پارتیکل

ARAsoftware

Member
چطوری میشه یه پارتیکل سیستم رو به یه مسیر متصل کرد؟ مثلا یه Text داشته باشی و پارتیکل سیستمت رو لبه اون حرکت کنه و یا یه چیزی تو همین مایه ها!

specter-1369

Active Member
سئوال خیلی گنگ و مبهم بود اما اگر منظورتون اینه که هرجا تکست حرکت میکنه پارتیکل ها هم به دنبالش باشن میتونید با استفاده از یک لایه ی null و لینک کردن اون به موقعیت text و سپس لینک کردن پارتیکل به موقعیت null میشه به راحتی این کار رو انجام داد
موفق باشید

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
روشهای خیلی زیادی برای این کار هست !!!!
مسیر Null رو طوری تنظیم کنید که Text نوشته شده و سپس پارتیکل رو به Null وصل کنید
با Stroke کردن Text و ارتباط با پارتیکل یا Null هم میشه
با Path هم میشه
با استفاده از یک نرم افزار برداری مثل Iluustrator هم میشه !!!!
باز هم راه داره
بستگی به شرایط کار و نوع متن و .... داره

ARAsoftware

Member
مرسی از راهنماییتون

فقط یه نکته که شاید خیلی ابتدایی باشه ولی اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

چطوری میشه پارتیکل رو به مسیر ( مثلا یه Path که تو Illustrator کشیدیم) متصل کنیم ؟؟؟

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
راحت :d
مسیرتو اول بکش
بعدش کپیش کن
لایتو انتخاب کن، past بزن
همین!

منظورم اينه كه من تو ايليستوريتور مسير رو كشيديم
حالا سيو Ai ‌بگيرمش بيارم تو افتر بقيه مراحل چطوريه اينكه پارتيكل رو بهش نسبت بدم و رو اين مسير حركت ميكنه؟

آخرین ویرایش:

ARAsoftware

Member
من اول یه گلایه از دوستان بکنم که میدونم حرف خیلی از بچه ها هست، این گوشه صفحه یه دگمه این شکلی هست
post_thanks.gif
که دوستان فکر کردن واسه قشنگیه! ولی زدنش باعث دلگرم شدن طرف میشه، با رغبت بیشتری جواب میده:rose:

شما مسیرتو تو Illustrator کپی کن بیا تو افتر رو لایه ی پارتیکلت یه کلیک کن بعدش P رو بزن تا Position وا شه روی Position یه کلیک کن و بعد از منوی ادیت Past رو بزن!

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
عزيز اين كارو ميكنم ولي بازم نميشه تنظيمات پارتيكولار بايد عوض بشه؟
يعني اصلا نيازي به Import ‌فايل Ai ‌نيست
فقط از محيط اون برنامه به افتر؟

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
برا پارتیکل قضیه یه ذره فرق داره، باید مسیرو به Position امیترت بدی
مثل این فیلمی که گذاشتم!

تشكر دوست عزيز ممنون مشكلم حل شد
ميشه حجت رو بر من تمام كني و عكس تنظيماتي كه مربوط به تبديل پارتيكل ها به يه خط مستقيم به طوري كه بعد در حال حركت نقطه نقطه هاش نمونه حتي حركت هاي سريع هست رو واسم بزاري :rose::rose:

ARAsoftware

Member
اگه منظورتو دقیق متوجه شده باشم، میخوای مثل یه خط باشه که به تدریج از آخرش کم بشه

اگه درست متوجه شدم، بگو که برات بذارم عکسارو!

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
اگه منظورتو دقیق متوجه شده باشم، میخوای مثل یه خط باشه که به تدریج از آخرش کم بشه

اگه درست متوجه شدم، بگو که برات بذارم عکسارو!

آره دقيقا فقط نميخوام وقتي در راستاي z ‌ميارمش جلو دون دون شه دمت گرم داداش

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام دوستان محترم
من يه اتاق سه بعدي ساختم بعد هم يه پارتيكل كه تو اتاق حركت ميكنه بعدش هم از كنار دوربين ميره بيرون ميخوام بهش Lens Flare ‌هم بدم ولي نميدونم چرا نميشه چون در راستاي Z ‌ميخوام بيارمش جلو
چي كار بايد كنم؟
ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا