پاسخ به سوالات مبتدی 3D Max

ali_tavanaie

Well-Known Member
سلام
برای رندر گرفتن نورهای فتومتریک به من پیغام میده که Causticدر صحنه نداری
درصورتی که در قسمت indirect illumination قسمت Caustic رو enable کردم
میشه لطفا یه مسلمون به من بگه مشکل چیه ؟؟
ببین باید بری اجسامی که میخوای کاستیک داشته باشند رو روشون کلیک راست کنی ، properties و بعد recieve caustic یا در نور ها generate caustics رو فعال کنی.

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
فکر میکنم که این مبحث باید تبدیل به مباحث مهم بشه .

حالا سوالم : چطوری میتونم از یک tablet برای قسمت push/pull توی مکس استفاده کنم ؟ چطوری تنظیم کنمش ؟

سلام به دوستان عزیز راستش یه مشکل پیدا کردم با vray من وقتی دارم رندر میگیرم تصویر قبل از اینکه رندر گیری تموم بشه خیلی بهتر از رندر نهایی کار میشه برای اینکه منظورم رو بفهمین به عکس های زیر نگاه کنید . ( مدل انتخابی از کارهای آقا احسان هستش )

عکس قبل از اینکه رندر تموم بشه ( برای بزرگتر دیدن روی عکس کلیک کنید )

عکس در پایان رندر ( برای بزرگتر دیدن روی عکس کلیک کنید )

اگه عکس ها رو دیده باشین منظورم رو فهمیدین درخشش نور خیلی تیز شده و رو قسمت حلقه ها اصلاً هیچ نوع انعکاسی نیست و همچنین ماده ها خیلی تیره شده اند ؟؟

آخرین ویرایش:
سلام ودرود به همه دوستان
آیا 3d max زمان خاموشی ندارد مثلا اگر خواستیم بعد از 2 ساعت خاموش شود ایا ممکن است؟ ممنون می شم
بدرود ...

Farrokh

Active Member
برای متریال اون قلب ها توی متریال ادیتور در قسمت رفلکشن (بازتاب ) مقدار گلاسینس رو از .7 کمتر بگیر

موفق باشی

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
سلام ودرود به همه دوستان
آیا 3d max زمان خاموشی ندارد مثلا اگر خواستیم بعد از 2 ساعت خاموش شود ایا ممکن است؟ ممنون می شم
بدرود ...

منظورت اینه که برنامه ی 3D max بسته بشه یا سیستم خاموش بشه ؟

:Mohsen:

کاربر باتجربه
little-student جان یعنی به محض اینکه رندر تموم میشه همون پنچره ای که داشت رندر میشد تغییر پیدا میکنه و به عکس دوم تبدیل میشه؟
میگم شاید تو تنظیمات render elements یه کارایی کردی
مثلا چند تا حالت رفلکشن و ... در نظر گرفتی

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
از توی تنظیمات vray جایی نیست رفلکشن رو پایین بیارم ؟

در ویری هر چقدر که رنگ رفلکشن تیره تر باشه میزان بازتاب کمتره

ضمنا
هرچقدر که عدد گلاسینس به صفر نزدیک تر باشه بازتاب بلر تر ( مات تر ) خواهد شد

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
می خواهم سیستم خاموش شود:rose:

خود مکس که نه . ولی از منوی properties برو به شاخه ی screen saver . بعد هم دکمه ی power توی پنجره ی screen saver رو بزن . قسمت turn-off hard disk یا shutdown timer رو توی 2 ساعت تنظیم کن . اگه 2 ساعت دست به سیستم نزنی خاموش میشه .
از آقا Farrokh هم معذرت میخوام چون این پست اصلاً به سوالات مبتدی مربوط نبود :rose:

دستتون درد نکنه مشکلم رفع شد :)

حالا یه سوال دیگه ، من یه رندر گرفتم و می خوام این رندر رو داخل محیط یه عکس بزارم یه جوری که به آدم حس اینکه این جسم داخل عکس رو بده ! آخه من هر کاری کردم نشد با فتوشاپ هم نشد مشخص میشه که جسم روی عکس هستش !
من میخوام یه ماشین رو تو یه خیابون بزارم که سایه ها و بقیه چیز های دیگه که ساختم داخل عکس باشه !!!

ممنون .

:Mohsen:

کاربر باتجربه

حالا مشکل چی بود؟

حالا یه سوال دیگه ، من یه رندر گرفتم و می خوام این رندر رو داخل محیط یه عکس بزارم یه جوری که به آدم حس اینکه این جسم داخل عکس رو بده ! آخه من هر کاری کردم نشد با فتوشاپ هم نشد مشخص میشه که جسم روی عکس هستش !
من میخوام یه ماشین رو تو یه خیابون بزارم که سایه ها و بقیه چیز های دیگه که ساختم داخل عکس باشه !!!

ممنون .

از cameratracker برای مشخص کردن سه بعدی محیط و از متریال vraymtlwrapper برای شبیه سازی در و دیواری که میخوای به طور مجازی روش سایه بیفته استفاده کن

ali_tavanaie

Well-Known Member

ممنون .

میتونی یک خیابون مشابه همون چیزی که هست شبیه سازی کنی و سایه ماشینت رو بدست بیاری ، بعد اون سایه رو به همراه ماشین ببری داخل فوتوشاپ و تغییرات رو اعمال کنی ، اما یادت باشه غیر از شایه رفلکشن ها هم هستند که خیلی ساختشون سخته ، چون شما عکس پشت سرت رو که نداری ، کلاً این کار نمیشه 100% اعمال بشه .

ali_tavanaie این روشی که Mohsen گفته فکر میکنم عملیه چون اگه از توی Help خوده Max هم بخونی متوجه میشی ! ولی اونی که تو max توضیح داده برای Movie و فکر نمیکنم برای عکس باشه ! محسن جان اگه بیشتر توضیح بدی ممنون میشم .

Farrokh

Active Member
دوستان
خواهش می کنم

اسم این تاپیک پاسخ به سوالات مبتدی 3دی مکس هست

تاپیک رو خواهشا از مسیرش منحرف نکنید
برای پیدا کردن راه حل ها ی مختلف یه تاپیک جدا گونه باز کنید

سوالاتتون هم حسابی داره از سوالات مبتدی فاصله می گیره

با این کارتون افرادی که در آینده این تاپیک رو خواهند خوند دچار سر در گمی می شن

هدف این تاپیک چیز دیگه ایه
این تاپیک برای این نیست که به هر سوالی بر خورد کردید بیاید زارپ همین جا بپرسید

یکمی از فرهنگ استفاده از فروم ها طبعیت کنید و هر جایی هر سوالی رو نپرسید

خواهشا جواب این پست من رو هم فقط با فشار دادن یا ندادن دکمه ی تشکر بدید و از زدن پستی غیر از سوال و جواب مبتدی خود داری کنید تا تاپیک منحرف نشه

ممنون

mdaygenely3m

New Member
سلام

من عذر می خوام سرعت کانکت من پایینه نمی دونم سوالم تکراری یا نه ولی اینو می دونم کار من خیلی لنگ این کاره

من یک سری کلیپ آمده گیر اوردم برای میکس فیلم های عروسی و تولد که با جا گذاری عکس ها مثل راحت الحلقوم به شما فیلم ها رو تحویل می ده (هر کس خواست ایمیل کنه واسش می فرستم)

وقتی رندر ها رو اد می کنم تو 3d max آدرس عکس ها رو می خواد
وقتی آدرس می دم یک سری عکس ها رو اد می کنه یک سری خالی می مونه چطور می تونم اونها رو پر کنم یا اونهایی که پر هستن رو عوض کنم؟:-?:-?:-?:sad:

ویرایش شد...
(ایمیل در پست..)
Sherlock_Holmes

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
وقتی رندر ها رو اد می کنم تو 3d max آدرس عکس ها رو می خواد
وقتی آدرس می دم یک سری عکس ها رو اد می کنه یک سری خالی می مونه چطور می تونم اونها رو پر کنم یا اونهایی که پر هستن رو عوض کنم؟

اگه یکم بیشتر توضیح بدی سوالتو ممنون میشم . منظورت از رندرها چیه . چه عکسایی رو add میکنه و جای چی خالی میمونه ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا