ساخت انجین بازی Game engine

saalek110

Well-Known Member
GDevelop چیست؟
بازی سازی بدون کدنویسی ، رایگان ، خروجی وب هم دارد.

GDevelop نام نرم افزاری رایگان، متن باز، چندسکویی (cross-platform) و کم حجم است که به وسیله آن قادر خواهید بود تا بدون نیاز به کدنویسی، بازی های دو بعدی خلق کنید. این نرم افزار با ابزارهای ساده ای شده ای که در دسترسی کاربران خود قرار داده، این امکان را فراهم آورده تا تمامی کاربران حتی کاربران مبتدی بتوانند بازی هایی که مد نظرشان است را خلق کنند. مهم نیست چه سبکی را برای بازی خود مد نظر قرار دهید، به کمک این نرم افزار قادر خواهید بود تا بازی هایی با سبک های متنوع نظیر تیراندازی، معمایی، استراتژیک، بازی های 8 بیتی و … را به راحتی طراحی کنید.

GDevelop آمده است تا نظر کاربران بسیاری را که به ساخت بازی های رایانه ای و یا موبایلی علاقمند هستند ولی با هیچ یک از زبان های برنامه نویسی آشنایی ندارند و یا برنامه نویسی برای آنها سخت است، به خود جلب کند. این نرم افزار تنها با چند کلیک عمل کدنویسی را برای شما انجام خواهد داد، یعنی با انتخاب یکسری دستورالعمل هایی که از قبل برای آن تعریف شده، قادر خواهید بود تا اعمالی را که به وسیله کدنویسی قادر به انجام آن هستید را به راحتی برای شما انجام دهد بدون اینکه حتی یه خط کدنویسی انجام دهید.

پشتیبانی از نرم افزار GDevelop بسیار قوی بوده و آموزش های فراوانی را می توانید از وب سایت سازنده آن دریافت کنید و این آموزش ها نیز بصورت های مختلفی نظیر متنی و یا ویدئویی در یوتیوب ارائه داده شده است. بازی های دو بعدی که به وسیله این نرم افزار طراحی می کنید، امکان ارائه در پلتفرم های مختلفی نظیر ویندوز، مکینتاش، لینوکس و همچنین اندروید نیز وجود دارد. طبق گفته های سازندگان این نرم افزار، امکان ارائه بازی های شما در سیستم عامل iOS نیز به زودی فراهم خواهد شد تا کاربران گوشی ها و تبلت های شرکت اپل نیز از بازی های شما بهره مند گردند.

ویژگی های نرم افزار GDevelop:​

• رابط کاربری ساده و حرفه ای
  • کاملاً رایگان بدون نیاز به خرید لایسنس
  • دارای تم های مختلف برای ظاهر نرم افزار
  • ساخت انیمیشن های دو بعدی بصورت یکپارچه
  • خلق بازی بصورت کامل بدون نوشتن یک خط کدنویسی
  • امکان استفاده برای تمامی سطوح کاربری حتی مبتدی
  • ارائه آموزش ها و نمونه مثال ها بصورت متنی و ویدئویی
  • پشتیبانی از تمامی سبک های بازی ها
  • پشتیبانی از پلتفرم های مختلف نظیر ویندوز، مک، لینوکس و اندروید
  • و…

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member

بازی سازی 3D آنلاین.
قابل دانلود هم هست و روی نرم افزار php مثل زمپ اجرا میشه.xampp
روی سایت پابلیش میشه و می توانید بازیهای ساخته شده دیگران را هم ببینید.
من خودم اشکالی ساختم و دانلود کردم و روی کامپیوترم اجرا شد. مدتها قبل این سایت عضو بودم و پروژه ام هنوز بود.
پر کردن فرم ثبت نام هم نمی خواهد و با همون جیمیل میشه ثبت نام کرد.

آموزشها:
نمونه ها:

در نمونه زیر یک چهاردیواری داریم که با ماوس و کیبورد میشه در محیط حرکت کرد.

نمونه ها اگر در کروم اجرا نشد در اپرا یا فایرفاکس یا ... امتحان کنید.

