روش تعیین قیمت کارهای سه بعدی

saber32

Member
پست رو ویرایش کردم
آقا گرم فیمت دادن هستید
به اینا هم یه قیمت بدید

با رنگ قرمز قیمتیه که من میخوام بدم

کار Ted Room
ایده : از یک فیلم
نرم افزار : 3Ds Max 2010
موتور رندر : MentalRay
زمان مدلینگ : 2 روز
زمان رندر : یک ساعت ( البته سیستم من ضعیفه ! بگم خندتون میگیره !!!)
( رم 512 ، گرافیک 128 ، سی پی یو 3 )
450 تومن

کار Summer Room
ایده : از یک خودم
زمان مدلینگ : 1 روز
زمان رندر : 45 دقیقه
500 تومن

کار Business Room
زمان مدلینگ : در واقع همون کار بالاییه با یکم تغییر !
زمان رندر : یک ساعت
350 تومن

لطفا نظر و قیمت تون رو بگید

پیوست ها

• 5qwncn7sxwa5nqzxim.jpg
    5qwncn7sxwa5nqzxim.jpg
    735.3 کیلوبایت · بازدیدها: 216
  • 1avqmolt28pki8bz1ft.jpg
    1avqmolt28pki8bz1ft.jpg
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 216
  • 9f1ubgm2eobg013g2jnl.jpg
    9f1ubgm2eobg013g2jnl.jpg
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 195
آخرین ویرایش:

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
لطفا قوانین تاپیک رو رعایت کنید، در مورد قیمت نظرخواهی نکنید کارتون رو بزارید همراه با قیمتی که به کارفرما پیشنهاد کردین

sallarmelli

Active Member
پست رو ویرایش کردم
آقا گرم فیمت دادن هستید
به اینا هم یه قیمت بدید

با رنگ قرمز قیمتیه که من میخوام بدم

کار ted room
ایده : از یک فیلم
نرم افزار : 3ds max 2010
موتور رندر : Mentalray
زمان مدلینگ : 2 روز
زمان رندر : یک ساعت ( البته سیستم من ضعیفه ! بگم خندتون میگیره !!!)
( رم 512 ، گرافیک 128 ، سی پی یو 3 )
450 تومن

کار summer room
زمان مدلینگ : 1 روز
زمان رندر : 45 دقیقه
500 تومن

کار business room
زمان مدلینگ : در واقع همون کار بالاییه با یکم تغییر !
زمان رندر : یک ساعت
350 تومن

لطفا نظر و قیمت تون رو بگید

با توجه به کار بچه ها و کیقیت کارتون قیمت ها زیاده.

سلام من بابت این کار100 تومن گرفتم که طرف هم دوست بود هم دانشجو
می ارزه؟

به نظرم این کار 250 تا 300 می ارزه
حساب حساب کاکا برادر.

آخرین ویرایش:

archisam

Member
این که یه سایت اینترنتی بخواد مرجع باشه اصلا امکان پذیر نیست، چون واسه کارفرما(که اکثرا بی سواد و فقط پولدار هستن) سایت اینترنتی هیچ ارزشی نداره. برای مهندسا هم مرجع قوی و معتبری نیست و اصلا وقت برای دیدن هیچ سایتی ندارن و اگه هم ببینم می گن من چه میدونم گردوننده های این سایت کیا هستند، از کجا معلوم خودتون الکی یه قیمتی نذاشتید تو سایت و ...

تا زمانی که کار ما رو به رسمیت نشناسن فقط آب تو آونگ کوبیدنه!
باید یه مرجع رسمی(اتحادیه، مجمع، سندیکا، صنف یا...) تو هر شهری بسازیم.(حتی اگه 1 سال هم طول بکشه، ارزش داره چون اصولی، قانونی و حرفه ای خواهد بود و ما جزء اولین افراد هر شهر خواهیم بود)
حالا چطوری باید این کار انجام بشه رو من نمی دونم. دوستان آگاه باید راهنمایی کنند.
فقط یه خواهش
خواهشا، خواهشا+... از آموزش این کار جدا خود داری کنید!!!
بذارید دیگران مثل خود ما با سختی این کار و تکنیک های اون رو یاد بگیرن تا قدرشو بدونن و ارزش کار رو این قدر پایید نیارن.
اگه به خاطر 500 تومان آموزش بدید، بدونید که 10 ها برابر این مقدار رو از دست می دید!!! چون یه رغیب ساختید که علاوه بر قاپیدن پروژه های آتی شما با کمترین دستمزد، خودش اقدام به آموزش می کنه و ....
بی خیال
اگه به خاطر تنگدستی اقدام به کار کم بها بزنیم، ارزش کار خودمون رو پایین میاریم و فرصت های درآمد زایی بیشتر آینده خودمون رو از دست می دیم.
خواهشا با قیمت های پایین کار نکنید و به دیگران این توصیه رو هم بکنید.
البته ارسال نکات آموزشی تو اینترنت هیچ عیبی نداره، چون مخاطب برای آموزش دیدن اون بهایی میده که تو آموزشگاه و کلاس خصوصی نمیده.

سلام خود من توی آموزشگاه آموزش دیدم بعد هیچکدوم از بچه ها نیومدن باهام بعد که کلاسا تموم شد رو سرم خراب شدن که آقا فیلمای آموزش رو بده ما بهت فتوشاپ یاد میدیم رویت میدیم و فلان شما یه جاهایی درست میگید من خودم توی اوج امتحانای ترم یاد گرفتم در صورتی که اونا راحت داشتن درسشونو میخوندن و نمره های تپل گرفتن به نظر منم حالا اگه نشد توی هر شهر سندیکا ایجاد کنیم حداقل همین جا بچه های مکس کار قیمت بدن این سایت بشه مرجع ما :wink:

سلام ....

تاپیک جالبیه البته بیشتر برای کار فرماها ونه برای ما .... براین اساس میخوام یک تحلیل در مورد این تاپیک بکنم :
با توجه به قیمتهایی که دوستان در اینجا منتشر کردن برای کارهای معماری ائم از طراحی و اجرای سه بعدی بطور میانگین برای هر پروژه ، نسبت به نوع کار و فاکتورهای تاثیرگذار (محل سفارش،شرکتی ، شخصی،دانشجویی،حجم کار،نوع پروژه،اهمیت پروژه، اهمیت کارفرما و ...) روزانه 30000 تا 80000 تومان دریافت شده !!!
خوب این قیمت برای کارفرمای ساختمانی ایده آله و یا شاید مفت باشه. احتمالا میپرسید چرا ؟ جواب : در حال حاضر کارگر ساده روز مزد ساختمانی (همونی که آجر بالا میندازه ) روزانه 30000 تومان میگیره، کارگر اوستاکار هم از 60000 تا 80000 تومان میگیره تازه این در شرایطی هست که زمان کار یا متراژ کار زیاد باشه اگر نه که چکی حساب میکنن .... حالا فهمیدین چرا برای یک کار فرما مفت میشه ؟ چون همونقدر که به یک کارگر میده به یک متخصص معمار و یا متخصص سه بعدی کار میده با
این تفاوت که یک کارگر حداقل یک تا چند ماه در ساختمان کار میکنه اما سه بعدی کار حداکثر یک ماه.
البته مقصر کارفرما نیست بلکه من و شمای همکار عزیز هستیم که ارزش کارمون را هم ارز یک کارگر قرار میدیم در حالی که مهندس یا متخصصیم !!!!!!!
شاید یکی از عواملی که باعث شده باقیمتهای کم کار کنیم زیادی دست تو کار باشه حالا باید یه مرجعی بزاریم تا یک اتحاد بین این دستهای زیاد ایجاد کنه برای اینکه بتونیم ارزش خودمونو حفظ کنیم.
باتوجه به تجربه ای که من کردم شاید یکی از ارزانترین و کم ارزش ترین کارها در یک پروژه ساختمانی نسبت به دیگر کارها ، سه بعدی باشه درحالی که اینطور نیست و داره به عامل مهمی تبدیل میشه و این عامل مهم فعلا برای کارفرما مفت هست ...

حالا شاید سوال پیش بیاد خوب حالا ارزش واقعی کارما چقدره یا چند تومانه ؟ صادقانه بگم بیشتر از یک کارگر سادست :)
همکار عزیز ارزش کارتو حفظ کن چون کار باارزشی انجام میدی ازاین نترس که کار گیرت نمیاد چون اگه همه ما این فکر را بکنیم رفته رفته به جایی میرسیم که با 10000 تومان پروژه ساختمانی طراحی و سه بعدی میکنیم از ترس اینکه پروژه را از دست ندیم چون امکان داره یکی دیگه 20000 تومان کار کنه.

