مسابقه انجمن فلش سایت مجید آنلاین 1389.04.30

وضعیت
موضوع بسته شده است.

++Hadi++

Active Member
سلام دوستان
خسته نباشید ...
الگریتم کمکی در پست 9 این تایپیک
امیدوارم شاد و سلامت باشید و دلاتون مثل هوای تابستون سال 1389 گرم گرم باشه ...
عزیزان گفتیم یه مسابقه ای رو ترتیب بدیم که هم بار علمی سایت بالاتر بره و هم یه تنوعی بوجود بیاد ...
با آونگ جان صحبت شد و قرار شد آونگ جان با آقا Majid مدیریت کل سایت صحبت کنه و ایشون هم یه جایزه نفیسی رو به برنده این مسابقه تهیه کنه .
خوب کار طراحی مسابقه خیلی سخته چون هر کی یه چیزی میگه ، یکی می گه سخته !!! :shock:یکی می گه وا چه آسونه !!!:cool: یکی می گه اه چه سوال افتضاحی !!!:mad:
خوب ما هم گفتیم یه وقت مثل قبلیه نشه که فقط سه نفر از اساتیدمون شرکت کردند ...
گفتیم یه بازی ساده رو از دوستان به عنوان مسابقه بخواهیم و با مشورتی که با تنی چند از دوستانمون از جمله آونگ جان داشتیم ، بنا بر این شد که طراحی بازی :green: رو برا مسابقه بزاریم .
بله ... بازی MineSweeper
برای کسب اطلاع از این بازی بهتره بگم وقتی بازیهای ویندوز رو باز میکنین ، همونی که با کلیک ، بمب ها رو خنثی می کنین ، بازی MineSweeper هستش ...
مدت زمان برگزاری این مسابقه یک ماه هست یعنی تا روز 1389/05/30
فقط خواهشن نفرمایید که سخته ، چون هم هنر برنامه نویسی توش هست و هم هنر گرافیک ...توی اولین انجمن تخصصی فلش ایران هم دیگه سوال اگه به این حد هم نباشه دیگه ...:sad:
مثلا به سبک Minesweeper ویندوز 7 سعی کنین ، انفجار مین ها رو با افکت های انفجاری نشون بدین و .... یا مثلا شیشه ای طراحی کنین (افکت شیشه ای که در ویندوز 7 روی پنجره ها دیده می شه ) و از این جنگولک بازیا ...
هر کسی این کار رو انجام بده و زیباترین کار رو بده ، جایزه ای رو از این سایت میگیره به علاوه ، جزء درجه دارای سایت می شه ...
البته قرعه کشی فقط زمانی هست که چند نفر ، بالاترین امتیازو بگیرن ... مطمئن باشین جایزه و این چیزا هم الکی نیست و فکر نکنین پارتی بازی می شه یا سر کاری هست .
در مورد ارسال جوابهای مسابقه و اصولی که باید رعایت بشه هم متعاقبا اعلام می شه ...
لطفا از سمپلای آماده دیگه استفاده نکنین چون آمار همشونو داریم و کسانی که دراین مورد تقلب کنین ، رد می شن ...:snap:
سبک بازی هم اینجویه که یه سبک نرمال رو تعیین می کنین و تعداد خونه های سطر و ستون و تعداد مین های بازی رو از کاربر بازی می گیرین و اونا رو به صورت رندوم در آرایه می چینین و بازی شروع می شه . یه شمارشگر می یاد و زمان رو از 100 یا هر چند ثانیه (البته نه خیلی زیاد ) تا صفر به صورت معکوس می شماره و بازی بعد از اون متوقف می شه ... برای کلیک راست هم می تونین ترکیبی از مثلا shift با کلیک چپ یا space با کلیک چپ استفاده کنین تا flag یا همون پرچم خودمون رو بچینین . طراحی این بازی زیاد سخت نیست و به کمی مهارت فلش و برنامه نویسی نیاز داره .
مرسی از اینکه توجه کردید . باز به این پست سر بزنین چون حتما ویرایش می شه و موارد جدید ذکر می شه .الگریتم اولیه هم که در پست 9 نوشته شد .
شاد و پیروز باشید ... به امید کشف و خنثی مین های زندگی...:cool:

زمان مسابقه تا : 30 / 5 / 1389

جوایز مسابقه :

نفراول : کاربر ویژه + کاپ نفر اول + کوپن 15000 تومان خرید از محصولات فروشگاه مجید آنلاین

نفر دوم : کاربر ویژه + کاپ نفر دوم + کوپن 10000 تومان خرید از محصولات فروشگاه مجید آنلاین

نفر سوم : کاربر ویژه + کاپ نفر سوم

ویرایش : آونگ

توضیحات اصلی مسابقه به نقل از آونگ :
به این صورت که :

1 . خلاقیت : 30 امتیاز -- اکشن اسکریپت بررسی می شود !!!

2 . زیبایی و گرافیک 20 امتیاز

3 . روونی و بدون باگ بودن بازی 30 امتیاز -- یکی از همه جوانبی که بیشتر بهش توجه می کنیم روونی و بدون باگ بودن بازی

4 . قابلیت های اضافه و ... در بازی 20 امتیاز -- مثل انیمیشن - صدا و ... که باعث زیبایی هر چه بیشتر این بازی میشه

در مورد زمان مسابقه :

این مسابقه به مدت 1 ماه برگزار میشه !!!! و شما تا 31/ 5 / 1389 فرصت دارید

در مورد سطح مسابقه :

ببینید بله همونجوری که شما گفتید ما بیشتر نگرانیمون روی همین بحث مبتدی بود و این مسابقه هم بیشتر واسه

اینه که کاربر مجبور بشه بدنبال جواب بره و یه پیشرفتی رو در خودش بوجود بیاره بهمین خاطر بسیار سخته طراحی

مسابقه ولی خوب نمیشه 2 مسابقه در سطح های مختلف برگزار کرد به این دلیل که ما نمی تونیم حدث بزنم کی کاربر

مبتدیه کی نیست به همین دلیل باز کاربرهای سطح بالاتر شرکت می کنند ....

ولی این مسابقه ای که برگزار کردیم بیشتر برای اینکه سطح علمی کاربر ها و دستان رو بالا ببریم نمی دونم مسابقه

قبلی رو دیده بودی یا نه سوال مسابقه یک چیز بسیار ساده بود که اطلاعات rss سایت مجید آنلاین رو میگرفت و

در فلش نمایش میداد 3 نفر در این مسابقه شرکت کردند .... به همین خاطر برای اینکه بیشتر دوستان در این مسابقه

شرکت کنند با پیشنهاد هادی عزیز قرار شد یک الگوریتمی از این بازی رو اینجا قرار بدن که بهروز عزیز زحمتش رو

کشیدن که جای سوال نباشه ..هادی هم در پست 9 الگریتم اولیه اش رو نوشته ...

در مورد کار گروهی :

بله . میشه ولی اینو در نظر داشته باشید که 1 نفر کاربر ویژه و 1 نفر کاپ میگیره ولی کوپن با توافق طرفین می تونید

استفاده کنید .

در مورد بازی مین روپ :

این بازی یکی از بازی های ویندوزه که بهروز عزیز هم زحمت راهنمایی رو کشیدن و اعلام کردن دیگه فکر نمی کنم چیز مبهمی بوده باشه

چگونگی ارسال آثار :

برای ارسال آثار از اینجا استفاده کنید

سورس فلش + کلیه فایل های مربوطه رو در یک فایل zip قرار داده و سپس جهت ارسال اقدام کنید

حتما در فایل ZIP در یک Text اسم و نام کاربری خودتون رو اعلام کنید

آثارهایی که این امکانات رو نداشته باشند در مسابقه شرکت داده نمی شوند

توجه کنید برای باز کردن لینک حتما فلش پلیر 8 به بالا رو نصب کنید

موفق باشید

armanbm

کاربر VIP
سلام دوستان
خسته نباشید ...
امیدوارم شاد و سلامت باشید و دلاتون مثل هوای تابستون سال 1389 گرم گرم باشه ...
عزیزان گفتیم یه مسابقه ای رو ترتیب بدیم که هم بار علمی سایت بالاتر بره و هم یه تنوعی بوجود بیاد ...
با آونگ جان صحبت شد و قرار شد آونگ جان با آقا majid مدیریت کل سایت صحبت کنه و ایشون هم یه جایزه نفیسی رو به برنده این مسابقه تهیه کنه .
.
.
.
:

جوایز مسابقه :

نفراول : کاربر ویژه + کاپ نفر اول + کوپن 15000 تومان خرید از محصولات فروشگاه مجید آنلاین

نفر دوم : کاربر ویژه + کاپ نفر دوم + کوپن 10000 تومان خرید از محصولات فروشگاه مجید آنلاین

نفر سوم : کاربر ویژه + کاپ نفر سوم

ویرایش : آونگ

به به مدیران عزیز ممنون از حمایتتون.
این مسابقه نکات مثبت زیادی داره ولی خوب نکات مثبت که هست! اگر اجازه بدید چند پیشنهاد بدم...:

معمولا در مسابقات دانشگاهی به صورت زیر امتیاز دهی میکنند:

خلاقیت (مثلا) 10 نمره.
روونی بازی (مثلا) 10 نمره
زیبایی و گرافیک و ... (مثلا) 7 نمره
کار کردن بازی بدون باگ (مثلا) 25 نمره.
و...

که دوستانی که قصد شرکت دارند بدونند دقیقا رو چه موضوعی تمرکز کنند. هر موضوی براتون مهمه خواهشا دقیق بیان کنین... ممنون.

موضوع دیگه اینه که چطور مسابقه ای هست که قراره به قید شانس نفرات برتر رو بدین. خواهشا این کار باعث میشه کسانی که توانایی بالا تری دارند شرکت نکنند! چون میشینن زحمت میکشن اونوقت شانس نمیارن!!! خوب مسابقات علمی معمولا اینطوری نیست.....

البته من درک میکنم که مدیران عزیز نگران شرکت نکردن دوستان مبتدی هستن. اگر این موضوع براتون مهمه پیشنهاد میکنم مسابقه رو در دو سطح مبتدی و پیشرفته برگزار کنن. که تو سطح مبتدی به قید قرعه باشه.
ویا اینکه همین مسابقه باشه و نفر سوم به قید قرعه از کار های برتر انتخاب بشه!!

و دو سوال داشتم.. این بازی باید یک نفری ساخته بشه ویا تیمی(گرافیک - برنامه نویسی) (دونفره!)هم قوبله؟!
و دوم اینکه آیا برای تعداد فلش هایی که یکنفر میفرسته محدودیتی هست؟

و در آخر هم یک تقاضا دارم! ! لطفا زمانش را بیشتر کنید! 15 روز تا 15 مرداد بیشتر نمانده که!!!!
با تشکر!!!!

و بعد از اخر هم بگویم که بسیار ممنون و متشکر از زحمت هایی که میکشید و خدا شاهده که من به فکر برگزار شدن بهتر این مسابقه هستم و عقده ی سخن وری ندارم که بیام هی نطق کنم.... هر کمکی هم از دست بنده بر میاید بفرمایید دریغ نمیکنم....
در پناه حق.

++Hadi++

Active Member
آرمان جان خیلی ممنون ...
چشم حتما حتما ... مرسی از پیشنهادات سازنده ات ...
به زودی ویرایش می شه انشاءال...

(ehsan)

Member
من اصلا نمیدونم Minsweeper را چطوری بازی میکنن :D
کسی میتونه الگوریتمشو توضیح بده ؟

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
با توجه به این که این مورد روی وب موجود هست اینجا قرار می دهم... و فقط برای اطلاع عمومی افرادی هست که مثل بنده زیاد با این بازی ها ور نرفتن و با الگوریتم اون آشنایی ندارند...

فرض کنيد ما صفحه‌اي داشته باشيم با مفروضات زير:
000*0
0**00
0*00*
00000
کليدهاي
* نشان‌دهنده بمب و کليدهاي 0 خانه خالي هستند و ما بايد آنها را با توجه به مکان بمب‌ها پر کنيم. در واقع اعداد در اين خانه‌ها شما را براي رسيدن به بمب‌ها راهنمايي مي‌کنند.
کاري که ما بايد بکنيم اين است که جاي
0 ها عدد مناسب قرار دهيم.
عدد مناسب چيست؟
فرض کنيد سه خانه کنار هم به شکل زير باشد،
*0* ، بايد جاي 0 ‌ چه عددي قرار بگيرد؟ جواب 2 است، چون قرار است با عدد دو متوجه شويم که دو بمب در کنار اين خانه است که با توجه به صورت سوال همين‌طور است. پس ما بايد روشي ارائه دهيم که اعدادي که در اطراف بمب‌ها هستند، ما را براي رسيدن به بمب‌ها راهنمايي کنند و اعداد درستي به‌دست بيايد.
خب، راه اول را بررسي مي‌کنيم. بهتر است شکل را به‌صورت يک ماتريس يا آرايه دوبعدي در نظر بگيريم و سپس در هر سطر خانه‌ها را تک‌تک بررسي کنيم. اگر بمب بودند خانه‌هاي پشتي و بعد‌ي آنها و اگر بمب نبود، يکي اضافه شود. مثلا براي
0**0 مي‌شود 1**1 بسيار خب، ما با همين روش سوال را حل کرديم؟ اما مشکل ديگري وجود دارد آن هم اين‌که اگر خانه‌ها به‌صورت عمودي بودند چه؟ يعني اين‌گونه:
0
*
*
0
پس بايد يک‌بار هم آرايه را براي ستون‌هاي آن بررسي کنيم. يعني فرض کنيم ماتريس ما 90 درجه چرخيده و ما دوباره بايد همان روش قبلي را پي بگيريم، خب حالا به جواب رسيديم. آيا اين روش، روش درستي است؟
پاسخ خير است، چون شما در هر بار خواندن ماتريس بايد دو حلقه تودرتو داشته باشيد. اگر صفحه بازي شما 4*3 باشد شما بايد دو حلقه که هر کدام به ميزان 4*3 اجرا مي‌شوند را اجرا کنيد. و اين از لحاظ زماني خيلي مقرون‌به‌‌صرفه نيست چون بايد دو حلقه تودرتو به‌صورت 4*3 يكي براي خواندن و يکي هم براي نوشتن در خروجي استفاده کنيم، يعني کلا ?حلقه.
قصد داريم روشي پيشنهاد کنيم که اين امر به‌سادگي و با کمترين هزينه اجرا شود. در اين روش ما يک حلقه را حذف کرده و به‌جاي آن صفحه ورودي را 2 سطر و 2 ستون اضافه مي‌کنيم.
مثلا فرض کنيد که ورودي ما يک صفحه 4*3 باشد، ما در برنامه، يک صفحه ورودي 6*5 تعريف مي‌کنيم. روش حل تقريبا شبيه به روش قبلي است. البته با يک سري تفاوت، ما ورودي‌ها را در آرايه دوبعدي ذخيره مي‌کنيم. البته بايد دقت داشته باشيم که دو سطر و دو ستوني که اضافه شدند خالي باشند و حلقه‌هاي ما به اندازه همان 4*3 باشند.
بسيار خب، مانند روش قبلي آرايه يا همان ماتريس خود را سطر به سطر بررسي مي‌کنيم و اگر خانه‌اي برابر بمب بود، تمام خانه‌هاي اطراف آن‌را يکي اضافه مي‌کنيم.
بعد از اتمام حلقه، ماتريس را در خروجي چاپ مي‌کنيم.
خب، سوالي که ممکن است پيش‌ بيايد اين است که چرا در روش قبلي اين ‌کار را نکرديم؟ جواب ساده‌‌است، فرض کنيد ما خانه‌هاي مرزي مثل
0,0 را مي‌خواهيم بررسي بکنيم، فقط سه‌تا خانه را مي‌توانيم بررسي کنيم و براي سه خانه بعدي که وجود خارجي ندارند بايد يک شرط کنترلي بگذاريم و به‌طبع اين شرط کنترلي بايد با هر بار اجرا شدن حلقه اجرا شود. اين منطقي به‌نظر نمي‌رسد چون هر شرط، يک مرتبه زماني به‌حساب مي‌آيد.
اما در روش دوم که ارائه شد هيچ شرطي بررسي نشد فقط ما يک مقدار حافظه مصرفي را بيشتر در نظر گرفتيم.
پس از محاسبات به اين نتيجه مي‌رسيم که روش دوم بسيار ساده‌تر و سريع‌تر از روش قبلي اجرا مي‌شود.

(منبع : جام جم آنلاین و....)
[font=&quot][/font][font=&quot][/font]

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

معمولا در مسابقات دانشگاهی به صورت زیر امتیاز دهی میکنند:

خلاقیت (مثلا) 10 نمره.
روونی بازی (مثلا) 10 نمره
زیبایی و گرافیک و ... (مثلا) 7 نمره
کار کردن بازی بدون باگ (مثلا) 25 نمره.
و...

بله دوست من همه این جوانب در نظر گرفته میشه

به این صورت که :

1 . خلاقیت : 30 امتیاز -- اکشن اسکریپت بررسی می شود !!!

2 . زیبایی و گرافیک 20 امتیاز

3 . روونی و بدون باگ بودن بازی 30 امتیاز -- یکی از همه جوانبی که بیشتر بهش توجه می کنیم روونی و بدون باگ بودن بازی

4 . قابلیت های اضافه و ... در بازی 20 امتیاز -- مثل انیمیشن - صدا و ... که باعث زیبایی هر چه بیشتر این بازی میشه

در مورد زمان مسابقه :

این مسابقه به مدت 1 ماه برگزار میشه !!!! و شما تا 30 / 5 / 1389 فرصت دارید

در مورد سطح مسابقه :

ببینید بله همونجوری که شما گفتید ما بیشتر نگرانیمون روی همین بحث مبتدی بود و این مسابقه هم بیشتر واسه

اینه که کاربر مجبور بشه بدنبال جواب بره و یه پیشرفتی رو در خودش بوجود بیاره بهمین خاطر بسیار سخته طراحی

مسابقه ولی خوب نمیشه 2 مسابقه در سطح های مختلف برگزار کرد به این دلیل که ما نمی تونیم حدث بزنم کی کاربر

مبتدیه کی نیست به همین دلیل باز کاربرهای سطح بالاتر شرکت می کنند ....

ولی این مسابقه ای که برگزار کردیم بیشتر برای اینکه سطح علمی کاربر ها و دستان رو بالا ببریم نمی دونم مسابقه

قبلی رو دیده بودی یا نه سوال مسابقه یک چیز بسیار ساده بود که اطلاعات rss سایت مجید آنلاین رو میگرفت و

در فلش نمایش میداد 3 نفر در این مسابقه شرکت کردند .... به همین خاطر برای اینکه بیشتر دوستان در این مسابقه

شرکت کنند با پیشنهاد هادی عزیز قرار شد یک الگوریتمی از این بازی رو اینجا قرار بدن که بهروز عزیز زحمتش رو

کشیدن که جای سوال نباشه ..

در مورد کار گروهی :

بله . میشه ولی اینو در نظر داشته باشید که 1 نفر کاربر ویژه و 1 نفر کاپ میگیره ولی کوپن با توافق طرفین می تونید

استفاده کنید .

در مورد بازی مین روپ :

این بازی یکی از بازی های ویندوزه که بهروز عزیز هم زحمت راهنمایی رو کشیدن و اعلام کردن دیگه فکر نمی کنم چیز مبهمی بوده باشه

چگونگی ارسال آثار :

بزودی اعلام می کنم

موفق باشید

30min

Banned
خوب خیلی ممنون که این مسابقه رو راه انداختید .
انجمن فلش از لحاظ فعالیت و پاسخگویی به سئوالات خیلی خوب هستش اما در مورد مسابقات یک کمی عقب افتاده که انشالله جبران میشه .
نمیدونم نظر دادن در مورد موضوع مسابقه و طرز برگزاریش فایده ای هم داره یا اینکه همه چیز مشخص شده و قرار اجرا بشه ؟!
چون با روالی که در پیش گرفته شده فکر نمیکنم تعداد شرکت کننده ها به 10 نفر هم برسه !

++Hadi++

Active Member
سلام
با تشکر از دوستانمون آونگ ، بهروز و آرمان و سیمین عزیز
یه الگریتمی هم من تو ذهنمه که مطمئنم بهترین روش نیست ولی می گم تا بچه ها بعد از اینکه حساب کار دستشون اومد ، روشهای بهتری رو اگر تونستند پیش بگیرند . این اولین چیزی هست که به ذهن من رسید :
شمایه آرایه 3 بعدی دارید . بعد اول بعد سطر ها و بعد دوم بعد ستونها و بعد سوم هم بعدی که دو ردیف خونه داره . فرض کنین می خواهیم یه ارایه 2*3*4 بوجود بیاریم .
PHP:
var Arr:Array=new Array(4);
for(var i:int=0;i<4;i++)
{
   Arr[i]=new Array(3);
    for(var j:int=0;j<3;j++)
    {
      Arr[i][j]=new Array(2);
    }
}

Arr[3][2][0]
یادتون نره که شماره خونه های ارایه از صفر شروع می شه و اگه مثلا 4 تا خونه داشته باشه ، می شه :
0-1-2-3
در بعد اول ردیف سطر ها قرار می گیرند و دقیقا مثل ماتریس 3 بعدی می مونه . در بعد دوم ، ستونها قرار می گیرند و تا اینجا می شه سطر و ستون بازی . بعد سوم بعدی هست که دو ردیف خونه داره . ردیف اول برای ذخیره مووی کلیپ های بازی و ردیف دوم هم برای ذخیره شماره ها . بله ... چه شماره هایی ؟
بعد سوم ، ردیف دوم اصلا برای کاربر دیدنی نیست و فقط توی حافظه قرار می گیره برای کمک به سیستم . در این ردیف ، ابتدا بمبها بصورت رندوم پخش می شن و هر خونه ای که بمب تعیین شه ، عدد قراردادی و دلخواهی مثل 20 رو می نویسین . بعد از پخش بمبها ، یه فانکشنی فراخوانی می شه و 8 خونه اطراف خونه های سطری و ستونی رو بررسی می کنه و بمبها رو می شماره و بعد از شمارش ، تعدادشونو در اون خونه می نویسه . یعنی بعد سوم ردیف دوم ، خونه هایی هست که یا عدد صفر در اونها قرار می گیره (یعنی هیچ بمبی در اطراف نیست ) ، یا شماره های 1 تا 8 به تعداد بمبهای اطراف ، و یا شماره قرار دادی مثل 20 به نشانه اینکه اینجا بمب هست .(و جیززه ) فانکشنی که گفته شد ، تعداد خونه هایی رو که به قرارداد مثلا 20 در اونها ذخیره شد رو می شماره . بعد این روند ادامه خواهد داشت غیر از خونه هایی که خودشون بمب هستند . در مورد خونه های کناری که در کناره ها هستند ، با الگریتمی که برای پیدا کردن 8 خونه اطراف به کار می برید ، خواهید دید که شماره سطر یا ستون خونه هایی که نیستند ، بیشتر از length مجاز سطر یا ستون هست و در این شرایط باید یه if بزارید تا این حالت رو چک کنه که تعداد خونه های سطر و یا ستون ، بیشتر از حد مجازی که توسط کاربر انتخاب کرده نشه . بعد تمامی اعداد در ردیف دوم بعد سوم قرار می گیرند و این یه الگویی می شه برای بازی و خود کامپیوتر (کلید بازی). هر جا کاربر کلیک کرد ، اگه در ردیف دوم بعد سومش ، نوشته باشه مثلا 20 که به قرار داد شما ، بمب می شه ، مووی کلیپ ردیف اول بعد سوم رو مثلا به شکل زیر می نویسین :
PHP:
 goToAndStop("Bomb")
و اگر این خونه بمب نباشه ، شماره ردیف دوم بعد سومش رو در تکست فیلد مناسبش در موی کلیپ ،می نویسین . اگه هم شماره ای که در اون نوشته صفر باشه ، یعنی اینکه هیچ بمبی در اطرافش نیست ، پس علاوه بر اینکه اون به فریمی می ره که یعنی خنثی شده ، با یه الگریتمی مشابه تابعی که تعداد بمبهای اطراف رو حساب می کرد ، تعداد خونه های صفر اطراف رو می بینینن و اگه خونه صفری نبود که هیچی ، اگر هم بود ، اونو خنثی می کنین ، بعد خونه های صفر همسایه رو هم با الگریتمی شبیه به الگریتمی که گفته شد ، تفحص می کنید و هشت خونه اطراف اونها رو هم چک می کنین تا خونه های صفر اطراف اونا هم پیدا شه . این همون حالتی هست که یه دفعه ای ، محدوده خونه های صفر خنثی می شه و شما از اینکه ناحیه بزرگی از بازی ، باز می شه ، خوشحال می شین .:oops:

ببخشین آپلودر تصویر نیست وگرنه بهتر توضیح می دادم .
باز انشاءال... کمک می کنم .
اگر سوالی بود ، جواب می دم . ولی دیگه بیشتر از این راه نداره توضیح بدم . اینم گفتم تا خیلیا بیان وسط مسابقه بدن .

موفق باشین .

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

اما در مورد مسابقات یک کمی عقب افتاده که انشالله جبران میشه .

نه سیمین جان ما عقب نموندیم به این خاطر مسابقات در انجمن فلش کم هست چون ما بیشتر سعی کردیم سطح اطلاعات کاربر ها رو

اول بالا ببریم بعد بجای اینکه آزمونی طراحی کنیم یک مسابقه برقرار میکنیم تا سطح علمی کاربر ها رو چک کنیم و بدونیم چه کسی در

چه سطحیه ..

اگه میبینید در انجمن پیکسل هر هفته مسابقه میزارن اینه که فوتوشاپ یه چیز ثابته و نیازی با برنامه نویسی نداره و فقط به خلاقیت خود

فرد بستگی داره ولی فلش 99% باید برنامه نویسی بلد باشی 1 % کار با ابزار های فلش ...

بازم ممنون

موفق باشید

30min

Banned
ولی فلش 99% باید برنامه نویسی بلد باشی 1 % کار با ابزار های فلش
خوب آونگ مشکل منم همینه دیگه ! با این حرفتون مخالفم .
به نظر شماها بخش گرافیک فلش رو کلا کنار گذاشتید و این شانس رو به کسانی که اکشن رو بلد نیستن یا مثل من کمتر از سطح مسابقه بلدن ندادین که شرکت کنن .
با این حساب من فکر نمیکنم تعداد بالایی شرکت کنن چون تعدادی که در این حد هم تسلط داشته باشم به اکشن حداقل در این فروم کم هستش .
کلیپ های فوق العاده ای با قسمت های گرافیکی فلش ساخته شده که خودتون واقفید همینطور میشه اکشن رو در سطح پایین تری دخیل کرد که شرکت کننده ها بیشتر بشه .
این مثل این میمونه که شما بیای و مسابقه سه بعدی رو برای اسکریپت ها بزاری !
اینطوری حتی مدل سازی که کارهاش فوق العده ان و حتی در تاپ گالری هم حاضر هست شاید که نه حتما نمیتونه شرکت کنه !
نمیدونم امکانش نبود که دو بخشی باشه این مسابقه ؟!
معمولا همچین نرم افزارهایی که من اسمش رو میزارم چند شخصیتی ! :wink: مثل فلش یا ابزارهای سه بعدی در بخش های مختلف برگزار میشه مثل مسابقه انیمیشن سازی یا مدل سازی و رندر و .... .
دیگه زیاد شد ! :wink:
وات دو یو فینک ابوت دیس ؟! :wink:

armanbm

کاربر VIP
به نظر شماها بخش گرافیک فلش رو کلا کنار گذاشتید و این شانس رو به کسانی که اکشن رو بلد نیستن یا مثل من کمتر از سطح مسابقه بلدن ندادین که شرکت کنن .
با این حساب من فکر نمیکنم تعداد بالایی شرکت کنن چون تعدادی که در این حد هم تسلط داشته باشم به اکشن حداقل در این فروم کم هستش .
کلیپ های فوق العاده ای با قسمت های گرافیکی فلش ساخته شده که خودتون واقفید همینطور میشه اکشن رو در سطح پایین تری دخیل کرد که شرکت کننده ها بیشتر بشه .
اینطوری حتی مدل سازی که کارهاش فوق العده ان و حتی در تاپ گالری هم حاضر هست شاید که نه حتما نمیتونه شرکت کنه !
معمولا همچین نرم افزارهایی که من اسمش رو میزارم چند شخصیتی ! :wink: مثل فلش یا ابزارهای سه بعدی در بخش های مختلف برگزار میشه مثل مسابقه انیمیشن سازی یا مدل سازی و رندر و .... .
دیگه زیاد شد ! :wink:
وات دو یو فینک ابوت دیس ؟! :wink:

البته بنده 100% حرف شما رو تصدیق میکنم. اما لطفا توجه کنین که بعضی ها هم مثل بنده چیز زیادی از گرافیک فلش نمیدونن و همش برنامه نویسی کار کردن...
با دو قسمتی کردن مسابقه موافقم.
اینجا جا داره از همه ی دوستانی که دستندرکارند و انتقاد و پیشنهاد ها رو تحمل میکنن تشکر کنم(منظورم با پیشنهاد های خودم بود!!!)

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

معمولا همچین نرم افزارهایی که من اسمش رو میزارم چند شخصیتی ! مثل فلش یا ابزارهای سه بعدی در بخش های مختلف برگزار میشه مثل مسابقه انیمیشن سازی یا مدل سازی و رندر و .... .
دیگه زیاد شد !

خوب منم با حرف شما موافقم برای طراحی مسابقه خیلی فکر کردیم که ساده ترینش رو همین موضوع پیدا کردیم این بازی یک الگوریتم

ساده ای داره که هادی عزیز و بهروز عزیز هم کلی راهنمایی کردند .

در مورد طراحی 2 مسابقه هم چشم بزودی یک مسابقه با یک موضوع خاص برگزار می کنیم البته قصد کردیم هرماه یک مسابقه برگزار

کنیم ولی قصد ما بیشتر برای برگزاری مسابقه تست سطح اطلاعات کاربرانه نه چیز دیگه البته باید ببینیم نظر خود کاربرا در این مورد چیه

و یک نظر سنجی در این مورد میزاریم تا ببینیم نظر کاربرا در این مورد چیه !!!!!

با تشکر از پیشنهاد شما

موفق باشید

++Hadi++

Active Member
قصد داریم انشاءال... از این به بعد چند مسابقه رو در چند سطح مختلف از نظر اکشن نویسی و گرافیکی و انیمیشنی به صورت همزمان یا غیر همزمان راه بندازیم تا همه بتونن ایفای نقش کنند . انشاءال... اگه امکانش باشه در صفحه اصلی سایت هم برای نمایش به عموم کار دوستان ، یه قسمت رو واسه نمایش عمومی بگیریم که دیگه محشر می شه ...از شما هم ممنونم سیمین خانم ...بای...

FlashBank

کاربر فعال
با سلام .

من یه پیشنهاد دارم .

میگم چرا همیشه جوایز باید بین 3 نقر قسمت شه ؟

برای اینکه طرح جدیدی باشه به 5 نفر جایزه بدین

1- نفر اول ( طلا)
2-نفر دوم ( نقره )
3-نفر سوم ( برنز )
4-نفر چهارم ( مس )
5- نفر پنجم ( حلب)
:cool:

امید وارم مورد بررسی قرار بگیره تا ما هم بتونیم یه حلبی چیزی ببریم

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

خورزو جان راست میگی یادمون به این قسمتش نبود !!!!

خوب 10 امتیاز دیگه برای کم حجم بودن بازی به 100 امتیاز اضافه میکنیم برای کمک بیشتر یعنی 10 + 100 امتیاز

موفق باشید

++Hadi++

Active Member
خوب باید یه مقدار مشخصی رو واسه حجم اختصاص بدیم ... فرض کنین یکی هیچی رو در این بازی نگنجونه ، نه افکتی نه صدایی ، نه جلوه ای ولی یکی واقعا خیلی خوب این مورد رو پیش ببره ، خوب مسلمه که حجم اولی از دومی کمتره و امتیاز اولی از دومی بیشتره ...

DaDaDooDoo

کاربر VIP
سلام من هم چند تا پیشنهاد دارم :

به نظر من این سبک مسابقه گذاشتن مثل این می مونه که شما بیایید بگید آقا برید یه سایت مثل مجید آنلاین بسازید حالا هر کی شبیه تر ساخت یا قشنگ تر برندست ، در صورتی که شاید یه نفر تازه Html یاد گرفته و مسلماً جرات شرکت کردن تو مسابقه رو پیدا نمی کنه .
شما هیچ وقت نمی تونید از یک دیپلمه انتظار داشته باشید توی کنکور دکترا شرکت کنه و نتیجه قابل قبول بگیره و اگه هم اعتراض کرد بهش بگید خوب بورو تو اینترنت و اینور اونور سرچ کن و مطالب مورد نیاز رو یاد بگیر . خوب آموزش و پیشرفت یک سلسله مراتبی داره ...
برای چی ما 12 سال درس می خوانیم و هر مقطع امتحان مربوط به خودشو داره ؟
به نظر من می تونید مسابقه رو در یک یا چند موضوع کلی برگزار کنید ... مثلاً ساخت بازی . ولی دیگه موضوع بازی و جزئیات اون به عهده شرکت کننده ها باشه (البته یکسری محدودیت ها هم میشه گذاشت ) . حالا هرکی بازی قوی تری ساخت برندست . حالا این بازی می تونه یه دوز ساده باشه یا minsweeper یا Call Of Duty خوب مسلمه هر کی بتونه Call Of Duty بسازه اول میشه و اونی که دوز ساخته آخر ... اینجوری همه جرات می کنند که تو مسابقه شرکت کنند و سطح علمی خودشونو نسبت به بقیه بسنجند و ببینند کجای کارن.

ولی از اینکه این بخش راه افتاده خیلی خوشحالم و از آونگ خان و هادی خان نهایت تشکر رو دارم .

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

ه نظر من این سبک مسابقه گذاشتن مثل این می مونه که شما بیایید بگید آقا برید یه سایت مثل مجید آنلاین بسازید حالا هر کی شبیه تر ساخت یا قشنگ تر برندست ، در صورتی که شاید یه نفر تازه html یاد گرفته و مسلماً جرات شرکت کردن تو مسابقه رو پیدا نمی کنه .
شما هیچ وقت نمی تونید از یک دیپلمه انتظار داشته باشید توی کنکور دکترا شرکت کنه و نتیجه قابل قبول بگیره و اگه هم اعتراض کرد بهش بگید خوب بورو تو اینترنت و اینور اونور سرچ کن و مطالب مورد نیاز رو یاد بگیر . خوب آموزش و پیشرفت یک سلسله مراتبی داره ...
برای چی ما 12 سال درس می خوانیم و هر مقطع امتحان مربوط به خودشو داره ؟

ببین همونجوری که در تاپیک اول هادی اعلام کرد طرح کردن یک مسابقه برای انجمن فلش خیلی سخته می خواستیم در چند سطح قرار

بدیم ولی اگه در سطح پایین تر هم میزاشتیم دوستانی که حرفه ای هستند باز شرکت می کردند و برنده میشدند اینجور نمیشه ...

اگه مسابقه های پیکسل رو دیده باشید تقریبا هر ماه یا هر 2 هفته یک مسابقه دارند برای یک طرح خواص خوب چرا ما اینجور برگزار نمیکنیم ؟

به این خاطر که فوتوشاپ یک برنامه ای هست که نیاز به یادگیری آنچنانی نداره و همه چیز ها رو با برش های متفاوت میشه خلق کرد تا یک

تصویر قشنگ بیرون بکشی حتی اگه مبتدی باشی می تونی شرکت کنی ولی در فلش بحث مسابقه جداست چون فلش یک برنامه خیلی

قدرتمند در گرافیک و برنامه نویسیه که هم امکان خلق کردن داره و هم امکان کد نویسی و غیره .....

ما این مسابقه ها رو برگزار می کنیم تا سطح اطلاعات دوستان رو بسنجیم و بدونیم کسانی که در مسابقه شرکت می کنند در چه سطحی

هستند و یا چقدر از اطلاعاتی که در اختیارشون بوده در انجمن به نحو احسنت استفاده کردند و مفید واقع بوده وگر نه مسابقه گذاشتن اصلا

مشکل نیست مسابقه این نیست که فقط برای جایزه در مسابقه شرکت کنید مسابقه اینه که از بین شرکت کننده ها بهترین باشی و سطح

اطلاعاتت رو بالا برده باشی

الان با شناختی که از بچه های فلش دارم تقریبا 99 % باید بتونند این بازی ساده که به اندازه 100 % تمام جزئیات بازی گفته شده و راهنمایی

ها بصورت کامل گفته شده رو بسازند ( دیگه نون و پنیر دستته خودت دیگه باید برداری بزاری تو دهنت ) الان همه چیز گفته شده و چیز مبهمی

جا نمونده که بعدا بگن راهنمایی نشده و این حرفا فقط کافیه با یک مقدار تمرکز بشینن و این بازی رو طراحی کنند

به نظر من می تونید مسابقه رو در یک یا چند موضوع کلی برگزار کنید ... مثلاً ساخت بازی . ولی دیگه موضوع بازی و جزئیات اون به عهده شرکت کننده ها باشه (البته یکسری محدودیت ها هم میشه گذاشت ) . حالا هرکی بازی قوی تری ساخت برندست . حالا این بازی می تونه یه دوز ساده باشه یا minsweeper یا call of duty خوب مسلمه هر کی بتونه call of duty بسازه اول میشه و اونی که دوز ساخته آخر ... اینجوری همه جرات می کنند که تو مسابقه شرکت کنند و سطح علمی خودشونو نسبت به بقیه بسنجند و ببینند کجای کارن.

همونجوری که گفتم نمیشه ولی سعی میکنیم یک مسابقه بعنوان کلیپ یا انیمیشن برای یک روز خواص در نظر بگیریم البته بسته به

موقعیتش داره ....

بازم ممنون از پیشنهادت

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا