آموزشهای گروهی < شماره 3 > : کلیات و جژئیات طراحی کارت ویزیت و کارت اینترنت

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
Mexo من کارهای شما رو تازه دیدم (به خاطر یه سری مسکلات صفحه های قبلی رو ندیده بودم)

1- در مورد کار اولت به نظر من نوشتن اون همه متن و توضیح کارها اضافیه. عکس اون مورچه عکس جالبیه ولی من هر چی فکر کردم ارتباط خاصی بین عکس و نوع شغل مورد نظر پیدا نکردم مگر اینکه اون عکس مثلا از کیفیت خیلی خوبی برخوردار بوده باشه که نشون دهنده کیفیت کار باشه وگرنه ارتباط دیگه ای من ندیدم. در ضمن چنین کارهایی که از عکسای قنگ استفاده میشه هرچی متن کمتر توش بکار بره قشنگتر میشه.

2- در مورد کار دومت رنگبندی خوب شده رنگ نارنجی و سفید در کنار هم موقع چاپ خیلی قشنگ درمیاد ولی روی متنت و نحوه نوشتنت باید بیشتر کار میکردی.

3- در مورد کار سوم که از بقیه کارات خیلی قشنگتر شده باید بگم تنها ایرادی که به نظر من رسید فونت خود تیتر سفال اصفهان بود که میتونستی از فونت سنگینتر و متین تری هم استفاده کنی وگرنه هم عکست خیلی قشنگه و هم ترکیب بندی کار.

4- درباره کار چهارمت هم باید بگم که کار خیلی خلوت شده میتونستی از عکس یا متن بیشتری استفاده کنی.

البته اینایی که گفتم انتقادات بود و سعی کن رفعشون کنی وگرنه محاسن زیادی هم کارات داشتن که فکر کنم معایب کار اگر گفته بشن خیلی بهتر و سازنده تر هست.

موفق باشی

NaviD.R.R

Member
اینم یه کار دیگه

moj.jpg

S4DEGH

Well-Known Member
خيلي خوب شده نويد جان فقط اون فاصله استاندارد رو رعايت كن ! چون اگه برش بد بخوره اون ماتيك سرش ميپره !

متنم مات هست كه اگر بخواي از سلفون مات براي چاپ استفاده كني طبيعتا خراب ميشه ! ببين اگر كمي براقش كني موقع سلفون خوري دقيقا همينطوري ميشه !

NaviD.R.R

Member
البته این یه کار قدیمیم بود و چاپم شده ، بدم در نیومد (سلفون براق چاپ شد)
ممنون از نظرت حرفت رو قبول دارم.

saeedmasih

Member
فکر نمی کردم که استفاده از ماسک بتونه کار رو زیبا کنه.........
نوید جان کارت خیلی زیبا شده................

mexo

Member
سارا جان از اينكه وقت گذاشتي و كارهاي منو نگاه كردي بسيار بسيار سپاسگذارم
درمورد فونت كه گفتي اين نظر مشتري بود و درخواست اون بود كه از اين فونت استفاده كنم
و درباره معايب كاركه گفتي ممنونم سعي ميكنم اونها رو توي كارهاي بعديم برطرف كنم

آخرین ویرایش:

NaviD.R.R

Member
Mexo جان کارات و دیدم سادگی رو خوب رعایت کردی ولی به نظر می ریسه باید بیشتر روشون کار میکردی هم روی متن ها و هم روی رنگ بندی کار.
تو بیشتر کارات رنگ زمینه سفید استفاده شده در صورتی که می تونی از رنگهای دیگه ای برای زمینه استفاده کنی و به جاش رنگ متن هات رو عوض کنی تا با هم تضاد داشته باشن.
در کل سعی کن قبل از اینکه طرحی بزنی روش یه مقدار فکر کنی تا یه چیز خوب در بیاد.

mexo

Member
نويد جان ممنون -اگه ميشه از نمونه كارات بازم بزار واقعا ازشون درس ميگيريم و خيلي مفيدن
راستي نويد جان اون فونتيو كه باهاش پاييزان رو نوشتي چيه؟

آخرین ویرایش:

NaviD.R.R

Member
چشم حتما بازم نمونه کارامو میزارم.
اون فونت هم فونت f_hejaz هست که ماله برنامه مریم هست که البته اون جوری نیست و من روش کار کردم و فونتش رو ادیت کردم.

mostafa_az

Well-Known Member
mexo جان من معذرت میخوام از شما . اگه دقت کنی من برای کمتر کسی رو نزار دادم . دلیلش هم اینه که اینترنتم Diul-up هستش و تا بشینم عکسا برام بیاد اشکم در میاد .

اینم نظرم برای کارات :

1- این کارت خیلی قشنگه . فقط من به شخصه با فونت فارسیت مشکل دارم . اگه میتونی تو همین سبک یه فونت دیگه بزار . مثل فونت samt مثلا خوبه .
2- واقعا جالبه . تبریک میگم . فقط اون ferdosi shop کوچیک بالا رو بردار قشنگتره . ترکیبش هم خوبه .
3- این کارم خیلی جالبه . البته با توجه به سنگینی طرحت فونتای وسط صفحه ( فروش ... ) رو عوض کنی بهتره . یکم سنگینتر باشه . عوضم نکردی خوبه .
4- خیلی سادست . کار قبلی همین کابین ساز که زده بودی قشنگتر بود .

مخلصیم
مصطفی

PC man

Active Member
دوستان خوشحال میشم نظرتون رو بشنوم

coffeejazire2.jpg

ertebatsys2.jpg

asayeshcwash2.jpg

نوید جان طرحات خیلی قشنگه

NaviD.R.R

Member
آقا حمید کارت خوبه ولی عالی نیست البته کار هیچ کدوم ما عالی نیست ولی باید سعی کنیم که عالی بشه.
سعی کن رویه کارات یکم بیشتر وقت بزاری و روشون بیشتر کار کنی و سعی کن تو کارت یه خلاقیتی داشته باشی چون فرقه بین یه طراح و یه تایپیست همینه.
تویه این کار مثلا می تونستی اسم اون شرکت رو یکم بزرگتر بنویسی تا هم اسم بیشتر خودشو نشون بده هم اون فضای خالی که به وجود اومده پر بشه .

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
Pc انتخاب عکست خوبه منتها متنهای روی کارتها رو خیلی پخش و پراکنده مینویسی. با یکمی نظم دادن به متنها و رعایت نکاتی در مورد متنهای روی کارت مثل بزرگتر بودن سایز فونت تیترها یا استفاده از فونت مناسب برای قسمتای مختلف کار رو قشنگتر میکنه.

حمید کارت تو هم ساده شده منتها از متن درست استفاده نکردی! الان اون قسمت موسسه تبلیغاتی ... رو باید بزرگتر مینوشتی تا تو چشم بیشتر بیاد و فاصله بین توضیحات روی کارت رو هم میتونستی بیشتر کنی. الان اینجوری فضای خالی زیادی روی کار ایجاد شده که فضای مرده بحساب میاد و استفاده خاصی نداره.

موفق باشید

mostafa_az

Well-Known Member
من توی همه کارهایی که گذاشته شده دقت کردم همگی با انتخاب فونت مشکل دارن . حالا نیدونم . شاید هم من اشتباه میکنم . نظر شماها چیه ؟
بیشتر طرحایی که دیدیم عالی بودن ولی به خاطر استفاده از فونتای نادرست از زیباییشون کم شده بود . اینطور نبوده ؟

مخلصیم
مصطفی

جدیدترین ارسال ها

بالا