كسي صفحه آرايي حرفه اي انجام ميده؟

_ joker_

Member
خیلی ممنون، اگه تصویرشم بذاری که دیگه کولاک کردی بخصوص که من با ایل کار نکردم تا حالا... دم شما به شدت گرم :)

ToFaN

Well-Known Member
_ joker_ گفت:
خیلی ممنون، اگه تصویرشم بذاری که دیگه کولاک کردی بخصوص که من با ایل کار نکردم تا حالا... دم شما به شدت گرم :)
من فداي شما برم حتما رفتم خونه واسط تصويريش هم ميزارم
راستي نگفتي ها اسمت چيه

peyman63x

New Member
سلام

سسلام
من يكي مي خام در باره صفحه آرايي مجله كمكم كنه
ممنون مي شم
من دوست دارم با شما رفاقت كنم

mehryari

New Member
peyman63x گفت:
سسلام
من يكي مي خام در باره صفحه آرايي مجله كمكم كنه
ممنون مي شم
من دوست دارم با شما رفاقت كنم

سلام دوست عزيز
منم يه نرم افزار مفيد براي صفحه آرايي مجله يا ويژه نامه در حدود 8 برگ ميخوام. الان با ورد اين كار رو ميكنم ولي خيلي سخته و گرافيك زيبايي نداره . د ضمن به درد چاپ نميخوره چون فرمت تيف نداره. اگه نرم افزاري رو پيدا كردي به من هم معرفي كن.
خيلي ممنون

ToFaN

Well-Known Member
mehryari گفت:
سلام دوست عزيز
منم يه نرم افزار مفيد براي صفحه آرايي مجله يا ويژه نامه در حدود 8 برگ ميخوام. الان با ورد اين كار رو ميكنم ولي خيلي سخته و گرافيك زيبايي نداره . د ضمن به درد چاپ نميخوره چون فرمت تيف نداره. اگه نرم افزاري رو پيدا كردي به من هم معرفي كن.
خيلي ممنون
Quark Xpress
يا
Adobe inDesign

كوارك

براي صفحه بندي بنظر من كوارك عاليه متن فارسي را ميشه در برنامه ورد نوشت سپس بوسيله برنامه صفحه أرا در كوارك كانورت كرد به همين راحتي

ToFaN

Well-Known Member
muhammet shayesteh گفت:
براي صفحه بندي بنظر من كوارك عاليه متن فارسي را ميشه در برنامه ورد نوشت سپس بوسيله برنامه صفحه أرا در كوارك كانورت كرد به همين راحتي
نه احتاج به ورد هم نيست نسخه جديد مستقيم ميشه نوشت

rezatoofan

Member
سلام
===
قبل از هر چیز بگم که نرم افزار ابزار دسته خودش به خودی خود کار انجام نمیده .
صفحه آرایی تنها مختص نوسته ومتن نیست و کاربرد های زیادتری رو میشه براش نام برد: فضاهای موجود در پوستر ها کتاب ها مجلات وب روزنامه کاتالوگ و ...... .

corel

Active Member
روش گرفتن خروجی عکس از word

mehryari گفت:
سلام دوست عزيز
خيلي ممنون

سلام دوست من.

شما گفتین که یکی از مشکلاتتون با word اینه که خروجی TIF نمی گیره.

در واقع همینطوره.

اما برای بستن مجله، معمولا یه تایپیست در کنار صفحه آرا و سردبیر و اینا لازمه.

و تایپیستها، عموما با برنامه های گرافیکی کار نمی کنن.

حالا من روشی به شما معرفی می کنم که بتونی از صفحات word خروجی عکس باکیفیت بگیری:

برای این کار باید از برنامه هایی استفاده کنی که می تونن یه پرینتر مجازی تعریف کنن.

من SnagIt رو پیشنهاد می کنم.

بعد از نصب برنامه، می تونید تو قسمت تنظیمات نوع پرینتر، اسم اونو پیدا کنین.

انتخابش می کنی و بعد از صفحه word مورد نظر با اسم این پرینتر جدید، دستور پرینت صادر می کنی.

حتی اگه یه پرینتر به کامپیوترت وصل باشه، چیزی بیرون نمی یاد!

بلکه فقط یه عکس با کیفیت از صفحه، ایجاد و باز می شه که می تونی اونو با فرمت دلخواه ذخیره کنی.

فعلا.

FLASH-CLICKER

Active Member
دوستان عزیز
من خودم فرد کوچکم و در برابر اساتیدی مثل شما هیچ چیزی نباید بگویم
ولی چند تا نکته رو می خواستم خاطر نشان بشم
البته جسارت من تو این زمینه و بحث من به خاطر اینه که
من تو انجمن صنف روزنامه نگاران آموزش پیج میکر و صفحه بندی رو یاد گرفتم
و خودم تا الان حدود 7 تا 8 رو زنامه رو صفحه بندی کردم
و 3 تا 4 مجله رو هم طراحی کردم
و همه کاراش رو هم فقط با 2 تا نرم افزار
فتوشاپ و پیج میکر انجام دادم
تا حالا هم خیلی باهاش حال کردم
یه مشکلات کوچکی داره ولی
از نظر کیفی خیلی عالیه
راستی من بیشتر چاپخونه ها هم که رفتم و کار کردم پیج میکر به عنوان برنامه اصلی کاریشون بوده
اگه مشکلی داشتید تو ایندیزاین - کوارک و یا پیج میکر
بنده در خدمتم

ToFaN

Well-Known Member
FLASH-CLICKER گفت:
دوستان عزیز
من خودم فرد کوچکم و در برابر اساتیدی مثل شما هیچ چیزی نباید بگویم
ولی چند تا نکته رو می خواستم خاطر نشان بشم
البته جسارت من تو این زمینه و بحث من به خاطر اینه که
من تو انجمن صنف روزنامه نگاران آموزش پیج میکر و صفحه بندی رو یاد گرفتم
و خودم تا الان حدود 7 تا 8 رو زنامه رو صفحه بندی کردم
و 3 تا 4 مجله رو هم طراحی کردم
و همه کاراش رو هم فقط با 2 تا نرم افزار
فتوشاپ و پیج میکر انجام دادم
تا حالا هم خیلی باهاش حال کردم
یه مشکلات کوچکی داره ولی
از نظر کیفی خیلی عالیه
راستی من بیشتر چاپخونه ها هم که رفتم و کار کردم پیج میکر به عنوان برنامه اصلی کاریشون بوده
اگه مشکلی داشتید تو ایندیزاین - کوارک و یا پیج میکر
بنده در خدمتم
دوست عزیز agemaker برنامه خوبیه کسی نمیگه که بده و یکی از برنامه های fa های منم هست
منتها بدلایل منطقی و کم کسری که داره دیگه از رده افتاده بیرون و کسی رو ندیدم کار های صفحه بندی رو با این انجام بده
تو این همه برنامه های صفحه بندی که تو بازار موجو می باشد فقط 2 تا در راس برنامه های قرار داره
Adobe in Design
و
Quark Express که اکثرا تو اپل استفاده میکنند
موفق باشین

x-behrooz

Member
سلام دوست من

اين كاري كه تو گفتي را خيلي راحت توي ورد مي شه انجام داد هر جاش هم گير كردي به من زنگ بزن جوابت مي دهم
خودم الان دارم روي دو تا فصلنامه براي اداره اي كار مي كنم و هيچ مشكلي هم ندارم بهتر با برنامه هاي ديگه كار نكني چون حسابي گيج مي شي

ايميل بده تا شماره ام را برات بفرستم يا خودت شماره بزار من زنگ مي زنم كمكت مي كنم

ToFaN

Well-Known Member
x-behrooz گفت:
اين كاري كه تو گفتي را خيلي راحت توي ورد مي شه انجام داد هر جاش هم گير كردي به من زنگ بزن جوابت مي دهم
خودم الان دارم روي دو تا فصلنامه براي اداره اي كار مي كنم و هيچ مشكلي هم ندارم بهتر با برنامه هاي ديگه كار نكني چون حسابي گيج مي شي

ايميل بده تا شماره ام را برات بفرستم يا خودت شماره بزار من زنگ مي زنم كمكت مي كنم
کلاس خصوصی هم دارین ما بیاییم؟

سلام
همگي خسته نباشيد. همتون رو دعوت ميكنم كار با اين‌ديزاين رو شروع كنيد. با تمامي شركتهايي كه در ارتباط هستيم كه از كوارك، پيج ميكر، فري هند و غيره استفاده مي‌كنند همگي رو به اين‌ديزاين آورده‌اند. از بس كه اين نرم افزار با فارسي خوب مچ شده است.
موفق باشيد

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام

من تا حالا با برنامه های صفحه آرایی کار نکردم ولی تو نشریه ای که کار میکنم با این جور برنامه ها تقریبا آشنا شدم الان میخوام با برنامه این دیزاین کارمو شروع کنم البته قبل از اینکه این تاپیک رو ببینم تصمیم گرفته بودم که با این برنامه کار کنم چون توانایهاشو بالا دیدم و الان که اینجا اومدم و تعریفات شما رو از این دیزاسن دیدم به این کار مسرتر شدم.

تو نشریه ما از کوارک نسخه اخریش فکر کنم 6 و خورده ای باشه استفاده میکنن و با فارسی ساز پروین 2005.

حالا چند تا سوال دارم.

اقا یوسف عزیز شما گفتید که تو کوارک میشه مستقیم فارسی تایپ کرد و همین طور میشه فارسی رو وارد کرد از برنامه ورد. این کارو چطور میشه انجام داد؟اگه میشه یه توضیح بدید.

البته سوال اصلیم در مورد این دیزاین هست که با فارسیش مشکل دارم و فارسی رو نه تایپ میشه کرد نه وارد کرد.
البته فارسی مینویسه ولی بر عکس و حروف رو جدا جدا میکنه.حالا من موندم توش که چه کار کنم دوستانی که بلدن یه راهنمای کنید ممنون میشم.
راستی من از ورژن Cs2 استفاده میکنم.

ببخشید زیاد حرف زدم

سلام
امكان نداره تو اين ديزاين نتوني فارسي بنويسي. ممكنه اشكال از اين ديزاينت باشه اونو پك كن دوباره بريز. شما كه تو مجله كار ميكني حتما اين ديزاين رو ياد بگير
موفق باشي

sfouladi

New Member
حالا يك سوال
اين ديزاين امكاناتي براي فهرست عناوين، ايجاد اتوماتيك ابتداي فصلها (يعني اينكه شماره فصل بزنه و مثلاً بنويسه فصل 19) و مشابه اينها كه براي ايجاد يك كتاب ضروري هستند را دارد؟

جدیدترین ارسال ها

بالا