نحوه ی تکسچر دادن به Particular

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
من از پلاگین Trapcode Particular در پروژه ی زیر استفاده کردم :

1.JPG

2.JPG

اما تصویر این نوشته ، قشنگ و زیبا در نیومد .
این پلاگین را بصورت Text استفاده کردم . یعنی در Emitter Type اش ، نوعِ Text/Mask را انتخاب کردم . همچنین ذره هاش فقط یکبار تولید میشه و دیگه تولید نمیشه و ثابت هست .

حالا برای زیباتر کردنش کلا چی کار کنم به نظرتون؟
آیا میشه یه تصویر را به عنوانِ تکسچرِ کلی بهش داد؟
منظورم این نیست که اون تصویر ، به عنوانِ دونه دونه ی شکلِ پارتیکل ها در نظر گرفته بشه . بلکه چیزی شبیه به تکسچر ای که به پلاگینِ Trapcode Form میدیم که کلِ یه تصویر رو توی کلِ این پلاگین قرار داده میشه ، اون جوری بشه . یا در واقع مثل این تکسچرهایی که به پلاگین Tao میدن :

www.redgiant.com/user-guide/...-tao/textures/

اگه نمیشه تکسچر داد یا کلا غیر از این ، چه ترفندهایی وجود داره که که بشه این (نوشته در تصویر بالا که با پلاگین Particular هست) رو خوشکل تر و زیباتر کرد یا رنگ های مختلف بهش داد؟
البته چون ذره و پارتیکل هاش ثابت هست ، ویژگیِ Set Color در این پلاگین را اگه روی Over Life هم تنظیم کنم ، باز فقط یک رنگ میشه .

SajjadKhati

سلامی مجدد
سئوال بالا هیچ چی . درست شد .

سئوال دیگه اینکه فرض کنید مثل بالا ، در پلاگین پارتیکولار ، لایه ی متن ای را به پلاگین معرفی کردیم .
حالا آیا میشه در پلاگین پارتیکولار ، source text ای را که در لایه ی متن کیفریم ایجاد میکنیم و تغییر میدیم (و بنابراین متن ، در دو زمان مختلف ، دو متنِ متفاوت رو نمایش میده و یکدفعه تغییر میکنه) ، همین کار ، یعنی تغییرِ source برای متن ، در پلاگین پارتیکولار هم اتفاق بیفته . یعنی متنِ این پلاگین ، تغییر کنه؟

متن source text برای متن ای که منبعِ پلاگین پارتیکولار بود را کیفریم ایجاد کردم و تغییر دادم . لایه ی متن ، درست تغییر کرد اما متنِ پلاگینِ پارتیکولار ، تغییر نمیکنه و فقط آخرین کیفریم و تغییر متنی که در لایه ی متن ایجاد کردم را نشون میده .

اما اگه اشتباه نکنم ، در راهنمای این پلاگین در لینک زیر :

میگه که اگه مقدار LAYER SAMPLING روی Current Frame تنظیم شده باشه ، با به روزرسانی مرجع متن ، پلاگین پارتیکولار هم خودش را به روز میکنه . اما واسه ی من روی همین گزینه تنظیم هست اما تغییری نمیکنه .

کلا میخوام بعد از یه مدت ، متن مورد نظرم به هم بریزه (Turbulence ایجا بشه) و بعد مجددا به متنِ دیگه تغییر کنه . بهترین راهش چیه؟

SajjadKhati

سلامی مجدد
دوستان ، در پروژه ای که لینکش را در زیر میذارم ، پلاگین پارتیکولار (در لایه ی 8 ام) بکار برده شده :

دریافت پروژه

ویژگیِ Affect Position برای این لایه ، 3 تا کیفریم خورده :
اولی در ثانیه ی 2 که مقدارش 0 هست.
دومی ، در ثانیه ی 2 و خردی که مقدارش 100 هست.
و سومی هم در ثانیه ی 3 که مقدارش مجددا 0 هست .

اما چیز عجیبی که هست اینه که اولا در ثانیه ی 3 (که مقدارش 0 هست) ، هنوز اختشاش داره و یعنی عملا Affect Position مقدارش صفر نیست .
و دوما اینکه بعد از ثانیه ی سوم (یعنی مثلا در ثانیه ی 4 و 5 و 6 و ...) ، با اونکه آخرین مقدار از این کیفریم را صفر کردم اما اختشاش ها (Affect Position) ، همچنان ادامه داره و بیشتر هم میشه و متوقف نمیشه .

جالب اینجاست اگه برای Affect Position کیفریم حذف بشه و مقدارش را صفر بذاریم ، هیچ مشکلی نیست اما با کیفریم مشکل داره .
این نوع مشکل با کیفریم ، فقط با پروپرتیِ Affect Position هم نیست . مثلا پروپرتیِ Wind X در این پلاگین هم همینطوره .

حالا مشکل از منه ، مشکل از این پلاگین هه؟! مشکل از چیه؟!
من که تا حالا همچین مشکلی با کیفریم در نرم افزارهای مختلف نداشته بودم .
پلاگین پارتیکولار ام نسخه ی 5.0.3 هست . افترافکت هم نسخه ی 17.7 و هم نسخه ی 18.0.1 هست (در هر دو ، این مشکل وجود داشت) .

دوستان ، شما تا حالا با این پلاگین ، همچین مشکلی داشتید یا فقط مال من این طوره؟

SajjadKhati

سلامی مجدد
دوستان ، در پروژه ای که لینکش را در زیر میذارم ، پلاگین پارتیکولار (در لایه ی 8 ام) بکار برده شده :

دریافت پروژه

ویژگیِ Affect Position برای این لایه ، 3 تا کیفریم خورده :
اولی در ثانیه ی 2 که مقدارش 0 هست.
دومی ، در ثانیه ی 2 و خردی که مقدارش 100 هست.
و سومی هم در ثانیه ی 3 که مقدارش مجددا 0 هست .

اما چیز عجیبی که هست اینه که اولا در ثانیه ی 3 (که مقدارش 0 هست) ، هنوز اختشاش داره و یعنی عملا Affect Position مقدارش صفر نیست .
و دوما اینکه بعد از ثانیه ی سوم (یعنی مثلا در ثانیه ی 4 و 5 و 6 و ...) ، با اونکه آخرین مقدار از این کیفریم را صفر کردم اما اختشاش ها (Affect Position) ، همچنان ادامه داره و بیشتر هم میشه و متوقف نمیشه .

جالب اینجاست اگه برای Affect Position کیفریم حذف بشه و مقدارش را صفر بذاریم ، هیچ مشکلی نیست اما با کیفریم مشکل داره .
این نوع مشکل با کیفریم ، فقط با پروپرتیِ Affect Position هم نیست . مثلا پروپرتیِ Wind X در این پلاگین هم همینطوره .

حالا مشکل از منه ، مشکل از این پلاگین هه؟! مشکل از چیه؟!
من که تا حالا همچین مشکلی با کیفریم در نرم افزارهای مختلف نداشته بودم .
پلاگین پارتیکولار ام نسخه ی 5.0.3 هست . افترافکت هم نسخه ی 17.7 و هم نسخه ی 18.0.1 هست (در هر دو ، این مشکل وجود داشت) .

دوستان ، شما تا حالا با این پلاگین ، همچین مشکلی داشتید یا فقط مال من این طوره؟
قضیه ی پست دوم (تغییر Source Text) ، نمیدونم چجوری شد که اتوماتیک حل شد!! من توی تنظیمات پلاگین ها و کلا کار خاصی نکردم . یعنی هیچ کار اضافی ای نسبت به قبلی در پروژه انجام ندادم . البته افترافکت نسخه ی 2014 و پلاگین Trapcode Suite 12 را نصب کردم ولی ربطی به نسخه ی 16 اش نداشت و اون کماکان نصب بود و از نسخه ی 16 اش استفاده میکنم .
به هر حال نمیدونم چی شد که اتوماتیک درست شد .

برای پست قبلی (که نقل قول کردم و مشکل کیفریم) ، باید بجای استفاده از بخشِ Environment ، از بخش Fast Physics>Turbulence Field استفاده میکردم .

SajjadKhati

سلام استاد .
استاد ، میگم که من یکی دو بار دیروز نسخه های 2014 و 2020 و 2021 افترافکت را نصب کردم .
دیروز که (در پروژه ام) با نسخه ی 2021 کار میکردم ، هیچ مشکلی نداشت . اما امروز ، نسخه ی 2021 در پروژه ام ، گاها و چند بار وسط کار ارور dont send داد و کرش کرد . که در زیر ، کد و جزئیات کامل ارور را پیوست میکنم (البته نه برای بررسی . همینجوری) .

بعد گفتم شاید واسه ی نسخه اش باشه ، همین 2021 را مجددا نصب کردم و همچنین نسخه ی 2020 را . اما باز هم همین ارور را گاها میداد .

این نوع ارور ، واسه چی میتونه باشه؟
میتونه از ناسازگاری پلاگینی (پلاگین trapcode particular را استفاده میکنم) با افترافکت باشه؟
یا اینکه مثلا میتونه از چند بار حذف و نصب کردن ، باشه؟
یا از ناسازگاری با درایورها (یی مثل اینتل و مادربرد و ...)؟
آخه همه ی این شرایط را دیروز هم داشت اما تا دیروز ، خوب بود و ارور نمیداد .

توی توضیحات ارور گفت که خطای تجاوز دسترسی داد (EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION) . حالا نمیدونم برای اون پلاگین هست یا مربوط به افترافکت میشه . کد خطا هم 0xc0000005 هه .

حالا سئوالم اینه که کلا بخاطر هر چی هست ، روی نرم افزارهای دیگه (مثلا ویژال استودیو و ...) که تاثیر نمیذاره . درسته؟ ربطی به نرم افزارهای دیگه نداره که . (حالا بخاطر هر چی مثل حذف و نصب چند باره ی افترافکت و ... بوده باشه) ؟

-----------------------------------------------------------

اصلا نمیدونم افترافکت قاتی داره یا من!
یه جاش مشکل پیش میاد (یه پروپرتی اش کار نمیکرد) ، اتوماتیک روز بعد درست شد!
ارور نمیداد ، اتوماتیک روز بعد ارور میده !

بعد استاد ، اینهایی که گرافیک (کلا توی کل جهان منظورمه) مخصوصا محصولات آدوب کار میکنن ، خودشون بصورت تجربی کار میکنن و یاد میگیرن؟
الان من مثلا میخوام چندین پلاگینی که خود شرکت آدوب زد ، برم اسنادش را ببینم ، توی سایتش ، اصلا اسنادی برای پلاگین هایی که ساخت ، نداره .
آدوب ، یه کم از مایکروسافت ، سند ساختن را یاد بگیره ، چه خبر!

اما برخلافش ، شرکت red giant (که همین پلاگین particular را ساخت) ، اسناد مفصل با توضیحات خیلی خوبی ساخت . حتی گاها توضیح میداد که مثلا فلان ویژگی و پروپرتی ، به درد کجا و شبیه سازیِ چه موردی میخوره که برام جالب بود (البته اون پروپرتی هایی که مهم بودن را فقط مثال میزد) .

به ذهنم اومد که مایکروسافت هم توی اسناد کلاس هاش ، بیاد مثل red giant بگه مثلا فلان کلاس یا فلان پروپرتی (هایی که تعامل بیشتری باهاش داریم) را گاها یه مثال هایی براش بزنه .
البته مایکروسافت ، این جور مثال ها را در توضیحات کلاس ها نمیذاره . توی توضیحاتی که مثلا ساختار گرافیکی را بخواد توضیح بده (مثلا رسم گرافیک یا کار با انیمیشن در wpf و این جور موارد) میذاره .

پیوست ها

• AE Crash.txt
    51.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

SajjadKhati

سلام استاد .
استاد ، میگم که من یکی دو بار دیروز نسخه های 2014 و 2020 و 2021 افترافکت را نصب کردم .
دیروز که (در پروژه ام) با نسخه ی 2021 کار میکردم ، هیچ مشکلی نداشت . اما امروز ، نسخه ی 2021 در پروژه ام ، گاها و چند بار وسط کار ارور dont send داد و کرش کرد . که در زیر ، کد و جزئیات کامل ارور را پیوست میکنم (البته نه برای بررسی . همینجوری) .

بعد گفتم شاید واسه ی نسخه اش باشه ، همین 2021 را مجددا نصب کردم و همچنین نسخه ی 2020 را . اما باز هم همین ارور را گاها میداد .

میتونه از ناسازگاری پلاگینی (پلاگین trapcode particular را استفاده میکنم) با افترافکت باشه؟

توی توضیحات ارور گفت که خطای تجاوز دسترسی داد (EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION) . حالا نمیدونم برای اون پلاگین هست یا مربوط به افترافکت میشه . کد خطا هم 0xc0000005 هه .

حالا سئوالم اینه که کلا بخاطر هر چی هست ، روی نرم افزارهای دیگه (مثلا ویژال استودیو و ...) که تاثیر نمیذاره . درسته؟ ربطی به نرم افزارهای دیگه نداره که . (حالا بخاطر هر چی مثل حذف و نصب چند باره ی افترافکت و ... بوده باشه) ؟

-----------------------------------------------------------

اصلا نمیدونم افترافکت قاتی داره یا من!
یه جاش مشکل پیش میاد (یه پروپرتی اش کار نمیکرد) ، اتوماتیک روز بعد درست شد!
ارور نمیداد ، اتوماتیک روز بعد ارور میده !

بعد استاد ، اینهایی که گرافیک (کلا توی کل جهان منظورمه) مخصوصا محصولات آدوب کار میکنن ، خودشون بصورت تجربی کار میکنن و یاد میگیرن؟
الان من مثلا میخوام چندین پلاگینی که خود شرکت آدوب زد ، برم اسنادش را ببینم ، توی سایتش ، اصلا اسنادی برای پلاگین هایی که ساخت ، نداره .

اما برخلافش ، شرکت red giant (که همین پلاگین particular را ساخت) ، اسناد مفصل با توضیحات خیلی خوبی ساخت . حتی گاها توضیح میداد که مثلا فلان ویژگی و پروپرتی ، به درد کجا و شبیه سازیِ چه موردی میخوره که برام جالب بود (البته اون پروپرتی هایی که مهم بودن را فقط مثال میزد) .

به ذهنم اومد که مایکروسافت هم توی اسناد کلاس هاش ، بیاد مثل red giant بگه مثلا فلان کلاس یا فلان پروپرتی (هایی که تعامل بیشتری باهاش داریم) را گاها یه مثال هایی براش بزنه .
البته مایکروسافت ، این جور مثال ها را در توضیحات کلاس ها نمیذاره . توی توضیحاتی که مثلا ساختار گرافیکی را بخواد توضیح بده (مثلا رسم گرافیک یا کار با انیمیشن در wpf و این جور موارد) میذاره .

جزئیات بیشتر ارورش را این نوشته (فایل در پیوست این پست) :

کد:
The thread tried to read from or write to a virtual address for which it does not have the appropriate access.

انگار میگه نخ ، سعی میکنه تا به یه آدرس مجازی (داده ای) را بنویسه یا بخونه اما دسترسی مناسب را نداره .

من تنظیمات حافظه ی مجازی ویندوز را دستکاری نکردم . البته دیشب ، ssd ام را توسط برنامه ی defragment ئه خود ویندوز ، دیفرگمنت کرده بودم (تنها تغییر از دیشب تا حالا فکر کنم همین موضوع بود) .

یعنی این دسترسی را کی ازش منع میکنه؟ خودِ ویندوز یا چیز دیگه ای؟
قضیه ی دیفرگمنت میتونه تاثیر داشته باشه؟

البته این رو هم بگم که موقتا یه رم 4 گیگِ دیگه (از فامیلم) گرفتم (حدود یک هفته ی پیش) . از همون موقع هم روی این پروژه ی افترافکت کار میکردم و بجز یکی دو بار (که وسط کار ، اون هم فقط وقتی با افترافکت کار میکردم ، صفحه سیاه میشد و مجبور به ریست میشدم) ، مشکل دیگه ای تا به امروز پیش نیامده بود که امروز ، این ارور را میده .
اون صفحه ی سیاه که میداد ، فکر نکنم واسه ی اضافه کردن رم بوده باشه (باز هم نمیدونم) . چندین بار ، کل 12 گیگ (یعنی بیش از 97 درصد) کاملا پُر میشد و به خوبی کار میکرد .

اگه این دسترسی نداشتن (به حافظه ی مجازی) ، بخاطر ویندوز ، یا ssd یا رم ای که اضافه کردم ، میبود ، پس فقط افترافکت نباید این ارور را میداد . بلکه بقیه ی برنامه ها و حتی سیستم عامل هم باید این ارور را میداد (حداقل 1 بار) اما بجز افترافکت ، برنامه ی دیگه ای ارور نداد.

کلا استاد راه حلی برای رفع این ارور به نظرتون میرسه؟

پیوست ها

• b5554611-d43a-4d13-9611-12cee85bd89d.rar
    491 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام استاد .

نظری ندارم، میتونه ایراد کرک باشه، ایراد درایور های سیستم باشه, باگ خود نرم افزار باشه، باگ پلاگین باشه و ...
هر کسی میتونه تجربی یاد بگیره، اما چون برای هر دانشی آموزش آکادمیک هست مجبور نیستن تجربی یاد بگیرن.
تو جهان (البته بلا نسبت ما) دانشجو رو از اول برای یاد گرفتن یک چیزی تربیت می کنند که دقیقا چیزهایی رو یادبگیره که تو محیط کار لازم داره.
برای همین فرضا تو دانشگاه لیدز بکت انگلستان یا دانشگاه سیدنی استرالیا تو رشته IT برای دانشجویی که به اینجور موارد علاقه داره After Effects و سایر نرم افزار های Adobe رو یاد میدن، حالا نه به عنوان یک دوره متفرقه که از بابتش یه درآمدی نصیب دانشگاه بشه، که واقعا یاد بگیره و تا هر جا که خواست ادامه بده. تو ایران بعضی دانشگاه ها تو رشته هایی مثل کارآفرینی همچین دوره هایی رو بصورت کارگاه میذارن تا هر کسی خواست شرکت کنه یه مدرکی بگیره. و وقتی در نظر بگیریم که بخش عمده ای از دانشجو های رشته نرم افزار دانشگاه های ایران، بعد از اینکه یک عالمه واحد درسی اصلی و تخصصی پاس کردن، هنوز فرق مهندس نرم افزار و کد نویس رو که نمیدونن هیچ، در حد یک دیپلمه ای که رشته اش تو فنی حرفه ای یا کار و دانش برنامه نویسی بوده معلومات ندارن، دیگه از دانشجویی که نهایتش اندازه یک کارگاه چند ساعته ظاهر After Effects رو رویت کرده چه توقعی میشه داشت.
ممکنه بخش پشتیبانی Adobe مستندات مفصلی در اختیار کاربرانش که بصورت قانونی نرم افزارش رو خریده اند قرار بده که در دسترس کاربران مهمان سایت نباشه.
جزئیات بیشتر ارورش را این نوشته (فایل در پیوست این پست) :

کد:
The thread tried to read from or write to a virtual address for which it does not have the appropriate access.

انگار میگه نخ ، سعی میکنه تا به یه آدرس مجازی (داده ای) را بنویسه یا بخونه اما دسترسی مناسب را نداره .

من تنظیمات حافظه ی مجازی ویندوز را دستکاری نکردم . البته دیشب ، ssd ام را توسط برنامه ی defragment ئه خود ویندوز ، دیفرگمنت کرده بودم (تنها تغییر از دیشب تا حالا فکر کنم همین موضوع بود) .

یعنی این دسترسی را کی ازش منع میکنه؟ خودِ ویندوز یا چیز دیگه ای؟
قضیه ی دیفرگمنت میتونه تاثیر داشته باشه؟
به Defrag ارتباطی نداره، کدی که باگ داره یا کرک دقت مناسبی نداشته یا کمبود حافظه میتونه منجر به اینجور موارد باشه.
این مدیریت حافظه سیستم عامل ئه که میبینه اون آدرس حافظه ربطی به اون پروسه نداره و آدرس اشتباه ئه. پروسه فقط باید به آدرس هایی دسترسی داشته باشه که بهش مربوطه، هر آدرس دیگری نامعتبر ئه. به این معنا که فرضا ممکنه در فضای حافظه محافظت شده سیستم باشه، یا داخل حافظه یک پروسه دیگه باشه یا فراتر از محدوده حافظه سیستم باشه. هر چی هست آدرس اشتباهی است.
حالا میتونه آدرس اشتباه نتیجه اجرای یک کد معیوب باشه، یا آدرس حافظه ای است که قرار بوده تخصیص داده بشه اما به دلیل کمبود حافظه یا حذف شدن پیش از موعد نتونسته ایجاد بشه و برای همین اعتبار نداره.
اگه این دسترسی نداشتن (به حافظه ی مجازی) ، بخاطر ویندوز ، یا ssd یا رم ای که اضافه کردم ، میبود ، پس فقط افترافکت نباید این ارور را میداد . بلکه بقیه ی برنامه ها و حتی سیستم عامل هم باید این ارور را میداد (حداقل 1 بار) اما بجز افترافکت ، برنامه ی دیگه ای ارور نداد.
اگر حافظه بصورت سخت افزاری معیوب باشه نصیب هر نرم افزاری بشه میتونه خطا تولید کنه اما اگر مربوط به کمبود حافظه یا باگ نرم افزار باشه سایر نرم افزار ها به مشکل بر نمیخورن، مخصوصا نرم افزار هایی که حافظه کم میخوان همیشه به قدر کافی براشون حافظه هست.
کلا استاد راه حلی برای رفع این ارور به نظرتون میرسه؟
خیر.

SajjadKhati

نظری ندارم، میتونه ایراد کرک باشه، ایراد درایور های سیستم باشه, باگ خود نرم افزار باشه، باگ پلاگین باشه و ...

به Defrag ارتباطی نداره، کدی که باگ داره یا کرک دقت مناسبی نداشته یا کمبود حافظه میتونه منجر به اینجور موارد باشه.
این مدیریت حافظه سیستم عامل ئه که میبینه اون آدرس حافظه ربطی به اون پروسه نداره و آدرس اشتباه ئه. پروسه فقط باید به آدرس هایی دسترسی داشته باشه که بهش مربوطه، هر آدرس دیگری نامعتبر ئه. به این معنا که فرضا ممکنه در فضای حافظه محافظت شده سیستم باشه، یا داخل حافظه یک پروسه دیگه باشه یا فراتر از محدوده حافظه سیستم باشه. هر چی هست آدرس اشتباهی است.
حالا میتونه آدرس اشتباه نتیجه اجرای یک کد معیوب باشه، یا آدرس حافظه ای است که قرار بوده تخصیص داده بشه اما به دلیل کمبود حافظه یا حذف شدن پیش از موعد نتونسته ایجاد بشه و برای همین اعتبار نداره.

اگر حافظه بصورت سخت افزاری معیوب باشه نصیب هر نرم افزاری بشه میتونه خطا تولید کنه اما اگر مربوط به کمبود حافظه یا باگ نرم افزار باشه سایر نرم افزار ها به مشکل بر نمیخورن، مخصوصا نرم افزار هایی که حافظه کم میخوان همیشه به قدر کافی براشون حافظه هست.

خیر.

خیلی ممنون استاد از توضیح مفصل تون .
همچنین ممنون از توضیحات بقیه ی قسمت ها .

الان استاد من با windows memory diagnostic ئه خود ویندوز 10 ، رم را بررسی کردم .
بصورت استاندارد که تست کرد ، گفت هیچ خطایی نداره . (البته نوع expert و none catch و این چیزها داره که من همون روند استاندارد و پیش فرضش را گذاشتم اسکن کنه) .
با برنامه ی samsung magician که ssd رو در بخشِ diagnostic scan روی full scan گذاشتم ، هیچ مشکلی پیدا نکرد (البته گزینه ی smart self test هم داشت که روی این حالت نذاشتم) .
تنظیماتِ virtual memory در ویندوز اگه روی حالت اتوماتیک باشه ، درایوری که ویندوز توش نصب هست (همون ssd) را فقط page file را توش ذخیره میکنه . درسته؟ (یعنی نیاز به بررسی hdd نیست دیگه) .

الان این موارد پس نشون میدن مشکل از سخت افزار نیست . هر چی هست ، مشکل نرم افزاری هست . درسته؟
بعد اینکه استاد ، آخر من متوجه نشدم که ssd را باید دیفرگمنت کرد یا نه؟ خیلی ها میگن نه . برنامه ی samsung magician ، پیشنهاد میکنه دیفرگمنت ویندوز 10 را برای ssd انجام بدیم .

مشکل از کمبود حافظه نیست . همیشه task manager ام موقعی که افترافکت اجراست ، اجرا هست . اون لحظه ای که ارور میداد ، خیلی حافظه خالی داشت و برای یه لحظه هم بالا نرفت (بیش از 5 گیگ خالی داشت . یعنی حدود نصف هم نشده بود) .

راستی گفتین کرک .
خود نسخه ی 2020 و 2021 که اصلا کرک ندارن (یعنی شاید داخلی و همراه نصب ستاپ نصب بشه اما کرک مجزا ندارن) .
پلاگین پارتیکولار هم فقط یه سریال ساده داره .
تنها چیزی که هست ، نسخه ی 2014 ، کرک داره . نصبش هم کرده بودم و اتفاقا کرکش گیر داده بود . توی راهنماش گفته بود اگه گیر داد ، فلان فایل ها را از فلان جاها حذف کنید . اما چون لایسنس همه ی نسخه ها اونجاست ، ازش بکاپ داشته باشین . من هم ازش بکاپ گرفتم ولی بعد حذفش کردم :green:
تقریبا هم میشه گفت بعد از این قضیه ، نسخه های 2020 و 2021 این ارور را دادن .
البته بعد از این قضیه ، چند بار نسخه های 2020 و 2021 را مجدداحذف و نصب کردم . اما باز هم این ارور را دادن .
ممکنه برای این قضیه باشه؟

یا میتونه مشکل از این بودجود اومده باشه که من چند بار نسخه های مختلف افترافکت را نصب و حذف کرده باشم؟
بعد اینکه شما بین نسخه ی 17.7.0.45 و نسخه ی 18.0.1 ئه افترافکت ، کدوم را پیشنهاد میدید؟ منظورم از اون جهت هست که اون نسخه ای که احتمال میدید باگِ کمتری داشته باشه . در واقع منظورم روی نسخه شناسیِ باگ هاست .
چون معمولا دو عددِ آخر ، برای رفع باگ ها میذارن و به نظر میاد که نسخه ی 18.0.1.0 ، تازه داره مراحل باگ های اولیه را بگذرونه . البته حدس خودمه .

تشکر استاد :rose:

the_king

مدیرکل انجمن
خیلی ممنون استاد از توضیح مفصل تون .
همچنین ممنون از توضیحات بقیه ی قسمت ها .

الان استاد من با windows memory diagnostic ئه خود ویندوز 10 ، رم را بررسی کردم .
بصورت استاندارد که تست کرد ، گفت هیچ خطایی نداره . (البته نوع expert و none catch و این چیزها داره که من همون روند استاندارد و پیش فرضش را گذاشتم اسکن کنه) .
با برنامه ی samsung magician که ssd رو در بخشِ diagnostic scan روی full scan گذاشتم ، هیچ مشکلی پیدا نکرد (البته گزینه ی smart self test هم داشت که روی این حالت نذاشتم) .
تنظیماتِ virtual memory در ویندوز اگه روی حالت اتوماتیک باشه ، درایوری که ویندوز توش نصب هست (همون ssd) را فقط page file را توش ذخیره میکنه . درسته؟ (یعنی نیاز به بررسی hdd نیست دیگه) .

الان این موارد پس نشون میدن مشکل از سخت افزار نیست . هر چی هست ، مشکل نرم افزاری هست . درسته؟
بعد اینکه استاد ، آخر من متوجه نشدم که ssd را باید دیفرگمنت کرد یا نه؟ خیلی ها میگن نه . برنامه ی samsung magician ، پیشنهاد میکنه دیفرگمنت ویندوز 10 را برای ssd انجام بدیم .
اصولا این پیام خطا نباید به خرابی سخت افزاری RAM یا دیسک مربوط باشه وگرنه خطای صفحه آبی دریافت میکردید، به احتمال زیاد مشکل نرم افزاری است.
راستی گفتین کرک .
خود نسخه ی 2020 و 2021 که اصلا کرک ندارن (یعنی شاید داخلی و همراه نصب ستاپ نصب بشه اما کرک مجزا ندارن) .
پلاگین پارتیکولار هم فقط یه سریال ساده داره .
تنها چیزی که هست ، نسخه ی 2014 ، کرک داره . نصبش هم کرده بودم و اتفاقا کرکش گیر داده بود . توی راهنماش گفته بود اگه گیر داد ، فلان فایل ها را از فلان جاها حذف کنید . اما چون لایسنس همه ی نسخه ها اونجاست ، ازش بکاپ داشته باشین . من هم ازش بکاپ گرفتم ولی بعد حذفش کردم :green:
تقریبا هم میشه گفت بعد از این قضیه ، نسخه های 2020 و 2021 این ارور را دادن .
البته بعد از این قضیه ، چند بار نسخه های 2020 و 2021 را مجدداحذف و نصب کردم . اما باز هم این ارور را دادن .
ممکنه برای این قضیه باشه؟
نمیدونم.
یا میتونه مشکل از این بودجود اومده باشه که من چند بار نسخه های مختلف افترافکت را نصب و حذف کرده باشم؟
تجربه ای در این خصوص ندارم که نظر بدم.
بعد اینکه شما بین نسخه ی 17.7.0.45 و نسخه ی 18.0.1 ئه افترافکت ، کدوم را پیشنهاد میدید؟
من تجربه یک دقیقه استفاده از افترافکت رو هم ندارم، طبعا اینجور سوالات رو باید از کسی بپرسید که این نرم افزار رو خوب میشناسه.

SajjadKhati

خیلی ممنون استاد .
ویندوز 10 جدید و به روزتری نصب کردم (بیلد 19042.867) با افترافکت 18.0.1.1 که باز هم همین ارور را گاها میده .

یکی از زمان هایی که ارور میده وقتی هه که خوب این نشانگری که در تایم لاین وجود داره و هر نقطه از زمان در تایم لاین ببریم ، همون جا را رندر میکنه و نمایش میده .
حالا این نشانگر را اگه در یک نقطه از تایم لاین ببریم (که شروع میکنه به رندر کردن) و اگه رندرش تموم نشده باشه ، حالا اگه هم کیفیت رندر را تغییر بدیم و هم این نشانگر را در زمانِ دیگه از تایم لاین ببریم (و اگه این پلاگین particular استفاده بشه) ، معمولا این موقع زمانی هست که گاها و بیشتر اوقات (نه همیشه) این ارور را میده .

SajjadKhati

vmware هم نصب کردم و نسخه ی 17.7 ئه افترافکت را توش نصب کردم و پروژه ام را توش اجرا کردم ، باز هم همین ارور را میداد و کرش میکرد .

رم فامیلم را هم که به سیستمم بصورت موقت اضافه کرده بودم را هم جدا کردم ، باز هم در نسخه ی 18.0.1.1 ، همین ارور را میداد و کرش میکرد .

اگه مشکل از افترافکت نباشه ، به احتمال زیاد مشکل از پلاگین هست .
تشکر استاد .

آخرین ویرایش:

SajjadKhati

راستی استاد ، نکنه واسه ی نسخه ی 16.0.4 ئه پلاگین Trapcode Suite (این ، مجموعه ای از چندین پلاگین های متفاوت هه که پلاگین Particular ، یکی از این پلاگین هاست) باشه؟
چون من یک هفته ی اول ، با نسخه ی 16.0.0 ئه پلاگین Trapcode Suite و همچنین 17.7 ئه افترافکت کار میکردم که این مشکلِ ارور را نداشت .
بعد از یک هفته (یعنی حدود 3 روز پیش) ، پلاگین Trapcode Suite را به نسخه ی 16.0.4 و همچنین افترافکت را هم به نسخه ی 18.0.1.1 (که هر دو ، آخرین نسخه ی شون هستند) نصب کردم .
از همون وقت به بعد حدودا این مشکلِ ارور پیش اومد .
هر چند نسخه ی 16.0.4 پلاگین Trapcode Suite را در نسخه ی 17.7 ئه افترافکت هم نصب کردم اما باز هم همین ارور را میداد .

یعنی میشه مثلا در نسخه ی 16.0.0 ئه پلاگین Trapcode Suite این مشکل و ارور وجود نداشته باشه اما در نسخه ی 16.0.4 اش این مشکل را داشته باشه؟
چون از لحاظ نسخه شناسی ، تفاوت نسخه ی 16.0.0 و 16.0.4 خیلی کم هست و اون هم معمولا به رفع باگ میپردازن . نه اینکه باگی که نداشته باشه ، اضافه بشه .

نمیدونم ، خودمم گیج شدم (و هم متعجب) که چطور اول این مشکل وجود نداشت و اخیرا بوجود اومد!

SajjadKhati

الحمد لله استاد ، ان شاء الله تقریبا فهمیدم مشکل از کجاست .
نسخه ی Trapcode Suite 16.0.0 را مجددا دانلود و نصب کردم ، الحمدلله انگار خوب شد و دیگه اون کرش را نمیکنه .
یعنی 16.0.4 میخواستن باگی را رفع کنن اما یکی بهش اضافه کردن؟!
معمولا در این سطح از تغییرات ، باگ ها را رفع میکنن و من تا حالا ندیدم باگی اضافه بشه!

تشکر استاد از راهنمایی هاتون .

SajjadKhati

سلام
از پلاگین particular 5.0.0 استفاده میکنم .
من دوربین را یه کم که دوربین را جا به جا میکنم ، یه بخشی از نوشته ها حذف میشن (و یه بخش دیگه ای ممکنه ظاهر بشن) !
مثلا در عکس زیر (که نوشته ی "آموزش WPF" هست) ، بخشی از اون نوشته ی "ش" ، دیده نمیشه . اگه دوربین جا به جا بشه ، ممکنه اون بخش از نوشته بیاد اما جای دیگه نامرئی بشه!

1.JPG

به نظرتون ، این باگِ پلاگین particular 5.0.0 هست؟

قاتی کردم از دست این پلاگین!

SajjadKhati

سلام
دوستان ، به نظرتون در عکس زیر ، زمین باشه ، قشنگ تره یا نباشه؟ :

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

SajjadKhati

سلام
استاد ، به نظرتون چطور شد ؟ (فایل rar در پیوست این پست را اکسترکت کنید ، فایل ویدئو هست . البته آهنگ موندش که فعلا دقیق نمیدونم چی بذارم براش) .
البته نظر بقیه ی دوستان را هم خوشحال میشم بدونم .

تشکر استاد بابت همه ی زحمات تون .
:rose:

پیوست ها

• Untitled Project.rar
    24.9 مگایابت · بازدیدها: 9

SU-57

Active Member
سلام سجاد

واقعا کولاک کردی و من اصلا نمی دونستم افترافکت چیه و الان تا حدودی فهمیدم.

به نظرم بعضی از چیزهای که در کلیپ هست اضافه هست و ترتیبشون هم به نظرم باید درست بشه.

بسم الله الرحمن الرحیم – با تشکر از استاد علی سعید- در انجمن مجید آنلاین - آموزش WPF – قسمت 1

1- کلمه انجمن خودش جمعه و نیازی نیست جمع ببندیش مثل کلمه ارتش.

2- چون استاد علی مدیر ارشد انجمن مجید آنلاینه دیگه نیازی نیست انجمن برنامه نویس رو بیاری چون یا باید بنویسی "و انجمن برنامه نویس" یا اصلا ننویسی. اگه برنامه نویس خالی بنویسی جالب نیست یعنی انجمن مجید آنلاین و برنامه نویس نمی تونه کاربر کلمه انجمن رو به برنامه نویس بچسبونه. برای من که اینجوریه و انگار برنامه نویس اضافه هست و در ضمن شلوغ کاری هم می شه

3- "در انجمن مجید آنلاین" که در بالا گفتم بهتره در یک فریم میگن یا صفحه بیاد و "در" در بالا باشه و "انجمن مجید آنلاین" در پایین یا اینکه "در" در پایین باشه. حتی می تونی در همون صفحه کاری کنی اول "در" ظاهر بشه که کاربر مشتاق بشه ببینه بعدش چی می خواد بیاد و بعد "انجمن مجید آنلاین" بیاد.

4- بهتره اگه امکانش هست برای اسم استاد علی سعید و انجمن مجید آنلاین از رنگ های گرم استفاده کنی.

5- بک گراند سیاه جالب نیست و اگه بتونی از wallpaper استفاده کنی یا اینکه رنگ مشکی رو کم کنی بهتره. مثلا wallpaper ستارگان یا کهکشان که خودش بک گراند سیاه داره و با ستاره های روشن یا رنگ مثلا rgb(25,25,25) یا rgb(40,40,40)

6- عدد 1 در قسمت 1 باید فارسی باشه و رنگ "قسمت 1" باشه rgb(255,201,14)

7- برای موسیقی هم برات یک موسیقی قرار دادم از یک آهنگساز بزرگ که آهنگش مشهوره و ورزشی. به نظر من از آخرین میلی ثانیه های دقیقه 1:47 که اصل آهنگ با ریتم شروع می شه استفاده کن. فقط شروع ظاهر شدن نوشته ها و شروع ناپدید شدنشون باید با ضربآهنگ موسیقی هماهنگ باشن

در نهایت تصمیم با خودته

پیوست ها

• Fable.zip
    5.6 مگایابت · بازدیدها: 5

SajjadKhati

سلام سجاد

واقعا کولاک کردی و من اصلا نمی دونستم افترافکت چیه و الان تا حدودی فهمیدم.

به نظرم بعضی از چیزهای که در کلیپ هست اضافه هست و ترتیبشون هم به نظرم باید درست بشه.

بسم الله الرحمن الرحیم – با تشکر از استاد علی سعید- در انجمن مجید آنلاین - آموزش WPF – قسمت 1

1- کلمه انجمن خودش جمعه و نیازی نیست جمع ببندیش مثل کلمه ارتش.

2- چون استاد علی مدیر ارشد انجمن مجید آنلاینه دیگه نیازی نیست انجمن برنامه نویس رو بیاری چون یا باید بنویسی "و انجمن برنامه نویس" یا اصلا ننویسی. اگه برنامه نویس خالی بنویسی جالب نیست یعنی انجمن مجید آنلاین و برنامه نویس نمی تونه کاربر کلمه انجمن رو به برنامه نویس بچسبونه. برای من که اینجوریه و انگار برنامه نویس اضافه هست و در ضمن شلوغ کاری هم می شه

3- "در انجمن مجید آنلاین" که در بالا گفتم بهتره در یک فریم میگن یا صفحه بیاد و "در" در بالا باشه و "انجمن مجید آنلاین" در پایین یا اینکه "در" در پایین باشه. حتی می تونی در همون صفحه کاری کنی اول "در" ظاهر بشه که کاربر مشتاق بشه ببینه بعدش چی می خواد بیاد و بعد "انجمن مجید آنلاین" بیاد.

4- بهتره اگه امکانش هست برای اسم استاد علی سعید و انجمن مجید آنلاین از رنگ های گرم استفاده کنی.

5- بک گراند سیاه جالب نیست و اگه بتونی از wallpaper استفاده کنی یا اینکه رنگ مشکی رو کم کنی بهتره. مثلا wallpaper ستارگان یا کهکشان که خودش بک گراند سیاه داره و با ستاره های روشن یا رنگ مثلا rgb(25,25,25) یا rgb(40,40,40)

6- عدد 1 در قسمت 1 باید فارسی باشه و رنگ "قسمت 1" باشه rgb(255,201,14)

7- برای موسیقی هم برات یک موسیقی قرار دادم از یک آهنگساز بزرگ که آهنگش مشهوره و ورزشی. به نظر من از آخرین میلی ثانیه های دقیقه 1:47 که اصل آهنگ با ریتم شروع می شه استفاده کن. فقط شروع ظاهر شدن نوشته ها و شروع ناپدید شدنشون باید با ضربآهنگ موسیقی هماهنگ باشن

در نهایت تصمیم با خودته

سلام
خیلی ممنون از نظرت

ترتیب شون درسته دیگه . تشکرها ، در پایان متن ها میارن .

انجمن ها هم چون 2 تا انجمن هست ، جمع بستم . هر انجمن هم ، مجموعه ای از افراد خاص هستن .

نوشته (ی تشکر) ، رو در ی صفحه و فریم نمیتونم بیارم . چون حالت انعکاس گذاشتم ، ناجور میشه . ضمن اینکه بقیه ی نوشته ها هم در یک خط هستن ، این در دو خط باشه ، باز هم از این لحاظ ناجور میشه . اندازه ی فونتش را هم کوچیکتر از این کنم ، باز هم خیلی کوچیک میشه .

نمیدونم اسم استاد ، همینی هست که در امضاشون گذاشتن یا نه . اما شخصا حس میکنم کلمه ی "استاد" بصورت تنها ، احترام بیشتری باشه . حالا نظر خودشون مهم هست که هر چی بگن که چی بذارم .

رنگی در نوشته استفاده نشده . اون رنگ آبی ای که میبینید ، تکسچرِ یه تصویره . یعنی رنگِ جامد و solid نیست . بنابراین نمیشه رنگِ بخشِ دیگه را متمایز کرد .

رنگ سیاه به عنوان پس زمینه ، به رنگ آبی به عنوان جلوی زمینه (که از تکسچرِ اون تصویر گرفته شده) کاملا میاد دیگه . حالا اینکه میگید یه کم بیشتر کنم ، نمیدونم .

عدد 1 ، قبلا فارسی میشد . الان نمیدونم چی شده . به افترافکت مسلط نیستم . در حد یه همین پروژه ازش استفاده میکنم .

آهنگ هم ممنون که لود کردین . اما این بهش نمیخوره . آهنگِ آنچه گذشت در گاندو 2 (اون آهنگی که در قسمت های 6 تا 10 گذاشته بودن) را براش گذاشتم . بیشتر از همه ، همون میخورد .

ممنون از نظرت .

SU-57

Active Member
منظورم این بود که "نصب Visual Studio" اضافه هست. حالا این نظر منه.
نمی دونم به این رندر میگن یا چیز دیگه ای میگن. وقتی اول بسم الله الرحمن الرحیم ظاهر می شه حروف "یم" در الرحیم انگار دیرتر رندر میشن و انگار 2 هزارم ثانیه دیرتر یکدست میشن و تاخیر داره. تا الرحمن همه چیز یکنواخت و درسته ولی الرحیم مشکل تاخیر داره. شاید اشکال از دیدن من باشه ولی اینجوری به نظر میاد.

تکمیل شدش رو با آهنگ برام ارسال کن ببینم آهنگش چطوره. اسم خودت رو هم باید بنویسی.

در مورد رنگ نمی دونستم که تکسچره ولی ببین مثل فوتوشاپ gradiant داره که بک گراند اصلی تصویر از سیاه مطلق به سیاه کمرنگ تر تبدیل بشه که حرفه ای تر جلوه کنه.
_________

الان از کدوم نسخه افترافکت استفاده می کنی 2020 یا 2021 و آموزشش رو می تونی برای دانلود برام بذاری و اون پلاگینی که گفتی هم نسخش رو بگو. خیلی دوست دارم یاد بگیرم. البته سیستمم ضعیفه ولی شاید شد. اگه ترافیک نداری فقط بگو نسخه افترافکت که درست کار می کنه چنده و نسخه اون پلاگین.

چند روزه توی این فکرم یک وب سایت برات درست کنم با نام sajjadkhati.ir یا هر نامی که خودت دوست داری . البته یک وب سایت بسیار ساده فقط برای فروش آموزش هات. دست و پا شکسته می تونم درستش کنم فقط طراحی ظاهری می خواد که من نمی دونم که چی سلیقته. مثلا می تونی توی paint فقط با خط کشی شکل و اندازه هر قسمت رو یکشی و کدنویسی و رنگ بندی هم با خودمه یا توی یه دفتر با مداد طرح های مختلف رو بکش . برای هر آموزش هم یک متن می خواد که کاربر بخونه و مثلا تیکه هایی از آموزش هات رو رایگان بذاریم ببینه.

مشکل اصلی قسمت اضافه کردن محصول به سبد خریده که اینجاش رو بلد نیستم ولی می شه از درگاه های پرداخت ریالی استفاده کرد و کاربر هر آموزش رو جدا جدا بخره. مثلا روی دکمه خرید کلیک کنه و به درگاه بانکی وصل بشه و کل پول رو بپردازه و بعدش مثلا لینک دانلود کل آموزش wpf در اختیارش قرار بگیره. اینجا هم دو حالت داره یا باید هاست با حجم مورد نظر بخری که آموزش هات روی هاست خودت برای دانلود باشن که خوب به اندازه هاست قیمت متفاوته یا از هاست رایگان مثلا mega استفاده کنی.

بعدا همینجوری که آموزش های دیگه رو می سازی می تونی سایت رو گسترش بدیم تا با این روش بتونی به امید خدا برای خودت درآمد زایی کنی.

اگه سایت هایی مثل فرادرس هم حاضر بشن که برای فروش بذاری که خیلی بهتر هستن چون آموزش هات خوب دیده میشن. مثلا همین WPF رو بذاری 20 هزار تومن و 1000 نفر در طول بکسال بخرن 20 میلیون درآمد کسب می کنی که فکر کنم یکی دو میلیونش رو اون سایت ازت بگیره می افته ماهی یک میلیون و پانصد هزار.

SajjadKhati

منظورم این بود که "نصب Visual Studio" اضافه هست. حالا این نظر منه.
نمی دونم به این رندر میگن یا چیز دیگه ای میگن. وقتی اول بسم الله الرحمن الرحیم ظاهر می شه حروف "یم" در الرحیم انگار دیرتر رندر میشن و انگار 2 هزارم ثانیه دیرتر یکدست میشن و تاخیر داره. تا الرحمن همه چیز یکنواخت و درسته ولی الرحیم مشکل تاخیر داره. شاید اشکال از دیدن من باشه ولی اینجوری به نظر میاد.

تکمیل شدش رو با آهنگ برام ارسال کن ببینم آهنگش چطوره. اسم خودت رو هم باید بنویسی.

در مورد رنگ نمی دونستم که تکسچره ولی ببین مثل فوتوشاپ gradiant داره که بک گراند اصلی تصویر از سیاه مطلق به سیاه کمرنگ تر تبدیل بشه که حرفه ای تر جلوه کنه.

"نصب Visual Studio" که مربوط به توضیحِ اون قسمت هست .
یعنی قسمت 1 ، درباره ی نصب ویژال استودیو هست .
حالا قسمت 2 و ... ، مباحثِ مربوط به خودشون را دارن که در هر قسمت فرق داره .
بله . الرحیم ، دیرتر میاد . چون حالت easy out گذاشتم برای کیفریم تا به یکنواخت کم نشه چون توی ذوق میزنه .
بقیه هم همینطورن ولی این یه کم شدتش بیشتره .
با آهنگ پیوست کردم . ولی کلا تغییراتِ خاصی روش اعمال نمیکنم دیگه . یعنی بعیده که کنم چون تا همین الانش خیلی روش وقت گذاشتم . قرار بود خیلی ساده تر از این باشه .
gradient دوست ندارم . تکسچر بهتره .

_________

الان از کدوم نسخه افترافکت استفاده می کنی 2020 یا 2021 و آموزشش رو می تونی برای دانلود برام بذاری و اون پلاگینی که گفتی هم نسخش رو بگو. خیلی دوست دارم یاد بگیرم. البته سیستمم ضعیفه ولی شاید شد. اگه ترافیک نداری فقط بگو نسخه افترافکت که درست کار می کنه چنده و نسخه اون پلاگین.

از 2021
آموزش افترافکت را؟!
قبلا داده بودم (که پیشنهاد نمیکنم اون آموزش را . هر چند در حد مبتدی ، اطلاعات بدی نیست توی اون آموزش ولی خیلی اصولی نیست و هم اینکه اشکالات قابل توجهی هم توش هست و کیفیت آموزش هم پایینه) .
آموزش افترافکت توی اینترنت خیلی زیاده . چه رایگان یا پولی .

پلاگین Red Giant کلا (من از Trapcode Suite 15.1.8 و VFX Suite 1.5 اش که حالا هر کدومش مجموعه ای از پلاگین ها توشون هست ، استفاده کردم . در واقع از پلاگین های Trapcode Form و Reflection استفاده کردم) .

چند روزه توی این فکرم یک وب سایت برات درست کنم با نام sajjadkhati.ir یا هر نامی که خودت دوست داری . البته یک وب سایت بسیار ساده فقط برای فروش آموزش هات. دست و پا شکسته می تونم درستش کنم فقط طراحی ظاهری می خواد که من نمی دونم که چی سلیقته. مثلا می تونی توی paint فقط با خط کشی شکل و اندازه هر قسمت رو یکشی و کدنویسی و رنگ بندی هم با خودمه یا توی یه دفتر با مداد طرح های مختلف رو بکش . برای هر آموزش هم یک متن می خواد که کاربر بخونه و مثلا تیکه هایی از آموزش هات رو رایگان بذاریم ببینه.

مشکل اصلی قسمت اضافه کردن محصول به سبد خریده که اینجاش رو بلد نیستم ولی می شه از درگاه های پرداخت ریالی استفاده کرد و کاربر هر آموزش رو جدا جدا بخره. مثلا روی دکمه خرید کلیک کنه و به درگاه بانکی وصل بشه و کل پول رو بپردازه و بعدش مثلا لینک دانلود کل آموزش wpf در اختیارش قرار بگیره. اینجا هم دو حالت داره یا باید هاست با حجم مورد نظر بخری که آموزش هات روی هاست خودت برای دانلود باشن که خوب به اندازه هاست قیمت متفاوته یا از هاست رایگان مثلا mega استفاده کنی.

بعدا همینجوری که آموزش های دیگه رو می سازی می تونی سایت رو گسترش بدیم تا با این روش بتونی به امید خدا برای خودت درآمد زایی کنی.

اگه سایت هایی مثل فرادرس هم حاضر بشن که برای فروش بذاری که خیلی بهتر هستن چون آموزش هات خوب دیده میشن. مثلا همین WPF رو بذاری 20 هزار تومن و 1000 نفر در طول بکسال بخرن 20 میلیون درآمد کسب می کنی که فکر کنم یکی دو میلیونش رو اون سایت ازت بگیره می افته ماهی یک میلیون و پانصد هزار.

ممنون .
نه . با سایت هایی صحبت کردم و میکنم (سایت های فروش برای آموزش) تا آموزش را در اونجا برای فروش بذارم .
فرادرس قبول نکرد . نمیدونم حالا مدرک میخواد یا چیز دیگه ای . احتمالا چیزی که برای فرادرس خیلی بیشتر از کیفیت و بار علمی آموزش براش مهم هست ، مدرک مدرس هست .

پیوست ها

• WPF Teezer _ Ghesmat 1.rar
    27.9 مگایابت · بازدیدها: 10

جدیدترین ارسال ها

بالا