Mambo FAQ

iranpcg

Active Member
آقاي عشق مدرن عزيز شما متوجه منظور من نشديد
منظور من اين بود كه تغيير اين نوشته Powered by mambo به Powered by Mohsen ايراد داره چون شما ادعا ميكنيد كه اين كار را شما كرده ايد.
مامبو اعلام كرد كه نوشته Powered by ...جزء كپي رايت نيست اما ادعاي اينكه اين كار توسط شما صورت گرفته مشكل داره مثلا هر جا تگ مامبو بود به DNO تغيير دادند .
اگر دوست داشتيد من اين موسسه را كه جزء شركت هاي انفورماتيك رسمي كشور هم هست به شما معرفي ميكنم
اين شركت مامبو را به قيمت 1 ميليون تومان به مشتري هايش فروخته و براي اينكه لو نره همه تگهاي مامبو را حذف كرده است.
من با كلمه Powered مشكل دارم نه با كلمه ديگري
در ضمن من به سوالات دوستاني پاسخ ميگم كه به كپي رايت ما اهميت بدن و جمله :
Farsi :mambofarsi.com
يا
Farsi Add-on : mambofarsi.com
را حذف نكرده باشند.
چون ما در قبال كاري كه كرديم فقط توقع دادن لينك را داريم
فكر نكنم اين خواسته زيادي باشه
البته بعضي ايراني ها از يك خصت ذاتي بهره ميبرند كه اونو با حذف نوشته ما نشون ميدن.

عشق مدرن گفت:
میشه لطفا لینک بدید چون مامبو تحت لیسانس GNU/GPL هست و اون لیسانس هم این اجازه رو میده
از سایت خود مامبو سرور این رو ببینید:

5. May I remove "powered by Mambo, Copyright Miro etc" from the footer?

Yes you can although we would hope that you would retain it as a badge of honour.

6. May I remove the "copyright" statements from the source code to Mambo?

No, you must keep all copyright notices and credits in the source code.

آقای بلوردی متاسفانه همه حرفای شما درسته و بسیار متاسفانه بعضی ها در ایران اینطوری هستند که به هیچ چیزی اهمیت نمیدن
در واقع به اینا نیومده که درست چیزی رو بهشون گفت چون دنبال سوئ استفاده میگردن
با تاسف باید بگم کار اون شرکت که مامبو رو فروخته از نظر حقوقی کاملا درسته به شرطی که کپی رایت رو از داخل سورس حذف نکرده باشه در یک کلام اگه کسی اونقدر احمق باشه که بره بخره اینام از حماقتش استفاده می کنن این مورد در خیلی جاها صدق میکنه که ممکنه هر چیزی رو با 10 ها برابر قیمت واقعی به شما بفروشن و تازه اینکه تحت لیسانس gnu/gpl هست و از نظر قانونی هم درست محسوب میشه

mosi-online

Member
هي عشق مدرن تند نرو وايسا با هم بريم.
من منظورم كپي رايت خود مامبو بود آخه مامبوي من اينگيليسيه و 3تا خط كپي رايت داره و خيلي زايست...

دوست عزیز من به کسی بی احترامی نکردم مطلب در مورد عدم توجه بعضی ها به سازنده یک نرم افزار بود و اینکه چطور حتی میتونن بفروشنش
بالطبع برداشتن کپی رایت کاری کاملا عادیه چون مثلا اگه شما یه شرکت داشته باشید باید سایت خودتون رو کپی رایت خود شرکت کنید. بحث در مورد powered by بود که گذاشتن به اسم خود آدم یعنی در واقع خودت اون رو ساختی و درسته که مجاز به این کار هستید ولی کار درستی به نظر نمیرسه
در هر حال از اولم نوشته شد که کپی رایت رو میتونید به اسم خودتون بزارید مگه در سورس فایل ها که کسی نمیبینه

iranpcg

Active Member
من هميشه ترجيح ميدم كه كپي رايت را ذكر چون ايراني ها از فوايد اين كار كاملا بي اطلاع هستند. استفاده از كپي رايت باعث ميشه كه شما در دنياي وب جزء گروه هاي خاصي دسته بندي بشين و اين دسته بندي كسب اعتبار فوق العاده خواهد داشت . به عنوان مثال زماني كه من از ناك استفاده ميكردم به دليل ذكر كپي رايت هم رنك و هم هايت سايتم هر دو سريع بالا رفت اما وقتي آنرا حذف كردم هم در نتايج جستجوي گوگل هم در جاهاي ديگر رنكم پايين اومد.در هر حال ذكر كپي رايت را زماني متوجه ميشويد كه آنرا استفاده كنيد

سوال23-فرض بفرماييد يك فروم در پوشه اي در هاست(phpbb) نصب كرده باشيم.
اكنون بهترين و ساده ترين راه براي اتصال مامبو با آن چيست؟
سناريو:كاربر در صفحه اول با كليك بر روي لينك تالارها
مستقيما به ايندكس فروم بي بي متصل شود!
تشكر

سوال24-ايا گالري شناخته شده اي براي اين ورژن مامبو وجود دارد ؟
اگر بله آدرس آنرا بفرماييد.
اگر خير راه چاره چيست؟

iranpcg

Active Member
shahabedeen110 گفت:
سوال24-ايا گالري شناخته شده اي براي اين ورژن مامبو وجود دارد ؟
اگر بله آدرس آنرا بفرماييد.
اگر خير راه چاره چيست؟
الان گالري خاصي نيست اما اگر يه چند هفته اي صبر كنيد هم فاروم Php BB و گالري احتمالا را بيايد.

Ali_Evil

New Member
سلام

آقا ميشه نحوه فارسي كردن قالب هاي مامبو رو آموزش بدين ؟ يا اينكه چطور قسمتهاي User رو چپ به راست كنيم طوري كه با سيستم چپ به راست خودتون مشكل نداشته باشه ؟

iranpcg

Active Member
دوست عزيز قالبهاي استاد بلوردي به قدر كافي جالب و متنوع هستند كه شما از ساختن قالب بينياز ميشي.
در ضمن چون يه كار كاملا هنري هستش فارسي كننده الزاما باسد گرافيست خوبي هم باشه تا كل كار خوب دربيد.
با تشكر و عرض ادب خدمت استد بلوردي

iranpcg

Active Member
shahabedeen110 گفت:
دوست عزيز قالبهاي استاد بلوردي به قدر كافي جالب و متنوع هستند كه شما از ساختن قالب بينياز ميشي.
در ضمن چون يه كار كاملا هنري هستش فارسي كننده الزاما باسد گرافيست خوبي هم باشه تا كل كار خوب دربيد.
با تشكر و عرض ادب خدمت استد بلوردي
شما نظر لطفتونه
ما الان حدود 47 تا قالب را براي مامبو فارسي نسخهadvanced منتشر كرده ايم كه اعضاء سايت ميتوانند دانلود كنند

Ali_Evil

New Member
روح الله جان

منظورم اين بود كه توي بعضي از صفحات ، بعضي از قسمتهاي User مثل User2 در تم rhuk_planetfall همش جابجا ميشوند و ثابت نيستند.

در سايت شما در اين مورد هيچ مطلبي گفته نشده و وقتي هم كه خودم اين تم رو جابجا ميكنم باعث ميشه كه سايز صفحه به هم بخوره. من دستور Collspan رو كه اعث جابجايي ديناميك سلول ها ميشه رو config كردم ولي بازهم نتيجه اي نگرفتم.

مشكل اينجاست...

iranpcg

Active Member
Ali_Evil گفت:
روح الله جان

منظورم اين بود كه توي بعضي از صفحات ، بعضي از قسمتهاي User مثل User2 در تم rhuk_planetfall همش جابجا ميشوند و ثابت نيستند.

در سايت شما در اين مورد هيچ مطلبي گفته نشده و وقتي هم كه خودم اين تم رو جابجا ميكنم باعث ميشه كه سايز صفحه به هم بخوره. من دستور Collspan رو كه اعث جابجايي ديناميك سلول ها ميشه رو config كردم ولي بازهم نتيجه اي نگرفتم.

مشكل اينجاست...
اين قالب اينجوري طراحي شدن يعني براي قشنگي بر عكس عمل كردن :))

جدیدترین ارسال ها

بالا