شبــهــای مـجـیـــد آنــلـایــن ( مبحث شماره 2 ) ( استفاده از براش - خوب یا بد ؟ )

P.A.Y.T.O.N

Active Member
یه براش فسقلی اینقدر ارزش نداره که داش آبتینومنو اذیت کنینا ....... گفته باشم
167.gif

AMIR-ASHERI

Member
سلام
109.gif

من اومدم
106.gif

به نظر
90.gif
من براش در طرح هایی که سادگی خاص خودش رو داره باید استفاده بشه و برای چاپ هم خیلی خوب و زیبا جلوه داده میشه
91.gif

خوب اینم نظر من
94.gif

حالا بالاخره گفتتگوی آزاده یا گفتگوی گرافیکی کودومش؟
167.gif
269.gif
273.gif
308.gif

چیا میشه گفت؟
263.gif

تاپیک قبلب هرکی اومد همچین کاری کرد
262.gif

mostafa_az

Well-Known Member
دوستان بحث واقعا جالبی اناجم دادید . من خیلی خوشحالم که هنوزم انگیزه بحث دوستانه بینتون هست .

هر موقع احساس کردین مطالب این تاپیک باید سر جمع بشه و مبحث بسته بگین تا موضوع جدید رو با هم نظری خودتون انتخاب کنیم .

مخلصیم
مصطفی

AMIR-ASHERI

Member
دوستان بحث واقعا جالبی اناجم دادید . من خیلی خوشحالم که هنوزم انگیزه بحث دوستانه بینتون هست .

هر موقع احساس کردین مطالب این تاپیک باید سر جمع بشه و مبحث بسته بگین تا موضوع جدید رو با هم نظری خودتون انتخاب کنیم .

مخلصیم
مصطفی
می گم مصی یه تاپیک بزن از این امضا ها برا هم درست کنیم از این امضاا کوچیکا هستن مثل امضای من نمی دونم اسمش چیه ولی چیز جالبی می شه
294.gif
228.gif

P.A.Y.T.O.N

Active Member
خوبه امشب همه با جنبه تر شدن
البته به موضوع خیلی ربط داره
مثل دیشب!!!!!!1

LordEfazati

Member

مخلصیم
مصطفی

کو انگیزه ؟
نشونش بده تا خودم نابودش کنم !
آخه براش هم جای بحث داره ؟
ولی اگر طریقه استفاده درست بحث بشه ، بهتر میشه !

arashonline

Well-Known Member
آخي تموم شد بالاخره همه رو خوندم مثل موتور همينجوري پست زدم............
smile(80).gif

نويد جان كارت عالي بود
smile(36).gif

پيتون جان شما هم ممنون
smile(40).gif
چون بچه اي يه بوست كردم !
آقا بچه ها پيشنهاد امير عاليه............
smile(55).gif

و يه جا گفتن 3 تفنگ دار
smile(87).gif
البته مخففش ميشه F_M_S اگه گفتيد چيه .....؟؟؟

FashisT

Active Member
خب!! بحثی به خوب بودن و بد بودن براش نداریم ولی طرز استفاده خیلی مهمه!! یه براش رو به دو نفر بدید نفر اول جوری تلفیق میکنه و ترکیب و رنگ درستی براش رو که در نگاه اول نمیاد که براشه و اگر هم بیاد که انقدر زیباس که حرفی نیست ولی نفر دوم انقدر بد استفاده میکنه که بیخیال اون براش میشی! در اینکه اون نفر دوم ابتین هست که شکی نیست اینو هممون قبول داریم..ولی خوده براش خیلی موثره و کار راه اندازه! و درست استفاده کردنش هست که مهمه!!
//
خارج از بحث های انتخابی که با اون رفیقمون موافقم که بیخیال فتوشاپ بشیم!! اینکه اگه یکم عادت کنیم و زیاد از حد پست نزنیم..میشه اونو تو یه تاپیک هم پیاده کرد!!
فعلا

Mandana

Active Member
خب!! بحثی به خوب بودن و بد بودن براش نداریم ولی طرز استفاده خیلی مهمه!! یه براش رو به دو نفر بدید نفر اول جوری تلفیق میکنه و ترکیب و رنگ درستی براش رو که در نگاه اول نمیاد که براشه و اگر هم بیاد که انقدر زیباس که حرفی نیست ولی نفر دوم انقدر بد استفاده میکنه که بیخیال اون براش میشی! در اینکه اون نفر دوم ابتین هست که شکی نیست اینو هممون قبول داریم..ولی خوده براش خیلی موثره و کار راه اندازه! و درست استفاده کردنش هست که مهمه!!
//
خارج از بحث های انتخابی که با اون رفیقمون موافقم که بیخیال فتوشاپ بشیم!! اینکه اگه یکم عادت کنیم و زیاد از حد پست نزنیم..میشه اونو تو یه تاپیک هم پیاده کرد!!
فعلا

نخیر من نفر سومم.یهنی تا ناچار نشم براش استفاده نمی کنم
233.gif
283.gif

من اصلا موافق نیستم که بیخیال فتوشاپ بشیم
punish2.gif
تازه...خودت می دونی بقیه شو
240.gif
اصولا بیخیال فتوشاپ شدن مشمول قوانین جزایی و کیفری میشی و بر طبق قانون از چیز...اسمش چیه!!!! آها از گردن دار میزننت
217.gif

حالا خود دانی
258.gif

در ضمن تو این تاپیک خداییش کسی بجز من زیاده از حد پست نزد.منم که عذرم موجهه.چون یکم شیرین عقلم
283.gif

همین دیگه
271.gif

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اتفاقا منم با نظر شهرام موافقم میشه بجای اینکه درباره براش و اکشن و ... حرف بزنیم بیایم مثلا یه طرح از یه ادم معروف بذاریم و دربارش بحث کنیم. به نظر من اینطوری خیلی بهتره.

mostafa_az

Well-Known Member
با نظر دوستان موافقم . حالا راجع به چه طرحی و چه کسی ؟

مخلصیم
مصطفی

GFX Master

فکر کنم بشه از سایتهایی مثل Da کارای خوبی پیدا کرد. البته شهرام یه بار تو گالری دو بعدی یه سایت معرفی کرده بود که یه سری دیجیتال پینتیگ از چند تا طراح گذاشته بودن که فکر کنم برای بحث میتونن خیلی خوب باشن.

حالا تا نظر بچه ها چی باشه.

موفق باشی
سارا

hamid ir

Well-Known Member
قبلاً یه قراری شده ود که بچه ها خودشون براش بسازن ولی متاسفانه عملی نشد

P.A.Y.T.O.N

Active Member
فکر نکنم اینکه به خوایم در باره یه آدمی که ممکنه خیلیا نشناسنش صحبت کنیم جواب بده!!!
یه پیشنهاد داشتم
یه مشکلی که خودم زیاد تو کارا دیدم اینه که اگه ما یه کار واسه مشتری میزنیم اسم کارمون میشه کار هنری
حالا طرف میاد راجع به رنگ و این جور چیزها نظر میده که اسم کار میشه تجاری

اگه بشه می خواستم راجع به فرق این دو تا صحبت کنیم اینجوری نه خیلی خشک میشه نه خیلی open
نظرتون چیه؟؟؟
دوست دارم ببینم بقیه دوستان چقدر کارشون هنری یا چقدر تجاری!!!
تنکس

Mandana

Active Member
من تاحالا برای کسی پولی کار نکردم.در اون حالت هم اجازه ندادم طرف که معمولا رفیقم بوده برای طرحم نطر بده( البته بیشتر روش نشده بنده خدا
happydance[1].gif
) اما اگه یه موقع جایی کار کنم هیچ وقت اجازه نمیدم مشتری در موردی که مطمئنم حق با منه دخالت کنه.فوقش خیلی گیر بده میگم برو جای دیگه
cstrut2.gif

NaviD.R.R

Member
ابتین جان اینی که میگی توی بازار یه مقداری غیر ممکنه ، چون تو داری برای مشتری طرح میزنی و اون مشتری می خواد هر چی که تو ذهنش هست رو تو طرح براش پیاده کنی ( از رنگ گرفته تا فونت و عکس و ...) .
من به شخصه بیشتر کارهایی که طراحی می کنم تجاری هست و تو خیلی هاشون 100% نظر مشتری دخیل بوده .
به هر حال علف باید به دهن بزی خوشمزه باشه .

GFX Master

به نظر منم باید یه تفاوتی بین کار هنری و تجاری قائل بشیم. کار تجاری همونطور که از اسمش معلومه باید هدفش تجاری و جلب رضایت مراجع باشه. ولی خوب کار هنری اینطوری نیست. یعنی مثلا اگر شما برای یه مشتری طرح میزنی باید سعی کنی اول نظر مشتریت رو جلب کنی و در کنار اون هم طرف رو تا جایی که میتونی قانع کنی که مثلا فلان نظر شما ممکنه به کار ضرر بزنه و اگر مشتری اصرار به طرح خودش رو داشت اصلا باهاش مخالفت نکرد! این رو بخاطر از دست دادن مشتری نمیگم (هر چند که این هم خودش مهمه!) اینو به این خاطر میگم که اون طرح اول و آخر برای اون مشتری هست و حق انتخاب داره. پس ما هم باید بهش حق بدیم.

اما درست عکس این موضوع زمانی هست که یه طرح هنری زده میشه و برای تماشای بقیه و نظرخواهی گذاشته میشه. در اینصورت بقیه حق اظهارنظر و انتقاد و پیشنهاد دارن ولی کسی نمیتونه شما رو مجاب کنه که مثلا باید فلان جای طرح رو تغییر بدی.

مثلا یه نقاش یه طرح رو میکشه و هدف نهاییش هم فروش اون تابلو هست حالا اگه قبل از کشیدن اون اثر یه مشتری داشته باشه خوب باید به سلیقه و خواست اون مشتری کار کنه ولی اگر طرح رو کشید و تمام کرد و خواست طرح اماده رو بفروشه دیگه مشتری بعد از تمام شدن طرح نمیتونه بگه که فلان جای طرح رو باید عوض کنی و ... چون حالت اول جنبه تجاری داشته و حالت دوم جنبه هنری.

ببخشید طولانی شد.
موفق باشید
سارا

جدیدترین ارسال ها

بالا