:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

krezak

Member
ممنون که پاسخ دادید.

کارایی که گفتید رو انجام دادم ولی مشکل حل نشد. جالبه وقتی سایز text box رو تغییر میدم میزان فاصله هم تغییر میکنه.
احتمالا یه جای style تعیین شده مشکل داره چون دقت کردم بقیه پاراگرافا کلمه اول هر خط این فاصله رو دارن ولی خیلی خفیف تره و قابل تشخیص نیست توی چاپ.

فایل ID رو ضمیمه کردم... بقیه صفحه هارو پاک کردم تو این فایل که سبک شه، از همین فایل PDF گرفتم مشکل نداشت برعکس فایل اصلی!!!!
در هر صورت ممنون میشم که نگاهی بندازیدو یه کالبد شکافی ایی انجام بدید، اگه مشکل دیگه ایی هم تو طرح و تنظیمات باشه ممنون میشم گوشزد کنید چون تازه کارم

ممنون

دوتا نکته:
اول اینکه وقتی این فایل درسته دیگه چطور ایراد رو تشخیص بدم؟
پس فایلی بفرست که ایراد داشته باشه تا دنبال ایرادش بگردم و ببینم دردش چیه>|<
دوم اینکه به دلیل متفائت بودن ورژن نرم افزارها باید موقع ارسال فایل از فرمت idml استفاده کنیو الاناین فایل بخاطر اختلاف ورژن رو سیستم من باز نشد.
ضمنا حجم فایل آی دی ام ال پایینه.

نکته سوم:green:: مطمنن ایراد از تنظیماته که به متن دادی. چون وقتی قسمتی از فایل رو حذف کردی بقیش درست شده و یجورای تنظیمات عوض شده

metal_pk

New Member
طراحی تقویم و سر رسید

یعنی هیچکس تو این انجمن طراحی تقویم بلد نیست که سوال منو جواب بده یا کمک کنه ؟؟

jafarerfani

Active Member
دوتا نکته:
اول اینکه وقتی این فایل درسته دیگه چطور ایراد رو تشخیص بدم؟
پس فایلی بفرست که ایراد داشته باشه تا دنبال ایرادش بگردم و ببینم دردش چیه>|<
دوم اینکه به دلیل متفائت بودن ورژن نرم افزارها باید موقع ارسال فایل از فرمت idml استفاده کنیو الاناین فایل بخاطر اختلاف ورژن رو سیستم من باز نشد.
ضمنا حجم فایل آی دی ام ال پایینه.

نکته سوم:green:: مطمنن ایراد از تنظیماته که به متن دادی. چون وقتی قسمتی از فایل رو حذف کردی بقیش درست شده و یجورای تنظیمات عوض شده

------------------------------------
بله. مطالبِ این پُست را با دقت خوندم.
این مشکل برای من هم پیش آمده بود و در یکی از همین بخش‌های انجمن مطرح کردم که تا کنون هم پاسخی نبود.
البته این خط فاصله‌های خالی در برنامهٔ word برای من ایجاد میشد.
من، هر کاری که به ذهنم می‌رسید، انجام دادم. مطمئن باشید که از تنطیماتِ پیش‌فرض برنامه نیست. فونت‌ها هم هیچ مشکلی ندارند و همه چیز درست و سر جای خود است.
در این‌گونه موارد، راهکار این بود که از system restore ویندوز استفاده کنم، اما قبل از آن، یک بار، برنامه را unistall کردم، دوباره نصب کرده، این بار مشکل حل شد!
بله. عزیز. گاهی یک مشکلی در سیستمِ کامپیوتری پیش میاد که علتِ دقیقیش را نمی‌دونم، یقین دارم که همهٔ برنامه‌های کامپیوتری در حالت پیش‌فرض، تنظیمات عادی دارند و نیازی نیست دستکاری بشود.
به‌هر حال، پیشنهاد می‌کنم بدون اینکه با برنامهٔ ایندیزاین، سرِ همین مشکل کلنجار بری، همان بهتر که حوصله کنی و یک بار ایندیزاین را آنیستال کنی، بعد از یک بار ریست کامپیوتر، دوباره نصب کن و تغییر را ببین.
نتیجه را حتماً بنویس. پیگیری کنیم.
از دوستان هم انتظار این است که تحلیل کنند که هیشکی بدون پاسخ نباشه.
بسیار سپاس‌گزارم.

jafarerfani

Active Member
سلام
این قسمت از متن رو کلیر فرمت کن. یعنی استایل هاش رو پاک کن و مجدد استایل بده بهش و یا هرجور که میخوای
تنظیمش کنی. احتمال زیاد مشکلت حل میشه.
و اگرم دنبال پیدا کردن دلیلش هستی همین قسمت متن رو تو ایندیزاین برام همینجا ارسال کن تا کالبد شکافیش کنم:cool:
موفق باشی.
دوستان پیرو صحبت دوستمون آقای باغنی نتیجه کار رو اینجا اعلام کنید تا تجربه ای برامون بشه.

------------------------------------------------------------------------------
در برنامهٔ word امتحان کنی. یادآوری نکته اینکه کارِ چاپی و اون خروجی واقعی را حتماً باید توسطِ فایلِ PDF بررسی کنی. چون ممکنه بعضی مشکل‌هایی در word باشه که دیده نمیشه، اما وقتی پی‌دی‌اف می‌کنی، به چشم میاد.
-------------------------------------------------
یک راه دیگر اینکه این بار فونت را Times new Romans انتخاب کن. به قسمتِ paragraph style هم کاری نداشته باش. حالا یه pdf بگیر، ببین چی شده؟
بعد که دیدی این فاصلهٔ اضافی نیست، حالا از قسمتِ فونت، B Nazanin را برگزین، بازم PDF بگیر و ببین.
------------------------------------
در کل، اگه با هر کار، مشکل همچنان باقیست، خودتو خسته نکن، یه بار برنامه را آنیستال و مجدد نصب کن.
----------------------------------------
توی این انجمن، آقای «باغنی» نداریم که!
منم اسمم جعفر عـرفـانی است.

Sazhen

New Member
سلام دوستان
من قبلا هم به این مشکل برخوردم و نتونستم راه حلی براش پیدا کنم
بعد از خروجی گرفتن (pdf ) اگه پرانتز کروشه گیومه و ... اخر سطرها و پاراگراف ها باشه بر عکس میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

ar122ga6e7kiqiduaqoz.jpg

jafarerfani

Active Member
سلام دوستان
من قبلا هم به این مشکل برخوردم و نتونستم راه حلی براش پیدا کنم
بعد از خروجی گرفتن (pdf ) اگه پرانتز کروشه گیومه و ... اخر سطرها و پاراگراف ها باشه بر عکس میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

ar122ga6e7kiqiduaqoz.jpg
------------------------------------------------------
قسمتِ جهتِ کاراکتر را در حالت پیش‌فرض بگذاری.
اگه در ایندیزاین، این مشکل هست، دستی تایپ کنی.

Sazhen

New Member
------------------------------------------------------
قسمتِ جهتِ کاراکتر را در حالت پیش‌فرض بگذاری.
اگه در ایندیزاین، این مشکل هست، دستی تایپ کنی.
من در ایندیزاین به صورت دستی تنظیم میکنم ولی بعد از گرفتن فایل پی دی اف باز این مشکل بوجود میاد

jafarerfani

Active Member
من در ایندیزاین به صورت دستی تنظیم میکنم ولی بعد از گرفتن فایل پی دی اف باز این مشکل بوجود میاد
نتیجه را اینجا بنویس، بـبـبنـیم چی شده.

Sazhen

New Member
به فارسی یا انگلیسی تایپ کردنِ علامت های کروشه یا پرانتز، ویرگول و عددها هم توجه کنی
ممنون از پاسخگویی و هم فکری شما دوست عزیز
متن ها در word تایپ شده و من کپی میکنم در ایندیزاین و سپس کاراکترهایی که رو که برعکس میشن رو اصلاح میکنم ولی نمیدونم چرا وقتی خروجی پی دی اف گرفته میشه این مشکل پیش میاد و دقیقا برای کراکترهایی که در پایان هر خط قرار گرفته باشه این مشکل هست
اگر خروجی ps بگیرم این مشکل نیست ولی خوب حجم فایل خیلی بالا میره

jafarerfani

Active Member
ممنون از پاسخگویی و هم فکری شما دوست عزیز
متن ها در word تایپ شده و من کپی میکنم در ایندیزاین و سپس کاراکترهایی که رو که برعکس میشن رو اصلاح میکنم ولی نمیدونم چرا وقتی خروجی پی دی اف گرفته میشه این مشکل پیش میاد و دقیقا برای کراکترهایی که در پایان هر خط قرار گرفته باشه این مشکل هست
اگر خروجی ps بگیرم این مشکل نیست ولی خوب حجم فایل خیلی بالا میره
عرض کردم این بار از متنِ Word، یک خروجی PDF بگیر و نتیجه را ببین.
در محیط ایندیزاین، بدون استفاده از Paragraph Style خروجی بگیر.
کاراکترهای پایانِ هر نوشته را که شامل کروشه و ویرگول و رقم است، به صورت دستی در ایندیزاین تایپ کن.
خروجی PSD هم توصیه نمی شود.

jafarerfani

Active Member
عرض کردم این بار از متنِ Word، یک خروجی PDF بگیر و نتیجه را ببین.
در محیط ایندیزاین، بدون استفاده از Paragraph Style خروجی بگیر.
کاراکترهای پایانِ هر نوشته را که شامل کروشه و ویرگول و رقم است، به صورت دستی در ایندیزاین تایپ کن.
خروجی PSD هم توصیه نمی شود.

kamran_14

New Member
سلام
خسته نباشید
من indesign cc2015 نصب کردم برای اینکه بتونم با indesign cs6 باز کنم. باید چه کاری انجام بدم؟
اصلا آیا indesign cc2015 با indesign cs6 سازگاری داره؟

kamran_14

New Member
سلام
خسته نباشید
چرا در ایندیزاینی که قبلا ذخیره کردم والان باز میکنم تمامی عکس ها رو نشون نمیده و با رنگ طوسی کادر تصویر نشون داده میشود با علامت سوال که در بالاش قرار گرفته

jafarerfani

Active Member
سلام
خسته نباشید
چرا در ایندیزاینی که قبلا ذخیره کردم والان باز میکنم تمامی عکس ها رو نشون نمیده و با رنگ طوسی کادر تصویر نشون داده میشود با علامت سوال که در بالاش قرار گرفته
سلام.
از منوی view، گزینهٔ display performane را برگزین و از این قسمت، زیرگزینهٔ high quality را انتخاب کنی‌.

kamran_14

New Member
سلام
خسته نباشید
جرا من نرم‌افزار ایندیزاین cs6 رو وقتی میخوام به بعضی از سیستم‌ها نصب کنم محدود میشه منظور 30 روزه میشه. فقط میتونم به بعضی از سیستم‍ها نصب کنم که بدون ایراد کار کنه اصلا هم ربطی به ویندوز نداره چون سیستم‌های شرکت ما ویندوز xp هس ویندوز همه‌شون یکیه
ممنون

sharareh84

New Member
سلام
وقتی یه کتاب رو به صورت دو ستونه صفحه بندی میکنم پاورقی هر ستون هم زیر همون ستون میاد
من میخوام این پاورقی زیر صفحه کلی بیاد دو ستونه نمیخوام تو شکل نشون دادم
راهی داره که خودش این کار رو بکنه یا باید دستی بزارم؟

01.jpg

جدیدترین ارسال ها

بالا