نرم افزار آپادانا 2 (آریانگار): پیشرفت ساخت لحظه به لحظه

Silver PC

Well-Known Member
راستی من این تیک رو میزنم ولی دفعه بعد باز هم این پنجره میاد ؛

پیوست ها

• -.PNG
    -.PNG
    49.6 کیلوبایت · بازدیدها: 2

saadatmsg

Active Member
واقعا بهت تبريك مي گم دوست من. با وجود وقت بسيار بسيار كمم خيلي علاقه دارم كه با نرم افزارت كار كنم. نميدوني چقدر خوشحالم و دوست دارم هر چه زودتر نسخه كاملشو تهيه كنم.

دوست من چجور مي تونيم نسخه كامل برنامه رو تهيه كنيم؟

سايت هم كه بستس ميگه چند روز ديگه برمي گرديم!!!

sorooshk

Active Member
سلام
يك باگ هم من ميگم

وقتي كه گزينه Draw Grid را فعال مي كنم . Grid ها فعال ميشن ولي همش چشمك ميزنن و چشم براي آدم نميزاره با سرعت بالا همش چشمك مي زنند.

sorooshk

Active Member
چرا بابا والا اينجا چشمك ميزنند همش

اينقدر چشمك ها زياد بود كه مجبور شدم غير فعالش كنم.

ويندوزم هم مشكلي نداره توي mmb همه چيز خوبه ولي توي آپادانا نه همش چشمك ميزنه

sorooshk

Active Member
من الان بيشتر تست كردم فهميدم مشكل از موقعي شروع ميشه كه به پروژه عنصر خاصي اضافه ميشه به خصوص مستطيل (Rectangle) به محض اين كه مستطيل مي كشم فورا نقطه ها بازيشون ميگيره و چشمك مي زنند

Silver PC

Well-Known Member
من الان بيشتر تست كردم فهميدم مشكل از موقعي شروع ميشه كه به پروژه عنصر خاصي اضافه ميشه به خصوص مستطيل (rectangle) به محض اين كه مستطيل مي كشم فورا نقطه ها بازيشون ميگيره و چشمك مي زنند

آره واسه من هم اینجوریه ...

ولی خب تا شی نذاری اینجوری نمیشد اول متوجه نشدم ....

مث اینکه جاوید خان هم تشریف بردن مسافرت نیست بیاد اینا رو ببینه : دی

JavidX

Apadana Developer
سلام دوستان
بنده برگشتم خدمتتون.

ظاهراً باید کل ساختار نقطه ها رو تغییر بدم و رسمشون رو با یه متد جدید انجام بدم.
ورژن رایگان + ریلیز کاندیدیت 1 هر دو باید آپدیت بشن با وجود باگ هایی که در هر دو سایت اعلام شد.

با تشکر از شما دوستان عزیز

Silver PC

Well-Known Member
سلام ،

برنامه ترتیب عملیات ریاضی رو رعایت میکنه ( ر محاسبه ) ؟!

تو اپادانا 1 بتا 6 من تست کردم اشتباه میکرد !

البته یه چیز بلندی نوشت . تو اینا تست نکردم !

JavidX

Apadana Developer
سلام ،

برنامه ترتیب عملیات ریاضی رو رعایت میکنه ( ر محاسبه ) ؟!

تو اپادانا 1 بتا 6 من تست کردم اشتباه میکرد !

البته یه چیز بلندی نوشت . تو اینا تست نکردم !
سلام
آره کلی وقت صرفش کردم که رعایت کنه :دی

Silver PC

Well-Known Member
این گرافیکش بنظر من جذاب اومد

الان گرافیک آپادانا هم silverlight داره روش کار میکنه بنظرم خیلی جالب تر از ورژن قبل بشه !

JavidX

Apadana Developer
آقا جاوید این رو دیدی؟
http://www.shetab.com/farsi/multimediamaker/doclib/ویژگی‌ها.aspx
رقبا دارن زیاد میشن
ای ول ایرانی
سلام
جالب بود حتما یه گروه این برنامه رو ساختن چون گرافیکش هم جذاب بود، باید دید کاراییش چطوره :) الان میرم دانلودش کنم. 30 مگه . آپادانا 10 مگه.

ممنون از اینکه این برنامه رو معرفی کردی.

Silver PC

Well-Known Member
اره حتما نگاش کن کامل

شاید ویژگی هایی داشته باشه که واسه آپادانا 2 اضافه کنی !

موفق باشی

moalla

Member
مطمئنا گروهی بوده
در کل ایده های جالبی داره. از جلمه:
- استفاد از ribbon های مشابه افیس که کار خودش رو راحت کرده
- استفاده از ویزارد برای ایجاد بخشهای مختلف
- امکان ساخت آبجکتهای فلش متحرک با استفاده از ویزارد
- فراهم کردن نمونه های آماده برای بخشهایی از جمله گالری
...
در کل تا جایی که تونسته برنامه رو برده به سمت کاربرهای آماتور
اما آقا جاوید کاربرهای حرفه ای رو بیشتر مد نظر قرار داده
الان برنامه های خیلی زیادی هستن که فلشهای آماده میسازن و فکر کنم اگه شما هم برای این چنین امکانی تو برنامه فکری بکنی کاربرهای آماتور هم دست خالی از آپادانا بر نمیگردن

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
اين برنامه كاملا متفاوت از mmb و آپادانا هست.

به نظر حتي قابل قياس هم نيست. حد نهايي اين نرم افزار شتاب يه گالري ساز جالب با افكتهاي فلش هست. نمونه خارجي اين جور نرم افزارها خيلي زياده. اينم يه نمونه ايراني.

حتي قالب هايي كه براي گالري ها و كليدها و منوي درختي و ... استفاده كرده برگرفته از نمونه هاي خارجي هست.

saadatmsg

Active Member
راستش نظر منم اينه كه اين برنامه زياد كاربردي نيست و فقط زيبايي داره .

اما چيزي كه هست اينه كه كاربران مخصوصا تازه كارها در خيلي از مواقع از اينجور نرم افزار ها براي كاراشون استفاده مي كنن چون هم راحته هم زيبايي خاصي داره. دليلش هم فقط يه چيزه ....... افكت ........(اما اصلا قابل مقايسه با آپادانا نيست و مطمئنا آدمو محدود مي كنه)

البته آقا جاويد نظر من اينه شما براي آپادانا ابزارهايي بذاريد تا بشه كاربر افكت هايي كه مي خواد اعمال كنه .منظورم از افكت مثل نرم افزار بالا نيست.منظورم اينه كه ابزاري داشته باشه مثل ساخت Button هاي جذاب كه كاربر براي ساخت دكمه هاش نياز به نرم افزار هاي جانبي پيدا نكنه.اين بحث مثل همون ترانزيشن هايي هست كه كاربران خيلي دوست دارن و رياد استفاده مي كنن.

البته بايد به اندازه اي باشه كه نرم افزار به سمت يه نرم افزار گرافيكي پيش نره.چون هر چي باشه اين برنامه براي ساخت چند رسانه ايه نه فايل هاي گرافيكي. اما تعدادي ابزار كه كار آدمو راه بندازه و خودمونم مي دونيم بعضي وقتها چقدر نيازه خالي از لطف نيست.

موفق باشي

moalla

Member
حالا شاید یه امکان گالری فلش ساختن روی آپادانا زیادی باشه و اون رو هم حجیم و هم لوس کنه
اما افکتهای فلش رو میشه جاهای مختلفی تعبیه کرد که در کل نرم افزار جذابی بشه. مثلا تصور کنید یه چیزی شبیه قابلیت ساخت دکمه در ام ام بی (که سه تا عکس بهش میدیم) اما بین سه تا تصویر از افکتهای فلش استفاده بشه. یادمه یه اکتیوکیس به نام activeskin‌یه همچین امکانی داشت.
خود همین قابلیت ساخت دکمه سریع (با دادن سه تصویر) در ام ام بی امکان خیلی جالبیه که همیشه تو زبانهای برنامه نویسی دیگه حسرتش رو میخوردم که کاش اونجا هم بود. همین قابلیت یعنی امکان customize کردن رو میشه توی کنترلهای دیگه گذاشت. مثلا ساخت اسلایدر با دادن عکس دو طرف و خط و قسمت وسط
یا ساخت کنترل پخش فیلم که توی دو صفحه: یکی تعیین کنیم کنترل پخش فیلم چه دکمه هایی داشته باشه و توی صفحه دوم عکس و صوت هر دکمه رو بهش بدیم.
یا مثلا کنترل پخش صدا هم همین طور

saadatmsg

Active Member
بله دوست من دقيقا منظور من هم همين بود.منظورم اصلا اسلايد شو يا چيزي شبيه اين نبود

دقيقا امكاناتي كه شما در مورد ساخت دكمه گفتين و امكانات ديگري از اين دست كه همه ما چه مبتدي و چه حرفه اي بهش نياز زيادي داريم را عرض كردم.

چون فرآيند ساخت چيزي شبيه Button كه خيلي هم استفاده مي شه و همه براي پروژه هاشون دكمه هاي زيبا نياز دارن اگر داخل خود برنامه باشه بسيار عالي مي شه.

JavidX

Apadana Developer
دوستان چه با هم تفاهم داریم! جدی میگم!
ورژن 2 ی برنامه خوراکش همین جور چیزهاست :دی
مثلا دکمه 3 حالته میتونید بسازید و همون جا با یه کلیک بهش افکت بدید. مثلا وقتی از روی دکمه رد میشه به صورت Fade حالت دوم رو نشون بده. (مال ورژن 2)
ورژن 2 خیلی چیزها داره یه سورپرایزه برای طرفدارها و کسانی که به استفاده از آپادانا عادت میکنند. در ضمن یادتون نره که پیشرفت ساخت رو از تالار انگلیسی دنبال کنید. الان دیگه باگی توی آپادانا نمیبینم. خیلی باهاش کار کردم ولی چیزی بیشتر پیدا نکردم.
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا