معرفی موتور رندر (Real Render) اولین موتور رندر ایرانی

graphamin

Member
شما یعنی الان 15 سالته ؟
چون نهایتا آدم 60 سال عمر میکنه تو ایران ...!

من 23 سالم هست از شش سالگی 3d رو شروع کردم و مدیون خانوادم هستم که در دوران کودکی کامپیوتر برام خریدن اون موقع تازه مکس تازه داشت نسخه سه بعدیش میامد قبلش با 3d mark کار میکردم یه طورایی من شناخت مردم ایران بصورت جدی با دنیای سه بعدی .برنامه تصویر و حرکت شبکه دو اون سالها میدونم.
از 16 سالگی هم وارد بازار کار شدم. که با پول در آوردنش تونستم کلاسهای و کالج های آنلاین بخونم شاید باورتون نشه یک بار از طریق صرافی نزدیک 1.5 میلیون تومان ارسال کردم که پولم رفت دیگه هم گیرم نیومد خیلی رنج کشیدم و ضررهای مختلفی رو دیدم.
و دیگه اینکه مدیون اینترنت هستم. فقط کافی توی کار کردن اعتماد به نفس و کمی جسارت داشته باشید.
که خدا رو شکر . دنیای انیمیشن هر روز داره تغییر میکنه درسسته ابزارها کار آدم رو آسان میکنه و کار ما ها رو سخت تر میکنه.

ممنون از شما.
موفق باشید. :)

graphamin

Member
اینم یک شات از رندر و یک بنر تبلیغاتی از این موتور رندر و اضافه کنم این مدل آمادست مربوط به نمونه مدل های اینترنتی هست. ایشالا د راسرع وقت و تست های بعدی این موتور از با ساخت مدل های بومی تست رندر انجام میدم.
موفق باشید.

پیوست ها

• RealRender_Banner.jpg
    RealRender_Banner.jpg
    467.2 کیلوبایت · بازدیدها: 172

.:BehzAd:.

Active Member
آقا من ندونستم برنامه نویس کدوم موتور رندر هستید؟من که تا الان فکر کردم برنامه نویس nox هسید ولی این که مال اورموشن هست.

این Real Render هم که میگی چی هست.

graphamin

Member
دوست عزیز من که توضیح دادم قبلا گفتم یکی از برنامه نویساش. سو تفاهم نشه . این کلا مال اورموشن هست بنده یه عضو کوچکش بودم.

در مورد موتور رندر real render میتونید به پست های قبلی با دقت بیشتری نظاره گر باشید. تا سر فرصا نمونه های کاملتری از این موتور ارائه بدم.

ممنون از حسن نظر شما

graphamin

Member
با سلام به دوستان عزیز
به نوبه خودم عید سعید قربان رو تبریک میگم و ایشالا در تمام مراحل زندگی موفق و پر نشاط باشید.

امروز میخوام یک عیدی بدم. یک شات از موتور رندر با نام Real Render که قبلا دربارش صحبت کرده بودم. الان از لحاظ اینترفیس در حال تست هست که اینترفیس برنامه هم ابزاراش داره لینک میشه.که کار داره هنوز ولی اشتیاقی که شما دوستان و لطفی که داشتین انگیزه بیشتر به من داده شد تا شاتی رو از این نرم افزار بگیرم.

همونطور که در شات میبینید. با کلیک بر روی هر قسمت صحنه خود متریال رو با سرعت بیشتر میتونید تغییر بدید و ویرایش کنید.
و مساله بعد میتونید نورهای موتور های دیگر را هم در این موتور استفاده کنید و نورهای استودیویی که باهاش سروکار دارید توی دنیای واقعی اعمال کنید.
مورد دیگر میتونید یک تایم بندی نهایی تعیین کنید تا رندرتون همدر همان اندازه زمان رندر بگیره ولی این قضیه اتوماتیک هست که خودش فشرده سازی رو انجام در بعضی موقعها کیفیت خوب جواب نمیده بستگی به تنظیمات داره.

حتما نظرتون رو بهم بگید.

پیوست ها

• rRender.jpg
    rRender.jpg
    444.9 کیلوبایت · بازدیدها: 157

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
واقعا لذت بردم محیط برنامه هم خیلی ساده و خوب طراحی شده..
کی میتونیم این شاهکار رو تست کنیم؟

طبق چیزی که من میبینم بعد رندر رفلکت قابل تغییره درسته؟

graphamin

Member
واقعا لذت بردم محیط برنامه هم خیلی ساده و خوب طراحی شده..
کی میتونیم این شاهکار رو تست کنیم؟

طبق چیزی که من میبینم بعد رندر رفلکت قابل تغییره درسته؟

ممنون. به جرات میتونم بگم که کار با دوربین و نور و متریال و .... از طراحی در فتوشاپ هم برای شما راحت تر است.
طبق تجربه ای که این حقیر دارم از انجان رندرینگ با بیش از هشت موتور رندر این از همه راحت تر هست البته باید استفاده کنندگان بگن و الان در حال حاضر تست اینترفیس به مرورو داره کامل میشه.
قابل درک واسه دوستان باشه فرق ما به خارجیها اینه که همه جور سخت افزار زیر دستمون نیست تا همه جوره تست کنیم برای همین برای ساخت این موترو با تجهیزاتی که باید صبور بود و منتظر باشیم تا کامل بشه :rose:

Farrokh

Active Member
خیلی جالب می تونه باشه . هنوز نتونستیم این موتور رندر شما رو تست کنیم . خیلی از این امکانات باید در عمل تست بشن . روی فایل های سنگین تست بشن و مواردی از این دست

نمی دونم مساله ی بودجه و فروش و یا دانلود این نرم افزارتون به چه صورته
بهر حال خوشحال خواهیم شد که نتیجه ی تلاش های شما رو تست کنیم . (درصورتی که خودتون صلاح بدونید )

موفق باشید دوست عزیز

Farrokh

Active Member
اون اسکرین شات هایی که از آرک مدل های به قول خودتون ایرانی گذاشته بودید رو من یه مقدار با دیده ی تردید بهشون نگاه می کنم . مدل های بسیار ساده ای هستند و من فکر نمی کنم کمپانی ای همچون اورموشن اونها رو توی محصولاتش بگذاره (اینا در حد لاین و اکسترود هستند ! همین )

graphamin

Member
خیلی جالب می تونه باشه . هنوز نتونستیم این موتور رندر شما رو تست کنیم . خیلی از این امکانات باید در عمل تست بشن . روی فایل های سنگین تست بشن و مواردی از این دست

نمی دونم مساله ی بودجه و فروش و یا دانلود این نرم افزارتون به چه صورته
بهر حال خوشحال خواهیم شد که نتیجه ی تلاش های شما رو تست کنیم . (درصورتی که خودتون صلاح بدونید )

موفق باشید دوست عزیز

-----------------------------------------------------------------
ممنون دوست عزیز
آره درسته تست مساله مهم در انجام یک پروژه و نتیجه مطلوب خواهد بود. صد در صد با انجام و رندر ،نه صحنه های معمولی بلکه متفاوت و سنگین تست بشه تا خودشو نشان بده.که البته نیاز به صبر در انجام عمل آزمایش اولیه و بعد آزمایش مشتریان و کاربران خود هست. تا این موتور بتونه حرفی برای گفتن داشته باشه.

صد در صد اینکارو خواهم کرد.ممنون از حسن نظر شما.

graphamin

Member
اون اسکرین شات هایی که از آرک مدل های به قول خودتون ایرانی گذاشته بودید رو من یه مقدار با دیده ی تردید بهشون نگاه می کنم . مدل های بسیار ساده ای هستند و من فکر نمی کنم کمپانی ای همچون اورموشن اونها رو توی محصولاتش بگذاره (اینا در حد لاین و اکسترود هستند ! همین )

اون archmodel ها طرح های اولیه است مدل های خیلی پیچیده تر و با توپولوژی های روز در این محصول خواهد بود و همچنین فضاهای داخلی و خارجی های بسیار سنگین و با جزئیا ت زیاد که وقتی کامل ایشالا خواهید دید اورموشن هم مشکلی با این قضیه نداره بهر حال حدود 5 ،6 سال با این گروه در زمینه های مختلف در ارتباط هستم.
اضافه کنم نه فقط مدل های ایرانی بلکه کارهای مدرن با ایدهای بچه های ایرانی و خارجی در این کار خواهد بود.

که نیاز به صبر هست.

