دکتر ادیوس ( سلمان مرندی )

Afterlife

Active Member
سلام دوست عزیز و مهربونم .
این کلیپ رو با ادیوس و افتر افکت میشه ساخت ولی اگه دوربینت حرکت داشته باشه فقط افتر افکت تا بتونه صحنه رو ترک کنه ...
با ادیوس تو فریم هایی که میخای داشته باشه عکس بگیر با Ctrl+t و در نرم افزاری مث فتوشاپ به غیر از کاراکتر بقیه محیطت رو پاک کن و با فرمت Psd ایمپورت کن و بزار تو صحنه ...
با افتر از ویدئوت چن تا کپی بگیر و روی تایم مورد نظرت تایم فریز کن ویدئو هاتو بعد با ماسک کاراکترو ماسک کن . بعد 3d camera tracker رو رو ویدئو اصلیت اعمال کن و تیک 3d بقیه ویدئوهات رو روشن کن تا چن تا تصویر ثابت تو محیطت داشته باشی که با دوربین هماهنگن .
اگه متوجه نشدی تصویری بگم ...

daylewis

New Member
سلام
یک سوال داشتم
میخواستم ببینم با نرم افزار ادیوس میشه روی فیلم افکتی ایجاد کرد که بشه مسیر حرکت یک جسم متحرک رو فریم ب فریم نشون داد.
برای درک بهتر این مثال رو میزنم: مثلا فرض کنید یه دونده از روی یه مانع میپره. ما میخوایم مسیر حرکت دونده رو موقعی که از روی مانع میپره نشون بدیم. یا مثلا موقعی که یه والیبالیست میخواد آبشار بزنه.
یه عکس میذارم امید وارم متوجه منظورم بشید

do val.JPG

یعنی اینکه ما فیلم رو جوری تدوین کنیم که توی یه صحنه فریم به فریم یه حرکت رو بتونیم نشون بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

daylewis

New Member
سوال : مشکل از راست ننوشتن حروف در ادیوس؟؟؟
[FONT=&quot]مشکلی که من دارم موقع نوشتن یک کلمه فارسی وقتی مثلا افکت تایپ تک تکی رو انتخاب میکنم جوری که حروف پشت سر هم رو صفحه ظاهر بشن، حروف کلمه از آخر به اول کنار هم قرار میگیرن!!!!! [/FONT]​
[FONT=&quot]مثلا: کلمه "ادیوس" وقتی میخواد ظاهر بشه اول "س" بعد "و" و همینطور تا حرف "ا[/FONT]"​
[FONT=&quot]به عکسای زیر دقت کنید
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg[/FONT]

Afterlife

Active Member
سوال : مشکل از راست ننوشتن حروف در ادیوس؟؟؟
[FONT=&amp]مشکلی که من دارم موقع نوشتن یک کلمه فارسی وقتی مثلا افکت تایپ تک تکی رو انتخاب میکنم جوری که حروف پشت سر هم رو صفحه ظاهر بشن، حروف کلمه از آخر به اول کنار هم قرار میگیرن!!!!! [/FONT]​
[FONT=&amp]مثلا: کلمه "ادیوس" وقتی میخواد ظاهر بشه اول "س" بعد "و" و همینطور تا حرف "ا[/FONT]"​
[FONT=&amp]به عکسای زیر دقت کنید
مشاهده پیوست 107212
مشاهده پیوست 107213
مشاهده پیوست 107214
مشاهده پیوست 107215
مشاهده پیوست 107216[/FONT]

دوست عزیزم سلام . برای نوشتن فارسی در برنامه ها من به شما فارسی نویس رو پیشنهاد می کنم . فارسی نویس مریم رو امتحان کن خیلی خوبه ...

daylewis

New Member
ارور vitascene
توی نرم افزار ادیوس با این ارور مواجه شدم؟؟؟؟؟؟!!!!!!! و نرم افزار ویتا دیگه کار نمیکنه :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Untitled-11.gif

daylewis

New Member
سلام دوست عزیز . ویتاسین رو کجا نصب کردی ؟

سلام رفیق
درایو ویندوزم درایو c هستش، ولی من نرم افزار ادیوس رو توی درایو I نصب کردم
نرم افزار ویتاسین رو هم تو درایو I نصب کردم که موقع نصب به راحتی مسیر نرم افزار ادیوس رو شناسایی کرد و نصب شد
و در ضمن گفته بودم که تا چند روز پیش هم بهم کار میداد ولی یهویی این ارور ظاهر شد

Afterlife

Active Member
ببین دوستم یهو که نمیشه لابد نرم افزاری نصب کردی آپدیتی کردی و .... دلیل های زیادی میشه ولی بهتره همه رو تو درایو cنصب کنی بهتره

h.hamid.h

New Member
سلام بر استاد گرامی
موقع print to tape چند تا گزینه میاد (assembly & insert) که خاموشن و فقط crash rec روشنه..... حالا سوال اینه که چجوری اون دو گزینه فعال میشه؟؟؟

parisaaa

New Member
سلام. از کدوم پلاگین برای اینکار استفاده کردید؟ ممنون میشم توضیح بدید. منظورم اون پلاگینی هست که فقط یک رنگو نشون میده

parisaaa

New Member
سلام. کسی هست منو کمک کنه؟ دددددددکککککککتتتتتتتتترر رررررر؟؟؟؟؟؟ چجوری خروجی بگیرم که توی دستگاهای خونه نشون بده؟ دستگاهی به جز کامپیوتر و لب تاپ؟؟؟! لطفا سریع کمکم کنید:؟

stop118

Member
سلام در ادیوس فیلتر anti flicker نیست ! نسخه من 7
راهنمایی کنید چطور میشه لبه های تصاویر وارد شده رو صاف کرد چون تصاویر وارد شده لرزش داره و لبه لبه شده کناره هاش

adame_haji

Member
سلام. کسی هست منو کمک کنه؟ دددددددکککککککتتتتتتتتترر رررررر؟؟؟؟؟؟ چجوری خروجی بگیرم که توی دستگاهای خونه نشون بده؟ دستگاهی به جز کامپیوتر و لب تاپ؟؟؟! لطفا سریع کمکم کنید:؟

با زدن دکمه f11 پنجره خروجی باز میشه
اونجا mpeg2 رو انتخاب کن
اکثر دستگاههای خونگی پخش میکننش
البته نوع دومش رو انتخاب کن

adame_haji

Member
سلام. از کدوم پلاگین برای اینکار استفاده کردید؟ ممنون میشم توضیح بدید. منظورم اون پلاگینی هست که فقط یک رنگو نشون میده

توی افکت های new blue یه افکت هست که این کارو میکنه
اگه اشتباه نکنم اسمش colore pass هست
از زیر مجوعه های video esential

adame_haji

Member
سلام
یک سوال داشتم
میخواستم ببینم با نرم افزار ادیوس میشه روی فیلم افکتی ایجاد کرد که بشه مسیر حرکت یک جسم متحرک رو فریم ب فریم نشون داد.
برای درک بهتر این مثال رو میزنم: مثلا فرض کنید یه دونده از روی یه مانع میپره. ما میخوایم مسیر حرکت دونده رو موقعی که از روی مانع میپره نشون بدیم. یا مثلا موقعی که یه والیبالیست میخواد آبشار بزنه.
یه عکس میذارم امید وارم متوجه منظورم بشید

مشاهده پیوست 107161

یعنی اینکه ما فیلم رو جوری تدوین کنیم که توی یه صحنه فریم به فریم یه حرکت رو بتونیم نشون بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

stop motion باید بکنی

باید از جاهایی که میخوای فریز بشه عکس بگیری و توی تایم لاین کنار هم قرار بدی با فاصله معین
راه دیگه استفاده از فریز فریم هست
روی جای مناسب از کلیپ قرار بگیر .
کلیک راست .
time effect .
freez frame

adame_haji

Member
دوست عزیزم من کلی گشتم در مورد مشکلت چون خودم نداشتم این مشکلو
http://forum.grassvalley.com/forum/showthread.php?t=17677&highlight=e0000007
اینجا فروم ادیوسه و اینم در مورد مشکل شما بحث شده و من نتونستم نتیجه ای بگیرم اما از تو صحبت ها به نسخه firmware دی وی دی رایتر توجه شده که بهتره امتحان کنید
http://www.firmwarehq.com/

من هیچ وقت مستقیم رایت نکردم روی dvd

دقیقا قبل از دکمه رایت توی burn to disk میتونی یه تیک بزنی بجای رایت فایلها رو بریزه توی یه شاخه
بعدش به برنامه clone dvd اون شاخه رو معرفی میکنی و بهش میگی یه فایل ایمیج بسازه برات
حدود 2 دقیقه طول میکشه تا از اون شاخه برات یه فایل ISO بسازه
این فایل رو با همه چیز میتونی رایت کنی روی DVD
مثلا با خود ویندوز (کلیک راست روی ISO و گزینه image Burner که برای خود ویندوز هست )
یا Nero
یا Ultra iso
یا ashampoo

adame_haji

Member
با عرض سلام
چند سوال دارم .
من یه سری فایل با فرمته AVCHD پسوند mts که با دوربین nx5 تصویر برداری شده دارم. تدوین رو با ادیوس 5.5 انجام میدم
مشکل اینه که هنگام ادیت سرعت خیلی پایینه بصکسورتی که اصلن نمیشه روشون کار کرد. فرم فرم
از نظر سیستم سخت افزار بالا هستش.
اگه فایلها رو تبدیل کنم حالا یا با خود ادیوس یا ...مشکل حل میشه ولی دچار افته کیفیت میشم. واین قضییه زمانبره
تویه نسخه های بالاتر ادیوس فرقی داره ؟ راهی هست که فایلها رو تبدیل نکنم

ادیوس 6 به بعد یه گزینه داره بنام Proxy که فیلم هایی رو که میندازی توی تایم لاین سریع نسخه بی کیفیتش رو تولید میکنه و میزاره کنار فایل اصلی
موفع تدوین با فایل بی کیفیت و حجم پایین میکس میکنی و موقع خروجی خودش با کیفیت خروجی میکشه
فقط کافیه از منوی mode گزینه proxy mode رو انتخاب کنی . بقیه کارها اتوماتیکه
البته گرفتن نسخه بی کیفیت که اتوماتیک انجام میده یکم طولانیه

من کل فیلم ها رو میزارم توی تایم لاین و پراکسی مود رو فعال میکنم و نیم ساعت بعد میام میبینم نسخه بیکیفیت آمادست
باورتون نمیشه من همینجوری تموم میکس ها مو توی یه لپ تاپ درب و داغونانجام میدم .
گاها پروژه های 4 دوربین همزمان فول اپ دی هم میکس میزنم مثل آب خوردن

---

فایلها رو هیچوقت تعییر کیفیت نده اینجوری داغون میشه کیفیت فیلم
دلیلش هم اینکه که سرعت کامپیوترت ضعیفه
این مشکل شما هم ربطی به ورژن ادیوس نداره
تو ورژن های جدید پخش روون تر هست
احتمالا از روی هارد اکسترنال پخش میکنی فایلها رو
دیتا ریت فایل HD زیاد هست و سرعت CPU و رم و هارد ربط مستقیم داره
همین روش پروکسی جوابتو میده شدید

سلام دوست عزیزم . خیلی سادس شما تنظیمات پروژتونو dv pal 16-9 بزارید تدوین بزنید و بعد از تدوین دوباره تنظیمات رو به حالت مورد نظر برگردونین تا نرم افزار بافر کمتری رو اشغال کنه چون کیفیت پایین تره راحت تر میتونین کار کنین فقط مراقب باشید از افکتهایی که مانند ماسک قسمتی از تصویر رو پوشش میده تو دی وی پال کار نکنید چون بعد از
تغییر تنظیم اون هم تغییر می کنه اما بهتره یه کم سیستموتون رو هم ارتقا بدید . باتشکر دکتر ادیوس

عذر میخوام استاد جان ولی اینجوری هیچ فرقی نمیکنه
بقول معروف چه حسن کچل چه کچل حسن
مشکل این بنده خدا read شدن فیلمها توی تایم لاین هست
توی sd هم باید read بشه توی hd هم باید read بشه

آخرین ویرایش:

maryam.p2006

New Member
سلام وقت بخیر
من یک دوربین sony pxw-2070 دارم که با فرمت های 1080/60i تصویر برداری کردم ، اما وقتی توی بین ادیوس بازش می کنم فقط صدا رو پخش می کنه .
می شه راهنمایی کنید که مشکل کجاست و چطور می تونم حلش کنم.
اگر در اسرع وقت جواب بدین خیلی ممنون می شم

Mohammad.983

Active Member
سلام وقت بخیر
من یک دوربین sony pxw-2070 دارم که با فرمت های 1080/60i تصویر برداری کردم ، اما وقتی توی بین ادیوس بازش می کنم فقط صدا رو پخش می کنه .
می شه راهنمایی کنید که مشکل کجاست و چطور می تونم حلش کنم.
اگر در اسرع وقت جواب بدین خیلی ممنون می شم

نشون میده ادیوس کدک تصویرتون رو نمیشناسه.
کدک فایلتون چی بوده مگه؟

جدیدترین ارسال ها

بالا