پاسخ به سوالات مبتدی 3D Max

nitroxy

Member
سلام دوستان . میخواستم ببینم این امکان هست که فیلدهای عددی در مکس همیشه با صفر شروع بشن و مقادیری که قبلا بهش دادیم در حافظش نمونه . مثلا وقتی تو ادیت پلی از extrude استفاده میکنی یک بار دیگه بخوای یک فیس دیگه رو extrude کنی میبینین همون مقادیر قبلی داخلش مونده . مرسی
:rose:

HITMAN 47

Member
سلام دوستان . میخواستم ببینم این امکان هست که فیلدهای عددی در مکس همیشه با صفر شروع بشن و مقادیری که قبلا بهش دادیم در حافظش نمونه . مثلا وقتی تو ادیت پلی از extrude استفاده میکنی یک بار دیگه بخوای یک فیس دیگه رو extrude کنی میبینین همون مقادیر قبلی داخلش مونده . مرسی
:rose:

من تا حالا این کارو نکردم فکرم نکنم بشه.ولی وقتی میخوای به یه فیلد مقدار بدی میتونی روی فیلد کلیک راست بزنی تا فیلد صفر بشه

dawoodking

New Member
من وقتی که یک آبجکت رو Merge میکنم تو مکس یا دیده نمیشه و یا Move نمیشه لطفان کمک کنید خیلی کارم گیره ممنونم پیشاپیش

mt.68

New Member
سلام ، یه سوال دارم ؛ اونم این که ورژن مکس من 2011 ؛ یه فایلی رو دارم میخوام باز بکنم که ورژنش 2012 بوده اما به 2010 تبدیلش کردن ، حالا هرکاری میکنم اون فایل تو مکسم باز نمیشه و همه باز میشن بجز این فایل ؛چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه فایل سیو ازش بالاتر باشه یا پایینتر باز نمیشه مگهههه ؟ ارور xaml میده :(((

لطفا اینبار سوالمو جواب بدید :-?

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
ارور XAML مربوط به مشکلات محیط و بخش ribbon برنامه هست توی مکس 2011 بیشتر دیده میشه. پیشنهاد میکنم از مکس 2013 یا 2014 استفاده کنید. ورژن فایل اگر پایین تر از ورژن مکس باشه فایل باز میشه (در صورتی که از امکانات جدید نرم افزار قبلی استفاده نشده باشه) اما اگر بالا تر باشه باز نمیشه. اگر مشکل دارید فایل رو آپلود کنید.
اگر در حالت عادی وقتی مکس رو باز میکنید بازم ارور XAML میده بگید تا فایل های مربوطه رو آپلود کنم براتون.

hamirreza

New Member
کسی میتونه در مورد رندرهای پانوراما راهنمایی کنه؟
موقعی که اکسپورت میکنم این پیغام را میده cubeQTVR not found
ویندوز من SEVEN-X64 هستش
لطفا راهنمایی کنید

arash arch

New Member
سلام
من برنامه مکس ۲۰۰۹ نصب کردم تا بتونم پلاگین powe nurb 5 روش نصب کنم
ولی متاسفانه لینکی برای دانلودش پیدا نکردم

arc.f

Member
سلام ...
چه طور میشه رندر وی ری رو تنظیم کرد که موقع رندر میگیره زمان باقیمانده وکل زمان رندر رو نشون بده؟

واینکه موقع رندر دکمه pause خاموش هست چهطور میشه فعالش کرد؟

amirfazel

New Member
سلام من یه مشکل بزرگ دارم که خیلی اذیت میکنه!
گامای سیستمو که روی 2.2 میزارم تو vray fram buffer تغییری نمیکنه. اگه با خود Buffer مکس رندر بگیرم تغییرات از 1 به 2.2 محسوسه ولی تو
vfb اصلا فرقی نمیکنه. کسی میتونه کمک کنه؟؟
یا مثلا وقتی با تنضیمات پایین پنجره رندر تغییرات میدم زمان save کردن تصویر همونی که دیده میشه ذخیره نمیشه

HITMAN 47

Member
سلام ...
چه طور میشه رندر وی ری رو تنظیم کرد که موقع رندر میگیره زمان باقیمانده وکل زمان رندر رو نشون بده؟

واینکه موقع رندر دکمه pause خاموش هست چهطور میشه فعالش کرد؟

رفیق شما باید از قسمت vrat گزینه ی frame bufer رو فعال کنی
بعد رندر که میگیری با توجه به شکل گزینه ها رو انتخاب کن امیدوارم به دردت خورده باشه

Untitled.png

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
سلام من یه مشکل بزرگ دارم که خیلی اذیت میکنه!
گامای سیستمو که روی 2.2 میزارم تو vray fram buffer تغییری نمیکنه. اگه با خود Buffer مکس رندر بگیرم تغییرات از 1 به 2.2 محسوسه ولی تو
vfb اصلا فرقی نمیکنه. کسی میتونه کمک کنه؟؟
یا مثلا وقتی با تنضیمات پایین پنجره رندر تغییرات میدم زمان save کردن تصویر همونی که دیده میشه ذخیره نمیشه

در تنظیمات رندرینگ،بخش Color mapping گزینه ی Mode رو روی Color Mapping and gamma قرار بدید، ضمنا Gamma ی وی ری هم باید 2.2 باشه (در همین بخش)

سلام
power nurbs ver 5
ازکجا میتونم دانلود کنم
چرا ورژن 5؟؟ برای ورژن 2014 هم اومده حتا!
لینک زیر برای ورژن 2011 تا 2014 همراه کرک هست
http://gfxdomain.co/2013/07/npower-r1000-b5280-for-3ds-max-2011-2014-win64-45347.html

اگر اصرار به استفاده از ورژن 5 داری میتونی از سایت خودش دانلود کنی و دنبال کرک براش بگردی:
http://www.npowersoftware.com/Downloading_NURBS_bundle.htm

8813222

New Member
یه سئوال در مورد مدیفایر Morpher؟
چرا بعضی از مواقع و هنگام pick کردن، هیچ چیزی قابل pick کردن نیست؟
یه جایی نوشته بود برای اینه که تعداد ورتکس ها در دو آبجکت مساوی نیستند!!!
اگه با ذکر یه مثال کار این اصلاح کننده رو دقیق توضیح بدید ممنون میشم.

