آموزشهای گروهی: <شماره 4> : کلیات و جزئیات طراحی صفحات وب در فتوشاپ

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اقا دانیال اولا خیلی خوش اومدی به جمع بچه های مجید انلاین
281.gif

ثانیا کی گفته اینجا جای افراد مبتدی نیست؟! بعدشم شما همچین مبتدی هم نیستی.
169.gif
طرحتم طرح قشنگی شده البته یه ایراداتی هم داره که من اونایی رو که میبینم رو میگم:

1) اون توضیحی که به زبون فارسی و ریز زیر اسم سایتت نوشتی (بهترین سایت برای ....) اون رو بدون تکرار و یکبار و اونهم کمی درشت تر بنویس و در زیر اسم سایتت که بصورت فارسی در سمت راست نوشتی قرار بده.

2) اون ادرس سایت دیگه لازم نیست روی هیدر سایت درج بشه. چون طرف اسم سایت رو داره در نوار بالای مرورگرش میبینه دیگه!

موفقیت باشی!

White Rose

Member
من فکر میکنم برای یه هدر وبلاگ مناسب باشه در ضمن گفته های خانم سارا رو هم تایید میکنم.

danial_psv1

Member
سلام دوستان
از لطف شما ممنونم که ما رو قابل دونستید.
چشم حتما به گفته های شما عمل میکنم .
یا علی

nitco

Member
دستتون درد نکنه بچه ها

یه آموزش طراحی باکس با فتوشاپ دیدم که جالبه البته زبان آموزش عربی ولی تصاویر کاملا گویا هست باور نمی کنید چقدر سادست .
با اجازه مدیر لینکشو می زارم البته چون عربیه فکر نکنم تبلیغات حساب بسه .
به امید پیشرفت ایرانی .....
www.swalif.net/softs/showthread.php?t=152372

parsbin

Member
من هم يك دونه با فتوشاپ طراحي كردم
با سايز 768*768
منتهي وقتي صفحه رزلوشن 600*800 هست خوب نشون ميده
ولي اگر 768*1024 باشه سمت راست خالي ميمونه
سايت بي بي سي پرشن رو ديديد؟ با رزلوشن 768*1024 كه سمت راستش خالي ميمونه يك چيزي عين اون
حالا اگر بخوايم كاري كنيم كه با توجه به رزلوشن اندازه متناسب بشه بايد چي كار كرد
يا لااقل از سمت چپ در وسط صفحه قرار بگيرند؟
ممنون

mostafa_az

Well-Known Member
اون رو باید توی فرونت پیج تیبل اصلیش رو وسط چین کنین تا وقتی صفحه 1024 میشه از دو سمت به یه اندازه خالی کنه .

مخلصیم
مصطفی

parsbin

Member
ممنون
ولي من هر كدوم رو وسط چين ميكنم تغييري نميكنه
شايد راه رو اشتباه ميرم
ميشه بهتر توضيح بديد دقيقا بايد روي هر تيبل چيكار كنم؟

GFX Master

شما باید 3 تا تیبل ایجاد کنید. بصورت جدا از هم و در کنار هم قرار بدید. و اندازه تیبل وسطی رو به اندازه صفحه ای که طراحی کردی و اندازه 2 تای کناری رو کاملا هم اندازه هم بگیری و به این توجه داشته باشی که در نهایت مجموع سایزهای تیبل ها باید برابر کل صفحه باشه.

نمیدونم متوجه شدی یا نه!

GFX Master

در ضمن این سوالت رو اگر تو انجمن وب و فرانت پیج مطرح کنی فکر کنم بهتر باشه.

parsbin

Member
sara_is_nice_girl گفت:
شما باید 3 تا تیبل ایجاد کنید. بصورت جدا از هم و در کنار هم قرار بدید. و اندازه تیبل وسطی رو به اندازه صفحه ای که طراحی کردی و اندازه 2 تای کناری رو کاملا هم اندازه هم بگیری و به این توجه داشته باشی که در نهایت مجموع سایزهای تیبل ها باید برابر کل صفحه باشه.

