آموزشهای گروهی : <شماره 5> : تایپوگرافی و کلیات و جزئیات خط

براي اينكه بحث از پيچيدگي دربياد فكر كنم اينطور اشاره كنم بهتره ( نظر شخصيمه ) :

1- تايپوگرافي فقط ديفيس كردن نيست . هر چند كه يكي از تكنيكها يا كارهايي كه در اون از ديفيس كردن هم استفاده ميشه .
اين مورد رو كه گفتم در طراحي فونت هم صادقه كه طراحي فونت كار تايپوگرافي هست ولي تايپوگرافي نيست .

2- تايپوگرافي به تنهايي براي ايجاد حساسيت و بصري كردن حروف هست . ( البته نبايد جوري باشه كه ناخوانا بشن )

3- كاليگرافي و هندلترينگ معقوله خودشون رو دارن و از تايپوگرافي جدا هستن .

4- يك تايپوگرافر خوب كسي هست كه فرم بصري حروف رو خوب آناليز ميكنه و ميشناسه .( پس بيابيم يواش يواش حروف الفباي فارسي رو آناليز كنيم )

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
درسته منم موافق با اینکه حروف الفبا رو بررسی کنیم. این کار دو تا سود داره:

1- بهتر میشه متوجه شد که اصلا تایپوگرافی به چی میگن.

2- میشه فهمید که هر کدوم از حروف الفبا بعد از ایجاد تغییرات چه شکلهایی میتونن پیدا کنن.

Rezaei

Member
من یه طرح زدم همین امروز نمی دونم جز کارهای تایپو گرافی قرار می گیره یا نه؟ اونش با شما
35bigjp.jpg

اگه توی آپلودسنتر سایت هم نیست بخاطر اینه که نمیشد.

Rezaei

Member
اااا عجب سوتی کافی با C نه با K.
بازم خوبه خواهر زادم اینجا بود و سوتیمو گرفت آقا آرش دمت گرم.
حالا فکر کنم ببینم میشه با سی همینت طرح رو زد یا نه

nima_dsnr

کاربر VIP
یعنی حق داریم اینجا درباره کارها هم نظر بدیم ؟ ( بعدا نگیرین بزنین ما رو ها :) )

خدمتتون عرض کنم که تایپوگرافی تا اونجا که من فهمیدم کار روی حروف هست... ولی اینجا روی هیچ حرفی کار نشده... یعنی تایپو گرافی محسوب نمیشه !

این نظر شخصی منه !

MAJOR

Well-Known Member
دیفیس حروف(فارسی)

سلام
با بچه ها صحبت کردیم قرار شد یه مشت دیفیس فارسی که داشتیم بیاریم اینجا جمع بندی بشه برای همین این سه تا رو میزارم البته نیما جون با اجازت کار شما هم آوردم جسارت نشه سارا جون اینم خواسته شما.

پیوست ها

• Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    114.7 کیلوبایت · بازدیدها: 75
  • as.jpg
    as.jpg
    100.8 کیلوبایت · بازدیدها: 87
  • 334n6sy.jpg
    334n6sy.jpg
    29.3 کیلوبایت · بازدیدها: 59
  • 4dfoow8.jpg
    4dfoow8.jpg
    160.3 کیلوبایت · بازدیدها: 87
  • †ý¹†ý†¹ý¹ý.jpg
    †ý¹†ý†¹ý¹ý.jpg
    85.6 کیلوبایت · بازدیدها: 77
آخرین ویرایش:

MAJOR

Well-Known Member
میلاد جون از نظرت متشکرم .
راستی قبلا یک گذینه تشکر بود کجا رفت کسی خبری ازش نداره.

mashreghi

Member
تولد تایپوگرافی از روح خوشنویسی

فقط به عنوان یک خبر و برای شرکت دوستانی که وقت دارند . چون به هر حال اهل فن در محل سخنرانی هستند و تبادل اطلاعات مفیدی می شه :مجله‌ی رنگ به عنوان اولین مجله‌ی الکترونیکی طراحان گرافیک ایران ، سخنرانی رضا عابدینی را با عنوان «تولد تایپوگرافی از روح خوشنویسی» ، پنجشنبه یازدهم آبان‌ماه سال جاری در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌‌کند.

ciym.jpg

به گزارش سایت خبری خانه‌ی هنرمندان ایران ، مشابه این سخنرانی پیش از این در کشورهای مختلف برگزار شده است و عابدینی در رابطه با نقش حروف فارسی و تغییر و تحول آن در آثار طراحی گرافیک خود در طول سال‌ها کار حرفه‌ای‌اش با ذکر نمونه‌ها و مثال‌هایی صحبت کرده است و نخستین‌باری است که این سخنرانی در ایران برگزار می‌شود. این برنامه پنجشنبه یازدهم آبان‌ماه از ساعت 30/17 تا 30/19 در تالار بتهوون خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌شود .

راستی اگه یکی از دوستان دارای دوربین عکاسی لطف کنه در صورت امکان گزارشی از این مراسم برگزارکنه عالی می شه . ببخشید برا خودم نوشابه باز کردم .

متشکرم .

MAJOR

Well-Known Member
از لطفت متشکرم اگه لطف کنی و سورتجلسه ای از این جلسه تهیه کنی و برای ما بزاری خیلی لطف کردی آخه دست ما از تهران کوتاهه

mss_467

Active Member
سلام به همه دوستان عزیز و هنرمند
دست همگی درد نکنه
با تشکر از زحمات عزیزان

MAJOR

Well-Known Member
خوب خدا کنه به کار بخوره بقیش مهم نیست حرف بعدی چی باشه

برندگان مسابقه تایپوگرافی اسماالحسنی :

زینب شهیدی نفر اول ، محمد رضا عبدالعلی نفر دوم و ایمان صفایی نفر سوم شدند. همچنین از هادی معزی ، مهدی حاجی*محمدی فریمانی ، علی رفیعی ، حامد عدالتی ، امیرحسین قوچی*بیگ ، مانی مهرورز و محمد عابدینی (برادر رضا عابدینی) تقدیر شد. حسین درخشانی هم دیپلم افتخار گرفت.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
میلاد اگر کارای شرکت داده شده تو مسابقه رو داری رو بذار تا ببینیم کارا چطوری بوده!؟

MAJOR

Well-Known Member
آره سارا راست میگه هم فال هم تماشا ببینیم و استفاده کنیم.

Rezaei

Member
می بینم که این تاپیک طلسم شده است و کسی نمی خواد یه تغییری توش بده

جدیدترین ارسال ها

بالا