:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

jafarerfani

Active Member
سلام
وقتی یه کتاب رو به صورت دو ستونه صفحه بندی میکنم پاورقی هر ستون هم زیر همون ستون میاد
من میخوام این پاورقی زیر صفحه کلی بیاد دو ستونه نمیخوام تو شکل نشون دادم
راهی داره که خودش این کار رو بکنه یا باید دستی بزارم؟

مشاهده پیوست 111639
کــسی نـــــبود؟!

arshia.f

New Member
سلام و خسته نباشید
من تازه با این سایت آشنا شدم
یک سوال داشتم می خواستم بدونم آیا فایل PDF می تونیم تو سایت ایندیزاین باز کنیم و ویرایشش کنیم

jafarerfani

Active Member
سلام و خسته نباشید
من تازه با این سایت آشنا شدم
یک سوال داشتم می خواستم بدونم آیا فایل PDF می تونیم تو سایت ایندیزاین باز کنیم و ویرایشش کنیم
فایل pdf را با نرم افزار Adobe acrobat x1 می‌توانی ویرایش کنی. با ایندیزاین نمیشه فایل‌های PDF را ویرایش کرد.

eztech

Active Member
سلام دوستان چطوری میشه با bulleted ها یک لیست ردیفی درست کرد مثل نمونه زیر ؟!
الف) تست اول ب) تست دوم ج)تست سوم د)تست چهارم
به این شکل که دیگه نیاز نباشه که حروف الفبا و اون پرانتر زده بشه ؟! یا کلا بشه ردیف bulleted اعمال بشه

jafarerfani

Active Member
سلام دوستان چطوری میشه با bulleted ها یک لیست ردیفی درست کرد مثل نمونه زیر ؟!
الف) تست اول ب) تست دوم ج)تست سوم د)تست چهارم
به این شکل که دیگه نیاز نباشه که حروف الفبا و اون پرانتر زده بشه ؟! یا کلا بشه ردیف bulleted اعمال بشه
پرسش بسیار خوبی بود.
برا من که پیش نیامده، ولی خوب، این هم پرسشی است دیگر. دوستان بـبـــیــنیم چه می‌کنند.
اما گمان نمی‌کنم تنظیم به این‌گونه باشد که نوشتی.

eztech

Active Member
پرسش بسیار خوبی بود.
برا من که پیش نیامده، ولی خوب، این هم پرسشی است دیگر. دوستان بـبـــیــنیم چه می‌کنند.
اما گمان نمی‌کنم تنظیم به این‌گونه باشد که نوشتی.
ممنون من هم به نتیجه نرسیدم خیلی این موضوع گشتم ببینم امکان داره یا نه ولی این امکان وجود نداره مثل اینکه مگر اینکه با اسکریپت ها بشه اعمال کرد

من یک سوال داشتم من الان میخوام کتاب با قطع رحلی بزنم برش ها و مارجین ها باید چه مقداری باشه ؟!
رحلی اندازه کتاب متوسط ؟!

eztech

Active Member
فرض بگیرید کتاب درسی کتاب کار یا کمک آموزشی
همچنین اندازه رو هم بگید؟!

jafarerfani

Active Member
ممنون من هم به نتیجه نرسیدم خیلی این موضوع گشتم ببینم امکان داره یا نه ولی این امکان وجود نداره مثل اینکه مگر اینکه با اسکریپت ها بشه اعمال کرد

من یک سوال داشتم من الان میخوام کتاب با قطع رحلی بزنم برش ها و مارجین ها باید چه مقداری باشه ؟!
بله. اگه اسکریپتی برای این کار، تولید شده باشه.
من که یک اسکریپت برای دو ستونه کردن پاورقی در ایندیزاین، گشتم، فقط یک مورد پولی به قدر ۲۰ هزار تومان گذاشته بود. سایت ejrakon. معلوم هم نیست واقعاً کار می‌کنه یا نه.
-----------------------------------------------------------
دربارهٔ برش‌ها و لبه‌های کاغذ، همان پیش‌فرض را در نظر بگیری، کافیه. حالا اگه تعداد صفحات کتاب، زیاد بود، شما دو میلی‌متر از هر چهار طرف، اضافه کن.
ولی همان پیش‌فرض خودِ برنامه را در نظر بگیری، خوبه.

jafarerfani

Active Member
دوستان اگه کسی اسکریپت دو ستونه کردن پاورقی در برنامهٔ ایندیزاین را دارد، ممنون می‌شویم فایل را به اشتراک بگذارد.

jafarerfani

Active Member
دوستان اگه کسی اسکریپت دو ستونه کردن پاورقی در برنامهٔ ایندیزاین را دارد، ممنون می‌شویم فایل را به اشتراک بگذارد.
اینم که خودم یافتم!
لینک دانلود دو ستونه (یا به دلخواه چند ستونه) کردن پاورقی در ایندیزاین را می گذارم که ملت حال کنند! کاملاً رایگان هم هست.

http://www.kahrel.plus.com/indesign/footnotes_columns.zip

jafarerfani

Active Member
اینم که خودم یافتم!
لینک دانلود دو ستونه (یا به دلخواه چند ستونه) کردن پاورقی در ایندیزاین را می گذارم که ملت حال کنند! کاملاً رایگان هم هست.

http://www.kahrel.plus.com/indesign/footnotes_columns.zip
این لینک هم طریقۀ نصب کردن اسکریپت در ایندیزاین
Information, script locations, payments/donations | Peter Kahrel

sharareh84

New Member

کتاب در هر اندازه ای که بسته بشه بعد از صحافی از سمت بالا و سمت لبه کتاب برش میشه که باید نیم سانت برای برش در نظر بگیری
از سمت عطف هم که چون تا میشه چیزی کم نمیشه
از پایین کتاب هم زیاد برش نداره چون تو فرمی که بسته میشه برای چاپ از سمت پایین صفحات، کاغذ یه مقدار اضافه داره که همونو میبرن و از خود صفحه چیزی کم نمیشه

eztech

Active Member
کتاب در هر اندازه ای که بسته بشه بعد از صحافی از سمت بالا و سمت لبه کتاب برش میشه که باید نیم سانت برای برش در نظر بگیری
از سمت عطف هم که چون تا میشه چیزی کم نمیشه
از پایین کتاب هم زیاد برش نداره چون تو فرمی که بسته میشه برای چاپ از سمت پایین صفحات، کاغذ یه مقدار اضافه داره که همونو میبرن و از خود صفحه چیزی کم نمیشه
من بیشتر ماجین هاو سایز که به طول و عرض میدیم میخواستم البته دوسمتون گفت که همه تنظیمات دیفالت ایندیزاین مناسب
اصلا برای ایندیزاین چطوری میشه این تنظیمات رو در آورد؟!

jafarerfani

Active Member
من بیشتر ماجین هاو سایز که به طول و عرض میدیم میخواستم البته دوسمتون گفت که همه تنظیمات دیفالت ایندیزاین مناسب
اصلا برای ایندیزاین چطوری میشه این تنظیمات رو در آورد؟!
از منوی Layout، گزینهٔ Margins and column را کلیک کن.

jafarerfani

Active Member
این هم مطالعه کنی.
طفا Bleed و Slug را دقيق و با مثال توضيح دهيد ؟
این هم دربارهٔ Bleed و Slug در ایندیزاین:::
لطفا Bleed و Slug را دقيق و با مثال توضيح دهيد ؟

Mohamad26

New Member
سلام دوستان
آخرین نسخه این نرم افزار رو دانلود کردم یعنی adobe indesign cc 2017
در هنگام نوشتن روی عربی تنظیم میکنم و مشکلی با تایپ فارسی ندارم. ولی وقتی در جملات کلمه انگلیسی بین کلمات فارسی مینویسم کلا میریزه بهم. مثل حالت نرم افزار notepad میشه.
حالت از راست به چپ نوشتن رو داره ولی اون حالت راست چین مثل word که با ترکیب کلمات فارسی و انگلیسی بازم درست بنویسه رو نداره.

ممنون میشم اگر کسی با این نسخه کار کرده راهنمایی کنه منو. روش های نسخه قدیمی هرکی هرچی گفت تست کردم ولی فرقی نکرد.

Mohamad26

New Member
گفتم شاید نیاز به تصویر هست.
3qji_test.jpg

اونایی که ناخوانا هستن انگلیی هستن که باید جدا جدا بگیرمشون و فونتشون رو عوض کنم تا نمایش داده بشه ( واسه این راهی هست ساده تر فونت همش عوض بشه انگلیسیا ؟ )
این انگلیسی ها جمله بندی ها رو بهم ریخته.

jafarerfani

Active Member
سلام دوستان
آخرین نسخه این نرم افزار رو دانلود کردم یعنی adobe indesign cc 2017
در هنگام نوشتن روی عربی تنظیم میکنم و مشکلی با تایپ فارسی ندارم. ولی وقتی در جملات کلمه انگلیسی بین کلمات فارسی مینویسم کلا میریزه بهم. مثل حالت نرم افزار notepad میشه.
حالت از راست به چپ نوشتن رو داره ولی اون حالت راست چین مثل word که با ترکیب کلمات فارسی و انگلیسی بازم درست بنویسه رو نداره.

ممنون میشم اگر کسی با این نسخه کار کرده راهنمایی کنه منو. روش های نسخه قدیمی هرکی هرچی گفت تست کردم ولی فرقی نکرد.

سلام.
شما با نسخهٔ ایندیزاین ۲۰۱۷ کار می‌کنی، هیچ مشکلی با ترازبندی راست به چپ، جهتِ عطف، فارسی تایپ کردن و جهتِ کاراکترها نداری واقعاً؟
اگه میشه تصویری از محیطِ ایندیزاین ۲۰۱۷ را آپلود کنی، ممنون.

جدیدترین ارسال ها

بالا