نرم افزار آپادانا 2 (آریانگار): پیشرفت ساخت لحظه به لحظه

JavidX

Apadana Developer
آقا جاوید فکر کنم یکم روی یک کار میکنی یکم روی دو.
نمیدونم دست تنها چطوری میرسی اینهمه رو آماده کنی. خیلی باید دستت سریع باشه
یه پیشنهاد توی انگلیسی دادم اما فکر کنم شما اون رو ندیدی چون جوابی ندیدم
امیدوارم برای ورژنی که گفتی چند روز دیگه میاد بذاریش.
راستش من دارم روی مثالها کار میکنم اما برای توضیح هر کد یکم مشکل دارم و کار رو کند میکنه
میدونم برای شما همه کدها مشخصه اما بعضی کدها و نحوه استفادشون زیاد واضح نیست.
کاش یه دکمه روی همون پنجره اکشن ویزارد میذاشتی که با زدن اون، قسمت مربوطه رو در فایل راهنما نشون بده
البته فکر کنم بعدا میخوای توضیحات هر کد رو جدا در قسمت پایین پنجره اکش ویزارد بنویسی
سلام
کم کم که ورژن جدید روی سایت گذاشته شد خودت ببین. :)

For.sajjad

Member
سلام جاويد جان
به خاطر بد قوليم معذرت مي خوام(نتونستم نمونه ها رو آماده كنم )
راستش واسه ساخت نمونه ها يه كمي با دستورات مشكل دارم (بهشون عادت نكردم)
مي خواستم ببينم واسه برگردوندنه مكان قرارگيري يك شيء از چه دستوري استفاده مي شه

JavidX

Apadana Developer
سلام جاويد جان
به خاطر بد قوليم معذرت مي خوام(نتونستم نمونه ها رو آماده كنم )
راستش واسه ساخت نمونه ها يه كمي با دستورات مشكل دارم (بهشون عادت نكردم)
مي خواستم ببينم واسه برگردوندنه مكان قرارگيري يك شيء از چه دستوري استفاده مي شه
سلام سجاد جان
اختیار داری دوست خوبم.
خوب شد گفتی چون همچین دستوری اضافه نکردم هنوز ولی بدون اون هم میتونی درست کنی فقط کافیه دو تا متغیر به x , y اختصاص بدی. به هر حال خوب شد گفتی الان اضافه میکنم برا ورژن 1.1.
متشکرم و
موفق باشی

For.sajjad

Member
جاويد جان يه چيز ديگه ميشه شفافيت اشياء رو تعيين كرد ( هلپ و هم زيرو رو كردم اما چيزي نبود تو ليست Object Commands اشياء هم كه نبود)
واسه ImageOpacity ام ام بي جايگزيني داريم؟

JavidX

Apadana Developer
جاويد جان يه چيز ديگه ميشه شفافيت اشياء رو تعيين كرد ( هلپ و هم زيرو رو كردم اما چيزي نبود تو ليست Object Commands اشياء هم كه نبود)
واسه ImageOpacity ام ام بي جايگزيني داريم؟

منظورت شفافیت Image هست؟ آپادانا Opacity نداره. ام ام بی Opacity داشت ولی PNG رو کامل ساپورت نمیکرد، آپادانا برعکسه. شفافیت عکس هم توی فتوشاپ 5 ثانیه وقت میخواد و بعدشم تولید png.

For.sajjad

Member
خوب جاويد جان يعني اگه بخوايم شفافيت يك شيء رو تو آپادانا تغيير بديم راهي نداريم ( مثلا اگه بخوايم شفافيت يك عكس رو كم كم تغيير بديم تا برسيم به عكس نامرئي و برعكس) اگه اينجوري باشه بهتر نيست كه واسه نسخه هاي بعدي اين امكان فراهم بشه؟

JavidX

Apadana Developer
خوب جاويد جان يعني اگه بخوايم شفافيت يك شيء رو تو آپادانا تغيير بديم راهي نداريم ( مثلا اگه بخوايم شفافيت يك عكس رو كم كم تغيير بديم تا برسيم به عكس نامرئي و برعكس) اگه اينجوري باشه بهتر نيست كه واسه نسخه هاي بعدي اين امكان فراهم بشه؟
درسته.
چرا سجاد جان برای ورژن بعدی میاد. از اونجا که کامپوننتی برای ساخت چنین شیءی شبیه ام ام بی نیست، (خیلی گشتم) مجبور شدم خودم بنویسم و اتفاقا تونستم و خوب هم کار میداد ولی وقتی که اینکار رو کردم دیگه ورژن 1 قسمت عکسش ساخته شده بود پس واسه و 2 اضافه میکنم.

shahrokh2010

New Member
به زودی سورس نرم افزار نسیم رحمت رو قرار میدم برای دانلود
البته اگه اشکالی نداره
لطفا بگید اگه اشکال شرعی داره

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
البته اگه اشکالی نداره
بله مشکل شرعی داره چون به ایشون گفتم راضی نبودن به این کار.
:shock: یعنی شما برنامه رو کرک کردید؟
لطفا برام سورس رو پیغام خصوصی کنید. (خودم دارمش ، مدیر سایت شیعه ها دادن بخاطر رفع باگ)
ممنون

آخرین ویرایش:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
البته اگه اشکالی نداره
دوست عزیز لطفا توجه داشته باشید که قرار دادن سورس برنامه ی مذکور بدون رضایت صاحب اثر خلاف قوانین هست و شما مجاز به انجام اینکار نیستید.

