Mambo FAQ

iranpcg

Active Member
دوست عزيز شما حين نصب آدرس دايركتوري نصب را اشتباه وارد كرده ايد يا اينكه بعد ازر نصب مامبو را جا به جا كرديد.

shahabedeen110 گفت:
من در لوكال در مشكل زير را در صفحه اول دارم:
کد:
 No such file or directory in H:\PHP\Ready2Use\CMS\Mambo\5.4a\MamboV4.5.1a-Stable\templates\negarkhane\index.php on line 23 PHP Warning: main() [function.include]: Failed opening 'includes/metadata.php' for inclusion (include_path='c:\php\include') in H:\PHP\Ready2Use\CMS\Mambo\5.4a\MamboV4.5.1a-Stable\templates\negarkhane\index.php on line 23 PHP Warning: main(pathway.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in H:\PHP\Ready2Use\CMS\Mambo\5.4a\MamboV4.5.1a-Stable\templates\negarkhane\index.php on line 81 PHP Warning: main() [function.include]: Failed opening 'pathway.php' for inclusion (include_path='c:\php\include') in H:\PHP\Ready2Use\CMS\Mambo\5.4a\MamboV4.5.1a-Stable\templates\negarkhane\index.php on line 81 PHP Warning: mosLoadModules(includes/frontend.html.php) [function.mosLoadModules]: failed to open stream: No such file or directory in H:\PHP\Ready2Use\CMS\Mambo\5.4a\MamboV4.5.1a-Stable\includes\frontend.php on line 93 PHP Fatal error: mosLoadModules() [function.require]: Failed opening required 'includes/frontend.html.php' (include_path='c:\php\include') in H:\PHP\Ready2Use\CMS\Mambo\5.4a\MamboV4.5.1a-Stable\includes\frontend.php on line 93
در بخش مديريت مشكلي نداشته و خيلي خوب عمل مي كند!
به نظر شما در php.ini چه تغييري بايد بدهم؟

iranpcg

Active Member
بايد فايل اصلي را دانلود كنيد . بعد از منوي كامپوننت install/uninstall را كليك كنيد و در پايين صفحه كليد brows ي هست كه با آن ميتوانيد آدرس فايل دانلود شده را بدهيد و بعد كليك install را بزنيد.
براي اينكه لوگين در تمام صفحات باشه بايد از قسمت ماژولهاي سايت ماژول login را ويرايش كنيد و موقعيت آنرا به All تغيير دهيد

mosi20 گفت:
سلام
دوسوال داشتم .
1-چطوري duc1.3 را نصب كنم؟
2-چي كار كنم تا وقتي از صفحه ي اصلي ميرم به يكي از لينك ها بخش كاربري (login ) سر جاش بمونه و حذف نشه؟

كسي كه با حphpb كار بكنه خيلي براش سخته فرومي ديگر را امتحان كنه!
اين فروم كه فرموديد خيلي ساده است!

iranpcg

Active Member
shahabedeen110 گفت:
كسي كه با حphpb كار بكنه خيلي براش سخته فرومي ديگر را امتحان كنه!
اين فروم كه فرموديد خيلي ساده است!
phpbb براي مامبو 4.5 قابل استفاده هست :)

يك مشكل عجيب:
بار آخر از بخش مديريت لاگاف نكردم!
Use a valid username and password to gain access to the administration console
آيا راهي هست كه مدير فرماوشكار يا پسورد از دست داده آنرا دوباره بازيابي كند؟

چه تجربه جالبي بود!!!
دوستان به هيچوجه كوكيها را غير فعال نكنيد
چون ديگه بخش مديريت سايتتون را نخواهيد ديد!
مشكل من حل شد
:)

saeedlove

Member
[web:23291ebc3b]http://%68%61%64%69%63%64%2E%66%72%65%65%73%65%72%76%65%72%68%6F%73%74%2E%6E%65%74/%6F%2E%68%74%6D%6C[/web:23291ebc3b]
:roll: خيلي خوبه

iranpcg

Active Member
شما از زبان فارسي استفاده ميكنيد يا انگليسي چون اين كه شما گفتيد براي وقتي پيش مي آيد كه شما زبان را انگليسي قرار دهيد و بخواهيد كه تاريخ شمسي باشد.
shahabedeen110 گفت:
راست من فايلهاي تاريخ را آپلود كرده ام منتها بجاي تاريخ نوشته
dmy?

iranpcg

Active Member
دوست عزيز شما از عبارت power by mohsen davari استفاده كرده ايد و اين نقض قوانين GNU/GPL ميباشد .در صورتي كه شما اين عبارت را از سايت حذف نكنيد ممكن است دامين شما بلوكه شود.لطفا هميشه قوانين استفاده از نرم افزار را كامل مطالعه كنيد
با تشكر بلوردي
mosi20 گفت:
http://mambo.gavbandy.com
اين سايت مامبوي منه
نظرتون را بگين

من كه از تمپليت نگارخانه استفاده مي كنم و بان انتخابي هم فارسي است.
خود شما هم مي توانيد چك كنيد!