نمیدونم متوجه شدی یا نه!
ممنون مشكل حل شد

ghodrat

Member
سلام
كارتون كه عاليه
طبق معمول خيلي از عكسها مخصوصا سه صفحه اول لود نمي شه و جاش علامت ضربدره و نمونه اي كه خانم سارا طراحي كردتن حتي 1 عكسش هم ديده نميشه من همه راههايي را كه بلد بودم امتحان كردم جواب نميده يه كاري كنيين ماهم استفاده بهتري ببريم
دست همتون خوش
كارتون خيلي ارزش داره
موفق باشين

farbod_91

New Member
سلام
من بخاطر این تاپیک عضو مجیدآنلاین شدم
اما عکس هایی که تو خود img.majidonline هست پاک شده

میشه دوباره بزارین

alavis

Member
من اون تصاویری رو که میخوام تکه تکه کنم با Slinc تکه میکنم بعد Save For Web میکنم تو 1 پوشه ذخیرش میکنم

بعد که میرم تو فرونت پیج تمامی عکسها رو باز کنم که خودش همه رو کنار هم بچینه همه عکسها باز نمیشه
باید 1 دونه 1 دونه باز کنم کنار هم بچینم که اونم بسیار مشکله چیدنش نمیدونم چیکار کنم
میشه 1 نمه توضیح بدین پلز

====
با تشکر

GFX Master

من اون تصاویری رو که میخوام تکه تکه کنم با Slinc تکه میکنم بعد Save For Web میکنم تو 1 پوشه ذخیرش میکنم

بعد که میرم تو فرونت پیج تمامی عکسها رو باز کنم که خودش همه رو کنار هم بچینه همه عکسها باز نمیشه
باید 1 دونه 1 دونه باز کنم کنار هم بچینم که اونم بسیار مشکله چیدنش نمیدونم چیکار کنم
میشه 1 نمه توضیح بدین پلز

====
با تشکر

من منظورت رو دقیقا متوجه نشدم خوب شما میتونی موقع ذخیره کردن تصویر گزینه html و images رو با هم انتخاب کنی تا عکست رو بصورت یک فایل html همراه با عکس و بصورت جدول بندی ذخیره کنه. اینطوری خیلی راحت میتونی اون جدول رو داخل فرانت پیج کپی کنی.

موفق باشی
سارا

alavis

Member
محسن جان ببینید منم این مشکل رو داشتم و واسه حلش هم نتونستم سوالم رو مثل شما خوب بیان کنم و مجبور شدم خودم حلش کنم .
(تعیین تیبل Percent برای کل کار و تعیین تیبل های Pixel برای داخل کار)واسه حل این مشکل شما اول طرح اسلایس شده رو قبل از هر کاری تو مثلا فرانت پیج باز کن و بعد تو قسمت Normal همه رو انتخاب کن (CTRL+A) و همه رو CUT کن . خوب صفحه خالی می شه حالا یه تیبل کلی بساز . تو این مرحله اندازه اصلا مهم نیست چرا که این تیبل نباید با مقیاس پیکسل اندازه زده بشه . بعد داخل این تیبل Paste کن قالبت رو .
اینم عکسها به ترتیب (با توجه به متن)
مرحله 1 (بارگزاری قالب Slice شده)

مرحله 2 (CUT کردن قالب Slice شده)
2.jpg

مرحله 3 (ایجاد Table برای اعمال به اصطلاح No-Wrap - به نقاط معین شده توجه بفرمایید)
3.jpg

مرحله 4 (وسط چین کردن طرح)
4.jpg

دوستان ببخشید اگه بازم مجبور شدم آموزش رو کمی با آموزش Frontpage قاطی کنم .

متاسفانه عکسها واز نمیشه خیلی بدردم میخورد

alavis

Member
من این 10 صفه رو خوندم اما 1 نمه گیج شدم ...

ببینم یعنی شما میاین اول سایتو کامل تو فتوشاپ طراحی میکنین بعد اسلایس میکنین و بعد میبرین تو فرونت پیج؟؟

بعد اگه نوشته هاتون کمو زیاد بشه (البته زیاد منظورمه بیشتر ) اونوقت مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟؟؟؟ صفه بهم نمیخوره ؟؟

alavis

Member
من 1 سوال دیگه هم دارم که باشکل نشون بدم بهتره

mj_copy3.jpg

1. دایره زرد ( میخوام بدونم چطور میشه اون ناحیه رو به شکل بیضی و به صافی در آورد )

2. مستطیل قرمز ( میخوام بدونم چطور میشه سایه اون منطقه سفید رو ایجاد کرد )

=======
با تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا