تنظیمات برای این رندر محشر!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mp3d

New Member
این رندر اینقدر رئال هست که انگار داره با آدم حرف می زنه!!
:tavajoh:

Night-Version.jpgWhite-Dining-and-Kitchen-shot-801x1024.jpg

می دونم به خیلی چیزها ربط داره، پس لطفا جواب کلی ندین!
می خوام در دو دسته صحنه داخلی و صحنه خارجی به صورت دسته بندی شده ببینیم که تنظیمات برای یک رندر ایده آل چی هست ((( معمولا))).
مثلا
صحنه داخلی:
نور - متریال - تنطیمات رندر - مدل برای هر کدوم اگر تنظیمات خاصی هست که توی کیفیت رندر تاثیر می گذاره چیه و معمولا روی چند تنظیم میشه یا رنج اون چقدر هست.

مرسی اگر اساتید تجربه ارزشمند خودشون رو در میون بگذارند.

دمت گرم با این پستت خدایی فکره جالبیه و کاره قشنگیه خدایی منم منتظرم ببینم اساتید چی میگن ترو خدا اساتید مکس بزارن هرچی که بدرد میخوره
ممنونم از لطف همه اساتید

korosh 3d

Member
سلام دوست عزیز
اولا که به نظر من این رندر خیلی ضعیفه و اصلا به قول شما محشر و یا عالی نیست.این رندر رو به یه بچه ی دو ساله هم بدی میزنه واست.
اساتید سایت میدونن که این صحنه رو میشد جوری رندر گرفت که با این زمین تا آسمون فرق داشته باشه...من که خوشم نیومد
و اما راجب به سوالت.
اول از همه مهم ترین نکته نور پردازی هستند که بحث خیلی مفصلی داره و باید درس هاش رو -چه تئوری و چه عملی- بلد باشی.
دوم از همه مهم ترین رکن توی رندر گیری بافت ها هستند که باید با کوچیک ترین جزیات همراه باشه و باید با دقت روی یو وی مپ ها کار بشه.
سوم هم تنظیمات خود رندر میشه : که شامل gi و subdivs ها و image sample ها و...غیره میشه.البته برای یک خروجی خوب باید از فوتوشاب هم استفاده کرد.چرا که توی فتوشاب میشه به راحتی میزان رنگ ها و سایه ها رو کم و زیاد کرد.

HITMAN 47

Member
دقیقا با نظر کوروش موافقم
شاگردای من از این رندر بهتر میزنن.
تنظیماتی که نیاز داره هم شامل همین چیزاای میشه که دوست عزیزمون کوروش گفت.
فقط آقا کوروش متریال ها هم تاثیر خیلی زیادی تو رئال بودن کار داره.
مثلا شیشه ها

یه نکته هم که به نظر بنده از همه اینها مهمتره و به فرمایشات بزرگواران اضافه می خوام بکنم، داشتنه صبر هست!

از همه چیز مهمتر داشتن صبر و حوصله و در کنارش برنامه ریزی هست.

و به طور کلی برای داشتن یه کار در سطح حرفه ای، برای کسایی که می خوان تازه شروع کنن به حرفه ای شدن، باید حداقل زمانی که برای کارهاتون در نظر می گیرید مثلاً دو هفته باشه!! یعنی حتی اگر زمان کمتری برد، شما تا اونجایی که می تونی روی کارت کار کن.

البته نظرات متفاوته اما این راهی هم که گفتم راه بدی نیست.

به امید توفیق روز افزون برای همه

mohammad@er

Well-Known Member
اولا که به نظر من این رندر خیلی ضعیفه و اصلا به قول شما محشر و یا عالی نیست.این رندر رو به یه بچه ی دو ساله هم بدی میزنه واست.

کاملا موافقم.

دوست عزیز چون شما کار رئال ندیدی دلیل نمیشه به این بگی کار رئال!!!

این نکته اول.

نکته دوم اینه که تنظیمات وی ری به صحنه و نور ها و خلاصه همه چیز صحنه رپت داره!!!

به قول خودتون یه چیز کلیه!!!

