روش تعیین قیمت کارهای سه بعدی

sallarmelli

Active Member
من سوالی که برم پیش اومد ویه یجا هم دیدم یه همچنین پستی یادم نیست کجا بود
کابینت سازی چه نیازی به تری دی تو داره یا چه چیزی رو می خواد بدست بیاره؟
خوب یه عکس از کارای قبلیش می گیره نشون مشتری می ده.

Naser3d

Member
دوست عزیز اتفاقا کابینت سازها برای اینکه بعد از نصب کابینت براشون مشکلی چیش نیاد (مشتری بگه من اینجوری نمیخواستم و...) حتما یه طرح بهشون نشون میدن حتی بعضی از مشتری هاشون سر رنگ بندی هم به مشکل میخورند مثلا اگه تو طرح هر رنگ بندی داشته باشه باید همون هم اجرا بشه که بعدها نگن این یه دونه در این رنگی بود الآن باید عوض بشه
میبوسمت:rose:

نام پروژه: رستوران تخت جمشید
موقعیت: کرج
زمان: 91/02/30
کارفرما: دکوراسیون داخلی
توضیحات: به درخواست خود سفارش دهنده، در پروژه از به کار بردن آبجکت هایی مثل میز، تخت، گل و ... اجتناب شده و فقط فضا مورد طراحی و شبیه سازی قرار گرفته.

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    61.1 کیلوبایت · بازدیدها: 149
  • 2.jpg
    2.jpg
    60.3 کیلوبایت · بازدیدها: 154
  • 3.jpg
    3.jpg
    58.4 کیلوبایت · بازدیدها: 107
  • 4.jpg
    4.jpg
    57.2 کیلوبایت · بازدیدها: 128

sallarmelli

Active Member
خوب که فعالی
چرا کارهاتو توی گالری نمی ذاری
درضمن اگه دوست داشتی قیمت رو بنویس

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
بهتره وقتی کاری رو اینجا میزارید قیمت رو هم ذکر کنین! اینجا گالری کارهای سه بعدی نیست و عنوان تاپیک هم مشخصه
لطفا رعایت کنید

آقا ما تاحالا این همه کار گذاشتیم و همیشه قیمتش هم میذاشتیم، حالا یه بار یادمون رفت قیمت بذاریم دیگه دلخوری نداره که.
لااقل دوستان لطف کنن کارهای خودشونو بذارن بعد از دیگران ایراد بگیرند.(این صحبت ها کمکی به هدفمون نمی کنه)
قیمت پروژه 100 تومان هست.
موفق باشید

آخرین ویرایش:
نوع پروژه: مجتمع مسکونی
زمان: 91/03/01 (24 ساعت)
کارفرما: مهندسی عمران
قیمت: 350 هزارتومان
توضیحات: ندارد

موفق باشید

پیوست ها

• 3-1.jpg
    3-1.jpg
    75.3 کیلوبایت · بازدیدها: 169
  • 3-2.jpg
    3-2.jpg
    76.9 کیلوبایت · بازدیدها: 161
  • 3-3.jpg
    3-3.jpg
    54.1 کیلوبایت · بازدیدها: 120
آخرین ویرایش:

مدیر انجمن‌ها
دوستان عزیز هم لطف کنن از این به بعد کاری رو میزارن قیمت رو هم ذکر کننف برا پرسیدن قیمت یه تاپیک دیگه بزنید لطفا در بخش مربوطه

نوع پروژه: مجتمع مسکونی/اداری/تجاری
زمان: 91/03/03 (48 ساعت)
کارفرما: سنگ کار
قیمت: 300 هزارتومان
ادامه تصاویر در بخش بعدی

پیوست ها

• b (5).jpg
    b (5).jpg
    72.4 کیلوبایت · بازدیدها: 113
  • b (4).jpg
    b (4).jpg
    69.5 کیلوبایت · بازدیدها: 81
  • b (3).jpg
    b (3).jpg
    71.4 کیلوبایت · بازدیدها: 68
  • b (2).jpg
    b (2).jpg
    68.4 کیلوبایت · بازدیدها: 95
  • b (1).jpg
    b (1).jpg
    64.1 کیلوبایت · بازدیدها: 120
آخرین ویرایش:
ادامه تصاویر از پست قبلی

سری آخر تصاویر در پست بعدی!

پیوست ها

• b (10).jpg
    b (10).jpg
    112.6 کیلوبایت · بازدیدها: 43
  • b (9).jpg
    b (9).jpg
    84.8 کیلوبایت · بازدیدها: 32
  • b (8).jpg
    b (8).jpg
    63.1 کیلوبایت · بازدیدها: 28
  • b (7).jpg
    b (7).jpg
    75.6 کیلوبایت · بازدیدها: 35
  • b (6).jpg
    b (6).jpg
    64.3 کیلوبایت · بازدیدها: 37

saeedmagic

Member
دوستان من برای این کار 50تومن گرفتم کلا هم 3-4 ساعته جمع شد (البته 3تا آشپزخونه 3ساعته جمع شد هر کدوم 50 تومن) شما بودین چند قیمت می دادین همین کار رو به یه کابینت ساز توی منطقه جنوب شهر (شاد آباد)

پیوست ها

• z1.jpg
    z1.jpg
    143.5 کیلوبایت · بازدیدها: 207
  • z2.jpg
    z2.jpg
    132 کیلوبایت · بازدیدها: 186
دوستان من برای این کار 50تومن گرفتم کلا هم 3-4 ساعته جمع شد (البته 3تا آشپزخونه 3ساعته جمع شد هر کدوم 50 تومن) شما بودین چند قیمت می دادین همین کار رو به یه کابینت ساز توی منطقه جنوب شهر (شاد آباد)

والا کیفیت کارت که خوبه و خیلی بیشتر از 50 می ارزه. اما چون من دیدم تو منطقه کاریم بیشتر از 50 بابت آشپزخونه نمیدن، منم کار با کیفیت در خور همون 50 تومان بهشون میدم.
از نظر من ارزش کار شما حداقل حداقل، 125 هست ولی چه کنیم که بیشتر از این حرفا شانس نداریم بگیریم.
موفق باشید

Naser3d

Member
سلام از اینکه دیر جواب میدم شرمنده
کاریکه تو صفحه قبلی گذاشتمو تازه محاسبه قیمت شد
165 تومن ؟

آخرین ویرایش:

مدیر انجمن‌ها
سلام از اینکه دیر جواب میدم شرمنده
کاریکه تو صفحه قبلی گذاشتمو تازه محاسبه قیمت شد
165 تومن به نظرتون مناسبه ؟
کاربر گرامی لطفا پست قبلیتون رو ویرایش کنید و قیمت رو ذکر کنین، اینجا تاپیک قیمت پرسیدن نیست لطفا رعایت کنید، فقط قیمت رو بگین نه این که خوبه و ....

نوع پروژه: ویلا
موقعیت: لاهیجان
زمان: 91/03/04 (24 ساعت)
کارفرما: مهندسی عمران
قیمت: 70 هزارتومان
توضیحات: برای کارفرما مهم نبود ورودی ساختمان و طبقه پایین چطوری باشه، فقط براش طبقه بالایی نمای ساختمان مهم بود.

راستی پیرو تمامیه پیام های خصوصی که بامن گرفته میشه عرض کنم که تمام تری دی هایی که اینجا میبینید میذارم(کلا تمام کارهام) طراحی هاش رو خودم انجام میدم. یعنی مبلغی که میگیرم= طراحی + تری دی هست.

موفق باشید

پیوست ها

• Vila (5).jpg
    Vila (5).jpg
    65.2 کیلوبایت · بازدیدها: 92
  • Vila (4).jpg
    Vila (4).jpg
    62.2 کیلوبایت · بازدیدها: 85
  • Vila (3).jpg
    Vila (3).jpg
    69.1 کیلوبایت · بازدیدها: 94
  • Vila (2).jpg
    Vila (2).jpg
    77.4 کیلوبایت · بازدیدها: 120
  • Vila (1).jpg
    Vila (1).jpg
    66 کیلوبایت · بازدیدها: 134
سلام . بچه ها .
من امروز این قسمت رو دیدم . و چند صفحه اول رو خوندم ..
نظر من اینه که کاری که ما میکنیم . اصلاً نه به ساعت کاری بستگی داره . نه به اینکه چند سال تجربه داری و نه به متر مربع نه به دقیقه و واحد های این چنینی . .
در اصل باید برای ما پایه و اصول کار مهم باشه . خیلی وقتها . خیلی کار های بزرگ هست که به متر مربع و ساعت و این حرفا بخوایم تقسیمش کنیم رقم خیلی بزرگی در میاد . ولی به نتیجه کار که نگاه میکنیم . میبینیم مفتم نمی ارزه .
. ولی خب در عوض کار هایی هست که میبینیم در فضای خیلی کوچیکی که به متر بخوایم حساب کنیم بیشتر از 300 - 400 تومن نمیشه . معماری و طراحی ای انجام شده که . ملیون ملیون می ارزه . .
در واقع مرز های بین قیمت های زیاد و قیمت های کم خیلی کوچیکه . و ما باید بعد از اتمام پروژه . برای کارمون قیمت بزاریم . و پیشنهاد رو ما بدیم . به حکم مثال. بگیم این کار با این قیمت به علاوه مثلاً 5 عدد رندر با زاویه دلخواه و امکان فلان دفعه تجدید نظر و اصلاحیه . . به شرط امضای قرارداد خرید و قید تمامی این شرایط .
.
اگه ما بخوایم کار رو به هر قیمتی که شده . بدیم و بگیم هرچی بیشتر بهتر . و به دلیل نیاز ها و مشکلات مالی به نظر مشتری رازی بشیم . در واقع برای حل مشکلات مالی خودمون به مقدار همونقدر که تخفیف دادیم . ضربدر تمام همکارامون که توی شهرمون فعالیت میکنن . به جامعه هنر مند های سه بعدی ضرر وارد کردیم . و این کار حماقت محضه . و هیچ جای بخششی نداره . (بنده شخصاً اگه روزی این کارو بکنم . هیچوقت خودم رو نمیبخشم )
.
حتی اگه واقعن به پول نیاز داشتیم . باید ترجیح بدیم مشتری رو از دست بدیم و کار رو آرشیو کنیم . تا اینکه به قیمتی که مشتری میگه رازی بشیم .
.
.در مورد کار های دانشجویی هم بنده تا حالا انجام ندادم و هیچوقت هم انجام نمیدم . که بخوام قیمت روش بزارم .

saber32

Member
بابا اینجا وضع خیلی خرابه
من کل 14 صفحه رو خوندم
خیلیییییییییی نرخ هاتون پایینه !!
من واسه این کاری که اتچ کردم 60 تومن گرفتم !!!

دیگه خودتون کار رو ببینید
یه پلن با دیسپلیسمنت + آب !

توضیحات :
یه پسره بود که میخواست یه آموزشگاهی تدریس کنه
ازش نمونه کار خواستن
از این کار من خوشش اومده بوود

بابا قیمت کم کار نکنید
هر کی به من زنگ میزنه
میگم بخوای 3d max رو باز کنی 100 تومن میشه

کف کار میگم 200 تا 300
حالا بسته به کار میره بالا

نما داخلی کف 300 ==> بابت هر آبجکتی که میخواد بزاره مثلا 20 تومن اضافه میشه
نما خارجی دوباره کف کار 300 و بسته به حجم کار و رندری که میخواد میره بالا

و اینکه بستگی به شهر نداره قیمت 3d
مگه من که بابل هستم
با اونی گه خرمشهره ! هردو با یه نرم افزار کار میکنن
Autodesk 3Ds Max

پیوست ها

• 56.jpg
    56.jpg
    224.9 کیلوبایت · بازدیدها: 139
  • Final_Koh.jpg
    Final_Koh.jpg
    331.8 کیلوبایت · بازدیدها: 106

3D Art

Member
راستش هرچقدر هم اینجا بحث کنیم متاسفانه باز هم افرادی هستن که به خاطر مبلغ بسیار ناچیزی علاوه بر این که نرخ بازار رو خراب میکنن به کیفیت کار ها هم ضربه میزنن . متاسفانه تو ایران اکثر کارفرما ها درک درستی از شبیه سازی معماری ندارن و نمیدونن کار خوب و بد چیه و شرکت های معماری هم از این قضیه سوء استفاده میکنن و تا جایی که ممکنه قیمت و کیفیت رو میارن پایین...
بعضی از دوستان هم میگن جون طرف پول نداد کار رو اینجوری زدیم و یا اندازه پولش کار زدیم ... در صورتی که ارائه فایل کد خام به نظر من خیلی شکیل تر از این جور کارهاست ... مار شبیه سازی باید یک حداقل هایی رو داشته باشه به نظر من
از دوطرف داریم ضربه میخوریم ...

جدیدترین ارسال ها

بالا