشتم كه اون 2 تايي كه اسمشون What's the right typeface for text و Design a logo of letters هست درباره همين موضوع هستن تقريبا.

ممنون سارا جان من توی google سرچ کردم چیز خاصی نتیجه نداد چون معمولا برای این چیزا 1000 تا Tutorial هست توی نت اما این یکی چیزی نبود

MAJOR

Well-Known Member
برای دیفیس انگلیسی از فونت ها بیشتر استفاده کن چون خود فونتها دیفیس شده هستند ولی اگه برای طرح خاصی میخوای فبها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا