حور انیمیشن

3DTotal

Well-Known Member
آقای ارشاد رهبر یکبار حرف من را به خودتون نگیرید من این حرف را کلی گفتم و این را هم بگم من جواب سوالم را خیلی وقته گرفت ام این سوال را طرح کردم که با گرفتن جوابش خود شما و بقیه دوستان همیشه در کارشون استفاده کنند و آن را در سطح جهانی مقایسه کنند فقط و فقط در یک مرز و بومی در نظر نگیرند خود شما حتما این مسائل را می دونید و من کسی نیستم که برای این کارها نظر بدم و خودم سعی می کنم که در آینده این را سرلوحه کار خودم قرار بدم .

موفق باشید .

ehsan_3dmax

Active Member
دوست عزیز من نگفتم مکس غیر حرفه ای هستش ! فقط گفتم انیمیشن های ایران نه فقط شما (بهتون برنخوره) به درد خود ایران میخوره و از نظر شخصی من هیچ ارزشی نداره. شما که اینکاره اید حتما انیمیت های شرکت های معروف رو دیدید.

و اما در مورد سوالتون ! ما هم یه تیم کوچیک داریم که گاهی اوقات به کارهای انیمیشن میپردازیم بنده مسئول رندر و نور و ... هستم. ما پروژه ها رو بصورت شبکه ای و با سیستم های دارای cpu zeon رندر میگیریم البته تا حالا کاری رو واسه بیرون ارایه نکردیم !
به به بازم كه برگشتي. راستي اسمت چي بود!؟ monster يا shiva يا babak يا ....
همه ي اعضاء گروهتون مثل شما خالي بند هستن؟ شما حتي نميدوني اون نوع cpu اسمش xeon هست نه zeon.
ميبخشي بچه ها همونطور كه ميدونيد ايشون يك آدم روانيه.

:Mohsen:

کاربر باتجربه
ارشاد جان خيلي ممنون از اطلاعاتي كه دادي
اگه مشكل نداره من بازم سوال دارم ازت
تيمتون چند نفرس
شما با شركت صبا رقابتي داريد يا نه؟
راستي چرا شما كه اينقدر تو كار حرفه اي شديد تو كار ساخت انيميشنهاي بلند و كارتوني نميزنيد (حتما به خاطر بودجه هست نه؟)
ببخشيد اگه سوالات اضافي پرسيدم:-?

pythoN

Active Member
راستي چرا شما كه اينقدر تو كار حرفه اي شديد تو كار ساخت انيميشنهاي بلند و كارتوني نميزنيد (حتما به خاطر بودجه هست نه؟)

البته نظر ارشاد رو نمیدونم اما توی ایران 1. مدیریت نداریم .2 . اسپانسر نداریم . 3. ادعا فراوون داریم . 4. ... ( اینو نمیشه بیان کرد )
( اخ که چقدر دوست دارم اینم بگم اما حیف که اگه بگم ممکنه دوباره جو متشنج بشه )

به به بازم كه برگشتي. راستي اسمت چي بود!؟ monster يا shiva يا babak يا ....

من دیگه به ایدیه خودمم شک کردم . اقا من یه جایزه به کسی میدم که زودتر از احسان ایدیه جدید این بنده خدا رو تشخیص بده .

hosienmax100

3D Artist
راستی ارشاد جان یه سوال داشتم تقریبآ مهم

شما که دارین حرفه ای کار میکنین و با شرکت های دیگه سرو کار دارین این قضیه mocap جدید (مکانیکی) صبا چیه که آقای ضرغامی

گفتن برای اولین بار در دنیا به جدید ترین و پیشرفته ترین روش ساخت انیمیشن جهان دست یافتیم اینو اینجا گفتن

خودتون دارین یا نه این جدیدرو:wink:

منتظرم مرسی

ارشاد جان خيلي ممنون از اطلاعاتي كه دادي
اگه مشكل نداره من بازم سوال دارم ازت
تيمتون چند نفرس
شما با شركت صبا رقابتي داريد يا نه؟
ببخشيد اگه سوالات اضافي پرسيدم:-?

سلام

من اسم اعضائ تیمو در اول نوشتم
نه البته من اطلاع دقیقی ندارم ولی تا جایی که میدونم اگر رقابت باشه زیاد نیست

روز های جمعه ساعت 2.45 از شبکه 1 سیما کاری پخش میشه به اسم قصه ما مثل شد که کار سریاله و بچه ها با تکنیک کات اوت در مکس کار میکنن من کار ساخت اتاق3d به جز کاراکتر و همچنین نورپردازی و متریال بخش 3 بعدی رو بر عهده داشتم

و اینرو هم عرض کنم که من در تیم فیلم سازی حور بودم و بنا به سیاست های شرکت مسولیت لی اوت و نور پردازی رو در بخش تبلیغات انجام میدم.
میدونید بودجه بخشی از مسائل هست مسائل خیلی مهمتری در ساخت فیلم وجود داره .ولی به طور کلی به نظر من روند کشور ما در بخش فیلم انیمیشن روندی نیست که از اون انتظار فیلم رو داشته باشیم.

3dtotal جان من اگر بخواهم در یک جمله مطلب رو عرض کنم باید بگوییم که خیلی روراست باید با قضیه بر خورد کردو اونم اینکه ما سواد لازم رو برای ساخت انیمیشن عالی نداریم. شما اگر یک سر به سایت دانشگاههایی مانندVFX,Mentor animation collage, 3dscence college&...بزنید و لیست کورس های درسی رو در ضمینه های مختلف مثل انیمیت لی اوت لایتینگ ... ببینید متوجه عرض بنده میشوید .اونا واقعا زحمت میکشن واقعا درس میخونن و واقعا کار میکنن.

کاربر باتجربه
شما از مايا يا نرم افزارهاي ديگه اصلا استفاده نميكنيد؟

DIMO

Active Member
ارشاد جان من که با کارهای گروهتون حال کردم اگه کسی هم بلند پروازه به خودش مربوطه.:neutral:

من هم یه سوال دارم چرا همه افراد کارهای ایرانی رو با نمونه های خارجی مقایسه میکنن؟ مگه چند ساله که انیمیشن تو ایران راه

افتاده؟چندساله که خارج از کشور کارهای انیمیشن اجرا میشه؟جواب این سوال ها هم واضحه، کسی که

مسیری رو شروع کرده و الان هم تقریباً یک قرنه که تو این مسیره داره راه میره چرا باید با کسی که فقط چند ساله که توی این مسیر

پا گذاشته ،مقایسه بشه،اونم نه یه مقایسه منصفانه بلکه یه مقایسه خیلی خیلی بلند پروازانه.
این یه قانونه

منظور من این بود که همیشه یه فرقی بین افراد با تجربه با افراد تازه کار وجود داشته،داره و خواهد داشت.در

ضمن یه سوال یعنی ما میخوایم بزنیم جلوی کسانی که خودشون این برنامه های انیمیشن سازی ومدل

سازی و غیره.....رو طراحی کردن،مثلاً شما میخواید بزنید جلو کسانی که Zbrush یا Xsi یا Maya و غیره...... رو پایه گذاری کردن!!!!!!؟؟؟؟؟ این چنین

چیزی امکان نداره.

پس تا زمانی که ما هم یه همچین کار هایی رو بتونیم انجام بدیم مثلاً پایه گذاریه یه برنامه سه بعدی یا حداقل یه پلاگین ساده هرگونه مقایسه نا منصفانه به نظر من ممنوع.

اما اگر منظور شباهت کارهای خارجی با داخلی باشه دلیلش اینه البته به نظر من، چون یه صنعت نو پا هستش

آخرین ویرایش:
با سلام دوست عزیز ممنونم که این مسائل رو مطرح کردی

میدونی حرفت درسته اونا نزدیک به 1 قرن قدمت دارن ولی یک سوال ایا تا به حال کسی به این نکته توجه کرده که اونا اینهمه موفقیت رو مدیون صنعت قوی سینما شون هستند درسته که الان

انیمیشن خودش صنعتی مستقله ولی اسول و مبانی و زیبایی شناسی رو از سینما وام گرفته . و بعد اینکه مگه ما در صنعت سینمامون که حالا چند ده سالی از انیمیشن سابقه بیشتری داره

چند تا کار عالی داریم..... یا فیلمامون اینقدر فیلم فارسین که فقط یک بار(اونم به زور)باید دید یا یک سری فیلمهایی هستند که برای مخاطبان خاص ساخته میشن و کارگرداناشون دنباله اینن که حرف

قلنبه بزنن و فکر می کنن که در همه عالم فقط اینان که میفهمن . هنوز نمیدونن چطور میشه یک فیلم ساخت که مخاطب در هر بار دیدن یک نکته جدید کشف کنه و یک درس جدید بیاموزه. به کار

گردانه میکی فیلم مورد علاقت چیه میگه ابی.....قرمز...میگی چند بار دیدیش میگه 2 بار .. هنوز نمیفهمه که کسی به یک فیلم میگه فیلم مورد علاقه که حداقل 10 بار اون فیلمو دیده باشه .من

خودم نزدیک به 25 بار ماتریکس رو دیدم روی دیالوگ به دیالوگ این فیلم کار شده حتی توی پرت ترین صحنه ها دیالوگ هایی گفته میشه که پختگی فلسفی داره کسی رو میشنایم که تمام دیالوگ

های این فیم رو و حتی 2 و 3 رو حفضه .کدوم فیلم ایرانی رو داریم که یک همچین طرفدارانی داشته باشه.نگاه نکنید فلان فیلم تو جشنواره کن یا... جایزه میگیره اون اقای داور 10 تا فیلم مثل

ترانسفورمر و هری پاتر و راتاتویی میبینه حالا یه فیلمم اینجوری میبینه که البته بیشتر فیلم های خوب ما راجب بد بختی محض در اجتماع هستند.خوب مالومه که خوشش میاد و بهش جایزه میده

پیش خودش میگه عجب کارگردانی چقدر خوب بد بختی و عذابو نشون داده نمی دونه این بابا فقط بلده فیلم راجب بد بختی بسازه.خوب حالا خودتون بگین چندتا فیلم قوی سراغ دارین که راجب بد

بختیو فلاکت نباشه و حالا بااین وضع شما چه انتظاری از انیمیشن که جوان هست و داره ازمونو خطارو طی میکنه دارین کدوم فیلم نامه قوی کدوم کارگردان مقتدر....؟

کار گردانای ما حتی 1 اسم نمیتونن برای فیلم هاشون انتخاب کنن اسمارم کش میرن .

خوب دیگه یکم اروم شدم
ممنونم

آخرین ویرایش:
راستی یه چیزی یادم رفت با حرف دوم زیاد موافق نیستم چون این ابزار نیست که هنرو بوجود میاره این هنرمنده که با استفاده از ابزار هنر افرینی میکنه حالا نکته ای که هست اینه که هرچی امکانات بیشتری داشته باشه وقت بیشتری برای خلاقیتش میذاره

ولی اینا همه حرفه هنرمند در هر حال هنرمنده و کارشو میکنه

einollahia

Well-Known Member
کارتون نسبت به اینکه توی ایرانید خیلی خوب شده از نظر امکانات ایران خیلی ضعیفه مخصوصا اینکه اصلا به انیمیشن بها نمیدن باز الان بهتر شده. ولی به نظر من کیفیت کار پایینه چون با مکس ساخته شده شما اگه همین انیمیت رو با render man مایا بگیری زمین تا آسمون فرقشه !
در کل موفق باشید

الآن اوضاع ایران بد نیست. الآن شرکت های ایرانی داریم که از خارج کار می گیرن.
تنها چیز بد انیمیشن تو ایران پولشه.خوب وقتی به یه کار زیاد پول نمیدن روش زیاد کار نمیشه.

شما پس اطلاعاتت خیلی پایینه ! یعنی کاری که با مکس یا مایا یا 4d ساخته میشه تفاوتی نداره ؟
همون شرکت هایی که گفتم رو داشته باش. سر یه مسائلی نام نمی برم

اگه بخوای بین المللی کار کنی باید نرم افزار لایسنس تهیه کنی.
در اصل که نرم افزار مهم نیست. درک و فهم کاربر مهمه نه زمین کجه نه چیز دیگه ای. همه جا هم در امن و امانه

حالا وقتی بخوای لایسنس تهیه کنی می بینی خیلی بین اینا که گفتی فرق هست. فقط از این نظر.
تو این مساله من می گم Blender از همه بهتره:):)

تو ابزار مشکل خاصی نیست.خوب به راحتی از اونور وارد می شه کرد و وارد هم شده.
حالا صبا رو نگاه نکن که مضخرف ترین motion capture رو خریده و خودشو باهاش خفه کرده.فقط پول مفت بیت المال رو می کشه بالا هنوز فرق دست چپ و راست نمیدونن چیه.

کلا مشکل ها از اینه که ما تمایلی به گروه بودن نداریم.
هرکی می خواد خودش یک تنه تا آخر بره ولم نمی کنه که خیلی هاشونم یا کم میارن و نا امید می شن یا امید های واهی می گیرن و بعدا نا امید میشن. بدون گروه فایده نداره.

آخرین ویرایش:

hosienmax100

3D Artist
ارشاد عزیز از حرفات خوشم اومد جون تو منم آروم شدم بزا منم اینو بگم میدونی تنها دلیلش چیه ؟

اینه که هر کسی جای خودش نیست:wink:

فیلم ایرانی =ماتریس -----عنوان بندی ماتریس میارزه به همه ی فیلم های ایرانی از همه لحاظ:wink:

ولی خودمونیم ها ما ایرانی ها عجب تئوریسین هایی هستیم عمل؟؟؟

مرسی

کاربر باتجربه
ارشاد جان اينا حرف دل هممونه
دراين كه شكي نيست
ولي بايد ديد راه حلش چيه، هر كس ممكنه از ديد خودش راههاي زيادي رو مطرح كنه
از ديد من:
خود شما داريد ميگيد كه اونا يه قرنه دارن رو اين مسائل و خيلي چيزاي ديگه كار ميكنن، اونم نه همينجوري الكي، دارن تخصصي كار ميكنن برا همين تو خيلي چيزا پيشرفت كردن و ما هم حرفي برا گفتن نداريم
ما چند وقته شروع كرديم؟ سالهاي اون به تعداد انگشتاي دست هم نميرسه، تازه غير حرفه اي هم هستيم
خوب پس گذشت زمان به نظرم ميتونه تو اين مسئله خيلي كمك كنه، چون اونا كه يدفه اينطوري نشدن!
مورد بعدي اينه كه ما ايرانيها خودمون رو خيلي دست كم ميگيريم و عادت كرديم كه غربي ها بايد پيشرفته تر از ما باشن، در صورتي كه نبايد اينطوري باشه، اونا تلاش كردن اينطوري شدن و ما هم فقط با پشتكار و اراده ميتونيم به اونا برسيم و حتي پشت سرشون بزاريم
به نظر من ما ايرانيها اگه تحمل اين دو چيز رو داشته باشيم خيلي خيلي زودتر از يه قرن اونا ميتونيم پيشرفت كنيم
(فقط بايد خودمون رو باور داشته باشيم)

اوه ...خيلي حرفاي گنده گنده زدم ببخشيد
از اينكه حرفامو خونديد ممنون
موفق باشيد

hosienmax100

3D Artist
ارشاد جان اينا حرف دل هممونه
دراين كه شكي نيست
ولي بايد ديد راه حلش چيه، هر كس ممكنه از ديد خودش راههاي زيادي رو مطرح كنه
از ديد من:
خود شما داريد ميگيد كه اونا يه قرنه دارن رو اين مسائل و خيلي چيزاي ديگه كار ميكنن، اونم نه همينجوري الكي، دارن تخصصي كار ميكنن برا همين تو خيلي چيزا پيشرفت كردن و ما هم حرفي برا گفتن نداريم
ما چند وقته شروع كرديم؟ سالهاي اون به تعداد انگشتاي دست هم نميرسه، تازه غير حرفه اي هم هستيم
خوب پس گذشت زمان به نظرم ميتونه تو اين مسئله خيلي كمك كنه، چون اونا كه يدفه اينطوري نشدن!
مورد بعدي اينه كه ما ايرانيها خودمون رو خيلي دست كم ميگيريم و عادت كرديم كه غربي ها بايد پيشرفته تر از ما باشن، در صورتي كه نبايد اينطوري باشه، اونا تلاش كردن اينطوري شدن و ما هم فقط با پشتكار و اراده ميتونيم به اونا برسيم و حتي پشت سرشون بزاريم

آره اونا یه قرنه کار کردن آخه میدونی چیه ما تو مریخ بودیم تازه اومدیم زمین ساکن شدم

ما همینیم که هستیم پیشرفت تو کار ما نیست اگه ما بخوایم به اونا برسیم باید برگردیم 500 سال پیش

مرسی از توجه شما

DIMO

Active Member
آقا ارشاد ما کم آوردیم ولی خوب جای خوشحالی داره که حداقل باعث شدم شما به آرامش برسی:lol:، فکر کنم تو هم مثل من

عشق فلسفه ای، بابا ماتریکس یه شاهکار هنریه که دیگه مثلش نمیاد و نخواهد اومد حتی پشت اسم گذاری افراد هم فلسفه وجود

داشت حتی انتخاب افراد برای نقش ها که از همه جای دنیا انتخاب کرده بودن اینم باز فلسفه داشت ،من که با اون سکانس ایستگاه

قطار که نیو با یه خانواده هندی هست خیلی حال میکنم، خود اسم نیو به انگلیس هم معنا داره اگه برعکس بخونیش میفهمی، یه

همچین چیزی هم تو دین خودمون که شیعه همستیم وجود داره و بعضی جاهای دیگه فیلم که از حوصله دوستان خارجه،من که نه

فقط تو ایران بلکه تو تمام دنیا چیزی شبیه به این فیلم و پیدا نکردم.خارج از کشور سینمای معناگرا دارن ما هم سینمای معنا گرا داریم،:shock::sad: واقعاً قابل مقایسه نیستن.

موفق باشین.

کاربر باتجربه
آره اونا یه قرنه کار کردن آخه میدونی چیه ما تو مریخ بودیم تازه اومدیم زمین ساکن شدم

ما همینیم که هستیم پیشرفت تو کار ما نیست اگه ما بخوایم به اونا برسیم باید برگردیم 500 سال پیش

حسين عزيز متاسفانه دقيقا مشكل همه ما ايرانيها همين طرز تفكره
نه ما از مريخ اومديم نه اونا خيلي همه كاره
خوب من ديگه درباره اين موضوع بحث نميكنم، چون تاپيك هم به بيراهه ميره
هر طور راحتيد فكر كنيد بچه ها
hanghead.gif

فكر ميكنم بحث بره سر كارهاي آقا ارشاد و گروهشون خيلي بهتره

میدونی محسن جان منم دوست ندارم صحبت به بیراهه بره ولی این یک حرف برام عقده شده .درسته ما از مریخ نیامده ایم ولی

مسله اینجاست که رفتارمون شبیه مریخیهاست.کجای دنیا دیدی که یکی کار یکی دیگرو به نام خودش بذاره توسایت...! هنوز

نمیفهمه که اینجا محلی برای یادگیری و اموزشه نه خود نمایی من حس خودنمایی رو اینجا زیاد میبینم بابا ما ها جای خیلی چیزارو

هنوز نمیدونیم واقعا نمیفهمم که این ادمها چی فکر میکنن .نه جایزه ای درکاره نه اتفاق عجیبی که بخواد بخاطرش این کارارو

بکنن.اگر کمبود تعریف و محبت داره خوب یک تاپیک درست کنه ما فقط میریم ازش تعریف میکنیم به خدا می ارزه به این همه توهین

اگرم میخواد چیز یاد بگیره که خوب اخه با کار یکی دیگه.... نمیدونم

باور نمیکنید اگر بگم با کار دزدی که نامزد اسکار بوده یک نفر اومده شرکت و تقاضای استخدام داده. تازه کلی ام بابت اینکه فکر

میکرده صداش جالب نشده عذر خواسته....!

بعد ما انتظار داریم که کار خارجی تولید کنیم...؟

3DTotal

Well-Known Member
میدونی محسن جان منم دوست ندارم صحبت به بیراهه بره ولی این یک حرف برام عقده شده .درسته ما از مریخ نیامده ایم ولی

مسله اینجاست که رفتارمون شبیه مریخیهاست.کجای دنیا دیدی که یکی کار یکی دیگرو به نام خودش بذاره توسایت...! هنوز

نمیفهمه که اینجا محلی برای یادگیری و اموزشه نه خود نمایی من حس خودنمایی رو اینجا زیاد میبینم بابا ما ها جای خیلی چیزارو

هنوز نمیدونیم واقعا نمیفهمم که این ادمها چی فکر میکنن .نه جایزه ای درکاره نه اتفاق عجیبی که بخواد بخاطرش این کارارو

بکنن.اگر کمبود تعریف و محبت داره خوب یک تاپیک درست کنه ما فقط میریم ازش تعریف میکنیم به خدا می ارزه به این همه توهین

اگرم میخواد چیز یاد بگیره که خوب اخه با کار یکی دیگه.... نمیدونم

باور نمیکنید اگر بگم با کار دزدی که نامزد اسکار بوده یک نفر اومده شرکت و تقاضای استخدام داده. تازه کلی ام بابت اینکه فکر

میکرده صداش جالب نشده عذر خواسته....!

بعد ما انتظار داریم که کار خارجی تولید کنیم...؟

بابا ما یک سوال کردیم و جواب اش را هم سال هاست گرفتیم . بهتر هست بی خیال بشید و عقده ها را جایی دیگه خالی کنید .
بعد هم اون کسی که می آید کارهای دیگه را دزدی می کنه و به اسم خودش می زنه خیلی بدبخت تشریف داره و اگر منظورت شما من هستم که در سایت چند تا نمونه کار از شرگت Evermotion و چند تایی دیگه گذاشتم باید روی متن هر کدام از تصاویر کلیلک کنید و مطالب اش را بخونید .

آخرین ویرایش:

linkin_park

Member
ای بابا شما چرا انقدر ناشکرین ! من بدبخت چی بگم که Nurbs کار میکنم ، تو این مملکت واسه یه Nurbs کار اصلا و ابدا کار گیر نمیاد ... به خاطر همین مصیبت من مجبور شدم مکس یاد بگیرم .
در حالی که یارو خارجیه دوستم با همین Nurbs که تازه نصف منم بارش نیست داره توی یه شرکت دکوراسیون ساعتی 8 دلار میگیره !

جدیدترین ارسال ها

بالا