:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

msn.si

New Member
سلام
رابطه ی word با ایندیزاین رو دقیقا نمی دونم چطوری هست. مثلا یک فایل ورد که باز می کنم کلی استایل باهاش باز می شه. چطور می شه توی ورد یک سری استایل مشخص درست کرد و فقط همون ها توی ایندیزاین باز بشن؟

jafarerfani

Active Member
سلام
رابطه ی word با ایندیزاین رو دقیقا نمی دونم چطوری هست. مثلا یک فایل ورد که باز می کنم کلی استایل باهاش باز می شه. چطور می شه توی ورد یک سری استایل مشخص درست کرد و فقط همون ها توی ایندیزاین باز بشن؟
سلام
ساختن استایل در وُرد را که بلدی. کپی کردن فایلِ وُرد با همان مشخصات استایل به ایندیزاین، از مشکلات رایج و شایع کاربران بوده و است.
یک روش این است که فایلِ وُرد را در ایندیزاین، Import کنی، بدون اینکه تغییراتی اِعمال بشود.

mousavinia

New Member
سلام. فایلی در ایندیزاین طراحی کرده ام که 44 صفحه است اما وقتی خروجی پی دی اف می گیرم فقط 39 صفحه از فایل پی دی اف میشه. در گزینه خروجی هم تمام صفحات All pages رو انتخاب می کنم.

pejman27

New Member
سلام
بنده آشنایی نسبتا خوب و کارهای زیادی با ورد دارم ولی به‌تازگی میخوام سوییچ کنم به ایندیزاین.
اولین مشکلی که برخوردم اینه که نمیتونم کلید شورت‌کات برای پاراگراف استایلم تعریف کنم.
ضمناً با لپ‌تاپ کار میکنم و دکمه نام‌لاک ندارم که بخوام مطمئن باشم روشنه. از کلیدهای ترکیبی (fn) هم استفاده کردم، نشد.
ویرایش ایندیزاین مورد استفاده: CC 2015 روی ویندوز 7 64 بیت
پیشاپیش متشکرم و برای توضیح طولانی عذرخواهی میکنم

با تشکر
پژمان

pejman27

New Member
سلام

کسی هست بتون ایندیزاین یاد بده یا سی دی ، یا سایت معرفی کنه (( به خدا لنگ ایندیزاینم))
دوستانم به من توصیه کردن سی‌دی آموزشی شرکت پرند رو بگیرم. هنوز خودم تهیه نکردم گذاشتم برای نمایشگاه کتاب

Sazhen

New Member
سلام
من برای وارد کردن تصاویر در ایندیزاین نیاز دارم که تصاویر به صورت بدون زمینه سفید باشه مثل png
ولی مشکل خروجی png اینکه مد رنگ rgb میشه و این مسئله در خروجی ها چاپ مشکل ساز میشه
کسی راه حلی داره

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من برای وارد کردن تصاویر در ایندیزاین نیاز دارم که تصاویر به صورت بدون زمینه سفید باشه مثل png
ولی مشکل خروجی png اینکه مد رنگ rgb میشه و این مسئله در خروجی ها چاپ مشکل ساز میشه
کسی راه حلی داره
تو فتوشاپ با همون مود CMYK یک فایل PSD که لایه Background نداره بسازید. توی Indesign با گزینه File > Place انتخابش کنید.

سلام
چجوری میشه تو ایندیزاین کلماتی مثل ( می توانم ، می گذرد و .... )‌رو طوری تنظیم کرد که "می" آخر سطر و "گذرد" خط بعد نیوفته ؟
یعنی همیشه کنار هم باشند.
ممنون میشم اگر کسی بلد هستش راهنمایی کنه

سلام
چجوری میشه تو ایندیزاین کلماتی مثل ( می توانم ، می گذرد و .... )‌رو طوری تنظیم کرد که "می" آخر سطر و "گذرد" خط بعد نیوفته ؟
یعنی همیشه کنار هم باشند.
ممنون میشم اگر کسی بلد هستش راهنمایی کنه

سلام مجدد با گشتن تو اینترنت و اطلاعاتی که داشتم تونستم به این مشکل دسترسی پیدا کنم .
نتیجه کلی اینکه باید از نیم فاصله استفاده بشه تا نرم افزار بتونه به عنوان 2 کلمه مرتبط به هم روشون حساب کنه ( با کلید های ترکیبی ctrl+shift+2)
کلید های کنترل+اف رو میزنید تا یه پنجره براتون ایجاد بشه در مرحله بعد روی تب text قرار میگیرید بعد در قسمت find what مینویسید ( می فاصله ) منظورم از فاصله space bar هستش
و در قسمت change to مینویسید ( می "نیم فاصله") منظورم از نیم فاصله همون ctrl+shift+2
در آخر هم change all میزنید تا همه متون رو چک و درست کنه .
امیدوارم مفید و واضح توضیح داده باشم .

سلام مجدد با گشتن تو اینترنت و اطلاعاتی که داشتم تونستم به این مشکل دسترسی پیدا کنم .
نتیجه کلی اینکه باید از نیم فاصله استفاده بشه تا نرم افزار بتونه به عنوان 2 کلمه مرتبط به هم روشون حساب کنه ( با کلید های ترکیبی ctrl+shift+2)
کلید های کنترل+اف رو میزنید تا یه پنجره براتون ایجاد بشه در مرحله بعد روی تب text قرار میگیرید بعد در قسمت find what مینویسید ( می فاصله ) منظورم از فاصله space bar هستش
و در قسمت change to مینویسید ( می "نیم فاصله") منظورم از نیم فاصله همون ctrl+shift+2
در آخر هم change all میزنید تا همه متون رو چک و درست کنه .
امیدوارم مفید و واضح توضیح داده باشم .

اینم ایمیل بنده برای اطلاعات بیشتر با من در ارتباط باشید که تبادل اطلاعات داشته باشیم
[email protected]

navid.d

New Member
با سلام.
من وقتی می خواهم در ایندیزاین متن ورد را وارد کنم،هیچ فایلی را باز نمی کند.
آیا می تواند به خاطر این باشد که وردم 2013 و ایندیزاینم cs3 است؟

msn.si

New Member
سلام
ایندیزاین با قابلیت text variables این قابلیت رو میده که در هر صفحه یک پاراگراف تکرار بشه. مثلا سرفصل ها رو در سربرگ بیاره. حالا مشکل من اینه که گاهی در یک صفحه مثلا 3 تا تیتر دارم که میخوام هر سه تیتر بصورت خودکار در سربرگ صفحه بیاد. یعنی در صفحه هرچندتا تیتر که داشتم همان ها در سربرگ هم بیاد. چطور میشه این کار رو کرد؟

پیوست ها

• Untitled.png
    Untitled.png
    162.3 کیلوبایت · بازدیدها: 11

sadabadi

New Member
سلام
دوستان كسي ميدونه معادل format painter در نرم افزار ورود تو ايندينزاين چي ميشه؟

gamantj

New Member
من میخام در ایندیزاین استایل برای متنم تعریف کنم که خودش به صورت اتوماتیک شماره فصل و بخش و زیر بخش رو بزنه مثلا 3-2-5 فصل 3 بخش 2 زیر بخش 5 و یا مثلا 3-2-6 فصل 3 بخش 2 و زیر بخش 6
لطفا راهنماییم کنین خیلی ضروریه

somaye13666

New Member
سلام
من با شماره صفحه گذاشتن تو دیزاین مشکل دارم. چجوری تو قسمت مستر شماره صفحه بذارم که تو همه صفحات تغییر کنه؟

maziarmir

New Member
سلام، من ایندیزاین 2014 و 2015 در سیستم دارم که در نصب "یدعم بالعربیه" هم هست.
مشکل این هست که برخی فونت های فارسی مثل b nazanin برای برخی کلمات با کشیدگی تایپ می شود.
هر کاری هم کردم مشکل برطرف نشد حتی چند بار ایندیزاین از نو نصب کردم، فونت های b nazanin جدید نصب کردم ولی فایده نداره. وقتی فونت را عربی می کنم مشکل حل می شود! می تونید کمکم کنید؟
ahze_bad_font.jpg

آخرین ویرایش:

ovys01

New Member
سلام دوستان وقت بخیر
وقتی در ایندیزاین cc2017 یک تکست باکس رو چند ستونه می کنم ترتیب ستون ها چپ چین میشه چطور این مشکل حل میشه؟
سپاس فراوان

jafarerfani

Active Member
سلام دوستان وقت بخیر
وقتی در ایندیزاین cc2017 یک تکست باکس رو چند ستونه می کنم ترتیب ستون ها چپ چین میشه چطور این مشکل حل میشه؟
سپاس فراوان
علیک سلام.

1⃣ ارتباط با ادمین
@aframehr1

2⃣ آماده همکاری با انتشارات معتبر
3⃣ کانال آموزشaframehr11@
4⃣لینک گروه
پرسش و پاسخ صفحه آرایی

جدیدترین ارسال ها

بالا