همیشه خودمونو بالای هرم ساخت و ساز قرار بدیم نه پایین هرم ، سعی کنیم از سودهای کلانی که کار فرما ها بابت ساخت و ساز به جیب میزنن ما هم بسته به ارزش کارمون و چیزی که حقمونه منتفع بشیم ، نزاریم حرفه و شغلمون استثمار بشه.

sallarmelli

Active Member
به نظرم ما نیاز به یک اتحادیه داریم

و اینکه افراد عضو این اتحادیه بشن و کارت و شماره دریافت کنند و با نرخ های مصوب این اتحادیه کار کنند و مثل گریدهای معماری درجه بندی بشن

و این کار باید تا جایی پیش بره تا اگه یه نفر رفت جایی شماره اش رو داد برای کار تری دی اول ازش سوال بشه آیا شما شماره اتحادیه داری یا نه؟
اون موقع هست که به نظر من همه چیز درست می شه

و این به همت خودمون بستگی داره که یه چنین چیزی رو درست کنیم

kami_re62

Member
سلام ،

من ی کار دانشجویی چند وقت پیش انجام دادم که توی نمونه کارام گذاشتم اینجا 150 گرفتم ،
کلاً دانشجو جماعت با اینکه دیگران میگن هرچقدر میتونی ازش بگیر پول خوب نمیده کارشم سریع میخاد دنگو فنگ داره ،
ی کار برا میراث فرهنگبی انجام دادم بدکی نبود ، چندتا اصلاحیه خورد تازه یارو 3Dشو دیده بود حالا یاد تغییرات افتاده بود :green:
من کلاً رندری کار میکنم بین 50 تا 100 رندری میگیرم برای مدل سازیشم بسته به حجمش 100 200 میگیرم

دوستام میگن بازارو خراب نکن اما من این مدلی کار میکنم :green:

sallarmelli

Active Member
کار بدی می کنی اینجوری کار می کنی

یه بار ما توی یه شرکت بودیم شرکت پروژه میراثش جز پروژهای طبقه بندی شده اش بود همه افراد بهش دسترسی نداشتند 60 میلیون قرارداد داشت و مطمئنم انیمیشن نبود

نمی خوام مقایسه کنم ولی میراث خیلی پول داره

کلا با دولتی ها باید قیمت رو بالا بگی چون کار خیلی اصلاحیه می خوره

c m y k

Member
موافقم ولی تو این نوع دید هم نباید زیاده روی بشه اگر میخوایم کاسبیمون همیشه رونق داشته باشه به پول درست گرفتن فکر کنیم بهتره تا به سود کلانی که طرف داره میبره چون من به حلال بودنش بیشتر اهمیت میدم ضمن اینکه ما باید برای کارمون محدوده نرخ داشته باشیم .:)

shsr

New Member
اینجا مثل اینکه همه حرفه ای هستند، من یه کار میخواستم سفارش بدم که کار ساده ای هستش، یه کاراکتر ساده میخوام (در حد نمونه های آماده پوزر) با یه سری ژست های مختلف (حدود 50 تا 100تا) با خروجی عکس از هر کدوم، کسی هست از این کارهای ساده هم انجام بده؟ چند میگیرین برای هر کدوم؟

3D Art

Member
اینجا مثل اینکه همه حرفه ای هستند، من یه کار میخواستم سفارش بدم که کار ساده ای هستش، یه کاراکتر ساده میخوام (در حد نمونه های آماده پوزر) با یه سری ژست های مختلف (حدود 50 تا 100تا) با خروجی عکس از هر کدوم، کسی هست از این کارهای ساده هم انجام بده؟ چند میگیرین برای هر کدوم؟

دوست گرامی جای مناسبی رو برای این کار انتخاب نکردید ...
میتونید وارد گالری بشید و به دوستانی که کار کاراکتر میکنن پ.خ بدید
و یا در قسمت نیازمندی های خواسته خودتون رو مطرح کنید .

amir989

Member
تمام کارهای اینجا تک فریم :(
دوستان یک انیمیشن 1ساعته با این کیفیت و این دقت انیمیت رو چقدر به صداوسیما میشه فروخت؟
من از صفه 1 تا آخر رو خوندم میدونم نباید قیمت ازتون بخوام اما میدونین که کار انیمیشن تاپیک قیمت نداره :( . اگه تعرفه انیمیشن صدا وسیما رو میدونید یا هر اطلاعی دارید راجبه کارای انیمیت لطفا بگین. :)

https://www.dropbox.com/s/r2bp5bwytalkm3r/P-to-a-0.mov

https://www.dropbox.com/s/zh3s8ja796irwwb/7_0.mov

korosh rad

New Member
دوستان قیمتهای اینجارو دیدم گیج شدم :(
من مشهد شرکت معماری دارم و معمولا پیمانکار طرح های خودم هستم
من جدا از قرارداد پیمانکاریم واسه طراحی داخلی متر مکعب و نما متر مربع از 5000 تا 8000 تومان میگیرم
آخرین کارم دو روز پیش تموم شد واسه یه نمای سنگی 8واحدی (حدود200متر مربع) 1.300.000 پول گرفتم

3D Art

Member
خوب تهران نمای یک ساختمان 200 متری با 4 طبقه بین 1 تا 1.5 هست
ولی بیشتر دوستان اینجا فقط در مورد سه بعدی کردن حرف میزنن

جدیدترین ارسال ها

بالا