Mambo FAQ

با سلام
من پس از بررسی بسیار متوجه شدم که مامبو بهترین انتخاب برای شرایط من هستش از این رو این تاپیک را برای بررسی سوالات متداول کاربران این برنامه ایجاد می کنم. :wink:

مناسب است که کلیه سوالات ویژه نصب و راه اندازی در این تاپیک مطرح شود.
سوال1-چگونه می توان بخشهای اصلی مامبو نظیر وUser Menu را فارسی کرد:
به این معنی مه بجای سرچ جستجو نوشته شود؟

2-چگونه می توان تصاویر اصلی را عوض کرد (در صفحه اول)؟ :roll:

3-تمپليت كل را چگونه مي توان ويرايش نمود ونتيجه آنرا پيش از ارسال امتحان نمود(كلاينت سايد؟) :D

4-تمپليت راست به چپ سراغ نداريد؟ :?

5-وال پیپر را چگن می توان نصب کرد؟
http://www.mambohut.com/index.php?option=com_remository&Itemid=26&func=selectcat&cat=7

6-آیا تمپلیتهای با ورژن مامبویهای قبلی در مامبوی جدید قابل استفاده است؟
7-لوگوی اختصاصی بالای صفحه ایندکس را چگونه باید تغییر دهیم؟

8-فونت نسخه فارسی شده اصلا جالب نیست!!چونه می توان آنرا تغییر داد؟(به تاهوما تبدیل کرد؟)

9-برای تغییر تاریخ چکار باید کرد؟(به شمسی- فرض آنست که فایل تاریخ را آپلود کرده باشیم)

iranpcg

Active Member
بابا يكي يكي
اين همه سوال
خوب عيب نداره من همه را جواب ميدم :
سوال 1 :
با نك فارسي در سايت اصلي را اگر جايگزين بانك قبلي مامبو كنيد هنگام نصب مامبو فارسي ميشود.
سوال 2 :
خب براي عوض كردن تصاوير ميتوانيد از فتوشاپ استفاده كنيد يا اينكه نسخه حرفه اي ما را دانلود كنيد
سوال 2 :
مامبو را بر روي Localhost نصب كنيد و قالب موجود در دايركتوري زير را ويرايش كنيد :
C:\apache\htdocs\Mambo_full_farsi\templates\rhuk_solarflare
سوال 4 : براي تبديل قالبهاي نسخه هاي قبلي به جديد خودتان را زياد اذيت نكنيد چون توي سايت اصلي هر روز اينكار را ميكنند . البته اگر عجله داريد ميتوانيد قالب قبلي را ويرايش و تگ هاي مشترك را از نسخه جديد استفاده نماييد
سوال 5:
عزيز والپيپر را كه نصب نمي كنند.
سوال 7 :
اين فايل را ويرايش كنيد :
title_back.png
سوال 8 :
فونت فارسي پيش فرض توي مامبو فارسي حرفه اي درست تنظيم شده است :)
سوال 9 :
فايل تاريخ شمسي را از سايت مامبو فارسي دانلود كنيد و در دايركتوري includes با فايل قبلي جايگزين كنيد

البته اگر باز هم مشكلي بود در خدمتيم

10-آیا اگر از تمپلیت شما استفاده نکینم نمی شود فونت تاهوما را تعیین کرد؟

11-مشکلات استفاده از مامبو در لوکال:
11-1-من با موفقیت آنرا نصب کردم منتها در نمایش صفحه اول مشکل دارم:
The XML page cannot be displayed
Cannot view XML input using style sheet. Please correct the error and then click the Refresh button, or try again later.

13-مشکلات کار پس از نصب:
بر روی سایت زمانی که می خواهم یک مجموع را ذخیره کنم حالا از هرنوعی که می خواهد باشه، بخش
Intro Text: (required)
غیر فعال است و در گوشه صفحه هم پیغام کانتنت ویندوز ایز نال می دهد.

iranpcg

Active Member
شما تمامي قالبهاي مامبو را ميتوانيد استفاده كنيد
براي استفاده بايد ايتدا فايل css مربوط به قالب را ويرايش كنيد و تمامي font-familyها را تاهوما بگذاريد.
جواب سوال دوم شما هم اينست كه قالبي كه داريد استفاده ميكنيد با تگ xml شروع شده است.

shahabedeen110 گفت:
10-آیا اگر از تمپلیت شما استفاده نکینم نمی شود فونت تاهوما را تعیین کرد؟

11-مشکلات استفاده از مامبو در لوکال:
11-1-من با موفقیت آنرا نصب کردم منتها در نمایش صفحه اول مشکل دارم:
The XML page cannot be displayed
Cannot view XML input using style sheet. Please correct the error and then click the Refresh button, or try again later.

iranpcg

Active Member
من تا حالا با همچين مشكلي برخورد نكرده ام
shahabedeen110 گفت:
13-مشکلات کار پس از نصب:
بر روی سایت زمانی که می خواهم یک مجموع را ذخیره کنم حالا از هرنوعی که می خواهد باشه، بخش
Intro Text: (required)
غیر فعال است و در گوشه صفحه هم پیغام کانتنت ویندوز ایز نال می دهد.

probl01.jpg

probl02.jpg

جواب سوال دوم شما هم اينست كه قالبي كه داريد استفاده ميكنيد با تگ xml شروع شده است.

خب راهش چيه؟
من همين تمژليت را روي سايت داشتم و بدون مشكلي نشان ميداد ولي الان در ويندوز نشان نمي دهد(كلاينت سايد)

iranpcg

Active Member
shahabedeen110 گفت:

خب راهش چيه؟
من همين تمژليت را روي سايت داشتم و بدون مشكلي نشان ميداد ولي الان در ويندوز نشان نمي دهد(كلاينت سايد)
تگ xml را از توي قالب حذف كن

mosi-online

Member
آقا ببخشيدا من تازه اومدم تو كاره مامبو ...
از كجا بايد دانلود كنم فارسيشو؟

در مورد تنظيمات IE من تيك خاصي نديدم:در ضمن اديتور سايت هم براي من غير فعال شده!

جدیدترین ارسال ها

بالا