آموزشهای گروهی < شماره 3 > : کلیات و جژئیات طراحی کارت ویزیت و کارت اینترنت

NaviD.R.R

Member
اینم دو تا کاره دیگه از من

Green-Designers-1.jpg

Green-Designers-5.jpg

saeedmasih

Member
آقا نوید شما که کارت درسته ............
ولی شما هم مثل من از یه فونت استفاده کردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
منم کارا رو دیدم. به جز یکی دو تا طرح بقیه کارا خیلی ساده طراحی شدن و تقریبا میشه گفت که هیچ نوآوری توشون دیده نمیشه. این دوتا کار نوید قشنگ شدن. کار دومش خیلی جالب شده و یه جور نوآوری داره و کار اولش هم خوب از ابزاری که در اختیارش بوده استفاده کرده و طرح قشنگی دراورده.

متاسفانه تو بیشتر کارا اصل توازن و تقارن که باید تو کارها رعایت بشه نشده! حتی تو کار دوم نوید هم در مورد نوشتن آدرس توازنی دیده نمیشه و مثلا میتونست ادرس رو وسط چین کنه تا توازن بیشتری تو کار ایجاد بشه.

یا در مورد کار سعید. مثلا اون حرف ب که بزرگ نوشته شده تقریبا میشه گفت که چیز خاصی رو نمیتونه برسونه! التبه ببخشید که من رک میگم ولی اگه ایرادای کار رفع بشه فکر کنم خیلی بهتر باشه.

در کل سعی کنین تو کارا توازن و تقارن کار رو هم در نظر بگیرین. برعکس رنگ که هر چی کمتر استفاده بشه کار قشنگتر میشه ات میتونید از فونتهای متنوع استفاده کنید. و البته بدونین که جای هر فونت کجاست. مثلا فونت تیتر جاش نوشتن اسم شرکته و برای نوشتن آدرس نباید ازش استفاده کرد. استفاده درست هر عنصری تو جای خودش کار رو خیلی قشنگتر میکنه

mexo

Member
نويد جان كارات عاليه
به هرحال خانوما توي اينجوركارها به نكات ظريف تري دقت ميكنن به دل نگير
مثلا من يه مشتري خانوم داشتم ميخواست براي آرايشگاهش كارت بزنه بماند كه تو طراحي چقدر مارو اذيت كرد
آخرش هم گفت رنگ رژ لب خانومه توي كامپوتر با توي چاپ فرق مي كنه نمي خوام!!!!!!
اينم نمونه هايي از كارهاي من

پیوست ها

• 01.jpg
    01.jpg
    157.5 کیلوبایت · بازدیدها: 124
  • 2.jpg
    2.jpg
    165.3 کیلوبایت · بازدیدها: 109
  • 3.jpg
    3.jpg
    234 کیلوبایت · بازدیدها: 118
  • 4.jpg
    4.jpg
    109.2 کیلوبایت · بازدیدها: 53

NaviD.R.R

Member
آقا سعید کوچیک همه بچه های مجید آنلاین هستم و در اون حدی نیستم که بخوام نظری بدم ولی خوب چون گفتی میگم. کارت از نظر سادگی خوبه ولی سعی کن همیشه یه نوآوری تو کارت باشه که در عین سادگی کارت رو زیباتر کنه. (بیشتر روش کار کن)

mostafa_az

Well-Known Member
نوید کارات عالیه . برا مشتری از سرش هم زیاده . ولی اگه کار مال خودته رو دومی بیشتر کار کن .

مخلصیم
مصطفی

NaviD.R.R

Member
ممنون مصطفی جان.
طراحان سبز کارت شرکتیه که من گرافیستش هستم . مثلا چی کار کنم تو دومی. چون سعی کردم ساده کار بشه.

hamid ir

Well-Known Member
مصی من با این حرفت که از سر مشتری هم زیاده موافق نیستم..........!!!

mostafa_az

Well-Known Member
ببین حمید این حساسیتیه که خودمون به خرج میدیم .
یادت نره تو میون چندین هزار نفر طراح قرار داری و مطمئنا نظرات ما با مشتریا فرق میکنه . همه ما یه چیزی از گرافیک میدونم ولی اونا نه . یعنی این طرح ممکنه از نظر ما اشکالاتی داشته باشه اما اگه یه مشتری که از اصول طراحی هیچی نمیدونه بپرسی میگه عالیه . برا همین میگم از سر مشتری هم زیاده .

نوید اون حکاکی که در آوردی رو تو مسیر خودش قرار بده و از اون قسمتی که بافتش فرق میکنه بیرونش نیار .

مخلصیم
مصطفی

hamid ir

Well-Known Member
mostafa_az گفت:
ببین حمید این حساسیتیه که خودمون به خرج میدیم .
یادت نره تو میون چندین هزار نفر طراح قرار داری و مطمئنا نظرات ما با مشتریا فرق میکنه . همه ما یه چیزی از گرافیک میدونم ولی اونا نه . یعنی این طرح ممکنه از نظر ما اشکالاتی داشته باشه اما اگه یه مشتری که از اصول طراحی هیچی نمیدونه بپرسی میگه عالیه . برا همین میگم از سر مشتری هم زیاده .

نوید اون حکاکی که در آوردی رو تو مسیر خودش قرار بده و از اون قسمتی که بافتش فرق میکنه بیرونش نیار .

