آموزشهای گروهی < شماره 3 > : کلیات و جژئیات طراحی کارت ویزیت و کارت اینترنت

1Gharibe

Member
سلام به همه دوستان و هنرمندان عزیز
راستش بحث در مورد طراحی کارت که زیاد هستش ولی چیزی که ندارم وقت کافی برای نوشتن
من تا حالا بیشتر از 2000 تا کارت ویزیت طراحی کردم با قیمت های مختلف و 80% هم چاپ شدن
گفتم براتون یه نرم افزار بزارک که کار کنید !

Business Card Designer Pro

serial: DH5R1DR4MR5ZVZ59

آخرین ویرایش:

shina

New Member
سلام دوستان . من تازه با اين بحث آشنا شدم . خيلي خوبه و يك سري صحبتهاي ميشه كه تخصصي هستش و براي ياد گيري خوبه . ميخواستم از مديران اين مبحث تشكر كنم .
يه نمونه كار از كارهاي خودم ميزارم . لطفا نظرتون رو در موردش بگيد .
golrang.jpg

pasargadkade

New Member
طراحی کارت ویزیت

نوع فونت کارت ویزینت و اندازه آن با توجه به دستور عمل های شما چند باید باشد:[/B][/B]shock: :D

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
نوع فونت کارت ویزینت و اندازه آن با توجه به دستور عمل های شما چند باید باشد:[/B][/B]shock: :D
سایز فونت که بستگی به نوع فونت داره. مثلا سایز 10 برای فونت تیتر سایز بزرگیه ولی برای فونت ارشیا سایز کوچیکیه. سایزها بستگی به نوع فونت دارن.

در مورد سایز کارت ویزیت هم سایز استاندارد 8.4*4.8 هست.

Fawkes

Member
اون اندازه هایی که توی پست اول فرمودید بر حسب چی هست
اینچ سانتی متر پیکسل
خیلی فوری هست تا قبل از یکشنبه
با تشکر

Fawkes

Member
متشکر از شما من خروجی های tif و eps را نگاه کردم خیلی تاثیر روی عکس میگذاره تنظیماتش چطور باشه بهترین کیفیت را داره؟
در ضمن فقط همین خروجی ها برای چاپ خوبه
بر حسب سانتیمتر توی کامپیوتر به نظرم غیر طبیعی می زنه !!!!!!!
فکر نمی کنید بر حسب اینچ هست آخه خیلی برینشون تفاوت هست اگر سانتیمتر باشه اصلا جای مانور زیادی نداری با یک زوم همه چیز پیکسل پیکسل میشه توی چاپ اینجوری در نیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فایل هایی که دوستان اینجا گذاشتن خیلی بزرگتر از اون سایز ها هست
فایل پایپین را ببینید
خیلی مهمه
بالایی بر حسب سانتیمتره توی چاب پیکسل پیکسلی نشه
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=12412&stc=1&d=1183808736

پیوست ها

• Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    177.5 کیلوبایت · بازدیدها: 31
آخرین ویرایش:

Fawkes

Member
نظر تون در مورد همون طرح چیه من تا حالا کاری را چاپ توی چابخونه نکردم باید چی کار کرد کلا در این زمینه هم یک مقدار راهنمایی کنید چون احتمالا بخواهم برم توی یک شرکت تبلیغاتی
با تشکر

mostafa_cs

Well-Known Member
بر حسب همون سانتی متر هستش.
رزولوشن هم باید روی 300 باشه.
شما وقتی زوم میکنید روی کار روی خروجی هیچ تاثیری نداره و فقط داخل فتوشاپ و جلوی چشمان شماست که اینطوری نشون داده میشه.
در مورد بهم خوردن پیکسلها هنگام زوم هم باید بگم اونم تاثیری در چاپ نداره اما اگه شما میخواید پیکسل رو درست ببینید در اون لحظه باید زومتون یا 100% باشه یا 75% یا 50% یا 25% .

Fawkes

Member
پس من اگر برم و چاپ کنم تصویر به شفافیت همون عکس بزرگتر در میاد و نگران نباشم ولی در مورد اینکه تنظیمات چجوری باشه که کمترین افت کیفیت را داشته باشم چطور با فرمت tif اگر برم چابخونه بگم چجوری هست میگم تا بحال اینجا ها نرفتم
توی جالت 100% هم نوشته پایین سمت راست واضح نیست در حالی که من سایز عکس را کوچیک کردم سایز عکس بزرگه را اون هم درست میشه؟کلا خود طراحی چطوره؟؟؟

سلام
من یه عکس دارم قدیمی کمتر از 3 در 4 دارم
می خوام بزرگتر ش کنم یعنی از 6 در 4 بزرگتر اما وضوح و کیفیتش می یاد پایین
باید چی کارش کنم
که درست بشه
یه راه و چاره می خوام

ghodrat

Member
avayedeltangi عزیز
یه راه به نظر من افزایش اندازه و در قبال اون کاهش رزولوشن به مقدار جزیی است .
در موقع اسکن عکستون رو با فرمت بیت مپ اسکن کنید با رزولوشن 150 -120 -100 هر کدوم که نتیجه بهتر داد بعد توی فتوشاپ اندازه را بزرگ کنید و رزولوشن را اندکی کاهش بدین .

ghodrat

Member
shina دوست عزیز
رنگتون گیرایی داره و منو شیفته طرحتون کرد
توی کارت ویزیت شعار تبلیغاتی ممنوع است شعار را حذف کنید به کارتون ضربه می زند.
ترازبندی کارتون رو در نظر بگیرین متن های فرعی و شماره و ادرس رو در یک تراز بندی استفاده کنید
از فونت 16 یا 14 برای تیتر و 13 -9 برای متن های فرعی استفاده کنید .
موفق باشین

hamedfardin

Member
بچه ها اگه مقدوره كمي هم در مورد طراحي بنرهاي تبليغاتي...انواع پوستر ها...رزوليشن...و اندازه ها..و رنگبنديشون بنويسين...ممنون

متون گرافیکی

سلام این عکس شما کار کردید
قسمت اون متون رو چطور گرافیکی کردید
توضیح دهید لطفا

پیوست ها

• untitled.bmp
    28.7 کیلوبایت · بازدیدها: 37

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
لطفا رعایت کنید!!

به عنوان تاپیک هم یه نگاهی بندازید بد نیست!

خواهشا فقط درباره ی موضوع تاپیک بحث کنید و اگر سوال در زمینه های دیگه دارید تو بخش سوالات و درخواستها مطرح کنید.

navidba

Well-Known Member
عجب بحث پرباری شده... از این امتحانات که اومودم بیرون روز اول می یام یه آموزش گروهی برای رنگ ها می زنم...
نظرتون چی چیه؟ ( با لهجه بخونید معناش عوض میشه)

جدیدترین ارسال ها

بالا