جنگنده خیابانی...!

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام به همه دوستانه عزیزم

بعد از مدتی دوری از انجمن به دلیل سربازی و کار ، فرصتی شد تا کمی به ایده های خودم برسم

ایده این ماشین جنگی رو خیلی وقت بود توو ذهن داشتم تا اینکه قلم به دست شدم و چنتا طرح اولیه ازش زدم که در اینجا قسمتی از اونها رو میبینید

9a91ozpo5lg626rxm48.jpg

ایشالا بتونم تا انتها کار رو پیش ببرم

موفق باشید
:rose:

M O R T E Z A

Son of South Darkness
آفرین دوست عزیز ( پژمان )

چه خبرا ؟:-" نیستی ؟؟

خیلی خوبه که اون کاری که دوست داری رو داری انجام میدی

عالیه ، فکر کنم شبیه ماشین های فرمول میشه اره ؟ :rose:

Baloot3D

قسمت دوم

سلام به همگی
ممنون از توجهتون .
بله مرتضی جان ازین که کاری رو انجام میدم که بهش قلبا علاقه دارم واقعا خوشحالم .
در مورد ماشین هم راستش یک ماشین کاملا غیر عادی توو ذهنم هست .اینجا فقط طرح خود ماشین رو گذاشتم و می خوام مقدار زیادی اصلحه روش کار بذارم ! بشه ازون ماشین جنگیهایی که تو فیلم مسابقه مرگ داشت و چنتا ماشین توو زندان با هم مبارزه میکردن !

farchitect عزیز تو لطف داری داداش . در مورد وسط ماشین هم ایده گذاشتن 2 بالچه کوچیک رو دارم و مطمئنا پر تر خواهد شد . در مورد تصویری هم که از بوگاتی گذاشتی باید بگم این شاهکاره صنعتی اثر یکی از بزرگترین تیونینگ کننده های دنیا یکی شرکت آقای منصوری هست که حتی بنز SLR و رولز رویز رو هم براش کیت های تیونینگ طراحی می کنه و باعث افتخار ما ایرانی ها هستند .

بدشم مدیر کل سایت ! به خدا به ما آش نمیدن .:lol:

قبلنا یه آشی بود که به سربازا میدادن و برعکس اون چیزی که همه فکر می کنن بسیار خوشمزه و گرون بود ، واسه همینم کلا حذفش کردن تا به جوانهای سرباز خدایی نکرده خوش نگذره :-? البته به ماها که حتی جیره چایی هم نمیدن چه برسه به آش و غذا :sad: بماند که خیلی ها فکر می کنن به سربازا می رسن ولی خدایش فقط و فقط ماهی 45 تومن به ما که لیسانس هستیم میدن حتی خیلی هامون لباسشئن رو هم خودشون باید بخرن و ارتش نمی ده :shock:
بگذریم تا 40 روز دیگه کلا سربازیم تموم میشه و بعد از از دست دادن خیلی چیزها توو زندگیم ، برمیگردم تا 2 سال از عمری که نابود شد رو بسازم...

ولش کنید ، سوزناک شد دیگه :green:

این هم شروع کار ، البته اینو بگم که فعلا میخوام فقط طرح کلی و بدون جزئیات رو بزنم تا بعدا شروع به اضافه کردن جزئیات کنم .

ruernzhzx2nduuf367i5.jpg

موفق باشید :rose:

Mandana

Active Member
خوشم میاد از مدلیگش تا ایجا خعلی عالی شده بشر
منظورم از آشهم آش موش بود..شما پسرا که بنکلن طفلکی هستید در این زمینه
بهبه به سلامتی..کی بیهایم شیرینی فارغ السربازی ایت رو بخوریم پس؟ :oops:
تا ایجا خوب شده
متظر ادامه ش استیم:rose:

Mj

Well-Known Member
خیلی قشنگ شده منو یاده مرحله ی 8 Modern warfare میندازه
خیلی قشنگ کار کردی
خسته نباشی:rose:

M O R T E Z A

Son of South Darkness
به به !!

شروع کردی پژمان جان

آفرین!

تا اینجا خوب جلو رفتی آفرین

:rose::rose:

------- یه سوال

با مکس کار میکنی ؟؟

چه روشی ؟؟ با پولیگان شروع میکنی و ادامه ؟؟

Baloot3D

قسمت سوم...!

سلام مجدد به همه دوستای عزیزم :)

ممنون از پیگیریتون
بله مرتضی جان از مکس استفاده می کنم و فکر می کنم با استفاده از Graphit Tools که به تازگی به MAX اضافه شده و همچنین سیستم چکینگ xView ،بشه MAX رو جزو بهترین نرم افزارهای مادلینگ به حساب اورد .
همونطور که میدونید قابلیت Shift Moving که تا چندی پیش فقط در ZBrush وجود داشت ، حالا با امکاناتی بیشتر توسط Graphit Tools وارد Max شده .

به هر حال این هم ادامه کار....

cflor3o4ikgci69v3c7n.jpg

obwe2tdswxll8pjb28jr.jpg

.:. soroosh .:.

Active Member
خیلی خوب شده بلوط جان.
تا اینجا که جالب پیش رفته و منتظر ادامش هستیم.
فقط همونطور که امین هم اشاره کرد، برای کسی که مدلسازی میکنه تمیز مدلسازی کردن خیلی مهمه.
فاصله بین اج ها یا همون خطوط یکسان باشه، فیس ها مرتب باشن و خیلی بالا پایین نشن، اون جاهایی که نیاز نیست و سطح باید کاملا هموار باشه دیگه اج نزدیک به هم نداشته باشی و الی روی مدل خطوط اضافی ایجاد میشه و ...
خودت کلا این چیزا را بهتر میدونی چون بیشتر وقتت را رو مدلسازی میزاری :rose:

Baloot3D

قسمت چهارم...!

این هم از ادامه کار

jdhoprqhkyjgjxqj2qmx.jpg

از اینکه با دقت به مدل نگاه می کنید ممنونم ، راستش برای ایجاد لبه های مناسب در قسمت های مختلف کار راهی جز اضافه کردن فیس و خط انداختن رو مدل نیست ، البته در انتهای قسمت مادلینگ حتما کل مدل رو بهینه سازی می کنم .

Baloot3D

قسمت پنجم....!

سلام به همگی

این هم از ادامه کار

البته همچنان قسمت مادلینگ ادامه داره و اگر عمری باقی بمونه:wink: می خوام بازم جزئیات بهش اضافه کنم . سپر عقب ، چراغها و اسلحه ها هنوز باقی مونده

sharin

Member
پسر ديوانه كنندست ...:green:
من با موضوعات تخيلي حال نمي كنم ... !
اما جدا به تخيل ات بايد يه احسنت بگم ...

...احسنت ...

خيلي جالب شده ، واقعا ايول داره ...

( چقدر قطعه ي ريز ميز بهش دادي ... ( البته فكر كنم هنوز اولشه ... :wink: ) )

فقط چندتا نكته !!

1. راننده از كجا جلوشو مي بينه ؟!!
2.قسمت گلگير و تاير ، خيلي ناز شده ... اما اين چرخ ها تو اين محدوده نمي تونه بچرخه !! ( منظورم چپ و راست هست ) ماكسيمم 8 درجه :wink:
3.اتاقك اش يه جوريه ... ، مخصوصا شيشه هاش . ( تغيير اش نمي دي ؟؟ :green: )

در كل عاليه ...
منتظر نسخه ي كامل اش هستيم ...
راستي وقتي تموم شد ، مي زاري يه بوق باهاش بزنم ؟؟ :lol:

موفق تر باشي پژمان جان.
يا علي.

M O R T E Z A

Son of South Darkness
به به ! :rose:

آفرین پژمان جان :green:

واقعاً عالیه ! ای ول داره

خوب رفتی جلو و پر دیتیل

ولی بعضی جاها یه خورده مدل نا منظم شده و فیت بدنه نشده ( مثلاً در و پنجره )

موفق باشی :rose:

Baloot3D

قسمت ششم...!

سلام مجدد به همگی :)

واقعا ممنون ، اینکه انقدر موشکافانه به کار بقیه نگاه می کنید جای امیدواری داره و باعث یک پیشرفت جمعی در کل مجموعه میشه .

انصافاً بعضی وقتا به مواردی اشاره میکنید که از چشم خود طراح به دلیل گستردگی سوژه دور می مونه .
مثلا فکر کنم همه ما می دونیم که باید مدل رو با فیس های مرتبط ساخت ولی حتی بعضی مواقع همین اصل ساده رو هم فراموش می کنیم و دلیل اون رو هم میشه در این سخن بزرگان پیدا کرد :

تاثیری که در شنیدن هست در دانستن نیست

پس گفتن مسائل یه ظاهر ساده هم می تونه خیلی ارزشمند باشه . :neutral:

-در مورد صحبت سروش و امین جان باید بگم واقعا با اینکه حواسم به مرتب مادلینگ کردن بود ولی بهش دقت نمی کردم ولی بعد از اون این رو مد نظر قرار دادم به خیلی بهم کم کرد که برای اضافه کردن هر فیسی از خودم بپرسم : آیا واقعا لازم هست ؟؟؟:-?

-در مورد شرخش رینگهای جلو هم دیدم درست هست و با کمی کوچکتر کردن حل میشه . :green:

-قسمت در و پنجره رو هم هنوز به ویرایشش دوم نرسیدم و همون طرح اولیه هست . ایشالا اونم مچ می کنم .

-قسمت کابین هم به نظر خودم باید کمی بالا بیاد و حالت پنجره ها و شیشه جلو تغییر کنه ، البته از اول می خواستم اینجوری باشه تا متفاوت بشه ولی حتما یه دستی بهش میزنم :green:

- حتما وقتی کار مادلینگش به اتمام رسید 1 -2 روزی وقت میذارم تا قسمت های مختلف ماشین رو باهم هماهنگ کنم و از طرفی خود مدل رو هم بهینه سازی کنم .

تصمیم خودم ساخت کامل یک صحنه هست ، برای همین تمام مدل باید Unwarp بشه :shock: تا بشه از تکسچر استفاده صحیح کرد .

ایشالا باید یک محیط هم بسازم

فعلاً ساخت اسلحه تمام شده و دارم روی سپر عقب و چراغهای جلو کار می کنم .

ضمناً حجم تصاویر خیلی کم هست (هر ستاشون رو هم 250 کیلوبایت نمیشه :rose:) سعی می کنم حجم تصاویر کلا کم باشه تا در لود صفحه برای بچه ها کمتر مشکل ایجاد کنه . :wink:

آخرین ویرایش:

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
پسر واقعا محشره خیلی خیلی خوبه که با جزئیات زیادی داری میسازیش یکمبیشتر برو تو جزئیات چون طرح و ایده خوبیه
یه چنتا نکته درست طرح حالت تخیلی داره ولی خوب تخیل هم باید جوری باشه که به مرحله عمل نزدیک باشه یه چیزی که فکر کنم یکم درست نیست قسمت کابین یا جاییه که راننده توش میشینه
یه جورایی احساس میشه خپل شده یعنی خیلی جمع شده و دید جلوش هم کمه اکه بشه اون قسمت رو یکم کشیده تر کنی خیلی بهتر میشه

ereshkigal

Member
اگه می شد بخاطر این پست هزار بار تشکر می کردم. اینکه طرح خودتونو اجرا می کنید فوق العاده ست. رشته ی شما طراحی صنعتی نیست؟

Baloot3D

رشته....!

اگه می شد بخاطر این پست هزار بار تشکر می کردم. اینکه طرح خودتونو اجرا می کنید فوق العاده ست. رشته ی شما طراحی صنعتی نیست؟

سلام دوست من

من کارشناس زیست شناسی سلولی و مولکولی هستم ولی واقعا دوست دارم برای ارشد توو یکی از رشته های هنر شرکت کنم . چون از بچگی دست به قلم بودم و طراجی میکردم اینجوری شد و به جبر مدیر دبیرستان این رشته رو انتخاب کردم . :mad:

راضی نیستم از تحصیلاتم و به سرم زده مجدد واسه کارشناسی اون رشته ای که دوست دارم بخونم :sad:

ereshkigal

Member

راضی نیستم از تحصیلاتم و به سرم زده مجدد واسه کارشناسی اون رشته ای که دوست دارم بخونم :sad:

مطمئنم اگه در این رشته ادامه تحصیل بدین موفق خواهید بود... درک فوق العاده ای از طراحی دارید. جمعیت طراحان صنعتی افتخار خواهد کرد کسانی مثل شما بهشون بپیوندید.
از این روی می گم طراحی صنعتی چون ترکیب شگفت انگیزی از خلاقیت، هنر و صنعته... چیزی که در طرح های شما مشهوده.
:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا