:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

jafarerfani

Active Member
سلام دوستان
آخرین نسخه این نرم افزار رو دانلود کردم یعنی adobe indesign cc 2017
در هنگام نوشتن روی عربی تنظیم میکنم و مشکلی با تایپ فارسی ندارم. ولی وقتی در جملات کلمه انگلیسی بین کلمات فارسی مینویسم کلا میریزه بهم. مثل حالت نرم افزار notepad میشه.
حالت از راست به چپ نوشتن رو داره ولی اون حالت راست چین مثل word که با ترکیب کلمات فارسی و انگلیسی بازم درست بنویسه رو نداره.

ممنون میشم اگر کسی با این نسخه کار کرده راهنمایی کنه منو. روش های نسخه قدیمی هرکی هرچی گفت تست کردم ولی فرقی نکرد.
یک بار، همهٔ متن را انتخاب کن و نوعِ فونت را به Times New Romans یا Arial تغییر بده، آن بخشی که به زبان انگلیسی است، درست نشان داده خواهد شد. سپس، فونتِ فارسی که مورد نظر شماست، برگزین.

jafarerfani

Active Member
از کاربرانی که ایندیزاینِ ۲۰۱۷ را روی سیستمشان نصب کرده، درخواست می‌شود بررسی خودشان را بیان کنند.
این‌طور که من نتیجه گرفتم، ایندیزاینِ ۲۰۱۷، از زبانِ فارسی، پشتیبانی نمی‌کنه.

حالا تحلیل کاربران حرفه‌ای را ببینیم چیست.

Mohamad26

New Member
سلام.
شما با نسخهٔ ایندیزاین ۲۰۱۷ کار می‌کنی، هیچ مشکلی با ترازبندی راست به چپ، جهتِ عطف، فارسی تایپ کردن و جهتِ کاراکترها نداری واقعاً؟
اگه میشه تصویری از محیطِ ایندیزاین ۲۰۱۷ را آپلود کنی، ممنون.
راستش در مورد تایپ که من همرو توی word نوشتم و کپی میکنم داخل این
البته همینطوری موقع نوشتن هم نه مشکلی ندارم با فارسی نوشتن. در مورد لینک مقاسه که نوشته بودین هم درسته این گزینه هارو نداره.
ولی روی عربی بزارین فارسی میتونین کامل بنویسین فقط فونت های مخصوص فارسی باید انتخاب کنید اگه نه همش مربع و دایره و این حرفها میشه.
اینم عکس محیطش
حالا شما یعنی پیشنهاد میکنید ورژن 15 رو دانلود کنم ؟
CC هستش یا ME یا ....؟

7jwx_test2.jpg

Mohamad26

New Member
یک بار، همهٔ متن را انتخاب کن و نوعِ فونت را به Times New Romans یا Arial تغییر بده، آن بخشی که به زبان انگلیسی است، درست نشان داده خواهد شد. سپس، فونتِ فارسی که مورد نظر شماست، برگزین.
همین کارو میکنم وقتی Arial میکنم همش درست میشه ولی بعد بخوام فونت دیگه بزارم برای همش انگلیسی ها بهم میریزه. راهی هست فقط متون فارسی جدا بشه و فونت اونا تغییر کنه؟

jafarerfani

Active Member
البته همینطوری موقع نوشتن هم نه مشکلی ندارم با فارسی نوشتن. در مورد لینک مقاسه که نوشته بودین هم درسته این گزینه هارو نداره.
ولی روی عربی بزارین فارسی میتونین کامل بنویسین فقط فونت های مخصوص فارسی باید انتخاب کنید اگه نه همش مربع و دایره و این حرفها میشه.
اینم عکس محیطش
CC هستش یا ME یا ....؟

7jwx_test2.jpg
با تجربه‌ای که من، روی چند سیستم، ایندیزاینِ ۲۰۱۷ را نصب و امتحان کرده‌ام، (موقعِ نصب، گزینهٔ «یدعم العربیه» را انتخاب می‌کردم)، اما متأسفانه این نسخهٔ جدید، چون از زبان فارسی به‌طور کامل پشتیبانی نمی‌کنه، پس مصلحت نیست نصب و استفاده شود.
حتی در انجمن‌های سایتِ رسمی Adobe هم به این موضوع نپرداخته‌اند.
فعلاً مصلحت اینه که با همان نسخهٔ ایندیزاین ۲۰۱۵، کار کنیم.

jafarerfani

Active Member
همین کارو میکنم وقتی Arial میکنم همش درست میشه ولی بعد بخوام فونت دیگه بزارم برای همش انگلیسی ها بهم میریزه. راهی هست فقط متون فارسی جدا بشه و فونت اونا تغییر کنه؟
به‌خاطر همین میگم که توی اون قسمتِ «کاراکتر دایرِکشن»، چون گزینهٔ defualt نداره، متنِ فارسی با انگلیسی سازگار نیست.
من هم همین مشکل را با ایندیزاین ۲۰۱۷ داشتم که میگم سازگاری با زبان فارسی نداره.

jafarerfani

Active Member
به‌خاطر همین میگم که توی اون قسمتِ «کاراکتر دایرِکشن»، چون گزینهٔ defualt نداره، متنِ فارسی با انگلیسی سازگار نیست.
من هم همین مشکل را با ایندیزاین ۲۰۱۷ داشتم که میگم سازگاری با زبان فارسی نداره.

این بخش در ایندیزاین ۲۰۱۷، حذف شده

پیوست ها

• 4.jpg
    4.jpg
    403.1 کیلوبایت · بازدیدها: 3

jafarerfani

Active Member
بله درسته به زورِ تنظیم برنامه، میشه در محیط ایندیزاین ۲۰۱۷، فارسی تایپ کرد، اما کافی نیست.
اگر به مقایسهٔ تصویری ایندیزاین ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷، با دقت بنگرید، متوجهٔ حذف شدن زبان فارسی و تنظیمات مربوطه، خواهید شد.
کاری که از شرکتِ Adobe، دور از انتظار است.
اما در دیگر برنامه‌های ادوب، این مشکلِ ناسازگاری فارسی، نیست. مثلاً برنامهٔ فتوشاپ ۲۰۱۷، کاملاً از زبان و تنظیماتش پشتیبانی می‌کند.
در هر حال، هنوز معلوم نیست چرا شرکت سازنده، این مورد بسیار مهم را در نسخهٔ جدید ایندیزاین، اِعمال نکرده است؟!
بنده که تا کنون، پاسخی دریافت نکرده‌ام.

jafarerfani

Active Member
اینم عکس محیطش
CC هستش یا ME یا ....؟

7jwx_test2.jpg

بله. پیشنهاد میشه با همان ایندیزاین نسخهٔ ۲۰۱۵ کار کنید که با زبان فارسی و تنظیماتِ جهتی و تایپ‌فیس آن، به‌طور کامل سازگار است.
به هر حال، ایندیزاینِ ۲۰۱۷ قسمتِ ما ایرانی‌ها نشد دیگه. گمونم مثل عربستان که حاجی‌های ما را تحریم کردند و ورود ایرانی‌ها ممنوع شد، شبیه همین داستان باشه.
مرگ بر آمریکا!
مرگ بر آل سعود!
o_O:(:(:mad::mad:

Mohamad26

New Member
فقط یه مشکل دیگه
نمیشه این ایندیزاینِ ۲۰۱۷ رو حذفش کرد. میرم برای Unistal کردنش میگه به اینترنت وصل نیست در صورتی که وصله و کلا نمیزاره حذفش کنم.

spud

New Member
سلام دوستان چطوری میشه با bulleted ها یک لیست ردیفی درست کرد مثل نمونه زیر ؟!
الف) تست اول ب) تست دوم ج)تست سوم د)تست چهارم
به این شکل که دیگه نیاز نباشه که حروف الفبا و اون پرانتر زده بشه ؟! یا کلا بشه ردیف bulleted اعمال بشه
سلام با بولت نیست با number به راحتی میشه..

spud

New Member
گفتم شاید نیاز به تصویر هست.
3qji_test.jpg

اونایی که ناخوانا هستن انگلیی هستن که باید جدا جدا بگیرمشون و فونتشون رو عوض کنم تا نمایش داده بشه ( واسه این راهی هست ساده تر فونت همش عوض بشه انگلیسیا ؟ )
این انگلیسی ها جمله بندی ها رو بهم ریخته.

سلام،
برای اون کلمات انگلیسی هم از Character Style استفاده کنید و برای اینکه کلش رو یک جا تغییر بدید از Find.. (CtrL+F)
البته کل پاراگراف رو هم پاراگراف استایل (فارسی که متن قالبه) رو بدید تا جمله بندی ها بهم نریزه..

ahtulip

New Member
با عرض سلام
صفحات فایل ایندیزاین در کنار هم بشکل اسناپ قرار گرفته اند چطور صفحات را در پی هم قرار دهم؟ لطفاً راهنمایی ام کنید.

alihos

New Member
این لینک هم طریقۀ نصب کردن اسکریپت در ایندیزاین
Information, script locations, payments/donations | Peter Kahrel

اگه کسی راه اعمال این اسکریپت رو هم بزاره خیلی ممنون میشیم. چون من اینو دانلود کردم و نصبش هم کردم ولی وقتی RUN می کنم پاورقی‌ها رو به هم می‌زنه و میبره صفحه اول همه رو بصورت لیتست می‌کنه. اگه راه اعمالش رو هم کسی بزاره ممنون

ahtulip

New Member
صفحات پی در پی نیستند بلکه کنار یکدیگر قرار گرفته اند و در وقت ویرایش ازیت می کند، لطفاً یاری ام رسانید...

پیوست ها

• ۲۰۱۷۰۱۰۴_۰۷۴۸۳۹.jpg
    ۲۰۱۷۰۱۰۴_۰۷۴۸۳۹.jpg
    4.3 مگایابت · بازدیدها: 9

jafarerfani

Active Member
اگه کسی راه اعمال این اسکریپت رو هم بزاره خیلی ممنون میشیم. چون من اینو دانلود کردم و نصبش هم کردم ولی وقتی RUN می کنم پاورقی‌ها رو به هم می‌زنه و میبره صفحه اول همه رو بصورت لیتست می‌کنه. اگه راه اعمالش رو هم کسی بزاره ممنون

این اسکریپت اصلاً خودش مشکل داره و سازگار نیست.

jafarerfani

Active Member
صفحات پی در پی نیستند بلکه کنار یکدیگر قرار گرفته اند و در وقت ویرایش ازیت می کند، لطفاً یاری ام رسانید...

قشنگ معلومه تازه‌کاری.
این طرز عکس گرفتن از صفحه نمایش، ناشیانه و خیلی هم عجله‌ای!
من که بازم متوجه نشدم.
در هر حال، توصیه می‌کنم یه بار با دقت بررسی کن.

جدیدترین ارسال ها

بالا