آخرین ویرایش:

mp3d

New Member
Cam1.jpgcam2.jpgCam7_H_F.jpg

این ها و رندرهای قبلی از نظر من خیلی خوبند چون نور، بافت، متریال ... رو خیلی خوب در آوردند. (البته بجز مواردی مثل گلدون توی تصویر پست اول)
به هر حال هدف از زدن این موضوع سر نظر شخصی من راجع به تصاویر نیست که بشینیم بحث کنیم رئال هست یا نه!!! بلکه این هست که اگر کسی نکته ای می دونه که کمک کنه تصویر خیلی خوبی بشه از صحنه رندر گرفت، با بقیه درمیون بگذاره!
صحبت از فوت های کوزه گری هست که با تجربه بدست میاد و یک کاربر عادی شاید به اون ها توجه نکنه.
خوبه کسایی که رندرهای قوی دیدن (و ما ندیدیم ) از کار خودشون یا جای دیگه به اشتراک بگذارن و تکنیک های خاص شدن اون رندر رو آموزش بدن.

HITMAN 47

Member
این عکس هایی که گذاشتید خوبه.اگر قرار باشه فوت کوزه گری رو یاد بگیری باید یه بحث مفصل راه انداخت چون فن ها و نکات ها خیلی زیادن.
راستشو بگم من vray رو تو 5 جلسه کامل آموزش میدم ولی نکات و فوت و فنش حدود 16 جلسه طول میکشه :-d اساتید سایت هم میدونن که جریان چیه :-D

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
راستشو بگم من vray رو تو 5 جلسه کامل آموزش میدم ولی نکات و فوت و فنش حدود 16 جلسه طول میکشه :-d اساتید سایت هم میدونن که جریان چیه :-D

عزیز شما اول نمونه کار بگذارید ! فکر میکنم هنوز زوده به فکر اموزش دادن ویری ! ویری 1 سال شاید کم باشه برای اموزشش بعد شما میگی 5 جلسه ؟ 16 جلسه ؟
شما چقدر فوت و فن بلدین که ...

:sad:مارو باش !

شاگردای من از این رندر بهتر میزنن.

شما لطف کنید یک کار از خودتون مثل پست اول بگذارید ، کار شاگردانتون رو بعدا میرسیم بهش .

کار درستی نیست خارج از گود بودن ...

خوبه کسایی که رندرهای قوی دیدن (و ما ندیدیم ) از کار خودشون یا جای دیگه به اشتراک بگذارن و تکنیک های خاص شدن اون رندر رو آموزش بدن.
من حرفه ای نیستم اما اگر خواستید میتونم این تکنیک هامو یاد بدم :

http://forum.majidonline.com/threads/211285-The-Sunset-Sorrow-Scene-By-Hamid-Aghajani-Mehran-Khodaei

البته فعلا فکر کنم سایت اپلود عکس خرابه !

آخرین ویرایش:

korosh 3d

Member
عزیز شما اول نمونه کار بگذارید ! فکر میکنم هنوز زوده به فکر اموزش دادن ویری ! ویری 1 سال شاید کم باشه برای اموزشش بعد شما میگی 5 جلسه ؟ 16 جلسه ؟
شما چقدر فوت و فن بلدین که ...

:sad:مارو باش !

من حرفه ای نیستم اما اگر خواستید میتونم این تکنیک هامو یاد بدم :

http://forum.majidonline.com/threads/211285-The-Sunset-Sorrow-Scene-By-Hamid-Aghajani-Mehran-Khodaei

البته فعلا فکر کنم سایت اپلود عکس خرابه !

قربون دستت اگه حرفه ای نیستی اظهار نظر نکن...
من تو آموزشگاهی که درس میدم تو 5 جلسه وی ری رو تموم میکنم بعد شما که حرفه ای نیستی میای میگی که ک سال؟هههه آدم خندش میگیره vray توی یک ساااااااااااال؟خخخخخخخ
کل 3d max رو توی 30 جلسه تمومش میکنم بعد vray یک سال؟؟
ما اینجا اومدیم که مشکلاتمونو حل کنیم نه اینکه به هم جسارت کنیم جناب لینکین. شما هرجا که برید یه دعوا درست میکینید و من مطمعنم تمام بچه های سایت از شما ناراضی باشن.
و من باز هم میگم در کنار اساتید سایت مجید آنلاین صفر هستم و دست تک تکشونم میبوسم.

HITMAN 47

Member
خخخخخخخخخخخخخخخخخخ دقیقا کوروش حق با توه.
من نمیخواستم جوابشو بدم ولی دیدم شما زحمتشو کشیدی دیگه نتونستم.
ایشون معلوم نیست کجا آموزش دیدن که یک سال طول کشیده.
من توی آموزشگاه سپاهان شرق درس میدم هم vray و هم 3d max ولی بعضیا واقعا انقدر مقرورن که فقط خودشونو میبینن.

بدرود

LinkinForEver

من تو آموزشگاهی که درس میدم تو 5 جلسه وی ری رو تموم میکنم بعد شما که حرفه ای نیستی میای میگی که ک سال؟هههه آدم خندش میگیره vray توی یک ساااااااااااال؟خخخخخخخ
جسارت بهتر از خیانت هست دوست عزیز !

یک ساااااااااااال؟خخخخخخخ
بله خنده داره ...
شما اول نمونه کار بگذارید از خودتون . در غیر این صورت من حرفی با شما ندارم :wink:

LinkinForEver

HITMAN 47 عزیز یا در واقع Agent 47 من نمیخواستم این رو بگم ، اما اگر میخواید ببنیم کی بی احترامی کرده میخواید History یاهو ای که باهم چت کردیم یاد اوری کنم ؟
باید با مدیر هماهنگ شیم که ایشونو برکنار کنن.

خوشحال میشم این کار رو بکنید ، چون با شناختی که از شما دارم جبهه گرفتن رو خوب بلدید !

خیانت در یک علم به هیچ وجه قابل بخشش نیست !

ایشون معلوم نیست کجا آموزش دیدن که یک سال طول کشیده.
قبول من بی سواد ! اصلا من نمیدونم ویری چی هست !
خب شما که اموزش دیدید ... حداقل یک نمونه کار نشون بدید که دوستان ببینند .

ببین عزیز یاد گرفتن ویری این نیست که بدونی فلان پارامتر کجاست و چه میکنه ! این رو که هر کسی میتونه یاد بگیره اما اصلش اینه که بدونی چه جوی استفاده کنی !

HITMAN 47 عزیز دو بار هم گفتم امضاتون خلاف قوانینه باید ابعادشو کم کنید ! شما اول قوانین رو رعایت کنید تا برسیم به بعد ( بی احترامی !!! ) !

در مورد بی احترامی !
این مملکت پر شده از افراد پر مدعا ! من تا سال های اینده هم به خودم جرات تدریس نمیدم مگر اینکه واقعا حرفه ای شده باشم ! میدونید نتیجه این چیه ؟ اینکه شاگردانی بدون سواد علمی صحیح به بار میاند و این خیانت هست !
این حرف ها شاید به نظر شما گفتنش بی احترامی باشه ! اما ... من حاضرم بابتش هر تاوانی داشته باشه بپردازم ! چه بحث کردن با افرادی باشه که خودشون رو استاد میدونن ! چه بن شدن باشه و چه برکنار شدن !
چون نه به من حقوق میدن که روزی با داشتن امتحان و کلی بد بختی 20 بار سر بزنم به سایت ... نه هم بهم مقام میدن ...
پس سعی نکنید با جبهه گیری به حاشیه برید و بحث اصلی رو دور کنید .

آخرین ویرایش:

HITMAN 47

Member
خخخخخخخخخخخخخخخ واقعا در عجبم که این سایت به این بزرگی ناظرایی مثل لینکین داره.خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
اگر تویاهو حرفی زده شده یه مکالمه ی شخصیه.این درست نیست که کینه های شخصیتونو اینجا خالی کنید.
خدا میدونه من و کوروش چقدر بهت خندیدیم مردونه...
کوروش جان ایشون تو هر سایتی که میان فکر میکنن walt disney هستند...دقیقا حرف کوروش صحیحه تا وقتی حرفه ای نشدید نمیتونید اظهار نظر کنید.
بابت امضام هم چشم درستش میکنم

korosh 3d

Member
ههههههههههه من که حسابی بهش خندیدم.بنده ی خدا فکر میکنه چون ناظره میتونه هر کاری کنه.
نه جناب لنکین ازین خبرا جایی نیست.ههههههه

HITMAN 47

Member
ببین چیکار کردی که همه باهات بدن لینکین.بیخیال دادا چشم شما درست میگی
کوروش دیگه جوابشو نده در شان منو تو نیست که با آدمایی مثل لینکین هم صحبت شیم.
امضام هم عوض کردم

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
بچه ها از بحث خارج نشین. بحث رو ادامه بدین.حمید جان لطفا بحث های غیرکاری رو پاک کنین:green:

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا