آموزشهای گروهی: <شماره 4> : کلیات و جزئیات طراحی صفحات وب در فتوشاپ

nima_dsnr

کاربر VIP
من 1 سوال دیگه هم دارم که باشکل نشون بدم بهتره

mj_copy3.jpg

1. دایره زرد ( میخوام بدونم چطور میشه اون ناحیه رو به شکل بیضی و به صافی در آورد )

2. مستطیل قرمز ( میخوام بدونم چطور میشه سایه اون منطقه سفید رو ایجاد کرد )

=======
با تشکر

1. یه مستطیل با rectanglular marquee tool بکش ، بعد برو به :
select> modify> smooth

2. دو تا کلیک روی لایه منطقه سفیده کن ، پنل بلندینگ آپشن که باز شد Drop shadow رو تیک بزن. حالا اگه خواستی زاویه اش هم تغییر بده.

alavis

Member
دوست عزیز بسیار سپاسگزارم اما من 1 چیزو خوب متوجه نمیشم

اون ناحیه سفید رنگ رو میشه تو فتوشاپ طراحی کرد اما بعد چطور میشه بردش تو فرونت پیج ؟؟؟

اگه متن بیش از حد باشه چطور میشه 1 نمه گیج شدم اینجا رو ...... ؟

بالاخره اون عکسه 1 سایزی داره نمیشه که ... یعنی نمیدونم توضیح پلز

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ببین دوست عزیز شما موقع اسلایس کردن یک ناحیه باید دقت کنی که اون ناحیه ای که قراره توش متن نوشته بشه کاملا یکدست باشه که با افزایش تعداد خطوط متن و زیاد شدن ارتفاع اسیبی به قالب وارد نشه. من در شکل زیر نمونه صحیح یه اسلایس قالب رو برات گذاشتم و روی شکل هم سعی کردم تا جایی که میشه توضیح بدم.

0.jpg

• Like
Reactions: Yue

alavis

Member
بسیار سپاسگزارم ممنون حالا حالیم شد

مرسی

اما سایز این صفحه باید چقدر باشه ؟

hamid ir

Well-Known Member
مطالب عالی بودن.
فقط بعضی از عکسا نمیاد متاسفانه.نمیشه اونارو یکاری کنید

GFX Master

اما سایز این صفحه باید چقدر باشه ؟

بیشتر عرض یه صفحه مهمه. شما باید عرضی رو که میخوای ایجاد کنی و ارتفاع رو میتونید تو خود فرانت پیج زیاد و کم کنید. ولی عرض چون ثابته نمیشه تغییری ایجاد کرد.

alavis

Member
و اما 1 سئال دیگه که میدونم مربوط به فرونت پیجه اما اینجا میپرسم

po.gif

این عکسو ببینین من بوسیله layoyt table 1 لایه ایجاد کردم بعد عکسی رو که slice کردم رو میزارم اما بینشون فاصله میوفته با هدر در یک قسمت قرار نمیگیره ...( منطقه سبز)

باش 1 جورایی ور رفتم درست شد یعنی با هدر در یک ردیف قرار میگرفت اما وقتی صفحه max و min میشه باز بهم میریزه

یعنی در minomim مثل الان میشه اما وقتی maximome درسته
ممنون میشم جواب این 2 سوال رو بدین

===========
ممنون و سپاسگزارم

mahdyonline

Active Member
آقا ما هم وارد بحث شدیم
سلام
اون جور که من فهمیدم دارم جوابتو میدم
شما باید از table استفاده کنی و اول یک تیبل درست کن بعد دو قسمت عمودی باشه بعد تو قسمت بالایی هیدر و لینکهاتو قرار بده و در قسمت بعدی قسمت سبز رنگ رو قرار بده درست میشه
اگه میخوا تیبلت وسط باشه که اندازه اش به راحتی کوچیک میشه
امیدوارم جوابتو داده باشم
بای

GFX Master

کاملا درسته همونطوری که اقا مهدی گفت باید شما اونها رو داخل Table قرار بدی و table رو وسط چین کنی. اینجوری اگر صفحه بزرگ یا کوچیک هم بشه تفاوتی نمیکنه.

GFX Master

راستش من خودم هم دلیل گذاشتن این layout رو متوجه نشدم ولی فکر کنم برای جاهایی که بخوان طرحی رو ایجاد کنن که براشون جاش مهم نباشه و با تغییر جای اون مشکلی بوجود نیاد استفاده میشه. مثل صفحه های pop up که جابجایی اونها اشکالی در طراحی بوجود نمیاره.

در ضمن سوالات مربوط به فرانت پیج رو بهتره تو انجمن خودش مطرح کنید.

alavis

Member
سارا خانم با عرض معذرت اما من فک میکنم لایوت مال همین که بشه عکس گزاشت چون من الان تو دریم ویور تونستم کار کنم مشکلی نداره

اما تیبل مشکل داشت دور تا دور عکس حاشیه میزنه ... حالا البته شما استاد مایی بهتر میدونی

alavis

Member
راستش من خودم هم دلیل گذاشتن این layout رو متوجه نشدم ولی فکر کنم برای جاهایی که بخوان طرحی رو ایجاد کنن که براشون جاش مهم نباشه و با تغییر جای اون مشکلی بوجود نیاد استفاده میشه. مثل صفحه های pop up که جابجایی اونها اشکالی در طراحی بوجود نمیاره.

در ضمن سوالات مربوط به فرانت پیج رو بهتره تو انجمن خودش مطرح کنید.

این آموزشو من درست کردم خدا کنه به کارتون بیاد اینم دلیل گزاشتن لایوت :cool:

281fuc6.gif

mostafa_az

Well-Known Member
در حالتی که روی تکمه هایتون دور کار یه تیبل آبی رنگ انداخته میشه میتونین از توی دستورات همون قسمت مقدار Border رو برابر صفر قرار بدین .

مخلصیم
مصطفی

siavashmusic

Active Member
من خیلی از این تاپیک خوشم اومد اما متاسفانه برای منبع شدن این تاپیک میبایست آموزشها کامل باشند که با عرض تاسف میشه گفت 80% عکس آموزش ها از بین رفتن و مباحث بخوبی برای کاربران تازه کار قابل فهم نیست لطفا رسیدگی کنید

mostafa_az

Well-Known Member
هرجاش مشکل دار یعزیزم بگو تا دوباره توضیح بدیم .

مخلصیم
مصطفی

hossein82

New Member
آموزش های بسیار عالی و کاربردی در این تاپیک مطرح شده است و من به نوبه خودم بسیار ممنون هستم.
ولی من که امروز (20 شهریور 85) دارم از این تاپیک استفاده می کنم، تقریباً می شه گفت هیچ کدام از عکسها قابل مشاهده نیست. شاید هم اشکال از سیستم من باشه ...
به هر ترتیب اگر می شد این مشکل را حل کرد خیلی خوب بود.

راستش به نظر من پست های اضافی پاک شه و فقط مطالب آموزشی بمونن برای تشکرم فقط از دکمه تشکر استفاده شه تا هم حجم تاپیک کمتر شه هم مطالب بهینه تر و راحت تر به دست مشتری برسه :d

جدیدترین ارسال ها

بالا