آموزش دیفیس حروف

وضعیت
موضوع بسته شده است.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
رضوان جان فکر خیلی خوبیه. البته خود شما هم میتونستی با تمرین کردن دیفیس رو یاد بگیری و همین کار خوبی رو که الان پیشنهاد دادی خودت شروع کنندش باشی. پس برو تو کارش.
944.gif

rezvan

New Member
قابل توجه آن دسته دوستانی که مثل بنده تازه کار هستن!
میخوام یه توضیح کوچولو در مورد Deface کردن بدم...
این لغت در کل به معنای بهم ریختن و از شکل و شمایل انداختن هستش!!!
چرا که با این کار حروف ها از شکل اصلی خارج شده و یه ترکیب جدید میگیرن. در اصل یک نا منظمی بر متن قالب میشه...
همونطور که همه میدونین طبق یک نظریه ( نمیدونم از کیه) در هر نامنظمی یک نظم وجود داره و همین عامل باعث ایجاد یک ناهمانگی بین اشکال جمله میشه و جمله دیفیس شده رو از بقیه متن جدا میکنه...
این کار با توجه به نوع مفهموم متن و مکان استفاده متغییر هستش...
مثلا جمله اگر عاشقانه، عارفانه ، مبهم و ترسناک! باشه میشه حالت این دیفیس کردن رو متناسب با کار عوض کرد.
این کار اکثراً در تیتر های جملات استفاده میشه...
امیدوارم توضیحات مقبول شده باشه.
در ضمن دیفیس کردن هیچ قائده و حالت مشخصی نداره ، بستگی به وزن و حالت ظاهری جمله داره.
================
یک مثال ساده که البته خیلی کار داره... اگه از این ترکیب جمله خوشتون اومد...ادامه بدین وگرنه یه جمله با مضموم قشنگ تر خودتون دیفیس کنید...

پیوست ها

• ashegh-sheyda.JPG
    ashegh-sheyda.JPG
    47.8 کیلوبایت · بازدیدها: 104

GFX Master

ممنون دوست عزیز. اتفاقا یه تاپیک به اسم تاپیک آموزشای گروهی هست که موضوع این دفعه این تاپیک درباره همین دیفیس کردن و تایپوگرافی میشه. دوست داشتی به اونجا هم سر بزن.

rezvan

New Member
آخه خبر زیادی اونجا نیست...همش بحث های تئوری هستش ...اصلا کاری انجام نمیشه...با این حال مجددا میرم

GFX Master

خوب نه اگر صفحاتش رو کامل بخونی بچه ها زحمت کشیدن چند نمونه آموزش دیفیس حروف رو هم توش گذاشتن. شما هم اگر سوالی داشتی میتونی مطرح کنی. یا اگر نکته ای رو میدونستی و خواستی دیگران هم بدونن بگی.

silver wolf

New Member
من همون rezvan هستم...نمیدونم چرا کاربری من از بین رفته دیگه نه میتونم پسوردم رو بازیابی کنم ، نه میتونم وارد بخش اعضا بشم...نمیدونم چه بلایی سر اون آیدی اومد.

silver wolf

New Member
یک مثال خوب توی امضای من هستش...
یک دیفیس نسبتاً جالب !
:)

پیوست ها

• emza.gif
    emza.gif
    26 کیلوبایت · بازدیدها: 113

MAJORAN

Member
دیفیست واقعا خوب بود آموزشش را برامون بزار
محسن من هم عضو شدم.

silver wolf

New Member
دیفیس امضای خودتون که بهتره
البته کلمه " فکر " رو بهتره رنگش عوض بشه یا اینکه یه حاشیه سفید رنگ به صورت هاله ای دور همین کلمه بزار

MAJORAN

Member
خودت یه امتحان بکون دوست عزیز به خاطر رنگ فونت و زمینه باید رنگ کلمه فکر که به شکل خاص خودش نوشته شده فرق کنه و اون حالت ماتی که داره به بیننده کمک می کنه که بیشتر به کلمه دقت کنه.

MAJOR

Well-Known Member
سلام سعید بهت خوش آمد می گم اومدی تو مجید آنلاین
(بکون) یعنی چی
کارات هم که کپ کارای خودمه با کارات خیلی حال می کنم دو سه تا از اون طرحهایی رو که برای ایکات و ... کردی بزار بچه ها حالشو ببرن .
موفق باشی

silver wolf

New Member
البته شما درست میگین...درگیر بودن رنگ با پس زمینه "فکر" رو مشغول خودش میکنه...اما با یک وضوح بیشتر این کار بهتره...
مثل یک کلاغ سفید، بین هزار تا کلاغ مشکی !!!

GFX Master

دوست عزیز میشه قضیه این موضوع امضاتون رو تمومش کنید؟! در صورت تکرار برخورد جدی میشه! این برای چندمین باره که تذکر داده میشه.

silver wolf

New Member
اینجا چه خبره؟
مدیر چرا دعوا داره؟
کی میخوای کیو ترور کنه(تروریستی یا توریست!!!!)
اینجا نا سلامتی مبحث دیفیس کردنه
پس با مبحث مربوطه مطلب بنویسید. plz

GFX Master

من عرض کردم این موضوع رو دنبال نکنید. بازم خواهش میکنم ادامه داده نشه.

MAJOR

Well-Known Member
اسگیچ رو بزار ببینیم البته بزاری تو بخش نظر سنجی ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا