آموزشهای گروهی < شماره 3 > : کلیات و جژئیات طراحی کارت ویزیت و کارت اینترنت

babi-esf

Member
صادق جان چاپش کردم ولی این مشکلاتم نداشت افکت روی اسمم هم کامل و واضح دیده میشد ولی در مورد و ... با شما موافقم .

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
mexo لطفا سوالت رو در جای دیگه ای مطرح کن. یعنی این پست رو حذف کن و یه تاپیک جدید بزن اینجوری هم نظم این تاپیک بهم نمیخوره و هم زودتر به جوابت میرسی

GFX Master

Mexo این طرحت هم خیلی خوب شده و قشنگ کار کردی منتها نمیدونم چرا متناسب با اسم کارتت از عکس استفاده نمیکنی؟!

در مورد کار آقا بابک من نمیدونم بچه ها چه اصراری دارن که متن و موضوعات رو پخش و پراکنده بنویسن روی کارت!! این رو من توی کارای زیادی دیدم ولی نه تنها باعث پر شدن فضاهای خالی نمیشه که کارت رو بیجهت شلوغ و بی نظم میکنه. این کار آقا بابک هم از لحاظ فونت مشکل داره.

babi-esf

Member
سارا خانم میشه یه چند تا فونت که توی چاپ عالی در میانو بگین ( البته بگم این فونتای منم هیچ مشکلی تو چاپ نداشتن شاید از نظر گرافیک بینانه ی شما ایراد داره .)

S4DEGH

Well-Known Member
صادق جان چاپش کردم ولی این مشکلاتم نداشت افکت روی اسمم هم کامل و واضح دیده میشد ولی در مورد و ... با شما موافقم
ميشه بپرسم با چه كاغذي چاپ كردي ! چون خواستم بگم كه تو چه كاغذي كامل درمياد ! اما گفتم شايد چاپش نكرده باشي !
----
ببين وقتي من ميگم خوب درنمياد دليل بر اين نيست كه نصفه يا بد بي افته ! كل كار و زيبايي منظورم هست ! نه نوع چاپش چون دستگاه هم پيشرفته هست و تمامي جزئيات رو چاپ ميكنه !

babi-esf

Member
sadeghkhafan گفت:
ميشه بپرسم با چه كاغذي چاپ كردي ! چون خواستم بگم كه تو چه كاغذي كامل درمياد ! اما گفتم شايد چاپش نكرده باشي !
----
ببين وقتي من ميگم خوب درنمياد دليل بر اين نيست كه نصفه يا بد بي افته ! كل كار و زيبايي منظورم هست ! نه نوع چاپش چون دستگاه هم پيشرفته هست و تمامي جزئيات رو چاپ ميكنه !
شما بگید باچه کاغذی بهتر در میاد .
در ضمن اگه لطف کنین و اشکالشو بگین ( كل كار و زيبايي منظورم هست ) .

S4DEGH

Well-Known Member
شما بگید باچه کاغذی بهتر در میاد .
من زود تر گفتم !:D

اين نوع كار بهتره از كاغذ گلاسه ويا از سلفون براق استفاده بشه تا اون برجستگي مشخص بشه‌!
----------
در مورد زيبايي ....
من هيچ وقت نتونستم اينطور حرف هاي توضيحي رو تايپ كنم ! حتي آموزش هام رو هم ديده باشي خيلي كمتر متن نوشتم !
در هر صورت ... طريقه فونت گذاري در جا و مكان مناسب و حتي استفاده از نوع فونت ها .. سعي ميكنم طرحت رو اونطوري كه ميگم در بيارم تا ببنيي ! اينطوري بهتره !:wink:

hamidak

Member
sara_is_nice_girl گفت:
Pc انتخاب عکست خوبه منتها متنهای روی کارتها رو خیلی پخش و پراکنده مینویسی. با یکمی نظم دادن به متنها و رعایت نکاتی در مورد متنهای روی کارت مثل بزرگتر بودن سایز فونت تیترها یا استفاده از فونت مناسب برای قسمتای مختلف کار رو قشنگتر میکنه.

حمید کارت تو هم ساده شده منتها از متن درست استفاده نکردی! الان اون قسمت موسسه تبلیغاتی ... رو باید بزرگتر مینوشتی تا تو چشم بیشتر بیاد و فاصله بین توضیحات روی کارت رو هم میتونستی بیشتر کنی. الان اینجوری فضای خالی زیادی روی کار ایجاد شده که فضای مرده بحساب میاد و استفاده خاصی نداره.

موفق باشید

از تذكراتتون متشكرم سارا خانم و همچنين آقا نويد گل

babi-esf

Member
sadeghkhafan گفت:
من زود تر گفتم !:D

اين نوع كار بهتره از كاغذ گلاسه ويا از سلفون براق استفاده بشه تا اون برجستگي مشخص بشه‌!
----------
در مورد زيبايي ....
من هيچ وقت نتونستم اينطور حرف هاي توضيحي رو تايپ كنم ! حتي آموزش هام رو هم ديده باشي خيلي كمتر متن نوشتم !
در هر صورت ... طريقه فونت گذاري در جا و مكان مناسب و حتي استفاده از نوع فونت ها .. سعي ميكنم طرحت رو اونطوري كه ميگم در بيارم تا ببنيي ! اينطوري بهتره !:wink:
صادق جان خیلی لطف میکنی .( ببخش اگه زحمتی شد )

babi-esf

Member
راستی از کاربلدها و با تجربه ها خواهش میکنم در ضمن نظر دادن به کارها این چند مورد رو هم توضیح بدن :
1 - معمولا چه فونتایی مناسب چاپن ؟
2 - معمولا چه رنگایی مناسب چاپن ؟

GFX Master

ببینید بحث ما سر این نیست که چه فونتی برای چاپ مناسب هست و چه فونتی مناسب نیست! اول اینکه تمام فونتا در جای خودشون زیبایی دارن و دوم اینکه جای استفاده فونتها مورد نظر ماست. مثلا من میگم فونت تیتر برای نوشتن آدرس خوب نیست و برای نوشتن اسم کارت و title خوبه و مثلا فونت یکان (Yekan) یه فونت استاندارد و خیلی خوب برای آدرس و تلفن هست چون هم خوانا و هم قشنگه.

در مورد رنگها هم همینطور. رنگ ها هم اگر در جای درست خودشون بکار بردن زیبایی دارن ولی باید به چند تا نکته هم توجه کرد:
1- رنگ مورد استفاده متناسب با موضع کار باشه. مثلا اگر کارت برای یه شرکت با موضوع مثلا پرورش ماهی طراحی شده خوب بهترین رنگ آبی هست!
2- در صورت استفاده از چند رنگ مختلف رنگها با هم تناسب داشته باشن. مثلا رنگهای آبی روشن و نارنجی در کنار هم هیچ زیبایی خاصی رو ندارن ولی همین رنگ نارنجی در کنار بنفش یا سرمه ای فوق العاده میشه.

در ضمن حتما دقت کنید که وقت طراحی از سیستم رنگی CMYK استفاده کنین تا رنگها حالت واقعی و چاپی خودشون رو نشون بدن.

mexo

Member
سلام وقت همگي بخير وخوشي
سارا خانوم اگه ممكنه چند نمونه از كار هايي رو كه انتخاب و جايگزيني فونت درست است رو بذار كه معني صحبت هاي شما رو توي كار مشاهده كنيم

NaviD.R.R

Member
این کا از کار قبلیت خیلی بهتر شده.
فقط اگه اون دو تا نوشته سیاه رو (Card ,56k) سبز پر رنگ مایل به سیاه می زدی کارت از نظر رنگی هارمونی بهتری داشت.

S4DEGH

Well-Known Member
mexo جان خيلي خوبه ! همينطوري داري پيشرفت ميكني ! قشنگ شده !

mexo

Member
صادق جان هر چي هم كه داريم از نظرات و راهنمايي هاي شما و تمام بچه ها بوده

mostafa_az

Well-Known Member
ایول بچه ها . واقعا فکر نمیکردم اینقدر پایه باشین . از همتون ممنونم .

mexo دو تا طرح کارت رو هم دیدم . فقط این سبزه رو یه جوری رنگ به فونتها بده که دیده بشن . فرض کن پشت دکه مطبوعات واستادی و یارو 20 نوع کارت زده پشت شیشه . باید یه جوری انتخاب رنگ داشته باشی که طرحت از بین همه خودش رو بیشتر بکنه . البته این کار سبزت عالیه ولی فونتاش رو رنگ دیگه بزار ( مثلا قرمز ) تا اسم شرکت و horse اون خودش رو بکنه .

مخلصیم
مصطفی

آخرین ویرایش:

GFX Master

Mexo طرح قشنگی شده در مورد رنگبندیش هم من مشکلی ندارم فکر کنم هم فوتاش رنگاش خوبه هم کل طرحت. ولی سعی کن همش کارت اینترنت کار نکنی یه چند تا طرح کارت ویزیت هم کار کن.

در مورد اون درخواستت هم باشه حتما این کار رو انجام میدم.

mexo

Member
بچه ها ممنونم -واقعا راهنمايي ها و نظرات شما به آدم(فرشته) انرژي ميده
خيلي خوشحالم كه در جمع شما هستم و با اينكه تازه واردم منو توي جمع خودتون به گرمي پذيرا بودين
مخلص شما هم هستيم

آخرین ویرایش:

mostafa_az

Well-Known Member
مکسو جان اون کدی که از img.majidonline بر میداری رو همینجوری بزار تو صفحه . یعنی عین یه لینک . نمیخواد تکمه اضافه کردن عکس رو بزنی .
اون تکمه باعث میشه دو تا تگ اضافی داشته باشی . خود اون کدت تگ های لازم رو داره .

طرحت هم خوبه . عین بقیه طرحات . فقط من با رنگ زمینه مشکل دارم . خیلی تیره هستش .

مخلصیم
مصطفی

mostafa_az

Well-Known Member
راستی این دست تعمیرکار ماشینه اینقدر خط های دستش سیاهه ؟
248.gif

مخلصیم
مصطفی

جدیدترین ارسال ها

بالا