مسابقه هفتگی Speed Modeling

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام به همه عزیزان

همگی خسته نباشید . کارهایه جالبی بود ، مخصوصا ایده شمشیر و برداشت متفاوت از کلمه اسلحه .
و چه خوب هست این نوع سوژه ها که با دیدی باز میشه ازشون برداشتهای متفاوتی داشت و ایده پردازی کرد :rose:

موفق باشید :rose:

sharin

Member
اگر پست اعلام موضوع مسابقه رو نگاه كنيد. مي بينيد نوشته كه :

خوب موضوع هفته پنجم که HI MAJID تعیین کرده اسلحه هستش !
این هفته یک موضوع خیلی متونع داریم که گرم و سردش هم فرقی نمیکنه !
مسابقه از امشب شروع میشه و تا پنج شنبه ساعت 22 ادامه داره .
موفق باشید .

پس همچين هم برداشت متفاوت نبوده !

--------------
كارهاي جالبي بود. راستي چرا Hi Majid و gs-graphic شركت نكردند ؟؟!!

Alireza Saeedi

Active Member
این هفته به صدقه سری داوران محترم :دی و به خاطر اینکه اولین هفته بود منم تو جمع شما بودم یکمی اعلام نفر اول دیر شد !!
دیگه به بزرگی خودتون ببخشین ...
واقعا امتیاز ها خیلی به هم نزدیک بود و به نظر من هر 4 نفر برنده بودن !!
و خیلی هم ناراحت شدم که به خاطر این اختلاف کم فقط باید یه نفر رو نفر اول علام کنم !!

موفق باشین !!

M O R T E Z A

Son of South Darkness
:rose:

تشكر ميكنم از همه دوستان عزيز

خيلي تعجب كردم چون واقعاً كار دوستان خيلي بهتر بود :rose::shock:

بازم خسته نباشيد ميگم به شركت كننده ها و داوران و كساني كه همراهي ميكنن اين مسابقه رو

دوست دارم مسابقه بعدي شركت كننده ها بيشتر بشن :oops:

موضوع رو به عليرضا جان گفتم اگه مشكلي داره از دوستان ميخوام يه نظر بدن ( البته عليرضا جان اول بايد بگن تا .... )

اميدوارم مسابقه خوبي باشه

ممنون :rose:

M O R T E Z A

Son of South Darkness
ببخشيد من به همچين پستي كه دارم ميدم ميگم اسپم ولي بهتر بدم و دوستان ببخشيد ديگه

شايد واسه بعضي از بچه ها سوال شده باشه كه چرا من اول شدم و كار Baloot3d عزيز ( با اين همه ديتيل ) اول نشده

من دقيق نميدونم كه داورها چه نظري داشتن ولي من خودم بشخصه به كار Baloot3d راي ميدم و به نظر داورها خيلي احترام ميزارم

ولي بهتره بگم ( لطفاً كسي ناراحت نشه )

مسابقه مدلسازي سريع هست ، و به طبع هركس كارشو زود تر ارسال كنه ( بنا به نحوه امتياز دهي ) امتيازش بيشتر از كسي هست كه دقايق آخر كار رو ارسال كنه

بازم ميگم اگه من بودم به كار Baloot3d راي اول بدون ميدادم

الانم دير نيست :rose:

اينم بگم كلا اين كار 8،9 ساعت روش كار شده كه واسه يه تازه كار كه 6 ماه هست اومده توي 3D فكر كنم خوب باشه

:rose:

ببخشيد كه اين پست رو دادم

hellboy3d

Member
سلام
دوست عزیز من ناراحت نشدم
و کاملا منطقی اعتراضم بیان کردم:rose:
به همین دلیل اومدم به خود مدیر گفتم و اینجا چیزی نگفتم تا مشخص شه پارمترهای داروری و منم که میخوام شرکت کنم بدونم باید چیکار کنم
بهتر این مسائل رو اینجا باز نکنیم:green:
موفق باشین

Alireza Saeedi

Active Member
من خودم قصد داشتم بعضی از قوانین این مسابقه رو تغیر بدم !!
و کلا یه خونه تکونی کوچولو تو مسابقات بدم !!
ولی منتظر بودم با مدیران هماهنگ کنم تا بعد که این وضعیت پیش اومد !!

sharin

Member
سلام تبريك مي گم مرتضي جان .:rose:

خوب براي مسابقه قوانيني در نظر گرفته شده و طبق همون قوانين هم داور هاي عزيز به كار ها امتياز مي دن.
به هر حال اسم مسابقه speedmodeling هست و قاعدتا بخش زيادي از امتياز به ارسال هر چه زود تر كارها تعلق مي گيره.
اما اينطور كه بنظر مي رسه براي اين سري يه مقدار قوانين امتياز دادن تغيير كرده كه اين بايد از قبل از شروع شدن اين دور مسابقه گفته مي شد.

فقط اين وسط يه مشكلي پيش مي ياد ، كه واقعا نمي شه كاريش كرد و بنظرم همين تصميمي كه گرفته شد بهتر هست.
اونم اينه كه مثلا خود من نمي خواستم تو مسابقه شركت كنم. فكر كنم 3شنبه بود كه تصميم گرفتم شركت كنم و تازه از اون موقع شروع كردم.و اون موقع كار مرتضي جان تمام شده بود.
خوب اين وسط كسي نمي تونه اعتماد كنه كه من واقعا كارم رو از موقعي كه گفتم شروع كردم يا نه . حالا چه من و چه امثال من ، راست و دروغشون اينطوري به هيچ وجه مشخص نمي شه و بهترين كار همون كه همه از همون روز 5 شنبه شروع كنن تا اينطور مسائل هم پيش نياد. البته خود اين هم مشكلاتي داره كه پايين تر گفتم.

سوالاتي از داور ها داشتم :
1-استفاده از ZBrush براي مسابقه مشكلي ايجاد مي كنه ؟؟ باعث مي شه امتياز از دست بديم؟؟ يا هيچ مشكلي نداره ؟؟ ( اين رو براي مسابقات بعدي مي پرسم )
2-ريز نمرات رو نمي دين كه ببينيم كجاها ضعف داشتيم و برطرف كنيم؟؟ حداقل مال هر كس رو به خودش بديد.

-------------------------------------------------
به نحوه هاي مختلفي مي شه قوانيين رو تعيين كرد ، اما بايد سعي بشه كه به speedmodeling نزديك بشه . البته اگر هدف Speed هست.
اما بنظر من اين عنوان يكمي مشكل درست مي كنه !
چون شرايط شركت كننده ها يه جور نيست. مثلا baloot3d عزيز گير خدمت هست و ممكنه هر وقتي كه مي خواد نتونه كار كنه ، يا خيلي ياي ديگه كه مشكلات مختلفي دارند.
مي شه يه دگرگوني ايجاد كرد و عنوان مسابقه رو تغيير داد. به اين صورت كه در زمان محدودي شركت كننده ها وقت دارند روي موضوع تعيين شده كار كنند اما زمان ارسال دخالتي نداشته باشه.
و همه مي تونن آخر كاراشون رو ارسال كنند تا حداكثر وقت رو ، براي كار كردن روي مدلشون داشته باشن و تا دوست دارن ديتيل بدن. البته در اين صورت هم هميشه baloot جان اول مي شه:lol: :wink:

خلاصه اين يه ايده هست كه مشكلات زيادي هم داره اما مي شه روش مانور داد.

اگر هم روي speedmodeling اصرار داريد ، خوب همين روندي كه در پيش گرفتيد خوبه ، مي تونيد امتياز هر روز رو هم مشخص كنيد و زمان رو هم محدودتر كنيد.

همگي موفق باشيد.
يا علي.

hellboy3d

Member
سلام
بحث روی زمان هستش ولی باقیه موارد مشخصه که به کیفیت و کمیت بر میگرده
اما زمان مثلا یه نفر از شنبه شروع میکنه تا سه شنبه اما یه نفر فقط پنج شنبه کار میکنه بنظر شما کدوم سریع تر کار کرده
نکته اینجاست که خب ما نمی دونیم کی چه زمانی شروع کرده و چه زمانی به پایان رسونده
اگه وقت یکی بگیریم اون موقعه هرکس به خودش مربوطه که چه زمانی شروع کنه و چه زمانی به اتمام بروسونه و اینجا فقط کیفیت و کمیت پارمترهای اصلی میشن
موفق باشین

::reza::

کاربر VIP
عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان گل

نمازو روزتون هم قبول باشه.
این دوره کارهای قشنگی فرستاده شده بود تبریک به همگی شرکت کننده گان. :rose:
تبریک به نفر اول آقا مرتضی کارت خوب در اومده بود.:rose:
کار دوستم آقا پژمان هم قشنگ بود بهش تبریک میگم
. :rose:

كارهاي جالبي بود. راستي چرا Hi Majid و gs-graphic شركت نكردند ؟؟!!
راستش این چند روز اصلا وقت شرکت تو مسابقه رو نداشتم آخه شبهای قدر بود و دوست داشتم شبهای احیا مشغول عبادت باشم. به خاطر همین متاسفانه هفته گذشته نتونستم تو مسابقه شرکت کنم (معذرت)

من خودم قصد داشتم بعضی از قوانین این مسابقه رو تغیر بدم !!
و کلا یه خونه تکونی کوچولو تو مسابقات بدم !!
ولی منتظر بودم با مدیران هماهنگ کنم تا بعد که این وضعیت پیش اومد !!

عرض خسته نباشد به دوست عزیز.
من که منتظر تغییرات و خونه تکونی شما هستم ایشالا تغییرات جدید تو قوانین باعث بشه که تعداد شرکت کنندگان بیشتر بشه و همه راضی باشند.
در مورد داوری هم خوب هرچی داوران قضاوت کنند ما قبول داریم. بلاخره این مسابقه دارای قوانینی که باید همه شرکت کنندهاش رعایتش کنند.

ريز نمرات رو نمي دين كه ببينيم كجاها ضعف داشتيم و برطرف كنيم؟؟ حداقل مال هر كس رو به خودش بديد.
تو این چند مسابقه فقط یکی دارای ریز نمرات بود . من که خیلی از اون خوشم اومد. من یکی از هدفهایی که باعث شده بود تو مسابقه شرکت کنم این بود که بتونم کارهامو با دیگر شرکت کنندها مقایسه کنم و نقاط ضعف و قوتمو بشناسم. منم تقاضا میکنم اگه میشه حتما بعد هر مسابقه این ریز نمرات رو اعلام کنید.

speedmodeling یا مسابقه هفتگی؟

اگه قراره قوانین عوض بشه پس بهتره که این مورد هم درست بشه. مثلا اگه قراره speedmodeling باشه پس یه زمان مشخص و کمتری تعین بشه (به طور مثال یه موضوعی مشخص میشه که زمان استاندارد برای کار 3 روز کافیه یا یه مدل دیگر که زمان کمتری بهش تعلق بگیره) و در طی این روز تعین شده فرقی نکنه که کی زودتر مدل رو ارائه کرده.

M O R T E Z A

Son of South Darkness
ممنون دوست عزيز :rose:

ببخشيد قوانين تغييري نكرده ؟؟

همون قوانين اول هستن ؟؟

اگه تغيير كردن لطفاً بگيد كه بعداً كسي ناراحت نشه

ممنون :rose:

Sherlock_Holmes

Active Member
خب فرصت نشد من تبریک بگم به شرکت کننده ها..
هر هفته کارای بهتری از بچه ها میبینیم که قضاوت بینشون هم سخت هست..

تبریک میگم به MortezaAghili عزیز که با کار خوبی وارد مسابقه شدن و امتیاز خوبی هم گرفتند..
همینطور به baloot عزیز که مدل قوی, اصولی و با جزئیات زیاد زده بود..

بچه ها در حال حاضر هر شرکت کننده ای که میخواد در مسابقه شرکت کنه طبق قوانینی که نوشته شده باید عمل کنه.. داوری و امتیاز هم طبق همون اصولی که اعلام شدند انجام میگیره.. کلا چیزی تغییر نکرده..

در مورد Speed هم فعلا همون شرط زمان ارسال مد نظر هست.. کسی که کار رو زودتر ارسال کنه از نظر داوران زمان کمتری روی کار وقت گذاشته..
البته هر مدلی در زمان کم امتیاز بالا نمیگیره.. چون چهار گزینه دیگه هم به جز speed داریم.. پس امتیازی که به زمان تعلق میگیره با توجه به پیچیدگی مدل هست.. اینرو بذارین به عهده داوران..
اما اینجا میتونید کارها رو از دید خودتون نقد کنید و بهترین مدل رو بدون توجه به زمان انتخاب کنید..

.

ضمنا توجه داشته باشین که دو هفته متوالی شرکت نکنید 5 امتیاز ازتون کم میشه..:wink:

از زحمتای علیرضا هم یک دنیا ممنونم، همینطور از دوستان دیگه ای که باطرحهای خوبشون توی مسابقه شرکت کردند..
30upn9j.gif

آخرین ویرایش:

sharin

Member
سلام به همگي.
دوستان عيدتون مبارك ، نماز روزتون هم قبول باشه. :cool:

آقاي Mr.Wondrous من كارم رو قبل از ساعت 10 فرستادم ها .:green:
به پيغام خصوصيتون فرستادم.
نگيد كه امتيازم به خاطر دير كردن 0 شده.:green:

موفق باشيد.
يا علي.

Alireza Saeedi

Active Member
سلام به همه ی دوستان !!
نماز و روزتون قبول درگاه حق باشه ایشالا !! مارم دعا کنید !!
عید فطرتون هم مبارک باشه ایشالا ...
من همونطور که بعضیاتون میدونید یه کاری برام پیش اومده بود !!
یه 2 هفته ای میشد که مشهد بودم !! و البته الانم مشهدم !!
و فردا از اینجا میرم به سمت شهر و دیار خودمون ...
که از فردا ظهر تا پس فردا ظهر ( چون توی قطارم حدود 25-6 ساعت ) نمیتونم به نت دسترسی داشته باشم متاسفانه ...

مهلت مسابقه تموم شده و من کار ها رو به داوران ارسال کردم !! و اینجا هم میزارم که شما هم کار هارو ببینید و نظرتون رو بدید ...
تا نفر برتر مشخص بشه !!
چون تا داوران امتیاز ها رو به من ارسال کنند من توی قطارم و نمیتونم تا روز شنبه ظهر نفر برتر رو اعلام کنم !!
پس از هر 5 نفر شرکت کننده عاجزانه ( :دی ) درخواست میکنم یه موضوع برای هفته ی دیگه برای من از طریق
پیام خصوصی ارسال کنند !! تا وقتی شنبه ظهر من به نت دسترسی پیدا کردم و نفر اول رو اعلام کردم !! دیگه معطل انتخاب موضوع
ایشون نشیم و بلافصله بعد از اعلام نفر اول موضوعی رو که ایشون از قبل برام ارسال کرده بود رو برای هفته ی آینده انتخاب کنیم !!

در مورد تغییر قوانین مسابقه هم باید خدمتتون عارض بشم ( :پی ) که تا زمانی که یه نفر 50 امتیاز جمع کنه و برنده ی جایزه اصلی ما
که همون بن 50 هزار تومنیه !! هیچ چیزی تغییر نمیکنه !!
بعد از اینکه اولین برنده ی جایزه ی اصلی مشخص شد قوانین مسابقه تغییر خواهد کرد و به احتمال قریب به اتفاق کلا مسابقه از نو شروع خواهد شد
یه جورایی تغریبا ورژن دوم مسابقه راه اندازی خواهد شد !! تا مسابقه روان تر و بهتر با جذابیت بیشتر کار خودشو ادامه بده !!
شاااااید هم اسپید مدلینگ به مسابقات هفتگی به قول gs-graphic تبديل بشه !! ( البته اين احتمالش خيلييي كمه ) ...

به امید موفقیت روز افزون همه ی شما ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alireza Saeedi

Active Member
پس کار من کجاست :shock::shock:
باور کنید که کارم رو به ایمیل مسابقه ارسال کردم :cry::cry:
دوست من کاش این تاپیک رو دنبال میکردی !!
طی مشکلات پیش اومده قرار شد که کارهاتونو فعلا با پیام خصوصی به بنده ارسال کنید !!
چون هنوز که هنوزه یاهو برای من باز نمیشه ( البته باز میشه سرویس ایمیلش کار نمیکنه ) !!
شما لطف کنید و یه بار دیگه طرحتون رو آپلود کنید و همین جا به حقیر ارسال کنید !!

از اینکه این دو هفته کمی مسابقه با مشکل روبرو شد واقعا از همتون عذر میخوام ...
ان شاالله از هفته ی بعد و به خصوص از سری جدید مسابقات شدیدا جبران میکنیم ...

( من الان اومده بودم طرح ها رو سریعا به داوران بفرستم و برم راه آهن که اونم به خاطر داداش مجید نتونستم بفرستم :(( )
( به خدا کم مونده گریم بگیره ولی چاره ای ندارم جز اینکه اعلام نفر اول و موضوع هفته ی آینده بمونه برای آخرای شب روز شنبه !! یعنی فرداا )
پس داداش مجید حتما طرحتون رو از همین جا برام ارسال کن و اگه امکانش هست تو دو تا آپلود سنتر متفاوت آپلود کن
و از هر 6 شرکت کننده ( که این هفته رکورد رو شکستیم : بوووووس ) خواهش میکنم حتما تا فردا موضوع انتخابیشون رو به من ارسال کنن ...

آخرین ویرایش:

sharin

Member
سلام.
خوب كسي قرار نيست موضوعي پيشنهاد بده؟؟!!

پس من شروع ميكنم. بعد از مدت ها يه مدل ساده و راحت.

مودم ADSL .
:lol:

خوب حالا وقتشه كه شروع كنيد :wink:، اما شلوغ نكنيد ها ... ( تاپيك رو مي گم :green: )

همگي موفق باشيد.
يا علي.

www_3d_boy3

Well-Known Member
طراحی یک ربوت !
می دونید بچها بیاید چیزایی انتخاب کنیم که دیگران هم جذب سایت بشن و بیا ببین ، این نظره منه ولی وقتی چیزی می کشیم که در واقعیت عینش وجود اره زیادد باعثه جذب کسی نمیشه چون قطعا هر کاری کنید مدل واقعیش بهتره اما وقتی تخیل وارد کاری میشه دیگه اون چیز ذاب میشه ، مثلا اسلحه ای که baloot طراحی کرده بود باعث شده منم بخوام بعد از سالا بیام دوباره یه مدلی بزنم و رقابت کنم

Farrokh

Active Member
بچه ها خواهشا پیشنهاداتون برای موضوع مسابقه ی هفته ی بعد رو با مسئول مسابقات به صورت خصوصی در میون بگذارید

اینجوری باعث سردرگمی کاربران می شه

در مورد مدل های تخیلی هم محدودیتی وجود نداره و به انتخاب کاربره

ولی این مسابقه مسابقه ی مدلسازی سرعتی هست و نه طراحی . . .

پس مبنای اساسی امتیاز دهی سرعت و کیفیت مدلسازی خواهد بود

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا