آموزشهای گروهی < شماره 3 > : کلیات و جژئیات طراحی کارت ویزیت و کارت اینترنت

S4DEGH

Well-Known Member
من توی همه کارهایی که گذاشته شده دقت کردم همگی با انتخاب فونت مشکل دارن . حالا نیدونم . شاید هم من اشتباه میکنم . نظر شماها چیه ؟
دقيقا موافقم !‌يكسري از فونت هاي فارسي خوب نيستن و تو چاپ خراب ميشن ! ولي همه استفاده ميكنن !
حتا نوع رنگ بندي و ضمينه متن هم بايد دقت بشه چون وقتي ميره زير چاپ با چيزي كه انتخاب كرديد فرق ميكنه !

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
به نظر منم توی بیشتر طرحا فونت درستی بکار نرفته. بعنوان مثال جای فونت تیتر همونطوری که از اسمش معلومه فقط برای تیتر و نهایتا برای مطالب مهمه و مطالب ساده ای مثل آدرس نباید با این فونت نوشته بشه. به نظر من بحث رو ببریم درباره نحوه استفاده از فونت توی راحی کارت بد نباشه.

mexo

Member
4533-6.jpg
[/IMG]مصطفي جان -از اينكه نظرت رو گفتي خيلي ممنونم -از صحبت هاي اون روز هم عذر مي خوام -حرفامو پس ميگيرم
نويد جان كار شما هم مثل هميشه زيباست
پي سي جان طرح هاي شما هم زيباست ولي نكاتي كه سارا جان گفتن مثل هميشه درست و بجاست
آقا سعيد هم كه يه كم با هم شكر آب بوديم بابا ما مخلصيم -آقا ما دوستت داريم

همه حضرات درست ميفرمايند كه در انتخاب فونت مشكل داريم لطفا نكاتي رو درباره انتخاب فونت ارائه دهيد تا اين مشكل رو برطرف كنيم
ولي اينم بگم بعضي وقت ها مشتري گير ميده كه همين فونتو مي خوام

يه نظر هم درباره اين كار بديد(راستي چه طوري ميشه طرح هارو مثل نويد بزرگ نشون داد؟

پیوست ها

• 6.jpg
    6.jpg
    130.6 کیلوبایت · بازدیدها: 90
آخرین ویرایش:

NaviD.R.R

Member
باید آدرس عکس مورد نظرت رو بین
قرار بدی.یعنی به جای همون Picture URL آدرس عکست رو بنویسی.
کارت هم قشنگه . ولی می تونستی به جای اون عکس یه عکس قشنگتر و شادابتر بزاری تا یکی این کارت اینترنت رو می بینه جذبش بشه و به خاطر قشنگی کارت اونو بخره یا اینکه حداقل اگه یکی خرید کارتو دور نندازه.

mexo

Member
نويد هركاري كردم عكسو بزرگ بزارم نمي شه چيكار كنم؟
نويد جان عكسه بدم نيستا؟

آخرین ویرایش:

mostafa_az

Well-Known Member
نوید من منظورم همه طرحا نبود . بیشتر طرحا رو گفتم .

سارا هدف من هم از اینکه گفتم یه آموزش گروهی مربوط باشه به فونت ها بیشتر هدفم آموزش همین بود تا آموزش Deface کردن فونت و ... .

mexo جان این طرح شما رو هم دیدم . طرح خیلی قشنگیه . با ایده جالب . مشکل عکست هم پیر بودن طرفه . یکم سنش زیاد دیده میشه . :wink: اتفاقا این به نظر من نمونه استفاده درست از فونت هستش . الان به نظر شخصی من تو این طرح مشکل در انتخاب فونت دیده نمیشه .

البته اینو بگم بیشتر مشکل با فونتای فارسی هستش و بیشتریا با انتخاب فونت فارسی مشکل دارن .

مخلصیم
مصطفی

mostafa_az

Well-Known Member
راستی mexo یه اشکال تو طرحت دیدم . تو این طرح رو چاپ کردی ؟
فونتاش خیلی ریز هستن . مطمئنا برات مشکل ساز خواهد شد .

مخلصیم
مصطفی

S4DEGH

Well-Known Member
مصطفي يا سارا !
يكي تون فونت هاي خوب و درست رو با ذكر نام فونت و محل قرار گيريشون بصورت يك مقاله عنوان كنه ! چون من اسم هاي فونت هارو زياد تو ذهن ندارم و بايد بشينم اسم هاشونو در بيارم كه وقت نمي كنم !

شما زحمتش رو بكشيد !

mexo

Member
مصطفي جان ممنون كارو هنوز چاپ نكردم حتما فونتارو بزرگ تر مي كنم
راستي نگفتيم چه طوري ميشه عكس ها رو به اندازه واقعي گذاشت توي اين صفحه؟

S4DEGH

Well-Known Member
اينطوري :
جاي آدرس .... آدرس تصوير رو بزار :
PHP:
[IMG]http://yoursite.com/card.gif[/IMG]

PC man

Active Member
دوستان از نظراتتون ممنونم.سعی می کنم مشکل هامو برطرف کنم.

این یکی چطوره؟ تبلیغ خودمه

rk.jpg

saeedmasih

Member
mexo گفت:
4533-6.jpg
[/IMG]مصطفي جان -از اينكه نظرت رو گفتي خيلي ممنونم -از صحبت هاي اون روز هم عذر مي خوام -حرفامو پس ميگيرم
نويد جان كار شما هم مثل هميشه زيباست
پي سي جان طرح هاي شما هم زيباست ولي نكاتي كه سارا جان گفتن مثل هميشه درست و بجاست
آقا سعيد هم كه يه كم با هم شكر آب بوديم بابا ما مخلصيم -آقا ما دوستت داريم

همه حضرات درست ميفرمايند كه در انتخاب فونت مشكل داريم لطفا نكاتي رو درباره انتخاب فونت ارائه دهيد تا اين مشكل رو برطرف كنيم
ولي اينم بگم بعضي وقت ها مشتري گير ميده كه همين فونتو مي خوام

يه نظر هم درباره اين كار بديد(راستي چه طوري ميشه طرح هارو مثل نويد بزرگ نشون داد؟
................
سلام عزیز دل برادر
آقا به خدا کدورتی نبود که بخواد رفع بشه...........
فقط یه ذره تندی مزاج بود....................
در مورد این طرح کارت اینترنتت باید بگم درسته اون 8 با پشت زمینه قرمزش زیبا شده ولی از یه حالت توازن کار رو خارج کرده و در عین سادگی کار ، کارتت از یه مهخونی خیلی زیبایی برخوردار هستش........
من وقت نداشتم نظرات بقیه دوستان رو بخونم ولی کارت خیلی قشنگ شده...................
امیدوارم غلط املایی کم داشته باشم................
نوکرت سعید..........

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
Mexo طرحی رو که گذاشته بودی واسه کارت اینترنت جالب بود. تنها مشکلی که من باهاش داشتم تو اون عکسه بود البته خود عکس و ایدت جالب بوده منتها بالای سر اون مرد یعنی بالای ابروش یکمی ناقصه یعنی انگار واسه خودش نیست!! اگه اون رو درست کنی طرحت جالبتر میشه. هرچند که میتونستی با توجه به اسم کارت از تصاویر بهتری مثل تصاویر ایران باستان یا خط میخی و ... هم استفاده کنی.
اما از لحاظ فونتها خوبه و همونطوری که مصطفی گفت بیشتر مشکل با فونتای فارسیه تا انگلیسی.

PcMan کار شما مشکلش اینه که بازم جای فونتا رو خوب استفاده نکردی. مثلا فونت تیتر جاش برای توضیحات روی کارت نیست و دقیقا میتونستی برعکس اینی که الان کار کردی رو کار کنی یعنی جای دو نوع فونت رو عوض کنی. ایدت خوب و جالب بوده.

PC man

Active Member
درسته سارا خانم.من عمداً از این فونت درشت استفاده کردم چون جزئیات زیاد بود اگه با فونت های دیگه می نوشتم احتمال این که نوشته ها ریز چاپ بشن و خونده نشن زیاد بود.واسه همین از این فونت استفاده کردم

mexo

Member
سعيد جان خيلي مخلصيم
سارا خانوم از راهنمايي شما هم خيلي ممنون سعي ميكنم برطرفش كنم
آخر ما حاليمون نشد چه طوري ميشه تصويرو به اندازه واقعي توي اين صفحه گذاشت
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=4549&stc=1&d=1141717525

اشكالش چيه؟

پیوست ها

• 01.jpg
    01.jpg
    140.6 کیلوبایت · بازدیدها: 87
آخرین ویرایش:

S4DEGH

Well-Known Member
شما چرا از دو تا كد عكس استفاده ميكني !؟
همون كدي كه قبل برات گذاشتم ! البته شما مي خواي لينك فايل پيوست شده رو نمايش بدي ! خب طبيعتا كد عكس نمي شناسه چون پيوند عكسي نيست ! براي همين بهتره يجاي ديگه اي آپلود كني و آدرس تصوير رو در كد نمايش عكس قرار بدي..

babi-esf جان اين كارت رو شما چاپ كردي !؟ اون فونت شماره تلفن براي كارت خوب نيست و تو چاپ بد در مياد و حتي ممكنه قابل خوندن هم نباشه ! فونتي كه تو موضوعات گفتي بنظرم خوبه ولي فونت بالا و اون حرف و.. مناسب نيست ! اسمي هم كه زدي بهتر بود از افكت استفاده نكني ! چون تو چاپ بد در مياد !
دوستان بهتره براي فونت هاي از افكت هاي برجسته استفاده نكنن ! چون كار رو در حين كار خراب ميكنه !

mexo كار شما خيلي خوبه ولي اون عكسه يجورايي حالت نصفه اي نمايش ميده يعني انگار نصف پايينش رفته ! مي شد كمي عكس رو كوچيكتر كرد تا يكمي از پايينش ديده بشه خيلي بهتره ! چون يجورايي با توجه به خطاي ديد كارت رو دراز تر و باريك تر نشون ميده ! اون عدد 8 رو هم توشو پر ميكردي قشنگ تر مي شد .

mexo

Member
بچه ها شرمنده كسي فايل طراحي شده زيارت عاشورا رو نداره خيلي واجبه

جدیدترین ارسال ها

بالا