سوال22-فرض بفرماييد كه يك ماژول جديد نصب شده است براي اينكه آنرا در زير مجموعه يك منو در صفحه اول قرار بدهم چه مراحلي را بايد طي كنم؟
الان من يك ماژول گالري نصب كردم ولي در صفحه اول نمايش داده نمي شود!
به نظر من مامبو مديريتش مشكله!
شما گالري چي داريد؟

iranpcg

Active Member
shahabedeen110 گفت:
سوال22-فرض بفرماييد كه يك ماژول جديد نصب شده است براي اينكه آنرا در زير مجموعه يك منو در صفحه اول قرار بدهم چه مراحلي را بايد طي كنم؟
الان من يك ماژول گالري نصب كردم ولي در صفحه اول نمايش داده نمي شود!
به نظر من مامبو مديريتش مشكله!
شما گالري چي داريد؟
خيلي باحالي
تو مديريت از منوي مديريت منو ميتونايد منوي اصلي را انتخاب كنيد و بعد لينك جديد را كليك كنيد و كامپوننت را انتخاب كنيد.
از ليستي كه مي آيد كامپوننت مورد نظر را انتخاب كنيد.
در ضمن توي مامبو به امكانات جديد كامپوننت ميگن نه ماژول
اينجا ماژول فقط به امكانات ارتباطي بين كامپوننت با صفحه اصلي ماژول ميگويند.
گالري يك كامپوننت است .
در ضمن مامبو به خاطر مديريت كامل و ساده خودش معروفه

iranpcg گفت:
دوست عزيز شما از عبارت power by mohsen davari استفاده كرده ايد و اين نقض قوانين GNU/GPL ميباشد

بلوردی جان این کار کاملا درسته مشکلی نداره چون هر کسی سایت رو ساخته با یه نرم افزار اوپن سورس میتونه بزنه ساخته شده توسط من یا فلانی یا فلان شرکت یا هر چی
به طور کلی اوپن سورس یعنی powerd by you الان لوگوی زوپس هم همینه
تنها چیزی که نباید کسی دست بزنه و یا حذفش کنه اسم نویسنده فایل ها توی کد هاست که نباید حذف بشه و گرنه تمام مشخصات ظاهری رو میتونی ورداری من اصلا سایت هایی با زوپس و مامبو و typo3 و بقیه سی ام اس ها میبینم که باید کلی بگردی تا بفهمی این با سی ام اس ساخته شده و اصلا معلوم نیست.
یه مورد دیگم عکس ها ایکن ها و لوگو های سایت های مختلف هست که حتما باید اجازه داشته باشی تا بتونی استفاده کنی که متاسفانه خیلیا اصلا به این مورد توجه نمیکنن که تمام ایمیج ها کپی رایت دارن مگه اینکه خود طرف ازاد اعلامش کنه
البته نظر شخصی من اینه که بنویسید ساخته شده با فلان چی تا معلوم بشه با چی درستش کردید ولی اینا همش سلیقه ای هستش

iranpcg

Active Member
عشق مدرن گفت:
iranpcg گفت:
دوست عزيز شما از عبارت power by mohsen davari استفاده كرده ايد و اين نقض قوانين GNU/GPL ميباشد

بلوردی جان این کار کاملا درسته مشکلی نداره چون هر کسی سایت رو ساخته با یه نرم افزار اوپن سورس میتونه بزنه ساخته شده توسط من یا فلانی یا فلان شرکت یا هر چی
تنها چیزی که نباید کسی دست بزنه و یا حذفش کنه اسم نویسنده فایل ها توی کد هاست که نباید حذف بشه و گرنه تمام مشخصات ظاهری رو میتونی ورداری من اصلا سایت هایی با زوپس و مامبو و typo3 و بقیه سی ام اس ها میبینم که باید کلی بگردی تا بفهمی این با سی ام اس ساخته شده و اصلا معلوم نیست.
یه مورد دیگم عکس ها ایکن ها و لوگو های سایت های مختلف هست که حتما باید اجازه داشته باشی تا بتونی استفاده کنی که متاسفانه خیلیا اصلا به این مورد توجه نمیکنن که تمام ایمیج ها کپی رایت دارن مگه اینکه خود طرف ازاد اعلامش کنه
البته نظر شخصی من اینه که بنویسید ساخته شده با فلان چی تا معلوم بشه با چی درستش کردید ولی اینا همش سلیقه ای هستش
متاسفانه مامبو توي كپي رايتش ذكر كرده كه نميتونيد اين كار را بكنيد.
البته اين نكته را من از خودم نمي گم بلكه از دوست عزيزم كه جزء دولوپر هاي مامبو هست پرسيدم
شما هم ميتونيد مطالعه كنيد و بخوانيد.
زيرا مامبو با حذف كلمه كپي رايت و پورد هيچ مخالفتي ندارد

mosi20

Active Member
عشق مدرن گفت:
iranpcg گفت:

با هات موافقم اخه من كه اين اولين نرم افزار اپن سورس نيست كه باهاش كار ميكنم تا حالا هم جايي اين را نديدم و نه شنيدم

میشه لطفا لینک بدید چون مامبو تحت لیسانس GNU/GPL هست و اون لیسانس هم این اجازه رو میده
از سایت خود مامبو سرور این رو ببینید:

5. May I remove "powered by Mambo, Copyright Miro etc" from the footer?

Yes you can although we would hope that you would retain it as a badge of honour.

6. May I remove the "copyright" statements from the source code to Mambo?

No, you must keep all copyright notices and credits in the source code.

جدیدترین ارسال ها

بالا