پارتیکل

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام دوستان محترم
مشكلم در مسايل قبلي حل شد
من ميخوام پارتيكل دقيقا رو يه نوشته فارسي يا انگليسي حركت كنه ( در واقع بنويسه) يك كلمه منظورمه نه يك حرف
مشكلم اينه كه نميخوام دستي اين كارو كنم
تو ايليستوريتور ميشه ولي در صورتي كه با Pen و فقط با يك حركت ماوس بكشيم مسيرمون رو
در حاليكه من ميخوام مثلا يه فونت خاص باشه و پارتيكل دور اون فونت خاص حركت كنه
تو ايليستوريتور نوشته رو كه مينويسم كپي ميكنم تو Position اميتتر ‌نميشه
نميخوام هم حرف به حرف از ايليستوريتور كپي كنم به افتر چون بعضي از فونت ها (خصوصا شكسته هاي انگليسي) رو افتر تشخيص نميديه حالت پوزيشنشونو وعين همون حرف رو شبيه ماسك كپي ميكنه تو اون Solid تو افتر
كمكم كنيد اميد وارم واضح گفته باشم ممنون

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام امير رضا جان دقيقا هم براي انگليسي هم فارسي اگه ميشه فايل Aep رو هم بزار

آخرین ویرایش:

ARAsoftware

Member
این کاری که من انجام دادم، همون طور که میبینی شکسته نستعلیقه، که تو افتر اصلا نمیشه نوشت
1)اول تو یه برنامه ( Kelk) متنشو نوشتم بعدش بردمش تو Illustrator دورشو کاملا خط کشی کردم

بعدش یه Solid ساختمو Particle رو بهش دادم

2) در مرحله بعد یکی یکی مسیر هارو که رسم کردم، بردم تو Position به فاصله یک فریم امیتر کپی کردم!

3)برا انگلیسی هم تو خود افتر متنت رو بنویس بعدش از منوی Layer گزینه Create mask from text رو انتخاب کن و بقیه مراحل هم که طبق مرحله 2 انجام بده!

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
اینم فایل aep هم برای فارسی هم انگلیسی:rose:

سلام دوست گل ممنون كه اينقدر زحمت ميكشي فقط شرمنده من با CS4‌كار ميكنم ميشه Save CS4 بگيري

يه سوال ديگه
تو با كم بودن پلاگين ها براي CS5 مشكلي نداري ?
آگه اذيت نميكنه نصبش كنم؟

ARAsoftware

Member
نه
من تمام پلاگینایی که لازم داشتمو واسه CS5 هم دانلود کردم!

در ضمن CS5 به خاطر 64 بیتی بودنش و اینکه از HT پشتیبانی میکنه خیلی سریع تر از CS4 کار میکنه!

من هرچی تو Save as این گشتم فقط یه دونه aep داره!:-?

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
:paint:سلام دوست عزيز شرمنده چند روز نيودم آقا تو افتر يه چيزي تايپ ميكنم بعد تبديلش ميكنم به ماسك حالا چجوري بايد پوزيشن پارتيكل رو به اين ماسك مربوط كنم ممنون ميشم اگه چند تا عكس از نحوه انجامش بزاري دستت درد نكنه امير رضا جان
:oops:

ARAsoftware

Member
اگه بخوام کامل بگم خیلی زیاد میشه، ولی قاعده کلی شو میگم، انجام بده هرجا گیر کردی بگو حلش میکنیم:wink:

مثل همیشه اول از همه یه SOLID میسازیم افکت PARTICULAR رو هم بهش میدیم

بعدش یه Image sequence از عکسایی که میخوایمو وارد افتر میکنیم!

در مرحله بعد، پارتیکلمون رو تو زمانی که هم از نظر مکان و هم از نظر تعداد ذرات به نظرمون خوب بود، Feeze میکنیم

Particle Type رو Texture Plygonانتخاب میکنیم و Image Sequenceمون رو به عنوان طرح بهش میدیم!

Time Samppling رو روی Current Frame - Feeze میزاریم و سایز پارتیکل ها رو هم به دلخواه تغییر میدیم

در آخر هم یه دوربین می سازیم و از هر جهتی که دوست داشتیم رو کارت حرکت می کنیم!

پیوست ها

• Zoom.rar
    297.2 کیلوبایت · بازدیدها: 102

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
اگه بخوام کامل بگم خیلی زیاد میشه، ولی قاعده کلی شو میگم، انجام بده هرجا گیر کردی بگو حلش میکنیم:wink:

مثل همیشه اول از همه یه SOLID میسازیم افکت PARTICULAR رو هم بهش میدیم

بعدش یه Image sequence از عکسایی که میخوایمو وارد افتر میکنیم!

در مرحله بعد، پارتیکلمون رو تو زمانی که هم از نظر مکان و هم از نظر تعداد ذرات به نظرمون خوب بود، Feeze میکنیم

Particle Type رو Texture Plygonانتخاب میکنیم و Image Sequenceمون رو به عنوان طرح بهش میدیم!

Time Samppling رو روی Current Frame - Feeze میزاریم و سایز پارتیکل ها رو هم به دلخواه تغییر میدیم

در آخر هم یه دوربین می سازیم و از هر جهتی که دوست داشتیم رو کارت حرکت می کنیم!

ممنون دوست عزيز نگاه ميكنم مشكلي داشتم حتما بهت ميگم مرسي
فقط تو Image Sequence منظورت يه عكس هست كه تو يه پوشه هست كه وقتي وارد افتر ميكني به صورت Image Sequence
وارد ميشه و همه عكس هاي اون پوشه نشون داده ميشه؟
يا چيز ديگه ايي منظورته
ممنونتم

آخرین ویرایش:

ARAsoftware

Member
دقیقا منظورم همونه فقط موقع باز کردن عکس، حواست باشه که گزینه Sequence*** تیک خورده باشه!

جدیدترین ارسال ها

بالا