نقل از:
PlayCanvas ساده ترین جهان برای استفاده از موتور بازی WebGL است.این برنامه رایگان است ، منبع باز است و از ابزارهای شگفت انگیز توسعه دهنده پشتیبانی می شود.

playCanvas یک محیط کاملا بر پایه‌ی وب برای توسعه‌ی بازی است. این بدان معناست که شما از پلتفرم آن‌ها برای نوشتن کدهایتان، تست‌ آن‌ها، ساخت صحنه‌هایتان و حتی اکسپورت بازی‌تان با یک کلیک استفاده می‌کنید. این پلتفرم دارای رابط کاربری گرافیکی (GUI) با جزئیات فراوان و دیوانه‌کننده است.

گزینه‌ی دیگری که این ابزار در اختیار شما قرار می‌دهد، پشتیبانی کامل آن از واقعیت مجازی (VR) و سازگاری با آن است که حوزه‌ی رو به رشدی در صنعت بازی‌سازی است.

نقطه ضعف این ابزار رایگان نبودن کامل آن است. شما اگر کاربر رایگان این پلتفرم هستید، بازی‌هایتان در معرض دید عموم قرار دارند و نمی‌توانید پروژه‌های خصوصی به‌ وجود آورید.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
در تاپیکی مجزا آموزش three js شروع شد. ساخت بازیهای سه بعدی در این محیط فعالیت بعدی ما خواهد بود.
لینک:

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
در بازی سازی دو وجه کار داریم:
اولی زیباسازی محیط
و دومی کدها و هوشمند سازی.کلا توسعه و تجهیز با کدهای جدید.

باید مراقب بود که اولی تحت شعاع دومی قرار نگیرد. یعنی تلاش کنید از لحاظ زیبایی هم روی بازی کار کنید.
درسته که کدهای جدید ما را در ساخت بازی تواناتر می کند ولی اگر از امکانات موجود هم درست استفاده نکنیم کار اشتباهی است.
در کل سعی کنید به هر دو بعد همزمان توجه داشته باشید.

بعد سوم کار تمیر کردن محیط کار است. که روی این قسمت هم باید به موقع وقت گذاشت.
مثلا باید به موقع زیربرنامه درست کرد و قسمتهایی از برنامه را جدا کرد.
باید نامهای مناسبی به هر قسمت داد. باید شرح های خوبی در کدها نوشت. چون شش ماه دیگه یا یک سال دیگه شرح ها خیلی کمک کننده تر است. الان کدها را می شناسید ولی چند ماه بعد فراموش می کنید. و شرح ها کمک بزرگی است.
دیگه اینکه باید انتخاب کنید می خواهید کدام شاخه را کار کنید ، مثلا بین دو بعدی و سه بعدی انتخاب کنید.
یا با کدام بازی ساز می خواهید کار کنید.هر چه تصمیم تیزتری بگیرید سرعت پیشرفت بیشتری خواهید داشت.
من خودم از جندین بازی ساز صرف نظر کردم. بعضی در کامپیوتر من کراش می کردند و مجبور شدم رها کنم.
خودم نظر شخصی نسبت به بعضی داشتم و کار با آنها را رها کردم. بهرحال باید تصمیم به موقع بگیرید تا به بازی ساز مناسب خود برسید.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
نکته دیگه اینکه در تمام محیط های بازی سازی با موضوعات مشابهی سر و کار دارید.
مثلا چیزهایی که من در یونیتی یاد گرفتم خیلی در playcanvas.com به کمکم اومد.

منظورم اینه خیلی مفاهیم و روشها در همه محیط ها هست و فرقی نمی کنه در چه محیطی
کار کنید. یعنی چیزهایی که در یک محیط یاد می گیرید در محیط دیگر به کارتان می آید.
مخصوصا در بازی سازی سه بعدی این قضیه پر رنگ تر است. مدام با مفاهیمی سروکار دارید که در حقیقت مفاهیم گرافیک است و ربطی به بازی سازی ندارد. مثلا تکسچر و متریال. در همه اونها هست. بعضی بازی سازها که ساده ترند
قسمتهایی را پوشانده اند ولی باز هم از نشانه هایی مشخص میشه همون مفاهیم را سعی کرده اند
بپوشانند تا محیط کار ساده تر بشه.
در بازی سازی دو بعدی سه عنصر اسپرایت و آبجکت و روم(یا scene)همه جا به چشم می خورد.
چون سازنده بازی ساز مجبور بود با این موضوعات یک جوری برخورد کند.
گیم میکر استودیو کامل ترین بازی ساز دو بعدی است که من دیدم. و در مقابلش کلی بازی ساز دو بعدی
هست که ساختاری مشابه اون دارد ولی ساده تر است.
در بازی سازی دو بعدی سریع به برخورد می رسیم چون مباحث تکسچر و متریال در دو بعدی نداریم.
گیم میکر با گذاشتن اکشن یا دکمه برخورد یا کلیزیون کار را ساده نشان داده.
دو بعدی سازهای دیگه هم بهرحال برخورد را کار کرده اند ولی نه به وضوح گیم میکر.

متاسفانه خیلی سایت ها و فروم های ایرانی از بین می روند و حاصل دسترنج خیلی ها از بین می رود.
ولی در سایتهای خارجی این قضیه کمتر است و اگر به زبان انگلیسی کمی احاطه داشته باشید سریع کد مورد
نیاز خود را پیدا می کنید. البته خوب بعضی موضوعات سخت تر است و جوابهای کمتری در نت وجود دارد.

پس هر چیزی جایی یاد می گیرید در محیط های دیگه به کارتون می آید.

نکته دیگه اینکه کلا تکنولوژی ها پیشرفت می کند. مثلا html ارتقا پیدا می کند
بروسرها تکمیل می شوند. سخت افزارها قوی تر می شوند و ....
و محیط کار عوض میشه و گاه مشکلات زیادی از محیط کار کم می شود. مثلا فارسی نویسی نسبت به قبل کمتر مشکل دارد.
ولی با پیشرفت تکنولوژی باز هم تجربیات قبلی شما به کارتان خواهد آمد.

برنامه نویسی یا بازی سازی مثل ساختمان سازی است. چون باید با یک سری مواد اولیه یک محصول نهایی ساخت.
در محیط کاری نظم و دیسیپلین خیلی مهم است و سرعت کار را تعین میکند.
هر چه شما هوشمند تر و منظم تر کار کنید سریع تر پیشرفت می کنید ولی بهرحال به هدف می رسید.

اشتراکات محیط های کاری بسیار زیاد است و چه خوبه در بازی سازی این اصول را یاد بگیرید نه سر ساختمان. چون خسارتش کمتره. و محیط های مهم تری هست که از ساختمان سازی هم مهم تره
پس هر چه دیسیپلین کاری بهتری داشته باشید در همه محیط ها موفق ترید.
یعنی من دارم به جنبه هایی از کار در بازی سازی اشاره می کنم که در همه محیط ها مشترک است.
مثلا پیشرفت معنوی شما از محیط های کاری شماست.
در اونجا هم مدیریت و نظم لازم است. و شاید تنها ابزار شما در اون محیط ها باشد.
در اون جاها بازی ساز وجود ندارد نشانه ها وجود ندارد نشانه ای اگر وجود داشته باشد تجربه قبلی شماست
که بگه با چی طرف هستید و باید چه واکنشی نشان دهید. در اون دنیا شما تنها ترید و انتخابهای شما
مهم ترین فاکتور است. پس حالا که بازی سازی با خیلی محیط ها اشتراکات دارد
سعی کنیم جدی تر کار کنیم.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
بحث زاویه حرکت در خیلی بازی سازها هست.
یعنی وقتی بازیکن به زاویه 60 درجه داره نگاه می کنه موقع حرکت هم باید به اون سمت برود.
در عکس زیر وقتی زاویه نگاه بازی کن مثل شکل زیر حدود 60 درجه است باید حساب کنیم به سمت راست و به سمت جلو چقدر باید برود.
اون مقداری که با کشیدن دو خط عمودی قرمز روی شعاع دایره ایجاد شده را ببینید.
باید در جهت راست خیلی کم حرکت کند ولی به سمت جلو حدود 2 تا 3 برابر باید حرکت کند.

پیوست ها

• a1.jpg
    a1.jpg
    12.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
خوب حالا اون دو مقدار چطوری از روی زاویه حاصل می شود.
پاسخ سینوس و کسینوس زاویه است.

a6.jpg

البته زاویه باید به رادیان باشد نه به درجه.

محیط دایره یادتونه
2πR بود.

π=3.1413

وقتی کل محیط 2π
باشد نصفش یعنی 180 درجه میشه π
.
, 90 درجه میشه
π/2 یعنی πتقسیم بر 2 .
حالا من نمی خوام اینها را حفظ کنید بلکه خواستم یادتون بیافته رادیان چی بود.

اون که میگه نظرم 180 درجه تغییر کرده یعنی از شرق به غرب رفته و درست میگه
ولی اگر یکی بگه نظرم 360 درجه عوض شده اشتباه است چون 360 یک دور کامل است و برگشته روی صفر دوباره.
مقدار 180 درجه مساوی p رادیان و 360 درجه 2p رادیان است.

JavaScript:
rotation += 0.05;
camera.position.y = Math.sin(rotation) * distance;
camera.position.x = Math.cos(rotation) * distance;

کد بالا میگه اگر قراره بازیکن یا دوربین به اندازه distance جلو برود ولی زاویه دار ایستاده چقدر باید به سمت راست(یا چپ) برود و چقدر به سمت جلو( یا عقب).

البته در بازیها سمت z و x داریم. چون y ارتفاع است و معمولا بازیکن پرواز نمی کند.

a4.jpg

Value of root 3, √3 =1.732

a7.jpg

b1.jpg

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
حالا چقدر زاویه کم و زیاد کنیم؟
3.1413/2=1.57065
یعنی 90 درجه حدود 1 و نیم است.
اگر بخواهیم هر استپ 15 درجه بچرخانیم میشه یک ششم یک و نیم:
0.2618
چون من نمی خواهم وقتی به 90 رسیدیم کج باشه و دقیق 90 نباشه.

saalek110

Well-Known Member
وقتی در یک فعالیت به شما فشار می آید ، دلیلش همیشه سختی کار نیست
گاهی باید جای دیگه ای باشید و کار دیگری را پی بگیرید

برنامه نویسی و بازی سازی برای ما ایرانی ها راه همواری نیست.
یکی اینکه انگلیسی یا زبانهای رایج دیگر زبان اول ما نیست
دوم اینکه ما تحریم هستیم و از خیلی چیزها محرومیم
سوم اینکه سرعت اینترنت ما کمه و اصلا با دنیا هماهنگ نیستیم. مثلا من بخاطر همین نتوانستم با اندروید استودیو کار کنم و رفتم سراغ اکلیپس.
چهارم اینکه سخت افزار ما هم از دنیا عقبه. مثلا نصب ویژوال استودیو سخت است.

بخاطر این مسایل باید مدیریت انرژی کنید و مسیریابی روحی مقداری بلد باشید.
تلاش اذیت کردن خودمون نیست بلکه بیشتر از تست ها و تلاش ها باید فکر را به کار انداخت.
البته گاهی تلاش کور می کنیم ولی در اصل اون تلاش های کور بستری است تا فکرمون فرصت دریافت راه حل ها را داشته باشد. یک دانشمندی گفته ما کارمون اینه که خود را در محل دریافت الهامات قرار دهیم.
پس فشار نیاورید بلکه حین تلاش ها به مغز خود اجازه فعالیت روان و سالم بدهید تا ایده ها را دریافت کند.

تا منطق شما شش دونگ علت ایراد یا راه جلو رفتن را نگفته ،
یعنی دارید تلاش کور می کنید ، ولی تلاش کور اگر با استرس و فشار بر خود
و از کار انداختن مغز همراه نباشد اشکالی ندارد چون راهها به ذهنتان می رسد.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
اگر ایرادی در برنامه شما هست یا ایده ساخت چیزی دارید،

تقریبا همیشه افراد زیادی قبلا همین مشکل شما یا ایده شما را داشته اند...

پس سرچ کنید. البته انگلیسی منظورمه.
ولی گاهی کلمات سرچ خوبی به ذهنمان نمی رسد که این یک مشکل است.

saalek110

Well-Known Member
خیلی اوقات میشه متن اررور را سرچ کرد
گاهی کد را سرچ کنید خیلی دقیق تر به خواسته خود می رسید چون کد خاص تر از کلمات محاوره است.

من یک تاپیک داشتم با نام نکات سرچی ، اون را هم نگاه کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saalek110

Well-Known Member
دیجیاتو: مدیر سخت‌افزار شرکت آمازون در یک رویداد عمومی به انتقاد از ایده متاورس پرداخت.

دیوید لیمپ گفت نمی‌خواهد در یک دنیای مجازی به‌صورت ۲۴/۷ (هفت روز هفته، بیست‌وچهار ساعته) یا حتی چند ساعت در روز زندگی کند.

صف مخالفان متاورس طولانی‌تر شد

در حین سخنرانی در جشنواره «آینده همه چیز» وال استریت ژورنال، از لیمپ پرسیده شد در مورد متاورس چه فکری می‌کند. او در حالی که امکان تغییرات آینده را رد نکرد پاسخ داد ترجیح می‌دهد بر دستگاه‌هایی تمرکز کند که «اینجا و اکنون» را تقویت می‌کنند.

لیمپ گفت با وجود فناوری‌های کنونی مانند تلفن‌ها و هدفون‌های بی‌سیم، برقراری ارتباط با فرزندانش، حتی زمانی که در یک خانه هستند، دشوار است. او گفت می‌خواهد روی فناوری‌هایی کار کند که مردم را وادار می‌کند از دنیای واقعی اطراف‌شان لذت ببرند و برای خانواده امکان تجربه‌های واقعی‌تر را فراهم می‌کند.

این مدیر شرکت آمازون همچنین به مبهم بودن اصطلاح «متاورس» هم اشاره کرد: «اگر از چند صد نفر بپرسم متاورس چیست، ۲۰۵ پاسخ مختلف دریافت می‌کنیم. ما تعریف مشترکی نداریم، این اصطلاح برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد».

لیمپ به عینک‌های واقعیت افزوده (AR) اشاره کرد و گفت آنها بهتر از واقعیت مجازی (VR) هستند زیرا حداقل با استفاده از آنها می‌توانید دنیای واقعی را ببینید.

فناوری واقعیت افزوده (AR) به واقعیت موجود، امکانات و ویژگی‌های بیشتر می‌افزاید. این فناوری پلی ارتباطی بین دنیای واقعی و دنیای مجازی ایجاد می‌کند. اما برخلاف واقعیت افزوده، در فناوری واقعیت مجازی (VR)، کاربران در یک محیط دیجیتالی شبیه‌سازی‌شده غوطه‌ور هستند.

متاورس که از آن با عنوان نسل آینده اینترنت یاد می‌شود سال گذشته با تغییر نام شرکت فیسبوک به متا بیش از قبل مورد توجه قرار گرفت. به گفته رئیس شرکت متا، مارک زاکربرگ، متاورس جایی است که در آن به‌جای دیدن محتوا، در درون محتوا زندگی خواهیم کرد. عینک‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی از جمله ابزارهای متصل شدن به متاورس خواهند بود.

دیوید لیمپ ماه گذشته در مصاحبه با فایننشال تایمز هم نظرات مشابهی را بیان کرده بود. این مدیر آمازون در نقد ایده پیشنهادی شرکت متا تنها نیست. در ماه‌های گذشته برخی دیگر از بزرگان حوزه فناوری اطلاعات از جمله مدیر عامل اسنپ، رئیس سابق نینتندو و دیگران هم نظراتی در رد ایده‌ متاورس مارک زاکربرگ مطرح کرده بودند.

سالک: شاید بتوان گفت دو جبهه تشکیل شده
گروهی می خواهند زندگی مجازی را توسعه دهند
گروهی می خواهند به زندگی واقعی برگردند

ولی شاید هر دو اشتباه می کنند و هر دو مسیر در شاخه هایی درست است.
یعنی وقتی با دید بازتر و دانش بیشتری بعدها نگاه شود بفهمند که اصلا ایجاد دو جبهه کاری اشتباه بوده و الی آخر....
می خواهم بگویم محکوم کردن هر کدام از این دو دنیا به خاطر دیگری اشتباه است.
هر ابزار را باید درست شناخت و درست ازش استفاده کرد.
آیا چاقو چیز بدی است؟ نه . بسته به استفاده ای که ازش میشه دارد.
مثلا شبیه سازی پرواز یا رانندگی برای کمک به آموزش خلبانان یا رانندگان چیز خوبی است. البته این مثال واضحی بود ولی در جاهای دیگر قضیه کمی پیچیده تر می شود.
مثلا تلفن یک ارتباط صوتی ایجاد می کند و شاید کسی بگوید فرقی با مکالمه رو در رو ندارد ولی شما افراد زیادی را می بینید که در خیابان مشغول دعوا پشت موبایل هستند. چون در صحبت رو در رو چیزهایی مانع از گفتن حرفهایی می شود که پشت موبایل نمی شود. و حالا بجای موبایل ایمیل یا چت را قرار دهید یا متاورس را
فکر نکنید همه اینها ارتباط است. اینها وسیله ارتباطی فقط نیست. بلکه به سمت هایی شارژ هم می کند.
باید بفهمیم هر تکنولوژی می آید بدون اینکه عوارض آن قبلش بررسی شود. حتی بعد روشن شدن عوارضش سالها طول می کشد تا منع شود. مثلا اتاق های عمومی چت یاهو سالها برقرار بود. و سالها طول کشید تا برچیده شود. روز اول فقط چون تکنولوژی و ابزار جدید محسوب میشد کسی کاری با اثرات منفی آن نداشت ولی به تدریج مذموم شد.
خیلی تکنولوژی های فعلی هم که هنوز مذموم نشده اند دارند اثرات منفی خود را روی مردم می گذارند.
بحث بر سر جنگ با تکنولوژی نیست. بحث بر تلاش بر کاهش اثرات منفی ابزارهای جدید است که با ایجاد بصیرت و دانش بعدا انجام می شود.

برگردیم به بحث اصلی ..... دنیای حقیقی یا مجازی هیچ کدام مقدس تر از دیگری نیست بلکه باید هر دو را خوب شناسایی کرد و با دانش نسبت به هر و نظر داد.
و بحث من در این پست هم برای ایجاد این دانش است و دنبال محکوم کردن چیزی نیستم. خبر بالا از سایت برترین ها بهانه ای شد تا کمی این بحث را باز کنم.

آخرین ویرایش:

hanie9988

Member
مهاجرت به آلمان یکی از قدرت‌های اقتصادی و صنعتی برجسته در اروپا است. با جمعیت بالغ بر ۸۳ میلیون نفر، آلمان یک کشور صنعتی پیشرفته با تکنولوژی پیشرفته، آموزش عالی معتبر، و نظام حمایت از کارآفرینی است. اقتصاد آلمان به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان به شمار می‌رود و نقش مهمی در اتحادیه اروپا دارد. سرمایه گذاری در آلمان

ava282009

Member
مهاجرت به کانادا می‌تواند یک گام مهم در زندگی شما باشد. در اینجا چند نکته کلی در مورد مهاجرت به کانادا آورده شده است:

1. **انواع مهاجرت:**
- **اقامت دائم (Permanent Residency - PR):** این نوع مهاجرت بیشتر مورد توجه قرار گرفته و افراد می‌توانند برنامه‌های مختلفی مانند Express Entry، Provincial Nominee Program (PNP) و Family Sponsorship را انتخاب کنند.
- **تحصیلات و کار:** مهاجرت به کانادا بر اساس تحصیلات یا مهارت‌های شغلی نیز ممکن است.

2. **Express Entry:**
- یکی از معروف‌ترین برنامه‌های مهاجرت به کانادا است که بر اساس سیستم امتیازدهی انجام می‌شود.

3. **IELTS و تحصیلات:**
- آزمون زبان IELTS معمولاً یکی از الزامات مهاجرت به کانادا است. همچنین، تحصیلات مدرک تحصیلی مهمی برای امتیازدهی محسوب می‌شود.

4. **تجربه کار:**
- سابقه کار نیز امتیازهای مهاجرت را تحت الشعاع قرار می‌دهد. تجربه کار در شغل‌های مرتبط با لیست شغلی کانادا می‌تواند بسیار مفید باشد.

5. **مشاوره حقوقی و مهاجرتی:**
- دریافت مشاوره از وکلای مهاجرت یا مشاوران مهاجرتی می‌تواند به شما کمک کند تا مسیر مناسبی را انتخاب کنید.

6. **مهاجرت از طریق استارتاپ:**
- اگر شما یک کارآفرین هستید، برنامه‌های خاصی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد.

7. **پناهندگی:**
- اگر در وضعیت پناهندگی هستید، باید به موارد مربوط به پناهندگی در کانادا توجه داشته باشید.

8. **ترتیبات مالی:**
- نیاز به اثبات توانایی مالی برای زندگی اولیه در کانادا و جلب امکانات لازم دارید.

مهاجرت به کانادا تحصیل در کانادا

جدیدترین ارسال ها

بالا