پردازنده های جدید AMD با 8 هسته و 16 مگ کش - Sandy Bridge به خاک کشیده میشود

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
ممنون از اطلاعات مفید و ممهمتر اطلاع رسانیتون
الان یک Amd
Phenom II x4 945 با یک مادر بورد گیگابایت 790 FXTA-UD5 دارم
مادر بوردم این سری جدید رو ساپورت میکنه ؟
.
.

Radars

Member
ممنون از اطلاعات مفید و ممهمتر اطلاع رسانیتون
الان یک Amd Phenom II x4 945 با یک مادر بورد گیگابایت 790 FXTA-UD5 دارم
مادر بوردم این سری جدید رو ساپورت میکنه ؟

سوکت مادربورد شما AM3 هست و همانطور که اشاره شد AMD معمولا همیشه در طراحی پردازنده های جدید سعی می کند هماهنگی با سوکت های قدیمی را هم مدنظر قرار دهد، بنابراین مادربورد شما این پردازنده را پشتیبانی می نماید.

ولی برای استفاده از حداکثر کارایی نیاز به سوکت جدید AM3+ دارید.

متن مربوط به این قسمت از سایت TechRadar رو قرار دادم تا شک و شبهه ای برای دوستان باقی نمونه:

For the best results you'll need to run to run AMD's next generation CPUs on the upcoming AM3+ chipset motherboards, but the good news is that once again AMD are working to ensure backward compatibility. And so if you buy an AM3 motherboard today, you can equip it with an Athlon II CPU, but still upgrade to a Bulldozer CPU later on, and you shouldn't have too much of a performance penalty.

موفق باشید

Hamed

Active Member
سلام
بلوط جان چیه بابا....پژمان مرسی که به فکر من بودی من توی یه شرکتی کار میکنم که نزدیک به 400 تا یوزر کار میکنن من تو بخش انفورماتیکم و خیلی هم لب تاپ های جدید مثله سری z سونی تا dellداغون1520 و کیس های جدید با کارت های گرافیک خفن و سی پیو های خفن میان زیر دست من و میره، من خودمم اشتباه بزرگی کردمو ای ام دی خریدم از هر کسی هم که شنیدم میگن حرف منو میزنن که بعد از یه مدت افت سرعتش زیاد یعنی محسوسه بخاطره همین سی پیوش از طلا هم باشه من نظر خوبی ندارم در موردش

بازم ازت ممنون

علی علی

Hamed

Active Member
اوه راستی بهترین سرور های دنیابرای hpمن وقتی تا آخر 16 سی پی یو هاشو میشمارم هوس میکنم یه مکسی روش نصب کنم رندر کنیم حالشو ببریم...:green:

ali3dm

کاربر VIP
حالا که همه بچه هارو طرفدارAmdکردین وارد بازار شده؟
اگه نشده تا کی باید صبر کنیم؟

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
نباید جانبدارانه برخورد کرد...!

حالا که همه بچه هارو طرفدارAmdکردین وارد بازار شده؟
اگه نشده تا کی باید صبر کنیم؟

سلام علی جان

بابا طرفداری چیه رفیق ، من که همین مقاله قبلی که اتفاقاً توو سایت Gigapars هم منتشر شد ، از محصول جدید اینتل یعنی Snady Bridge دفاع کردم .پردازنده دستگاه خونگی من Core 2 Quad 8400 هست .
دستگاه سعید AMD Phenom II X6 1090T هست ولی واقعاً بهتر از Core i7 965 های داخل شرکت عمل میکنه با اینکه قیمت
Core i7 965 نزدیک 1.100.000 بود و قیمت AMD Phenom II X6 1090T نزدیک 300.000 تومن ! هر دو هم در یک نسل رقابتی بودند.

من همیشه سعی میکنم همه چیز رو اون طوری که هست بیان کنم ، چون اگر کمی عمیقتر به مسئله نگاه کنیم خواهیم دید که چون در دنیا مخصوصاً صنعت ICT ، به شدت رقابت هست ، این رقابت در انتها به نفع ما کاربران هست . فکر میکنید اگر مثلاً کارتهای Quadro رو شرکت PNY بطور انحصاری نمیزد و چندین شرکت این کار رو میکردند ، باز هم این قیمت بالا روی محصولاتش میذاشت !؟

پس هیچ وقت نباید جانبدارانه نگاه کرد و همیشه از پیشرفت تمام شرکت ها استقبال کنید و خوشحال باشید . همین پردازنده های جدید AMD مطمئناً باعث میشه که اینتل هم زود به خودش حرکتی بده که یکی از این حرکات میتونه پایین آوردن محصولات جدیدش باشه که به نفع خریداران این محصول تمام میشه .

در مورد Bulldozer ها هم تا آخرین اخباری که بطور رسمی اعلام شده ، تقریبا اول تابستان وارد بازار خواهد شد . البته این نسل به تدریج و تا آخر سال 2011 وارد بازار خواهد شد و جالب تر اینکه محصولات سری Brazos و Lynx بیشتر توجه ها رو به خودشون جلب کرده در محافل فنی . طبق اعلام سایت Anandtech این محصولات به سادگی محصولات شرکت اینتل رو از جمله Atom ها رو پشت سر گذاشتند و توانایی Fusion با GPU یکپارچه بسیار بالاتر از حد تصور کارشناسان بوده و از طرفی هم ارزانتر و هم کم مصرفتر از آخرین سری Atom ها هستند .

موفق باشید :rose:

ali3dm

کاربر VIP
از كلمه طرفداري منظوري نداشتم
واقعا كيف داره وقتي آدمهايي با اين اطلاعات
به اين راحتي ميان جوابت رو ميدن

++Hadi++

Active Member
سلام بلوط جان
سال تنو مبارک
مرسی خیلی عالی نوشتی البته وقت نکردم بخونم ولی می دونم که ترکوندی . انشاءال... در اسرع وقت می خونمش .
موفق باشی ...

mohsen_online_007

Active Member
من هم توی فکر جمع کردن سیستم بودم ولی اینجوری که بوش میآد اگر الان کسی سیستم ببنده 6 ماه نشده پشیمون میشه
وجود چنین حرکتی از AMD واقعاً احساس میشد، مخصوصاً برای کسانی که جانبدارانه محصولات intel رو تبلیغ می کنند
و این حرکت amd، عکس العمل intel رو در بر داره و این حرکات پیوسته باعث پیشرفت هرچه سریعتر کامپیوترهای خانگی و در مقابل پیشرفته تر شدن نرم افزار ها و.... میشه که تاثیرش برای ما کاربران فوق العادس
من که از دیدن این تاپیک خیلی لذت بردم، موفق باشید

Saeed

Well-Known Member

من نزدیک 2،3 ماهی میشه پی سی خونه رو عوض کردم :دی العان که اینارو خوندم فکر کنم باس یکمی

بیشتر صبر میکردم :mad: مرسی بابت مطلب :rose:

dj20javad

New Member
والا من از وقتی semprun 32 bit اشتم تا الان که phenum x3 دارم هیچ مشکلی با AMD نداشتم و ندارم و نخواهم داشت چون به AMD اطمینان دارم و تا حالا ندیدم CPU بسوزه چون خودم تو کارAMD هستم و از اینتل متنفرم به خاطر صدای زیاد فن بعد از کار کشیدن بالا ازش حالا که i7 یا i5 اومده یه کم بهتر شده اما اینو بگم که همیشه AMD یه پله بالاتر از اینتل بوده و برای گیمر ها گزینه مناسبی هست چون ساختمان CPU های AMD بیشتر بر اساس کارهای گرافیکی طراحی شده و برای کسانی که کار گرافیکی می کنند خیلی خوبه
در کل بیشتر افراد کامپیوتر را برای بازی می خرند و AMD گزینه مناسبی هست هم از لحاظ قیمت هم کارایی

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
ولی چیزی که هست تفاوت قیمت بین این دو شرکت هست که با یک نوع کارایی قیمت اینتل دو یا سه برابر اینتله

البته من طرفدار amd یا intel نیستم ولی واقعا کسی میدونه اینتل چرا اینقدر گرونه ؟
:-?

Elton John

Member
من خودم مصرف کننده اینتل هستم ولی تصمیم دارم یک سیستم Amd جمع کنم و منتظر سی پی یو های جدید amd به نام بلدزر هستم
کسی احتمال میده قیمت این سی پی یو چقدر بشه؟؟

ولی این وسط یک مشکلی هست amd گفته برای کاربرهایی که از سوکت amd3 استفاده میکنند دیگه نیاز به عوض کردن مادربورد نیست
و و این سی پی یو با این سوکت سازگاره درسته که هزینه هارو پایین میاره ولی این کار باعث میشه تا ما واقعا از تمام قدرت سی پی یو بهره نبریم برای خریدش تردید دارم نظر شما چیه؟ آیا این سی پی یو لایق چنین سوکتی هست یا بهتره یک سوکت جدید بیاد؟

آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
باید دید توی عمل چی جواب میده.همیشه بین تبلیغات و عمل تفاوت وجود داره

جدیدترین ارسال ها

بالا