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
شما وقتی میخواید از Morph استفاده کنید اولین مرحله اینه که از آبجکت یک کپی میگیرید و اون رو ویرایش میکنید و در نهایت Pick میکنید، اما باید توجه داشته باشید که نمیتونید حتی یک ورتکس اضافه یا کم بکنید، پس فقط میتونید ورتکس هارو جابجا کنید. یعنی دقیقا هر دو جسم باید از لحاظ تعداد ورتکس ها برابر هم باشن (از طریق فعال کردن Statistics میتونید تعداد پالیگان ها و ورتکس ها رو بفهمید)

هر ورتکس یک ID یا شماره داره، Morpher کاری که میکنه اینه که هر ورتکس از جسم رو میبره به مکان ورتکس با همون ID در جسم دوم پس اول اینکه باید دو جسم تعداد ورتکس های یکسان داشته باشن، دوم اینکه Morph شدن یک جسم بستگی به نحوه ی چینش ورتکس ها در جسم دوم داره یعنی اگر یک مکعب و یک کره ایجاد کنید که از لحاظ تعداد ورتکس مساوی باشن و از Morpher استفاده کنید نباید توقع داشته باشید که مثلا مکعب تبدیل به کره بشه چون ممکنه نحوه ی چیدمان ورتکس ها با مکعب فرق کنه و نهایتا یک شکل بی ربط و نامفهوم بدست بیاد.

Hidden Dragon

کاربر فعال

با سلام،

با تشکر از barnara که توضیحات خوبی ارائه کردند باید خدمتتون اعلام کنم 3d morphing همچنان دارای پیچیدگی های خاصیه

برای همین خیلی از شرکت ها از نرم افزارهای 2d morphing استفاده میکنند، حتی برای اینکار میتونید از reshape افتر افکت استفاده کنید

اما اگر قصد دارید اینکار رو بصورت 3d انجام بدبد یه تاپیک مجزا در یک پست جدید ایجاد کنید تا مفصل تر خدمتتون توضیح بدم.

موفق باشید

amir20516

New Member
سلام
من یه مشکل بزرگ دارم
یه صحنه ای رو مدل کردم با وی ری ورژن 3 رند میگیرم
ولی وقتی رزولوشن رو بالا میبرم مثلا حدود 2000x1600 دیگه هیچکدوم از آبجکت هام رو توی رندر نشون نمیده
کلافه ام کرده

mahmoudz

Active Member
سلام
من یه مشکل بزرگ دارم
یه صحنه ای رو مدل کردم با وی ری ورژن 3 رند میگیرم
ولی وقتی رزولوشن رو بالا میبرم مثلا حدود 2000x1600 دیگه هیچکدوم از آبجکت هام رو توی رندر نشون نمیده
کلافه ام کرده

سلام.
دوربینی که استفاده کردید چیه؟
اگه دوربین وی ری می باشد شاتر اسپیدش رو کم کنید و شدت نور هم بالا ببرید.
قبل از رندر shift + f را بزنید که کار نهایی رندر رو بهتون نشون بده که کدوم آبجکتها هستند و کدامها نیستند.
موفق باشید.

mona r

New Member
با سلامkl.png
نمیدونم ایراد از نصب نرم افزار مکس روی سیستمم هست یا تنظیمات سیستمم یا ویندوزم که باعث شده موقع import کردن فایل کد ، صفحه تنظیمات مربوط بهش که باید نقشه ام توش متریک کنم نصفه و نیمه میفته!!
و اصلا نمیتونم فایلی رو import کنم!
ممنون میشم کمکم کنید.

msaatchi

Member
با سلاممشاهده پیوست 104974
نمیدونم ایراد از نصب نرم افزار مکس روی سیستمم هست یا تنظیمات سیستمم یا ویندوزم که باعث شده موقع import کردن فایل کد ، صفحه تنظیمات مربوط بهش که باید نقشه ام توش متریک کنم نصفه و نیمه میفته!!
و اصلا نمیتونم فایلی رو import کنم!
ممنون میشم کمکم کنید.

سلام. امتحان کنید ببینید آیا با این کار مشکل مرتفع می شود؟

Customıze > Load Custom UI Scheme
در آنجا مثلا گزینه DefaultUI را باز کنید. اگر این فایل را ندیدید مطمئن باشید در پوشه محل نصب مکس و در پوشه UI هستید. اگر آنجایید، گزینه های دیگر را باز کنید.

اگر درست نشد، فایل 3dsmax.ini را در درایو C (با فعال کردن جستجوی فایل های مخفی) جستجو و پاک کنید و مکس را دوباره اجرا کنید.

zeinab z.k

New Member
با سلام و خسته نباشید
من تو گذاشتن متریال کاشی به حاشیه این جکوزی مشکل دارم از یو وی دبلیو مپم استفاده میکنم درست نمیشه. خواهش میکنم کمکم کنید مرسیjakoozi.jpg

جدیدترین ارسال ها

بالا