معرفی موتور رندر (Real Render) اولین موتور رندر ایرانی

graphamin

Member
با سلام

این تاپیک برای این ایجاد شده اولین دستاورد خودم رو در اینجا به نمایش بگزارم

حدود 5 سال پیش بود دوستی اینترنتی که در گروه vismaster که آلمانی بود آشنا شدم باهم صحبت های علمی زیادی داشتیم و خیلی چیزها از هم یاد گرفتیم یک بار مشکلی در نور پردازی براش پیش اومد من چون در کنار انیمیشن کار کردن معتقد به ساخت ابزارهای مورد نیاز پروژه هستم . به این فکر افتادم که اسکریپتی بنویسم که ایجاد نور رو بر اساس مکانیزمی خاص و رئال ایجاد کنه.
خیلی به رندرینگ و نور پردازی ، کلا کارهایی که خروجی رو مشخص میکنه علاقه داشتم تا ذهنم درگیر مطالعه در مورد موتورهای رندر مختلف شد سال 2006 با Evermotion آشنا شدم که با اونها بصورت مجازی یه طورهایی کارمندشون شده بودم براشون کارهای مختلفی انجام میدادم حتی در موتور رندر جدیدشون هم همکاری داشتم

سرتون رو درد نیارم الان من طی گذشت این مدت یک موتور رندر تولید کردم که اکانات منحصر به فردی داره و هنوز خیلی جا داره کامل بشه که من حتما در جریان اخبار جدید قرارتون میدم.

graphamin

Member
بعضی از امکانات این موتور رندر که بر اساس زبان پایتون و سی نوشته شده این هست:

1. دارای دیتابیس متریال پیش فرض که حاوی متریال های ایرانی پیچیده از تذهیب، صنایع دستی، ... می باشد.
2. هنگام تمام شدن رندر در صفحه خود رندر می توانید UV Mapping به صورت runtime انجام بدید.
3. دارای convertor قوی که متریالهای موتور های مختلف چون mental,vray, maxwell را تبدیل به پسوند rmm این موتور که پسوند متریال خود موتور می باشد تبدیل کنید و متریال تبدیل شده را در لیست کتابخانه متریالها موتور داشته باشید.
4. تغییر نور پردازی و خود صفحه رندر (یعنی همانطور که به viewport رو داخل همان صفحه رندر داریدش)
5. دارای صفحه نقشه جهان و انتخاب متریالهای بومی کشورهای مختلف.
6. تبدیل تصویر رندر شده به رندر کارتونی فقط با یک کلیک.
و امکانات دیگر

graphamin

Member
من بارها و بارها توی ساخت این موتور شکست خوردم ولی خسته نشدم تنهایی هم انجام ندادم
مشاوره های زیادی از دوستانی چون:
Andrew Kermer video copilot
گروه مهندسی نرم افزاری شرکت nextlimit
گروه استعدادهای درخشان والت دیزنی که عضوش هستم
استید gnomon school که افتخار فارغ التحصیلی در سال 2008 از این کالج رو داشتم
گروه vismaster
گروه برنامه نویسی ILM با تشکر از معرفی حبیب زرگرپور
, ... و خیلی از دوستان مختلف که به من راهکار و مشاوره اصول ساخت موتور رندر را دادن

graphamin

Member
این پلاگین فعلا واسه مکی و مایا تعبیه شده و مدام با رندر فام و سیستم های اپل و سی پی یو های مختلف در حال تست هست تا باگ هاشو بگیرم

تا الان هم چند دعوت نامه داشتم که این کارو تا جایی که انجام دادم پرزنت کنم و تا طرح و کارم بخرند که هنوز اقدامی نکردم چون در حال حاضر مشغول خدمت سربازی هستم.

graphamin

Member
بزودی شات هایی از موتور رندر می گذارم این اولین سایت ایرانی است که تصمیم گرفتم اخبار مار رو درج کنم و نظرتون بگید امکاناتی که به نظرتون می رسه رو بگید

ممنون میشم از همگی

amir.nemati63

کاربر VIP
سلام.
ویژگیهایی که فرمودید ویژگیهای کمی نیستند و بسیار کار بر رو شیفته ی خودش میکنه.
بی صبرانه منتظر دیدن نمونه ها و به ثمر نشستن کارتون هستم و براتون آرزوی موفقیت میکنم

graphamin

Member

graphamin

Member
دوستان عزیز ممنونم
لطف دارید. بزودی ویژگی هاشو یکجا در بروشور آپ می کنم و وب سایتشو هم در حال آماده سازی هست.

از دیگر ویژگی ها اینم بگم شما دارای دوربین مجازی هستید که می تونید از صحنه ی خود تصویر پانوراما هم داشته باشید البته با یک قوعد و تنظیماتی.

majidtavoosi

New Member
سلام
من با تمام وجودم افتخار می کنم که یک ایرانی ، چنین کاری را انجام داده.
امیدوارم که موفق باشید و دیگر اینکه من هم مثل بقیه دوستان منتظر هستم.
به امید موفقیتهای بیشتر برای شما.

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
دوست عزیز واقعا کارتون رو تحسین میکنم و بی صبرانه مشتاق دیدن رندر ها و خود موتور هستم..
ممنون بابت زحمت و وقتی که کشیدید..

سلام
بابا مگه تو چندسالته که این همه کار کردی تازه الان میخایی بری سربازی
فکر کنم از 5 سالگی بابات تو رو گذاشته کلاس زبان :green:

ایول بابا کاش ما هم همچین پدرایی داشتیم.

فعلا که یه چهارم عمرون رفت و هیچی نفهمیدیم اما سعی میکنم بیشتر یاد بگیرم.:wink:

3D Art

Member
سلام
بابا مگه تو چندسالته که این همه کار کردی تازه الان میخایی بری سربازی
فکر کنم از 5 سالگی بابات تو رو گذاشته کلاس زبان :green:

ایول بابا کاش ما هم همچین پدرایی داشتیم.

فعلا که یه چهارم عمرون رفت و هیچی نفهمیدیم اما سعی میکنم بیشتر یاد بگیرم.:wink:

شما یعنی الان 15 سالته ؟
چون نهایتا آدم 60 سال عمر میکنه تو ایران ...!

جدیدترین ارسال ها

بالا