آموزشهای گروهی < شماره 3 > : کلیات و جژئیات طراحی کارت ویزیت و کارت اینترنت

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
عجب بحث پرباری شده... از این امتحانات که اومودم بیرون روز اول می یام یه آموزش گروهی برای رنگ ها می زنم...
نظرتون چی چیه؟ ( با لهجه بخونید معناش عوض میشه)

ممنون نوید جان ولی آموزشهای گروهی از اون موقعی که راه افتاد قرار شد که توسط مدیرای انجمن و صد البته با همکاری و همفکری بچه ها انجام بشه. درباره ی رنگها هم یه بار آموزش گروهی گذاشته بودیم.

لطفا رعایت کنید!!

به عنوان تاپیک هم یه نگاهی بندازید بد نیست!

خواهشا فقط درباره ی موضوع تاپیک بحث کنید و اگر سوال در زمینه های دیگه دارید تو بخش سوالات و درخواستها مطرح کنید.

سلام سارا جان
مگه من سوالی خارج پرسیدم ها
نه
یکی از دوستان طرح درست کرده بود منم پرسیدم چطور درست کرده

hamedfardin

Member
سارا جان مي خواسنم در مورد كاغذهاي مختلفي كه كارت ويزيتها روي اونها چاپ ميشن...و ابعاد كلي اون كاغذها(فكر كنم A3 باشن)و اينكه در كل چند تا كارت ويزيت روي اون كاغذ جا ميشه و براي چاپ فرستاده ميشه.و آيا يه جور صفحه بندي مي خواد چيدمان طراحيهامون روي اون كاغذه...يعني ما بايد كل كارت ويزيت هائي كه زديمو تو يه عكس واحد بديم به چاپخونه؟.كمي بيشتر توضيح بدي؟دوستان ديگه هم اگه اطلاعات تكميلي دارن كمك كنن.ممنون

GFX Master

چطوری حامد جان؟

درباره ی کاغذ که معمولا کاغذ تو ایران در 2 سایز 50*70 و 100*70 وجود داره. یعنی چاپخونه برای چاپ از این 2 قطع کاغذ استفاده میکنه.

درباره ی تعداد کارتی هم که جا میشه شما میتونی ابعاد یه کارت ویزیت رو مثلا 8.5*4.5 بگیری و مساحتش رو بدست بیاری و مساحت یه کاغذ مثلا 100*70 و هم در نظر بگیری و با تقسیم این 2 تا مساحت تعداد کارتها رو بدست بیاری. مثلا طبق این اطلاعاتی که من دادم حدود 183 تا کارت با اون ابعاد در یه کاغذ 100*70 جا میشه.

شما خودت هم میتونی عمل چیدمان رو انجام بدی ولی چرا این همه به خودت زحمت بدی؟! شما یه کارت در قطع 8.5*4.5 طراحی کن و با فرمت PSD یا Tiff به چاپخونه بده. اونا خودشون عمل چیدن رو بر حسب قطع کاغذی که مصرف میکنن و نیاز خودشون چیدمان میکنن.

درباره ی کاغذای مختلف هم جنسای مختلفی وجود داره. انواع کاغذها با درصد وزنی مختلف یا انواع کاغذهای کتون با بافتهای مختلف و ...
اینی که شما میبینی که بعد از چاپ مثلا کارت بصورت مات یا براق چاپ شده به نوع کاغذ مربوط نمیشه. به روکشی که بعد از چاپ روی کاغذ کشیده میشه مربوط میشه. مثلا اگر روی کارت بعد از چاپ روکش UV براق بکشن کارت بصورت براق میشه یا اگر روکش مات بکشن کارت مات بنظر میرسه و ...
یا درباره ی کارتهای کتون. این کارتا بافتهای مختلفی دارن. دقیقا مثل پارچه که با عوض شدن نوع بافتش شکل مختلفی هم بخودش میگیره.

hamedfardin

Member
سارا جان اگه من خودم 100 تا كارت طراحي كرده باشم كه مجبورم چيدمان كنم..در اون صورت چه بايد كرد؟ از راهنمائيهات و حوصله اي كه به خرج ميدي..مممنون

GFX Master

خواهش میکنم حامد جان.

منظورت رو از 100 تا کارت متوجه نشدم!؟ یعنی 100 تا کارت از یه طرح داری یا 100 تا کارت داری که هر کدومشون 1 طرح مختلفه؟!

hamedfardin

Member
100 تا كارت با طرحهاي مختلف....اونوقت ما خودمون بايد تو يه صفحه چيدمان كنيم؟با همون سايز كاغذهائي كه گفتي؟اونوقت رزولوشن اون صفحه كه كارتهامون رو توش چيديم..چي باشه..مثلا همون 72؟سارا جان ممنون ميشم كمكم كني

GFX Master

ببین حامد جان اول اینکه شما باید به تیراژ چاپخونه دقت کنی. هیچ چاپخونه ای زیر 1000 تا از هر کارت چاپ نمیکنه. چون اصلا براشون صرف نداره.

شما اگر بخوای این کاری که میگی رو انجام بدی نباید ببری چاپخونه باید بدی برات پرینت بگیرن. مثلا این 100 تا کارت رو خودت تو یه کاغذ A4 یا A3 با رزلوشن 300 بچین و بده برات پرینت بگیرن. حالا ممکنه این تعداد کارت تو 3 تا کاغذ جا بشه یا بیشتر یا کمتر. ولی این تعداد رو نمیتونی بدی برات چاپخونه چاپ کنه.

بازم اگر مشکلی بود بگو.

hamedfardin

Member
سارا جان من منظورم 100 كارت با طراحيهاي مختلف بود كه از هر كدوم 1000 تا بخواهيم ولي فكر كنم جوابمو گرفتم..اونها رو چيدوان ميكنم..و با رزولوشن 300 ميدم چاپخونه..درسته خانوم

GFX Master

البته این کار رو هم میتونی بکنی ولی اگرم چیدمان نکنی و 100 تا فایل بصورت Tiff یا PSD بهشون بدی (هر کدوم تو 1 فایل جدا) اونا خودشون چیدمان میکنن. گمون کنم اگر جدا بهشون بدی بهتر باشه. ولی باز هر جور خودت صلاح میدونی.

NaviD.R.R

Member
در تکمیل صحبت دوستان باید بگم زمانی نیاز به چیدمان از طرف طراح هست که یک فرم اختصاصی بخواد ببنده برای مثال یه فرم 35×50 رو در نظر می گیری هر چند تا کارت و چیزای دیگه خواستی توش می چینی می دی چاپ و میگی که کجاهارو برش کنن!
در غیر این صورت هر تعداد کارت داشته باشید باید به صورت تک فایل بدید چاپخونه!! . . .

hamedfardin

Member
محمد جان در قسمت نظرخواهي ميتوني اين كار رو بكني....اونجا دوستان نظراتشون رو در مورد كارهاي ديگران اعلام ميكنن...موفق باشي

ALI_REZA_3D

New Member
دوستان سلام اگه ممکنه منو راهنمایی کنید
به جز سایز معمولی که در بازار هست اگه بخوام کارت ویزیت بزرگتری بزنم چه سایزی باید انتخاب کنم ؟
در مورد جنسای مختلفی که هست اگه ممکنه یکم برام توضیح بدید ممنون میشم

2lphin

Member
کارت ویزیت به اندازه دو بند انگشت

سلام

آیا چاپ خونه می تونه طرح کارتی با اندازه دو بند انگشت ( 3x3 ) چاپ کنه !؟

GFX Master

سلام

آیا چاپ خونه می تونه طرح کارتی با اندازه دو بند انگشت ( 3x3 ) چاپ کنه !؟

والا من که دقیقا منظورتون رو از دو بند انگشتی متوجه نشدم.

3*3 منظورتون 3 سانت در 3 سانته؟

شما هر اندازه ای که بخوای برات چاپ میکنن و بعدش باید یه هزینه ی جزئی برای برش زدنش پرداخت کنی.

ALI_REZA_3D

New Member
کسی انگاری ما رو تحویل نگرفت
دوستان اقلا به من بگید اگه بخوام کارت دو لت بزنم سایزش چقدر باید باشه ؟

zzz123

New Member
من بعضي مواقع كارت ويزيت هايي رو ميبينم كه خيلي سادست و

اصلا كوچكترين طرح زيبايي در اون به كار نرفته :sad:

جدیدترین ارسال ها

بالا