سلام امین جان
:rose:
عیدت مبارک.
از تلاش و شکوفایی همیشه لذت میبریم
اگر از یک جوان خوش ذوق و مومن باشه چه بهتر

من توی ملاحظات فنی رندر وارد نیستم
اما نرم افزار زیاد دیدم. تو هر رده ای برنامه زیاد تست کردم.
چند تا نکته هست که میتونه به موفقیت شما انشاءا... کمک کمه

اینکه خودتون فرمودین سادگی نرم افزار خیلی مهمه. اگر شما بخواین یوزرهای چسبیده به تکنولوژی های نامدار رو به طرف خودتون جذب کنین که قاعده پیشرفت و تکامل و حتی بازخورد و بهبود هم همینه، پس باید سعی کنین بیشتر فکر کنین و راحت تر اجرا کنین. اینکه یوزر احساس کنه برنامه هوشمنده خیلی تاثیر داره. اینکه احساس کنه طرفش یه آرتیست هست و یه رندرچی توی عکس العملش فراوون اثر داره.
این موارد با طبقه بندی و گرافیک اینترفیس بهینه و بهینه تر خودنمایی میکنه.
خوشدستی کار و پیشنهادهای شما به کاربران حرفه ای میتونه مشت شما رو پر یا خالی نشون بده.
به قول فرخ جان اون مدلای ساده رو شاید بهتر بود اصلا نمیذاشتین.

برای اینترفیس من یه پیشنهاد طلایی به شما میکنم که حتما این سایت رو ببینید. اینترفیس جادویی sculptris که باعث ورود من به بیومدلینگ ! شد. به خاطر احساس نشاط یک نرم افزار بود که من جرأت کردم یه پرنده مدل کنم.
http://www.seanjmacisaac.com/2D/interface/

...
منم متاسفانه الان کار دارم اما این نکته رو فراموشم نشه بگم.
امکانات بیشتر با زحمت کمتر میتونه بازم جاذبه داشته باشه
برنامه رندر موتیوا کولیمو رو دیدین؟
این برنامه اطلاعات حجم و رندر رو ذخیره میکنه و بعد از رندر اجازه دستکاری رنگ و انعکاس و یه چیزای دیگه رو به یوزر میده.
اینکه رندر شما داینامیک تر از یه عکس باشه میتونه خیلی جالب باشه ...

...
یه پیشنهاد جادویی هم دارم که نمیدونم اصلا شدنیه یا نه:
من توی متریال های میپ گری بال منتال ری یه سیستمی دیدم که خیلی جالبه
تمام رندر از روی انعکاس از روی یه کره مرجع ایجاد میشه. موتور رندر فقط میاد فیس های هم نرمال از روی کره رو با فیس های هم نرمال حجم یکسان در نظر میگیره. این یه جور مهندسی معکوس تو رندر میشه. در واقع با عکس فلز به رندر فلز میرسیم و با عکس پلاستیک به رندر پلاستیک.
خب حتما میگین این توی انعکاس متقابل و فیزیک نور مشکل ایجاد میکنه اما من فکر میکنم یه قابلیت خفن برای ارتقا و دستیاری هر موتور فیزیکی هم میتونه باشه. چیزی تحت عنوان پیشنهاد به موتور و حدس زدن اون و رسیدن به شرایط مشابه.
اگر بشه جنس متریال رو از روی عکس و یا نقاشی تو فتوشاپ پیدا کرد چه تحولی ایجاد میشه ...

آقا خیالپردازی شروع اختراعات هست.
ما رو بردی به خیالات.
:green:
منتظر بیشتراشیم
فعلا یا علی

graphamin

Member
سلام امین جان
:rose:
عیدت مبارک.
از تلاش و شکوفایی همیشه لذت میبریم
اگر از یک جوان خوش ذوق و مومن باشه چه بهتر

من توی ملاحظات فنی رندر وارد نیستم
اما نرم افزار زیاد دیدم. تو هر رده ای برنامه زیاد تست کردم.
چند تا نکته هست که میتونه به موفقیت شما انشاءا... کمک کمه

اینکه خودتون فرمودین سادگی نرم افزار خیلی مهمه. اگر شما بخواین یوزرهای چسبیده به تکنولوژی های نامدار رو به طرف خودتون جذب کنین که قاعده پیشرفت و تکامل و حتی بازخورد و بهبود هم همینه، پس باید سعی کنین بیشتر فکر کنین و راحت تر اجرا کنین. اینکه یوزر احساس کنه برنامه هوشمنده خیلی تاثیر داره. اینکه احساس کنه طرفش یه آرتیست هست و یه رندرچی توی عکس العملش فراوون اثر داره.
این موارد با طبقه بندی و گرافیک اینترفیس بهینه و بهینه تر خودنمایی میکنه.
خوشدستی کار و پیشنهادهای شما به کاربران حرفه ای میتونه مشت شما رو پر یا خالی نشون بده.
به قول فرخ جان اون مدلای ساده رو شاید بهتر بود اصلا نمیذاشتین.

برای اینترفیس من یه پیشنهاد طلایی به شما میکنم که حتما این سایت رو ببینید. اینترفیس جادویی sculptris که باعث ورود من به بیومدلینگ ! شد. به خاطر احساس نشاط یک نرم افزار بود که من جرأت کردم یه پرنده مدل کنم.
http://www.seanjmacisaac.com/2D/interface/

...
منم متاسفانه الان کار دارم اما این نکته رو فراموشم نشه بگم.
امکانات بیشتر با زحمت کمتر میتونه بازم جاذبه داشته باشه
برنامه رندر موتیوا کولیمو رو دیدین؟
این برنامه اطلاعات حجم و رندر رو ذخیره میکنه و بعد از رندر اجازه دستکاری رنگ و انعکاس و یه چیزای دیگه رو به یوزر میده.
اینکه رندر شما داینامیک تر از یه عکس باشه میتونه خیلی جالب باشه ...

...
یه پیشنهاد جادویی هم دارم که نمیدونم اصلا شدنیه یا نه:
من توی متریال های میپ گری بال منتال ری یه سیستمی دیدم که خیلی جالبه
تمام رندر از روی انعکاس از روی یه کره مرجع ایجاد میشه. موتور رندر فقط میاد فیس های هم نرمال از روی کره رو با فیس های هم نرمال حجم یکسان در نظر میگیره. این یه جور مهندسی معکوس تو رندر میشه. در واقع با عکس فلز به رندر فلز میرسیم و با عکس پلاستیک به رندر پلاستیک.
خب حتما میگین این توی انعکاس متقابل و فیزیک نور مشکل ایجاد میکنه اما من فکر میکنم یه قابلیت خفن برای ارتقا و دستیاری هر موتور فیزیکی هم میتونه باشه. چیزی تحت عنوان پیشنهاد به موتور و حدس زدن اون و رسیدن به شرایط مشابه.
اگر بشه جنس متریال رو از روی عکس و یا نقاشی تو فتوشاپ پیدا کرد چه تحولی ایجاد میشه ...

آقا خیالپردازی شروع اختراعات هست.
ما رو بردی به خیالات.
:green:
منتظر بیشتراشیم
فعلا یا علی

------------------------------------------
سلام
واقعا نمیدونم چی بگم .ممنون از صحبتات به آدم دلگرمی و انگیزه میده در مورد اون مدل فقط طرح اولیه و سیاست کاریه. و کارهایی از اون بهتر در راهه. که بهرحال نیازمند صبر و گذشت زمان هست.

در مورد امکاناتی که گفتی کارهای جالبی هست و همینطور مهم که واسه متریال توی همچنین مایه هایی مد نظر داشتم.شما کاملترش و بهترشو گفتی!

توی این دنیا هیچ چیز ممکن نیست.در مورد اینترفیس و نه تنها این بدون که مدام در حال تعویض هست و نظر سنجی که بتونم به یک ورد مشترک و جذاب برسم. خیلی امکانا ت جهت user freindly بودن هست که درحال انجام چون برنامه نویسی 90 درصد انجام شده و محیط کار command line هست که من دارم محیطشو آماده میکنم.

من کتابهای زیادی در مورد اینترفیس و روانشناسی و زیباشناسی این کار و چگونگی تجارت و جذب مشتری خوندم که درسی در آمریکا تدریس میشه که برای ایرانی ها و بعضی کشورهای دیگه این واژه غریب هست. که بهش میگن HUI یا Human User Interface که همچیز از کالاهای تبلییغاتی و بسته بندی ها و طراحی محیط نرم افزاری رو شامل میشه.

الان دارم روی پردازنده های 128 بیتی مطالعه دارم که سیستم عامل جدید سال 2012 ارائه میشه و همینطور کارکردن با عینک سه بعدی که بیشتر برای جذابیت نه کار فنی.

ولی خیلی از امکانات جذاب تر هست که من هنوز به مجموعه ای کامل درنیاوردم که مطرح کنم. ولی فقط اینو بگم خدا کمک کنه که تا الانشم نظر و لطف خودش بود و من وسیله بودم . واقعا پر از ریسک و سختی های زیاد هست همش برمیگرده به امکانات سخت افزاری شما.

امیدوارم کار قابلی باشه و خواهدبود.

بازم ممنون از صحبتات واقعا لذت بردم.
موفق باشی. زنده باد ایران و ایرانی.

جدیدترین ارسال ها

بالا