مخلصیم
مصطفی
تا حدودی با حرفات موافقم . ولی یادمون باشه که همین مشتری برای ما کار ایجاد کرده . این فقط در گرافیک نیست در همه امور صدق میکنه . پس وقتی که اون به ما اعتماد کرده پس ما باید نهایت تلاشمونو بزاریم و فکر نکنیم که سنگ تموم گذاشتیم برای مشتری .............
پس نمیشه گفت که این از سر مشتری زیاده
بله اگه قراره پول کمی بده و بهترین کارو تحویل بگیره اون موقع میشه گفت از سرشم زیاده
در ضمن باید توی هر کاری حساسیت به خرج داد تا موفق بود.این نظر شخصیه من حقیره

mostafa_az

Well-Known Member
ببین حمید با یه مثال میگم . تو دو تا طرح توپ بلدی بزنی و چند تا طرح عمومی پسند .
از کدومشون برای مشتریت استفاده میکنی ؟
در چه شرایطی ؟
وقتی مشتریت از گرافیک سر در بیاره مجبوری از طرحای خوبت استفاده کنی ولی وقتی به صورت عامه با گرافیک آشناست نیازی نیست بهترین تواناییت رو روی طرحا بزاری .
مگر اینکه همیشه دنبال سبکای جدید باشی .

این یه نتیجه تجربیست . من بارها برام پیش اومده دو سه تا کار در عرض چند ماه برام اومده . تو همش هم از بهترین طرحام استفاده کردم . اما وقتی بعد از اون چند ماه کارهای همزمان برام میومد مجبور بودم طرحای قبلیم رو تکرار کنم یا نتونم به خوبی طرحای قبلیم طرح بزنم .
تنها یه راه برام میموند که مشتریای آشنا به گرافیکم رو از دست ندم . باید میرفتم دنبال سبکای جدیدتر .

این یه اصله حمید .

مخلصیم
مصطفی

hamid ir

Well-Known Member
mostafa_az گفت:
ببین حمید با یه مثال میگم . تو دو تا طرح توپ بلدی بزنی و چند تا طرح عمومی پسند .
از کدومشون برای مشتریت استفاده میکنی ؟
در چه شرایطی ؟
وقتی مشتریت از گرافیک سر در بیاره مجبوری از طرحای خوبت استفاده کنی ولی وقتی به صورت عامه با گرافیک آشناست نیازی نیست بهترین تواناییت رو روی طرحا بزاری .
مگر اینکه همیشه دنبال سبکای جدید باشی .

این یه نتیجه تجربیست . من بارها برام پیش اومده دو سه تا کار در عرض چند ماه برام اومده . تو همش هم از بهترین طرحام استفاده کردم . اما وقتی بعد از اون چند ماه کارهای همزمان برام میومد مجبور بودم طرحای قبلیم رو تکرار کنم یا نتونم به خوبی طرحای قبلیم طرح بزنم .
تنها یه راه برام میموند که مشتریای آشنا به گرافیکم رو از دست ندم . باید میرفتم دنبال سبکای جدیدتر .

این یه اصله حمید .

مخلصیم
مصطفی
خوب مصطفی حرفت درست ولی یه گرافیست و یه کسی که کارش گرافیکه باید همیشه بتونه چند اصلو در خودش داشته باشه مثلاً : به روز رسانی اطلاعات+مشاهده ی کار های دیگران برای ایده گرفتن+...
به نظر من یه کسی که به صورت حرفه ای کار میکنه نباید هر کاریو با هر قیمتی قبول کنه . این باعث میشه که کار های کمتری بگره ولی در عوض پول بهتری بگیره و درضمن کارهاش تکراری نشه و به مشکل بر نخوره

NaviD.R.R

Member
حمید جان آدم باید همیشه از یه جایی شروع کنه . وقتی که یه گرافیست کارش خوبه ولی تجربه نداشته باشه به اعتقاد من باید به جنبه مالی کار زیاد توجه نکنه و با قیمت پایین هم کار انجام بده تا تجربه پیدا کنه و بعد از مدتی که پخته تر شد دیگه کاره ارزون انجام نده. ( البته این اعتقاد شخصی منه )

mostafa_az

Well-Known Member
خوب بچه ها بریم سراغ بحث کارتها .
کسی نظری - آموزشی - بحثی - چیزی نداره ؟

مخلصیم
مصطفی

GFX Master

در مورد سوال حمید که درباره توازن پرسیده بود باید بگم توی گرافیک کلا یه بحثی وجود داره به اسم توازن که بعضی موقعها تقارن هم جزئی از اون میشه. ولی حالا این توازن چیه؟! توازن همونطوری که از اسمش معلومه یعنی وزن دادن و وزن ایجاد کردن. یعنی جوری نباشه که مثلا اگر ما توی طرح 3 خط متن توضیحی داریم بیام با راست چین کردن یا چپ چین کردن متن به یه طرف وزن بیشتری بدیم و سمت دیگه رو خالی بذاریم. این هم کار رو سبک میکنه و هم قشنگی رو از بین میبره. به این میگن توازن. که در مورد هر چیزی مثل لوگوی کارت یا اسم کارت یا حتی تصاویر و رنگهای کارت هم وجود داره و باید رعایت بشه.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
خوب مصطفی حرفت درست ولی یه گرافیست و یه کسی که کارش گرافیکه باید همیشه بتونه چند اصلو در خودش داشته باشه مثلاً : به روز رسانی اطلاعات+مشاهده ی کار های دیگران برای ایده گرفتن+...
به نظر من یه کسی که به صورت حرفه ای کار میکنه نباید هر کاریو با هر قیمتی قبول کنه . این باعث میشه که کار های کمتری بگره ولی در عوض پول بهتری بگیره و درضمن کارهاش تکراری نشه و به مشکل بر نخوره

موافقم حمید

GFX Master

بچه ها خواهشا بحثای خارج از موضوع تاپیک رو تو قسمت بحثوگپ انجام بدین تا هم موضوع این تاپیک عوض نشه و هم اون تاپیک یه رونق دوباره ای بگیره!

جدیدترین ارسال ها

بالا