مشاوره درمورد ساخت بازی

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام به همگی
من با نرم افزار 3d max کار می کنم.حالا می خوام بازی سازی یاد بگیرم و می خواستم راهنمایی کنید منو که از کجا شروع کنم و با چه نرم افزاری و آیا می تونم مدلایی که تو مکس می سازم بیارم تو این برنامها؟
فقط من یه چیزی رو نمی دونم که جای درستی این تایپک رو زدم یا نه اگر نهکه عذر خواهی می کنم ازتون.
ممنون می شم راهنماییم کنید.

ali512

Active Member
من زیاد نمی دونم اما آنچه که می دونم را می نویسم اید بدرد بخوره :
اول باید کاراکترها و پس زمینه ها را در 3d بسازید . حالتهای مختلف و حرکتها مثلا راه رفتم جدا دویدن و ...
بعدا برنامه ای به نام unreal را نصب کرده و در اونجا با زبان برنامه نویسی کاراکترها را فراخوانی و حرکتها را کنترل می کنید . برای صدا از نرم افزار خوبی باید استفاده کنید . اگر در باره unreal سرچ کنید حتما چیز بدرد بخوری پیدا می کنید .

A.sad

Member
دوست عزیز اول شما باید یه موتور گیم رو که باهاش بازی میسازن انتخاب کنی
چند تا موتور که میتونی پیدا کنی و باهاشون کار کنی رو مینویسم
unreal development kit
unity3d
torque 3d
ogre
valve hammer editor
cryengine

هرکدام از این موتور ها (البته بعضیاشون رو نمیشه گفت موتور فقط ادیتور هستن) یه سری قابلیت دارن باید ببینی با کدوم راحت تری بعد شروع به کار باهاش بکنی
چند تا مثال بزنم از هرکدوم (البته صرفا نظر خودم هستش کلیت نداره)
با انریل انجین بازی gears of war رو ساختن که از لحاظ گرافیکی موتور فوق الاده ایه ولی به نظر من نسخه ایش رو که به اسم udk رایگان بیرون داده هم یه خورده باگ داره هم محیطش رو من نپسندیدم
unity 3d 3 که نسخه ی سومش تازه اومده البته بازی معروفی هنوز من ازش ندیدم ولی واقعا موتور فوق العاده ایه و توی این نسخش واقعا از لحاظ گرافیکی هیچی کمتر از unreal نداره
torque 3d که بازی میرمهنا رو دارن با همین میسازن
ogre که گرشاسپ رو باهاش ساختن
hammer که موتور counter strike هم هستش موتور جم و جوریه واسه کارای کوچیک خوب جواب میده
cry engine که crysis زو باهاش ساختن ولی این چیزی که داده بیرون تا بقیه باهاش کار کنن صرفا ادیتوره ولی قابلیت های فوق العاده ای داره

از بین این موتور ها من بهت پیشنهاد می کنم با یونیتی کار کنی میتونم بگم هیچ چیزی کم نداره اگه مایل بودی بگو یکی از کارامو آپ کنم نتیجشو ببینی اگه دوست داشتی بیشتر راهنماییت میکنم

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
دوست عزیز اول شما باید یه موتور گیم رو که باهاش بازی میسازن انتخاب کنی
چند تا موتور که میتونی پیدا کنی و باهاشون کار کنی رو مینویسم
unreal development kit
unity3d
torque 3d
ogre
valve hammer editor
cryengine

هرکدام از این موتور ها (البته بعضیاشون رو نمیشه گفت موتور فقط ادیتور هستن) یه سری قابلیت دارن باید ببینی با کدوم راحت تری بعد شروع به کار باهاش بکنی
چند تا مثال بزنم از هرکدوم (البته صرفا نظر خودم هستش کلیت نداره)
با انریل انجین بازی gears of war رو ساختن که از لحاظ گرافیکی موتور فوق الاده ایه ولی به نظر من نسخه ایش رو که به اسم udk رایگان بیرون داده هم یه خورده باگ داره هم محیطش رو من نپسندیدم
unity 3d 3 که نسخه ی سومش تازه اومده البته بازی معروفی هنوز من ازش ندیدم ولی واقعا موتور فوق العاده ایه و توی این نسخش واقعا از لحاظ گرافیکی هیچی کمتر از unreal نداره
torque 3d که بازی میرمهنا رو دارن با همین میسازن
ogre که گرشاسپ رو باهاش ساختن
hammer که موتور counter strike هم هستش موتور جم و جوریه واسه کارای کوچیک خوب جواب میده
cry engine که crysis زو باهاش ساختن ولی این چیزی که داده بیرون تا بقیه باهاش کار کنن صرفا ادیتوره ولی قابلیت های فوق العاده ای داره

از بین این موتور ها من بهت پیشنهاد می کنم با یونیتی کار کنی میتونم بگم هیچ چیزی کم نداره اگه مایل بودی بگو یکی از کارامو آپ کنم نتیجشو ببینی اگه دوست داشتی بیشتر راهنماییت میکنم
ممنون دوست من که جوابم رو دادی
بله مایلم اگر زحمتی نیست یکی از کاراتون رو آپ کنید
راستی آموزش هایی هم سراغ دارین که این نرم افزار رو کامل یادداده باشه؟
:rose:

A.sad

Member
دوست عزیز از اونجایی که ساختن یه گیم خیلی کار پیچیده ایه و هیچوقت کار یه نفر نیست و کار یه تیمه من بهت توصیه میکنم که از این رشته با توجه به علاقت که بالا گفتی فقط قسمتی رو دنبال کنی که مربوط به environment design یا طراحی صحنه میشه
توی وبلاگم در مورد کلیت کار طراحی یه صحنه یه اموزش نوشته بودم فکر کنم بدردت بخوره
http://a-sad.mihanblog.com/
بعدا یکی دیگه از کارامو توی همین سایت اپلود میکنم
موفق باشی

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
کاره خیلی جالبی بود.
من فعلا بی خیالش شدم.خوب که فکر کردم دیدم من هنوز بلد نیستم تکسچر بسازم و یکی از واردی هم که من دیدم باید خوب بلد باشی تکسچر بسازی پس فعلا برم دنبال این کار.
راستی کسی بخواد بازی بسازه باید حتما زبان برنامه نویس رو بلد باشه یا با همین نرم افزار می تونه یاد بگیره؟
بازم ممنون به خاطر وقتی واسه سوالام گذاشتین.

آخرین ویرایش:

A.sad

Member
ممنون خواهش می کنم
اگه بخوای فقط روی طراحی یه صحنه کار کنی و نور پردازیش کنی و توش راه بری و اینا نه نیازی به اینکه بخوای برنامه نویسی یاد بگیری باهاش رو نداری تقریبا تو این قسمت 90 درصد بی نیاز هستی تو موتور یونیتی

Karim0098

New Member
سلاااام
من کریم هستم و علاقه شدید به ساخت بازی دارم.
و متاسفانه هیچی در مورد ساخت مدل و محیط های 3D ندارم.
و میخوام بدونم اگه بخوام از صفر تا صد درحد خیلی خیلی صفر یاد بگیرم باید به کجا مراجعه کنم و کجا میتونم یه تیم خوب پیدا کنم.
و همین طور که گفتید میخوام روی یونیتی کار کنم
؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلاااام
من کریم هستم و علاقه شدید به ساخت بازی دارم.
و متاسفانه هیچی در مورد ساخت مدل و محیط های 3D ندارم.
و میخوام بدونم اگه بخوام از صفر تا صد درحد خیلی خیلی صفر یاد بگیرم باید به کجا مراجعه کنم و کجا میتونم یه تیم خوب پیدا کنم.
و همین طور که گفتید میخوام روی یونیتی کار کنم
؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
درباره ی بازی ، در انجمن مصطفی 3دی بچه هایی هستن که گاها گروه میگیرن و کلا روی بازی ها بیشتر تمرکز دارن .

جدیدترین ارسال ها

بالا