تمام حقوق این برنامه مربوط به صاحب اثر هست و ایشون در صورت لزوم و تمایل خودشون میتونن اینکار رو انجام بدن.

For.sajjad

Member
مباركه مبارك....:neutral::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:
:oops::oops::oops::oops::oops:
حالا ديگه اين تاپيك تعطيل ميشه ديگه نه ..؟(يا همچنان به قوت خودش باقيه؟)
مديرشم كه nevercom عزيزه : دي:oops::oops:(خوش به حالش ما كه هرچي زور مي زنيم بازم عضو جديديم : دي :-?:lol:)
واقعا خوشحال شدم اين و ديدم
به اميد موفقيت آپادانا ، جاويد عزيز و تمام بروبچه هاي گل مجيد آنلايني به خصوص بچه هاي انجمن خودمون:دي

JavidX

Apadana Developer
ممنون سجاد جان.
از دوستان عزیز هم بخاطر ایجاد تالار ممنونم خصوصاً محمد جان.

به هر حال اگر مدیران بخش ام ام بی اجازه بدهند که این تاپیک بمونه اونوقت کاربرای ام ام بی با آپادانا آشنا میشن.
ولی این تاپیک دیگه مثل قبل فعال نخواهد بود.

موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:
داداش راستی این آپادانا کمپایل میکنه یا مث ام ام بی با پلایر کار میکنه؟
در ضمن ما چطوری میتونیم خصوصی صحبت کنیم ؟
راجع به یک پروژه میخوام باهات صحبت کنم که اگه به توافق رسیدیم کار بر روش رو شروع کنی.

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
داداش راستی این آپادانا کمپایل میکنه یا مث ام ام بی با پلایر کار میکنه؟
در ضمن ما چطوری میتونیم خصوصی صحبت کنیم ؟
راجع به یک پروژه میخوام باهات صحبت کنم که اگه به توافق رسیدیم کار بر روش رو شروع کنی.
سلام
- آپادانا مفسر هست.
- با پیغام خصوصی صحبت کنید.
موفق باشید

JavidX

Apadana Developer
سلام دوستان

چرا خبری ازتون نیست؟ این تاپیک که داره خاک میخوره و تالار آپادانا هم رونقی نداره :(

این پست رو زدم که بپرسم:
1- شما تصاویر آپادانا 2 رو دنبال میکنید؟
2- نظر کلی شما در مورد آپادانا 2 چیه؟
3- به نظر شما اسم برنامه برای اینکه روشن بشه کارش چیه ولی کلمه آپادانا هم توش باشه چی باشه بهتره؟ Apadana RAD Studio باشه چطوره؟

موفق باشید

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
3- به نظر شما اسم برنامه برای اینکه روشن بشه کارش چیه ولی کلمه آپادانا هم توش باشه چی باشه بهتره؟ Apadana RAD Studio باشه چطوره؟
آپادانا قراره یک برنامه مالتی مدیا ساز باشه و اگر هم قرار باشه باهاش Application نوشته بشه در حد یه برنامه خیلی ساده هستش ، با توجه به اینکه واژه RAD مخفف عبارت Rapid Application Developmnet هست نمیشه اسم آپادانا رو با این واژه ترکیب کرد چون این واژاه شامل دریایی از معانی در ادبیات نرم افزار میشه ( کلاس ، وراثت ، کپسوله سازی ، چند ریختی و ... ) که هیچ کدوم شامل آپادانا نمیشه ، اگر هم میخواین اسم ترکیبی بزارید یه اسمی بزارید که قابلیت های محصولتون باهاش شناخته شه ، در ضمن RAD Studio نام تجاری محصولات شرکت Codegear هست و همین جوری نمیشه ازش استفاده کرد .

لزومی به این نوع نامگزاری نیست ، مگه همه محصولات اینجور نامگزاری میشن ؟ مثلا پاسکال ، پاسکال کجا و زبان برنامه نویسی پاسکال کجا ، یا Nero یا Mozila Firefox یا Opera همه اینها در حیطه خودشون جزء بهترین ها هستند و با عملکرد خوبی که ارائه میدن نام خودشون رو تو ذهن کاربر حک میکنن .

موفق باشید .

جدیدترین ارسال ها

بالا