شبــهــای مـجـیـــد آنــلـایــن ( مبحث شماره 2 ) ( استفاده از براش - خوب یا بد ؟ )

mostafa_az

Well-Known Member
سلام دوستان .
بابت تاپیک قبلی ممنون ازتون که خوب شروعش کردین اما دیگه داشتین به اسپم میکشوندینش قفلش کردم .
موضوع تاپیک جدیدمون این هست :

استفاده از براش خوب یا بد ؟

منظور اینه که به نظر شما اگه تو طرحامون از براش استفاده کنیم خوبه یا بد ؟ اصلا اینو باعث ضعف در طراحی میدونین یا قدرت طراحی !!

نظراتتون رو بیان کنین .

شعار تاپیک های شبهای مجیدآنلاین رو یادتون نره : بحث و گفتگوی آزاد در چهارچوب قوانین انجمن های سایت مجیدآنلاین

مخلصیم
مصطفی

آخرین ویرایش:

nima_dsnr

کاربر VIP
به نظر من که خیلی خوبه.
اما از طرفی هم باعث ضعف توی طراحی میشه.
اینو به عینه دارم توی طرح های خودم می بینم.
به امید براش میشینیم و از طراحی غافل میشیم.
ولی در کل خیلی به درد می خوره... به نظر من

Mandana

Active Member
بده.اگه هم قراره استفاده بشه آدم خودش درست کنه.اما برای کار چاپ مفتش هم گرونه
216.gif

a.gh.n

Member
استفاده از براش خوب یا بد ؟

منظور اینه که به نظر شما اگه تو طرحامون از براش استفاده کنیم خوبه یا بد ؟ اصلا اینو باعث ضعف در طراحی میدونین یا قدرت طراحی !!

نظراتتون رو بیان کنین .

به جاي براش مگه ميشه از چيز ديگه اي هم استفاده كرد؟؟؟

Mandana

Active Member
خوب ببینم مثلا شما کار آ3 میزنی چجوری میخوای براش بیاری توش؟
220.gif

LordEfazati

Member
به نظر من هم که ابزاری است که واقعا مورد نیازه
خصوصا که پلاگین هاش رو هم گرفته باشی !
در مورد چاپ هم که من تا حالا چاپ نکردم !

mostafa_az

Well-Known Member
به نظر من براش خیلی خوب هستش . هیچ مشکلی هم نداره . تنها مشکلش اینه که ممکنه آدما رو تنبل کنه . اگه سعی کنی خودت رو کنترل کنی استفاده از براش خیلی میتونه کمکت کنه .
مثلا خودم رو مثال میزنم . من اگه بخوام طرحی بزنم اول از فکر خودم استفاده میکنم بعد از براش . اما گاهی اوقات هم از ترکیب هردو . برخی چیزا رو نمیشه عین براشها در آورد یا به قشنگی اونا . چرا از براش تو اینجور مواقع استفاده نکینم .
به قول وب مستر سایت مجید آقا . کسانی دائم دارن از براش و ابزارهای جانبی استفاده میکنن اگه کامپیوترشون رو ازشون بگیری هیچی از طراحی سرشون نمیشه . این خیلی بده . بیشتر اوقات آدم به کامپیوتر خودش دسترسی نداره و باید طرح بزنه . من ازین موقعیت برام بارها پیش اومده .

بازم نظرات دوستان برام جالب هستش بدونم .

مخلصیم
مصطفی

براش ... ای رفیق تنهایی های من
25pojo5.gif

من فعلا تو کار تکمیل آرشیو براشم هستم اگه تکمیل کنم حتما شمارو در جیران میذارم.
در مورد براش هم باید بگم ... بقول بعضیا اگه حدشو بشناسیم خیلی چیزه توپیه ...

arashonline

Well-Known Member
ها اي بيده درسته حد مرزش رو بشناسيم تو كار قشنگه
smile(15).gif

راستي مخصوصا در كار دارك تاريك كثيف كاري

آخرین ویرایش:

arashonline

Well-Known Member
دوستان من داشتم فكر ميكردم واقعا براش بدرد ميخوره در جاهايي كه ميخواهيد كثيق كاري كنيد يا در كارهاي تاريك و ترسناك حلاصه بدرد ميخوره البته بعضي از براشها نه همه ....

راستي چرا زملن طولاني هيچكس نيست و يك دفعه بعد از چند ساعت 10 صفحه اضافه ميشه خب يه دفعه نياين تو پست در وكنيد ....!
smile(32).gif

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
به نظر من این سوال مثل این میمونه که بگیم استفاده از مثلا هواپیما برای رفت و آمد مناسب هست یا نه؟! چون وسایل نقلیه امروزی خطرش ممکنه بیشتر از وسایل نقلیه قدیمی باشه پس بهتره با همون مثلا درشکه بریم اینور اونور!!!

خوب وسایلی مثل اتومبیل - قطار و هواپیما جزو جدانشدنی از وسایل نقلیه شدن پس نباید به خاطر اینکه ممکنه خطرناکتر از وسایل قدیمی باشن ازشون استفاده نکنیم.

براش هم همین وضعیت رو داره. یعنی یک جزو جدانشدنی از کار طراحی هست و نمیشه گفت چون ممکنه ادم رو تنبل کنه تو کار طراحی پس ازش استفاده نکنیم!

به هر حال استفاده درست و فرهنگ استفاده از هر وسیله ای میخواد این وسیله یه هواپیما باشه میخواد یه براش باشه باید مورد توجه قرار بگیره.

موفق باشید
سارا

LordEfazati

Member
واقعا توضیح ماهرانه ای بود !
smile1(9).gif

من نظر شما را قبول دارم و در مورد اینکه هواپیما قدیمی میشه هم باید در مورد سری بعدی فتوشاپ بحث بشه !

NaviD.R.R

Member
به نظر من این سوال یکمی عجیبه !!
براش یک ابزار قدرتمند در نرم افزار های طراحی گرافیک هست و استفاده نکردن از اون یک ضعف برای طراح محشوب میشه چون با براش خیلی از کارها سریع تر و زیباتر انجام میشه و از تکرار خیلی کارها میشه پرهیز کرد و مخصوصا در بحث Painting که براش اصلی ترین ابزار هست .
ما باید ببینیم مظور از استفاده از براش چیه ؟ یعنی اینکه ما فقط با استفاده از یک سری براش که توسط طراحان دیگه طراحی شده طرح بزنیم و یا اینکه خودمون از این ابزار به درستی استفاده کنیم ؟

arashonline

Well-Known Member
دوستان ميفرمايند كه استفاده از براش لابد آماتور بودنو نشون ميده كه فكر نكنم نوع استفاده مهمه.....

NaviD.R.R

Member
اتفاقا مهمه که به چه شکلی از براش استفاده میشه .
خیلی از ما که با براش کار میکنیم غیر از کثیف کاری چیز دیگه ای از قابلیت های زیاد براش نمی دونیم و این بده . به نظر من اگه منظور از استفاده از براش همین کثیف کاری و ... هست پس استفاده از براش خوب نیست .

nima_dsnr

کاربر VIP
براش یک ابزار قدرتمند در نرم افزار های طراحی گرافیک هست و استفاده نکردن از اون یک ضعف برای طراح محشوب میشه
من حرف دومت رو قبول ندارم نوید.
براش درسته یک کارایی هایی داره که شاید یه طراح یا نتونه اون رو انجام بده یا مدت زمان زیادی طول بکشه.
ولی اگه طراح بخواد به امید براش بشینه اون موقع میشه یه ابزار خطرناک.
شکی نیست که استفاده درست از براش یا هر چیز دیگه میتونه خیلی هم مفید باشه...

Mandana

Active Member
خوب چرا من موافقم که براش برای کارهای معمولی خوبه.حتی برای دیجیتال پینتینگ.اما برای کار چاپ قبولش ندارم.مخصوصا که فتوشاپ برای براش محدودیت سایز داره(2500) ...باز اگه بیشتر هم میشد باشه فوق العاده بود.من با همینش مشکل دارم فقط.یهنی یجورایی حرصم میگیره.خیلی وقتها خواستم جایی تو کار چاپ از براش استفاده کنم اما سایز کوچیک بوده یهنی 2500 جواب نمی داده.مجبور شدم افکت رو روی عکسی بدم و بذارم که طبیعتا مثل براش خشنگ در نمیاد.
اگه محدودیت سایز نداشته باشه منم دوستش دارم
281.gif

جدیدترین ارسال ها

بالا